TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Izraeli i bashkohet SHBA-së në tërheqjen nga UNESCO

Koha.net - 12.10.2017

Pas tërheqjes së SHBA-së nga UNESCO, edhe Izraeli ka njoftuar se do të tërhiqet. Kryeministri izraelit Benjamin Netenyahu ka vlerësuar vendimin e SHBA-së si “të guximshëm dhe moral”, shkruan ...

Izraeli i bashkohet Amerikës, tërhiqet nga UNESCO

Top Channel - 12.10.2017

Vetëm pak orë pasi Shtetet e Bashkuara të Amerikës njoftuan tërheqjen nga organizmi kulturor i Kombeve të Bashkuara, UNESCO, me një vendim të ngjashëm për t’iu bashkuar amerikanëve ka dalë edhe ...

SHBA e Izraeli largohen nga UNESCO

ABC News - 12.10.2017

Pas Shteteve të Bashkuara, edhe Izraeli vendosi të tërhiqet nga UNESCO. Të dyja vendet akuzojnë institucionin ndërkombëtar, që mbron trashigëmisë kulturore botërore se diskriminon Izraelin.

Kur hyn në fuqi vendimi i SHBA-së për tërheqje nga UNESCO

Koha.net - 12.10.2017

Departamenti Amerikan i Shtetit ka konfirmuar se vendi zyrtarisht është duke u tërhequr nga agjencia e OKB-së për Arsim, Kulturë dhe Shkencë, për të cilën në vitin 1945 kishte ndihmuar që të ...

“Teatër i absurdit ku deformohet historia”, pas SHBA-së edhe Izraeli tërhiqet nga UNESCO

BalkanWeb - 12.10.2017

TEL AVIV – Izraeli njoftoi sot tërheqjen nga UNESCO ashtu si SHBA-ja për shkak të pozicionimeve anti-izraelite, sipas Tel Avivit, të kësaj organizate të OKB-së.

Pas largimit të SHBA-ve nga UNESCO, vjen reagimi i Britanisë

Albeu.com - 12.10.2017

Britania e Madhe mbetet e përkushtuar ndaj Organizatës së Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), kështu ka deklaruar sot një zëdhënës i kryeministres britanike, Theresa May, ...

Izraeli i bashkohet SHBA-së: Braktisim UNESCO-n

Mapo - 12.10.2017

Izraeli tha se do i bashkohet SHBA, për t’u tërhequr nga organizata kulturore e OKB, UNESCO. Kjo për shkak se zyrtarët amerikanë thonë se UNESCO ka mbajtur qëndrime kundër Izraelit.

SHBA braktis UNESCO-n, i bashkohet dhe Izraeli

Respublica - 12.10.2017

SHBA njoftoi sot se do të tërhiqet nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Edukim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), duke e akuzuar këtë institucion se ishte anti izraelit.

Izraeli mbështet SHBA-në për vendimin e tërheqjes nga UNESCO

Koha.net - 12.10.2017

Kryeministri izraelit Benjamin Netenyahu ka vlerësuar vendimin e SHBA-së si “të guximshëm dhe moral”, pasi ata sot u larguan nga UNESCO. Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga UNESCO ...

SHBA tërhiqet nga UNESCO

Evropaelire - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara thanë se do të tërhiqen nga Agjencia për Kulturë e Kombeve të Bashkuara, UNESCO, duke e akuzuar atë për “anim anti-izraelit”. Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, ...

Shtetet e Bashkuara braktisin UNESCO-n: Ka qëndrim antiizraelit

Top Channel - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë braktisur organizatën “UNESCO”, duke e akuzuar atë për qëndrim antiizraelit. Kjo agjenci e OKB-së njihet për përcaktimin e zonave të Trashëgimisë Notërore, si ...

SHBA-të largohen nga UNESCO

Albeu.com - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës po largohen nga organizata kulturore e OKB-së UNESCO, duke e akuzuar atë për paragjykimin "anti-izraelit" Departamenti i Shtetit njoftoi ditën e sotme se Amerika do të ...

Shtetet e Bashkuara tërhiqen si anëtare e organizatës ndërkombëtare UNESCO

Telegrafi - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar se në fund se do të tërhiqen nga UNESCO deri në fund të vitit të ardhshëm, pasi konsiderojnë që në këtë organizatë ndërkombëtare nevojiten reforma dhe se në të ...

Merret vendimi, SHBA tërhiqet përfundimisht nga UNESCO, shkak Izraeli

BalkanWeb - 12.10.2017

SHBA do të largohet nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO, duke e akuzuar për paragjykim të vazhdueshëm kundër Izraelit, shkruan BBC. Agjencia është e njohur për përcaktimin e vendeve të ...

Lajmi i Fundit: Amerika largohet nga UNESCO

Lajmi.net - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur që të largohen nga UNESCO. Ky vendim ka ardhur pas pakënaqësive të shtetit amerikan me mënyrën e funksionimit në këtë institucion, njofton Klan ...

SHBA-të do të tërhiqen nga UNESCO për shkak të Izraelit

Ora news - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të tërhiqen nga organizata kulturore e OKB-së, UNESCO, me arsyen e “paragjykimit të vazhdueshëm kundër Izraelit nga ana e organizatës.

SHBA-ja tërhiqet nga UNESCO

Koha.net - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga UNESCO shkaku i anëtarësimit të Palestinës në këtë institucion të Kombeve të Bashkuara. Departamenti i Shtetit ka thënë se SHBA-ja ka kërkuar të ...

“Lamtumirë UNESCO”, SHBA dhe Izraeli braktisin Agjencinë e OKB-së

Java News - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tërhequr nga Organizata e Kombeve të Bashkuara për Arsim, Shkencë dhe Kulturë (UNESCO), pas kritikave të vazhdueshme që zyrtarët e lartë amerikanë i kanë bërë ...

Shtetet e Bashkuara braktisin UNESCO-n: Ka qëndrim antiizraelit

Almakos - 12.10.2017

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë braktisur organizatën “UNESCO”, duke e akuzuar atë për qëndrim antiizraelit. Kjo agjenci e OKB-së njihet për përcaktimin e zonave të Trashëgimisë Notërore, si ...

Pas SHBA-së edhe ky shtet largohet nga UNESCO

Lajmi.net - 12.10.2017

. Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të ...

SHBA dhe Izraeli largohen nga UNESCO

SOT - 12.10.2017

Organizata Botërore e Trashëgimisë Kulturore njoftoi sot se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Izraeli kanë tërhequr anëtarësinë nga organizata, pasi e kanë akuzuar atë për paragjykime ...

Pas SHBA-ve edhe Izraeli largohet nga UNESCO

Albeu.com - 12.10.2017

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO. Ky vendim vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të ...

Edhe Izraeli largohet nga UNESCO

Telegrafi - 12.10.2017

Izraeli ka marrë vendim që të largohet nga UNESCO, e kjo vjen vetëm disa orë pas largimit të SHBA-ve, që është bërë e ditur gjatë ditës së enjte. Amerika ka listuar pikërisht Izraelin si arsye të ...