TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryesia e LDK-së mblidhet për të diskutuar mocionin e mosbesimit

Koha.net - 12.06.2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur për të diskutuar edhe njëherë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Po ashtu, në takimin e mesditës së sotme është diskutuar edhe për ...

Mocioni i mosbesimit ende s’procedohet në Kuvend, opozita e pasigurt

Lajmi.net - 11.06.2019

Për këtë iniciativë, Mustafa ftoi liderët e partive opozitare, ku u takua ndaras me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe atë të partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti.

Gramos Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.06.2019

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Meta nga detyra. Eshtë pikërisht pika e tretë e vendimit ku disktimet do të ...

Gramoz Ruçi firmos urdhrin/ Dekreti i Metës nesër në Parlament

BalkanWeb - 11.06.2019

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për dekretin e Presidentit Ilir Meta, i cili rrëzoi 30 qershorin si datë për zhvillimin e ...

Shtatori shembë koalicionin PAN

Botasot - 11.06.2019

Opozita që përbëhet nga LDK, VV dhe PSD ende nuk i ka votat e mjaftueshme për ta rrëzuar Qeverinë Haradinaj. Kjo për faktin se atyre u duhen edhe 3-4 vota, që do të thotë, se ato vota duhet t'i ...

Përfundon mbledhja e Konferencës së Kryetarëve, detajet

Top Channel - 11.06.2019

Ka përfunduar mbledhja e Konferencës së Kryetarëve. Top Channel mëson se mocioni me debat për presidentin Ilir Meta, pas vendimit të këtij të fundit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, bëhet ...

Socialistët bëjnë veprimin e menjëhershëm për shkarkimin e Metës, zbulohet çfarë do të ndodhë sot në orën 11:00

SOT - 11.06.2019

Ditën e sotme do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve. Mësohet se mbledhja do të nisë në orën 09:00. Sakaq, në këtë mbledhje bëhet e ditur se do caktohet data e mocionit dhe koha e debatit në Kuvend ...

Kryesia e LDK-së mblidhet për të diskutuar mocionin e mosbesimit

Botasot - 12.06.2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur për të diskutuar edhe njëherë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës. Po ashtu, në takimin e mesditës së sotme është diskutuar edhe për ...

Opozita ende s’e di datën kur do të çojë mocionin në Kuvend

Portalb - 10.06.2019

Ende nuk ka një datë të saktë se kur opozita do ta dërgojë në Kuvend mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë, transmeton Koha.net . Këtë nuk e dinë as vetë ata që po punojnë që koalicionin PAN ta ...

Balla i dorëzon Ruçit kërkesën për mocion me debat

Zhurnal - 10.06.2019

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për mocion me debat për vendimin e presidentit Ilir Meta për të shfuqizuar 30 qershorin si datë për ...

Mazhoranca mocion me debat e rezolutë për shkarkimin e Metës të enjten

Medial - 10.06.2019

Vetem pak ore pas kesaj deklarate te Elisa Spiropalit, ne perfundim te mbledhjes se Kryesise, Partia Socialiste ka depozituar zyrtarisht ne Kuvend nje kerkese, e cila nuk eshte per shkarkimin e ...

Opozita ende s’e di datën kur do të çojë mocionin në Kuvend

Koha.net - 10.06.2019

Ende nuk ka një datë të saktë se kur opozita do ta dërgojë në Kuvend mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë. Këtë nuk e dinë as vetë ata që po punojnë që koalicionin PAN ta rrëzojnë nga pushteti, ...

Mocioni i mosbesimit ende s’procedohet në Kuvend, opozita e pasigurt

Ina - 12.06.2019

Në fund të muajit të kaluar, lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa mori një nismë për rikthimin e mocionit të mosbesimit në Kuvend. Për këtë iniciativë, Mustafa ftoi liderët e partive ...

Çfarë do ndodhë me presidentin Meta? Gramoz Ruçi firmos urdhrin, zbardhet lëvizja e fundit nga PS

SOT - 11.06.2019

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta.

Kryesia e LDK-së mblidhet për të diskutuar mocionin e mosbesimit

Portalb - 12.06.2019

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur për të diskutuar edhe njëherë mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës , transmeton Koha.net.

Shkarkimi i Metës, Balla i dorëzon Ruçit kërkesën për mocion me debat

Portalb - 10.06.2019

Sipas Ballës , akti i Metës ”synon të pengojë në mënyrë të kundraligjshme realizimin e së drejtës kushtëtuese të shtetasve shqiptarë për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre në pushtetin vendor.

Gramoz Ruçi firmos urdhrin e shkarkimit të Metës

LajmiFundit - 11.06.2019

Kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi, ka firmosur pak më parë dokumentin zyrtar për urdhrin e shkarkimit të presidentit Meta nga detyra. Eshtë pikërisht pika e tretë e vendimit ku disktimet do të ...

Dokumenti/ Ruçi firmos urdhrin që i hap rrugën mocionit për shkarkimin e Metës

Java News - 11.06.2019

Kryetari i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka firmosur sot urdhrin që i hap rrugën zhvillimit të mocionit me debat për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta.