TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vjosa Osmani jep preferencat për koalicione

Botasot - 12.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka folur edh për koalicionet e mundshme pas zgjedhore që mund të bëj LDK-ja. Osmani ka thënë se partneriteti pas zgjedhor me Vetëvendosjen mund të ...

Vjosa Osmani jep preferencat për koalicione

Gazeta Express - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka folur edh për koalicionet e mundshme pas zgjedhore që mund të bëj LDK-ja. Osmani ka thënë se partneriteti pas zgjedhor me Vetëvendosjen mund të ...

Mirena: Vjosa Osmani sonte foli si deputete, jo si kandidate për kryeministre

Lajmi.net - 11.09.2019

Mirena ka thënë se ka qenë zhgënjyese paraqitja e saj. Sipas Mirenës, Osmani as nuk e sulmoi PDK-në, siç jemi mësuar ta dëgjojmë. ‘’Vjosa ka performu shumë dobët.

Vjosa Osmani jep preferencat për koalicione, parashikon përqindjet e votave që mund të marrin partitë

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka folur edh për koalicionet e mundshme pas zgjedhore që mund të bëj LDK-ja. Osmani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë ...

Osmani tregon se çfarë veprime do t’i marrë për taksën ndaj Serbisë

Gazeta Express - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani duke folur për taksën ka thënë se ende pa ...

Pse nuk ishte në seancë Vjosa Osmani kur u votua ligji për mbylljen e lojërave të fatit?

Lajmi.net - 11.09.2019

Vjosa Osmani tha se atë ditë ka qenë në vizitë zyrtare në Itali me Komisionin Parlamentar për Punë të Jashtme e që sipas saj mund të verifikohet shumë lehtë .

Osmani thotë se qeveria Mustafa morri masa kundër korrupsionit, analisti Demhasaj ia plasë të qeshura

Lajmi.net - 11.09.2019

“Kam pushtet në parti më shumë se sa kandidatet e tjerë brenda partive të tyre”, ka thënë Osmani në emisionin në TV Dukagjini. Ndërsa kur, Osmani ka folur rreth korrupsionit, ku analisti Arton ...

Osmani: Taksën nuk e heqim por e bëjmë pjesë të reciprocitetit me Serbinë

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV ...

Osmani: Qytetarët besojnë se me qeverisjen e LDK-së ndodh liberalizimi i vizave

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se qytetarët besojnë se ajo është kryeministrja e duhur që mund të ndikojë në liberalizimin e vizave.

Flasin nga LDK të sigurt: Vjosa Osmani është kryeministrja e pakontestueshme e Kosovës

Botasot - 11.09.2019

Partitë politike në vend tash e disa muaj kanë filluar takimet me strukturat e tyre në pothuajse gjitha degët në Kosovë. Marigona Geci, kandidate për deputete nga radhët e LDK-së, në një intervistë ...

Osmani: Albin Kurti të na kërkojë falje, Glauk Konjufca të mos flasë për mua si për figura shahu

Lajmi.net - 11.09.2019

“Gjuha që është përdorë nga disa zyrtarë të Vetëvendosjes, që ka dështuar shkaku i mosgatishmërisë së tyre, është gjuhë për keqardhje që do të duhej të distancohej kreu i Vetëvendosjes.

Osmani: Qytetarët besojnë se me qeverisjen e LDK-së ndodh liberalizimi i vizave

Botasot - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se qytetarët besojnë se ajo është kryeministrja e duhur që mund të ndikojë në liberalizimin e vizave.

Osmani për raportet me Lutfi Hazirin: Vota e LDK-së në Gjilan do të jetë më e madhja që nga koha e presidentit Rugova

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se në zgjedhje do të ketë mbështetje nga të gjithë nënkryetarët e partisë. Osmani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka ...

Vjosa Osmani: Kam pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër për kryeministër

Gazeta Express - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj.

Osmani: Meritoj fitoren në këto zgjedhje, për shkak të konsistencës time në vendimet politike

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj. Osmani, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë ...

Osmani: Meritoj fitoren në këto zgjedhje, për shkak të konsistencës time në vendimet politike

Botasot - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministër nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë se ka bashkuar të gjithë personat më të mirë brenda LDK-së rreth saj. Osmani, ka thënë se meriton të bëhet kryeministre pasi i takon një ...

Osmani feston ditëlindjen: Tetori të na gëzojë të gjithëve

Alsat - 11.09.2019

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot festoi 40 vjetorin e lindjes. Ai në rrjetin social Facebook ka shpërndarë disa fotografi ku shihet duke prerë një tortë ditëlindjeje ku ...

Zgjedhjet parlamentare në Kosovë dhe Vjosa Osmani

Botasot - 11.09.2019

Sikurse është e njohur, me 6 tetor 2019, do të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare në Kosovë. Lidhja Demokratike e Kosovës kandidoi znj.Vjosa Osmanin për kryeministre të Qeverisë së ...

Sonte në “Debat Plus”, Vjosa Osmani përballë analistëve

Telegrafi - 11.09.2019

Sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini me fillim nga ora 20:35 e ftuar do të jetë kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani.

Osmani: Sulmet e 11 shtatorit, sulmi më i vrazhdë në historinë e SHBA-ve

Telegrafi - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani ka kujtuar sulmet e 11 shtatorit në SHBA. Osmani përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky ishte sulmi më i vrazhdë në historinë ...

Osmani: Bisedimet për Ligjin e ri për PP-në do të vazhdojnë deri në arritjen e marrëveshjes

Botasot - 11.09.2019

Zv.kryeministri për Çështje Evropian Bujar Osmani, sot ka deklaruar se bisedimet për Ligjin e ri për Prokurorinë Publike do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit.

Osmani tregon pse BDI nuk mori pjesë në takimin e liderëve

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – zhurnal.mk – Zëvendës Kryeministri i vendit Bujar Osmani, sot është deklaruar pas takimit shtatë orësh mes dy partive më të mëdha maqedonase LSDM e VMRO-DPMNE, në lidhje me Ligjin ...

Osmani: Bisedimet do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit

Alsat - 11.09.2019

“Është e rëndësishme që Ligjin ta miratojmë para tetorit, ajo që mbrëmë ka pas një takim maratonë paraqet një mundësi që të gjendet mënyrë për të arritur deri tek zgjidhja e problemit.

Osmani: Bisedimet për Ligjin e ri për PP-në do të vazhdojnë deri në arritjen e marrëveshjes

Telegrafi - 11.09.2019

Zv.kryeministri për Çështje Evropian Bujar Osmani, sot ka deklaruar se bisedimet për Ligjin e ri për Prokurorinë Publike do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit.

Vjosa Osmani: Do të jemi në krah të SHBA-së, ashtu sikurse ishin ata me ne

Botasot - 11.09.2019

Kanë kaluar 18 vjet nga koha kur rreth 3000 njerëz humbën jetën në sulmin terrorist të 11 shtatorit, sulmin më të vrazhdë në historinë moderne të SHBA-së.

Osmani tregon pse BDI nuk mori pjesë në takimin e liderëve

Tetova Sot - 11.09.2019

Zëvendës Kryeministri i vendit Bujar Osmani, sot është deklaruar pas takimit shtatë orësh mes dy partive më të mëdha maqedonase LSDM e VMRO-DPMNE, në lidhje me Ligjin për Prokurori Publike, njofton ...

Osmani: Pasqyra e vërtetë e Kosovës është rinia e saj

Telegrafi - 10.09.2019

Në një atmosferë madhështore në mesin e shtumë të rinjve, kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka theksuar çështjen më të rëndësishme, që LDK-ja i ka ofruar vendit kandidaten më të re ...

Osmani: Pasqyra e vërtetë e Kosovës është rinia e saj

Zeri - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani ka takuar të rinjtë në Parkun e Qytetit në Prishtinë. Në mesin e shumë të rinjve, ajo ka thënë se Qeveria e LDK-së do të bashkëqeverisë me të rinjtë ...

Gaxherri thotë se LDK-ja me Osmanin dha shembull të fuqizimit të gruas, s’pajtohet Idrizi

Koha.net - 10.09.2019

Sipas ish-deputetes së LDK-së, Besa Gaxherri, kjo parti ka dhënë shembull për fuqizimin e gruas në politikën në Kosovë, me kandidimin e Vjosa Osmanit për kryeministre.

Vjosa Osmani: LDK s’shkon kurrë me PDK-në (VIDEO)

Portalb - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, sot ishte në Klinë. Ajo u zotua se nuk do të hyjë në koalicion paszgjedhor me ...

Besa Gaxherri e Valdete Idrizi përplasen për kandidaten e LDK-së për kryeministre

Zeri - 10.09.2019

Kandidatja e PDK-së për deputete e Kuvendit të Kosovës, Valdete Idrizi, ka thënë se Vjosa Osmani, asnjëherë nuk ka iniciuar e as përkrahur një kauzë për gratë.

Në LDK ia thonë këngës “Besa-besë” bashkë me Vjosa Osmanin

Botasot - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani është duke e përcjellë ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës nga selia e LDK-së. Madje, pak minuta para lojës Osmani bashkë edhe me anëtarët e tjerë të ...

Osmani: Forca Dardanë! Ju jeni inspirimi ynë i përditshëm

Gazeta Express - 10.09.2019

Pak minuta para se të nisë ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë, kandidatja e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmani i ka mbështetur djemtë e Kombëtares së Kosovës.

Këtë nuk e kishte menduar kush, Vjosa Osmani krahasohet me Ismet Beqirin

Botasot - 10.09.2019

Publicisti dhe veprimtari Sali Rexhaj, nëpërmjet një postimi është shprehur me ironi duke thënë se i kujtohet Ismet Beqiri, kur Vjosa Osmani shprehet se në asnjë rrethanë nuk do të bënte koalicion me ...

Arben Gashi poston fotografi “from Klina with love”

Gazeta Express - 10.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, sot gjatë ditës e ka vizituar Klinën ku edhe ka takuar strukturat dhe qytetarët e kësaj komune. Bashkë me Osmanin kanë qenë edhe disa kandidatë për ...

Vjosa Osmani: LDK-ja do ta kthejë në shpresë për jetësimin e shtetit

Botasot - 10.09.2019

Kandidatja për kryeministre të vendit nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në rrjetin social Facebook, ka treguar se e ka vizituar Komunën e Klinës.

Osmani: Shteti ynë po rrezikohet nga të padijshmit

Telegrafi - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Betohet Vjosa Osmani: LDK kurrë nuk bën më koalicion me PDK’në

Gazeta Express - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Osmani i thotë ‘jo’ koalicionit me PDK-në

Flaka - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Osmani i thotë ‘jo’ koalicionit me PDK-në

Botasot - 10.09.2019

Vjosa Osmani, kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka takuar të martën simpatizantët dhe strukturat e LDK-së në Klinë, të cilëve u tha se nevojitet mobilizim nacional sikur në ...

Arben Gashi poston fotografi “from Klina with love”

Medial - 10.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Çka ndodh sot

Botasot - 10.09.2019

Mbahet debati në kuadër të projektit Fuqizimi dhe mbrojtja e të drejtave të njeriut tek përdoruesit e drogave në Kosovë. (Hotel “Sirius“, ora 10:00) Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa ...

Osmani tregon se çfarë veprime do t’i marrë për taksën ndaj Serbisë

Zeri - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani ka thënë tarifa do të jetë pjesë e masave në pako që qeveria e saj do të aplikojë ndaj Serbisë. Osmani duke folur për taksën ka thënë se ende pa ...

Vjosa Osmani vjen me një kërkesë serioze për Albin Kurtin

Botasot - 11.09.2019

Vjosa Osmani thotë se pret që Albin Kurti t’i kërkojë falje LDK’së për gjuhën që zyrtarë të saj pasi ka dështuar koalicioni parazgjedhor. “Gjuha që është përdorë nga disa zyrtarë të Vetëvendosjes, që ...

Osmani: Kam pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër për kryeministër

Zhurnal - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj.

Vjosa Osmani: Kam pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër për kryeministër

Zeri - 11.09.2019

Kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, ka thënë se në partinë e saj ka pushtet më shumë se çdo kandidat tjetër dhe se asnjëherë nuk ka pasur mospajtime për kandidimin e saj.

Osmani optimist për gjetjen e gjuhës së përbashkët, BDI nuk është pjesë e problemit

Gazeta Express - 11.09.2019

Zëverndëskryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani ka shprehur opitimizën në gjetjen e gjuhës së përbashkët për Ligjin për prokurori publike. Ai tutje tha se BDI-ja nuk ka marr pjesë në këtë ...

Osmani i BDI-së: Në takim nuk ishim prezent sepse vlerësojmë se nuk jemi pjesë e problemit

Flaka - 11.09.2019

Zëvendës – kryeministri i vendi Bujar Osmani ka treguar arsyet pse partia e tij nuk mori pjesë në takimin e liderëve. Osmani tha se partia e tij nuk ka probleme me propozim – ligjin në lidhje me ...

OSMANI: Bisedimet do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit

Medial - 11.09.2019

“Është e rëndësishme që Ligjin ta miratojmë para tetorit, ajo që mbrëmë ka pas një takim maratonë paraqet një mundësi që të gjendet mënyrë për të arritur deri tek zgjidhja e problemit.

Osmani: Bisedimet do të vazhdojnë deri në zgjidhjen e problemit

Tetova Sot - 11.09.2019

“Është e rëndësishme që Ligjin ta miratojmë para tetorit, ajo që mbrëmë ka pas një takim maratonë paraqet një mundësi që të gjendet mënyrë për të arritur deri tek zgjidhja e problemit.