TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paralajmëron Lama: Ky është skenari me shefin e ri të AKI-së

Botasot - 08.11.2019

Ish- deputetja e LDK-së, Alma Lama ka paralajmëruar skenar në lidhje me shefin e ri të AKI-së. Ajo ka theksuar se Hashim Thaçi së bashku me kryeministrin do ta emërojnë shefin e ri të AKI-së, para se ...

Thaçit e Haradinajt u kërkohet të mos merren me shefin e ri të AKI-së pa u zgjedhur Kryeministri

Gazeta Express - 08.11.2019

Shpend Maxhuni të mërkurën ka dhënë dorëheqje nga posti i shefit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, duke e lënë kështu pa drejtues një prej institucioneve më të rëndësishme sa i përket ...

Ushtaraku Shqiptaro-Amerikan me akuza të rënda për Ramush Haradinajn, ka disa fjalë edhe për Shpend Maxhunin

Botasot - 08.11.2019

Ushtaraku Shqiptaro-Amerikan, Muharrem Maralusha, përmes një postimi në Facebook, ka bërë një koment rreth dorëheqjes së Shpend Maxhunit nga kreu i AKI-së.

Haradinaj thotë se Maxhuni u dorëhoq për arsye shëndetësore, Ibishi s’e beson

Koha.net - 08.11.2019

Të mërkurën dha dorëheqje nga posti drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Shpend Maxhuni, por ai ende nuk i ka dhënë arsyet e kësaj dorëheqjeje.

Shpend, merre Hashimin e shkoni “flladituni” në Ujman

Botasot - 07.11.2019

Shpend Maxhuni më nuk do të jetë drejtor i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Një lajm që pushtoi opinionin mbrëmjen e së mërkurës. Njoftimin për dorëheqjen e tij e dha Ramush Haradinaj, ...

AKI mbetet pa shef, Haradinaj ende nuk ia propozon Thaçit askënd

Gazeta Express - 07.11.2019

Ish-shefi i AKI’së, Shpend Maxhuni, ditën e djeshme dha dorëheqje nga pozita e të parit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës. Aktualisht ky institucion nuk ka drejtor të përgjithshëm.

Shëndeti “detyron” Maxhunin të japë dorëheqje

Gazeta Express - 07.11.2019

Ish-shefi i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës, Shpend Maxhuni, ditën e djeshme dha dorëheqje për shkak të arsyeve shëndetësore. Ende pa u bëre dy vite nga emërimi i tij, u dorëhoq nga pozita si ...

A ra në grackën e Shpend Maxhunit, Ramush Haradinaj dhe pse?

Botasot - 07.11.2019

Gjatë së mërkurës, Shpend Maxhuni ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i Institucionit më të rëndësishëm të sigurisë në vend, Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.

Ftesa nga Gjykata Speciale arsye e dorëheqjes së Shpend Maxhunit nga AKI-ja?

Gazeta Express - 07.11.2019

Burime të Gazetës Express bëjnë me dije se Shpend Maxhuni është larguar nga Agjencia Kosovare e Inteligjencës për shkak të ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale në Hagë.

Shpend Maxhuni la AKI-në për konsull në Turqi

Medial - 07.11.2019

15:48 | 7 Nëntor 2019 | Eledina BALLAZHI Kreu i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI), Shpend Maxhuni, të mërkurën ka dhënë dorëheqje nga posti i tij.

“Gabimet që bëri Shqipëria me SHISH, nuk duhet t‘i bëjë Kosova me AKI”

Botasot - 07.11.2019

Kosova nuk duhet të bëjë gabimet që bëri Shqipëria për sa i përket shërbimeve inteligjente. Kjo për faktin se Qeveria e re, dhe kryeministri do të informohen sipas ligjit në fuqi nga drejtuesi i AKI, ...

Haradinaj tregon arsyet e dorëheqjes së Shpend Maxhunit nga posti i drejtorit të AKI-së

Botasot - 07.11.2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media, ku ka shpalosur statistikat e Qeverisë së tij përgjatë vitit 2017-2019. Haradinaj aty ka folur edhe për dorëheqjen e ...

Haradinaj e vlerëson me “notën më të lartë” thotë se Maxhuni dha dorëheqje për arsye shëndetësore

Telegrafi - 07.11.2019

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, në konferencën për media ku ka shpalosur raportin gjatë punës së tij dy vjeçare. Ai ndër tjerash ka përmendur edhe dorëheqjen e drejtorit të ...

Haradinaj: Shpend Maxhuni u largua nga AKI-ja për arsye shëndetësore

Gazeta Express - 07.11.2019

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot për dorëheqjen e Shpend Maxhunit nga kreu i AKI-së, raporton Gazeta Express. Një ditë pas dorëheqjes së Maxhuni t, Haradinaj e ka ...

Shpend Maxhuni dha dorëheqje për arsye shëndetësore

Medial - 07.11.2019

Shpend Maxhuni dje ka dhënë dorëheqje nga funksioni i drejtorit të Agjencisë Kosovare për Intelegjencë. Arsyeja pse ai ka dhënë dorëheqje ka qenë për shkaqe shëndetësore, njofton Klan Kosova.

Haradinaj: Maxhuni dha dorëheqje për arsye shëndetësore

Koha.net - 07.11.2019

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, që në Qeveri po mban debat me gazetarët, foli për dorëheqjen e Maxhunit. Kujtojmë se dje ka dhënë dorëheqje nga posti i Drejtorit të AKI-së, Shpend ...

Çka ndodh me AKI-në pas dorëheqjes së Shpend Maxhunit

Gazeta Express - 07.11.2019

Institucioni më i lartë i sigurisë në vend, Agjencia e Kosovës për Inteligjencë prej dje ka mbetur pa drejtuesin e saj. Kjo pasi, shefi i deritashëm i këtij institucioni, Shpend Maxhuni, dha ...

Rrugëtimi plot skandale i kryespiunit të Kosovës, Shpend Maxhuni

Portalb - 07.11.2019

Shpend Maxhuni nuk është më shef i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI). Dorëheqjen e paarsyetuar nga posti që e pati marrë para një viti e gjysmë ia ka dorëzuar të mërkurën kryeministrit në ...

'Skenderbeu' i Erdoganit

Botasot - 07.11.2019

'Skenderbeu' i Erdoganit. Si duket Skënderbeu u hy diçka n'gjynah me shpirtin e tij se që vjen puna e luajnë me emrin e tij kloshardët më të mëdhenj të kombit, nuk e ka menduar kush.

Presidenti dhe kryeministri duhet të emërojnë drejtorin e ri të AKI-së brenda 20 ditësh

Lajmi.net - 06.11.2019

Këtë e ka bërë të ditur kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, i cili përveç pranimit të dorëheqjes e ka dekoruar Maxhunin me medaljen e Skënderbeut për kontributin dhe besnikërinë ndaj ...

Rrugëtimi plot skandale i kryespiunit Shpend Maxhuni

Koha.net - 07.11.2019

Shpend Maxhuni nuk është më shef i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI). Dorëheqjen e paarsyetuar nga posti që e pati marrë para një viti e gjysmë ia ka dorëzuar të mërkurën kryeministrit në ...

Shpend Maxhuni largohet me medalje, shpërthejnë reagimet për dekorimin e kryespiunit

Gazeta Express - 06.11.2019

Ish-Drejtori i Policisë së Kosovës, dhe ish-shefi i AKI’së, Shpend Maxhuni, ka vendosur të mos presë ardhjen e koalicionit VV-LDK në qeveri. Ai sot dha dorëheqje të befasishme nga pozita që mbante në ...

Analisti i njohur: Maxhuni dha dorëheqje që të mos shkarkohet nga Qeveria Kurti

Zeri - 06.11.2019

Gjatë ditës së sotme shefi i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Shpend Maxhuni, ka dorëzuar dorëheqjen e tij tek kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj.

Skandalet që e përcollën Shpend Maxhunin nga Policia deri në AKI

Botasot - 06.11.2019

Të mërkurën ka dhënë dorëheqje kreu i AKI-së, Shpend Maxhuni. Dorëheqjen e tij e pranoi edhe i kryeministri në largim Ramush Haradinaj, i cili edhe e dekoroi Maxhunin me medaljen e Skënderbeut.

U dorëhiq sot, kjo është pasuria e grumbulluar e Shpend Maxhunit

Botasot - 06.11.2019

Shpend Maxhuni sot dha dorëheqja nga pozita e kreut të AKI-së. Ai këtë e bëri të ditur vetë gjatë ditës së sotme. Në fillim të këtij viti ai ishte i detyruar të deklaroj pasurinë e tij në Agjencinë ...

Zeka: Dekorimi i Maxhunit, gabimi i dytë i Haradinajt

Gazeta Express - 06.11.2019

Kryetari i Partisë Euroatlantike e Kosovës, Milaim Zeka, e ka parë shumë gabim veprimin e kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj, i cili ka dekoruar me medaljen e Skënderbeut sh-shefin e AKI-së, ...

Jep dorëheqje drejtori i AKI-së, Shpend Maxhuni

Flaka - 06.11.2019

Drejtorit i AKI-së, Shpend Maxhuni, ka dhënë dorëheqje nga funksioni i tij në krye të Inteligjencës kosovare. Këtë e ka bërë të ditur kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj.

Zeka: Dekorimi i Maxhunit, gabimi i dytë i Haradinajt

Botasot - 06.11.2019

Kryetari i Partisë Euroatlantike e Kosovës, Milaim Zeka, e ka parë shumë gabim veprimin e kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj, i cili ka dekoruar me medaljen e Skënderbeut sh-shefin e AKI-së, ...

Zeka: Dekorimi i Maxhunit, gabimi i dytë i Haradinajt

Zeri - 06.11.2019

Kryetari i Partisë Euroatlantike e Kosovës, Milaim Zeka, e ka parë shumë gabim veprimin e kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj, i cili ka dekoruar me medaljen e Skënderbeut sh-shefin e AKI-së, ...

Zeka: Dekorimi i Maxhunit, gabimi i dytë i Haradinajt

Medial - 06.11.2019

20:48 | 6 Nëntor 2019 Kryetari i Partisë Euroatlantike e Kosovës, Milaim Zeka, e ka parë shumë gabim veprimin e kryeministrit në largim, Ramush Haradinaj, i cili ka dekoruar me medaljen e Skënderbeut ...

Zeka: Dekorimi i Maxhunit, gabim i dytë i Haradinajt

Lajmi.net - 06.11.2019

Ai ka folur të mërkurën në “Debat” te RTK. “Dekorimi i Maxhunit është gabimi i dytë i Ramush Haradinajt. Gabimi i parë ka qenë shpallja qytetar nderi i Sali Berishës në Deçan”, ka thënë Zeka.

Presidenti dhe kryeministri duhet të emërojnë drejtorin e ri të AKI-së brenda 20 ditësh

Zeri - 06.11.2019

Shpend Maxhuni ka dhënë dorëheqje nga pozita e shefit të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës (AKI). Këtë e ka bërë të ditur kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, i cili përveç pranimit të ...

Çka ndodhë me AKI-në pas dorëheqjes së Shpend Maxhunit

Botasot - 07.11.2019

Institucioni më i lartë i sigurisë në vend, Agjencia e Kosovës për Inteligjencë prej dje ka mbetur pa drejtuesin e saj. Kjo pasi, shefi i deritashëm i këtij institucioni, Shpend Maxhuni dha dorëheqje ...

Haradinaj tregon arsyet e dorëheqjes së Shpend Maxhunit nga posti i drejtorit të AKI-së

Zeri - 07.11.2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media, ku ka shpalosur statistikat e Qeverisë së tij përgjatë vitit 2017-2019. Haradinaj aty ka folur edhe për dorëheqjen e ...

Haradinaj: Shpend Maxhuni u largua nga AKI për arsye shëndetësore

Alb Portali - 07.11.2019

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur sot për dorëheqjen e Shpend Maxhunit nga kreu i AKI-së, raporton Gazeta Express. Një ditë pas dorëheqjes së Maxhunit, Haradinaj e ka ...

Haradinaj tregon arsyet e dorëheqjes së Shpend Maxhunit nga posti i drejtorit të AKI-së

Lajmi.net - 07.11.2019

Haradinaj aty ka folur edhe për dorëheqjen e drejtorit të AKI-së, Shpend Maxhuni, për të cilin ka thënë se ka notë maksimale për përformancën e tij, shkruan lajmi.net.

‘Skenderbeu’ i Erdoganit.

Ina - 07.11.2019

Kimete Berisha Si duket Skënderbeu u hy diçka n’gjynah me shpirtin e tij se që vjen puna e luajnë me emrin e tij kloshardët më të mëdhenj të kombit, nuk e ka menduar kush.

Ftesa nga Specialja, arsye e dorëheqjes së Shpend Maxhunit nga AKI-ja?

Botasot - 07.11.2019

Burime të medias bëjnë me dije se Shpend Maxhuni është larguar nga Agjencia Kosovare e Inteligjencës për shkak të ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale në Hagë.

Ftesa nga Gjykata Speciale arsye e dorëheqjes së Shpend Maxhunit nga AKI-ja?

Zeri - 07.11.2019

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, të mërkurën ka dhënë dorëheqje nga posti i shefit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë.