TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ahmeti i përgjigjet Mustafës: Arroganca e këtij njeriu s’ka kufij

Koha.net - 12.10.2017

Kreu i Prishtinës dhe kandidati i Vetëvendosjes edhe për një mandat, Shpend Ahmeti i është kundërpërgjigjur kreut të LDK-së e ish kryetarit të Prishtinës, Isa Mustafën në një deklaratë të tij se ...

Abrashi i madh, gëzon fëmijët me vizitën e tij (Foto)

Telegrafi - 12.10.2017

Amir Abrashi është duke u shëruar nga lëndimi i pësuar javë më parë me Freiburgun. Ylli i Kombëtares së Shqipërisë pësoi një lëndim më 17 shtator në ndeshjen ndaj Bayer Leverkusen ku u detyrua ta lë ...

Krasniqi: Ahmeti i ka humbur debatet televizive

Koha.net - 12.10.2017

Debati me kandidatët për kryetar të Prishtinës konsiderohet i humbur për kryetarin aktual, Shpend Ahmetin. Bazuar në këtë, Albert Krasniqi nga KDI në Rubikon të KTV-së ka thënë se sondazhet e disa ...

Mustafa i premton Ahmetit punë në qeverisjen e Abrashit

Koha.net - 12.10.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka premtuar një vend pune kryetarit aktual të Prishtinës, Shpend Ahmetit, pasi që “Arban Abrashi i LDK-së të fitojë zgjedhjet lokale të 22 tetorit”.

Isa Mustafa ia ofron një punë Shpend Ahmetit

Gazeta Express - 12.10.2017

​ Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka premtuar një vend pune kryetarit aktual të Prishtinës, Shpend Ahmetit, pasi që “Arban Abrashi i LDK-së të fitojë zgjedhjet lokale të 22 ...

Abrashi kritikon qeverisjen aktuale të Prishtinës për cilësinë e ndërtimeve në Dardani

Koha.net - 12.10.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të komunës së Prishtinës, Arban Abrashi, në një bashkëbisedim me qytetarët, ka shpalosur të enjten programin e tij për lagjen “Dardania”, ...

Arban Abrashi do ta ndërtojë Spitalin e Qytetit, dy qendra të mjekësisë familjare dhe do të mundësojë ofrimin e ...

Koha.net - 12.10.2017

Ndërtimi i Spitalit të Qytetit dhe dy qendrave të mjekësisë familjare (në Veternik dhe në Mat), ofrimi i kujdesit shëndetësor në shtëpi, blerja e dy mamografëve për të kujdes parandalues shëndetësor, ...

Abrashi prezantoi planin urban për Prishtinën metropol (Foto)

Telegrafi - 12.10.2017

Në prezantimin e radhës, kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Arban Abrashi shpalosi programin e tij për urbanizmin e kryeqytetit, i cili parasheh ...

Abrashi: Në vend të ‘çështjeve globale’, unë kam 320 projekte për Prishtinën

Lajmi.net - 11.10.2017

Arban Abrashi, kandidat i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, aktivitetin elektoral e ka vazhduar në lagjen “Matin I”, ku ka prezantuar 320 projekte të cilat do të realizohen në ...

Abrashi i madh, gëzon fëmijët me vizitën e tij (Foto)

Almakos - 12.10.2017

Amir Abrashi është duke u shëruar nga lëndimi i pësuar javë më parë me Freiburgun. Ylli i Kombëtares së Shqipërisë pësoi një lëndim më 17 shtator në ndeshjen ndaj Bayer Leverkusen ku u detyrua ta lë ...

“Arban Abrashi, kryetar i Prishtinës e Shpendi, zëdhënës i komunës”

Lajmi.net - 12.10.2017

​ Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka premtuar një vend pune kryetarit aktual të Prishtinës, Shpend Ahmetit, pasi që “Arban Abrashi i LDK-së të fitojë zgjedhjet lokale të 22 tetorit”.

Abrashi: “Dardania” do t’i dënojë ata që për 4 vjet nuk arritën ta përfundojnë as Pllatonë mbi Kurriz

Lajmi.net - 12.10.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të komunës së Prishtinës, Arban Abrashi, në një bashkëbisedim me qytetarët, ka shpalosur të enjten programin e tij për lagjen “Dardania”, ...

Abrashi prezantoi planin urban për Prishtinën metropol

Koha.net - 12.10.2017

Në prezantimin e radhës, kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Arban Abrashi shpalosi programin e tij për urbanizmin e kryeqytetit, i cili parasheh ...

Abrashi: Shpendi s’është marrë me Prishtinën

Telegrafi - 11.10.2017

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë sot në një tubim me banorët e lagjes “Tophane”, se kryetari aktual Shpend Ahmeti nuk është marrë me problemet dhe nevojat e ...

Hoti: Shpendi mund t’i gjejë në komunë dokumentet për ndërtimin e shkollës “Emin Duraku”

Gazeta Express - 11.10.2017

Për katër vjet të qeverisjes së Shpend Ahmetit në Prishtinë nuk u ndërtua asnjë shkollë. Deri këtu nuk u vu asgjë në diskutim në debatin e djeshëm për kryeqytetin. Shpendi pajtohej me këtë.

A do ta pranojë Shpend Ahmeti duelin me Arban Abrashin?

Lajmi.net - 11.10.2017

. Por a do ta pranojë Shpend Ahmeti një ballafaqim të tillë? Abrashi e ka sfiduar atë sidomos rreth çështjes së ndërtimit të shkollave, çerdheve publike, qendrave të mjekësisë dhe çështjeve tjera, ...

A do ta pranojë Shpend Ahmeti duelin me Arban Abrashin?

Gazeta Express - 11.10.2017

Kandidatët për kryetar të Prishtinës nga 5 partitë politike, Shpend Ahmeti, Arban Abrashi, Lirak Çelaj, Arbër Vllahiu, Shyqyri Bytyçi dhe Selim Pacolli mbrëmë kanë zhvilluar një debat të ashpër në ...

Shpend Ahmeti gënjeu publikisht - Fakte se shkolla “Emin Duraku” u ndërtua në vitin 2012

Gazeta Express - 10.10.2017

Faktet edhe një herë e kanë kundërshtuar kandidatin e VV'së për kryetar të Komunës së Prishtinës, Shpend ...

Mustafa i ofron punë Shpend Ahmetit: Zëdhënës i Abrashit

Telegrafi - 12.10.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka premtuar një vend pune kryetarit aktual të Prishtinës, Shpend Ahmetit, pasi që “Arban Abrashi i LDK-së të fitojë zgjedhjet lokale të 22 tetorit”.

Abrashi: “Dardania” do t’i dënojë ata që për 4 vjet nuk arritën ta përfundojnë as Pllatonë mbi Kurriz

Telegrafi - 12.10.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të komunës së Prishtinës, Arban Abrashi, në një bashkëbisedim me qytetarët, ka shpalosur të enjten programin e tij për lagjen “Dardania”, ...

Abrashi prezantoi planin urban për Prishtinën metropol

Lajmi.net - 12.10.2017

Në prezantimin e radhës, kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Arban Abrashi shpalosi programin e tij për urbanizmin e kryeqytetit, i cili parasheh ...

Abrashi: Shpendi s’është marrë me Prishtinën, ai nuk e di as ndërtimin e shkollës së tij

Kosova Live - 11.10.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë të mërkurën në një tubim me banorët e lagjes “Tophane” se Shpend Ahmeti nuk është marrë me ...

Mustafa i ofron punë Shpend Ahmetit: Zëdhënës i Abrashit

Almakos - 12.10.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka premtuar një vend pune kryetarit aktual të Prishtinës, Shpend Ahmetit, pasi që “Arban Abrashi i LDK-së të fitojë zgjedhjet lokale të 22 tetorit”.

Abrashi prezantoi planin urban për Prishtinën metropol

Kosova Live - 12.10.2017

Në prezantimin e radhës, kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), Arban Abrashi shpalosi programin e tij për urbanizmin e kryeqytetit, i cili parasheh ...

Abrashi: Shpendi s’është marrë me Prishtinën, ai nuk e di as ndërtimin e shkollës së tij

Lajmi.net - 11.10.2017

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Prishtinës, Arban Abrashi, ka thënë të mërkurën në një tubim me banorët e lagjes “Tophane” se Shpend Ahmeti nuk është marrë me ...