TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zbulohet pazari i pisët i Lulzim Bashës me Monika Kryemadhin

Albeu.com - 13.09.2017

Emri i kreut të Komisionit Parlamentar të Shëndetësisë ka dalë pas një pazari të projektuar më parë nga Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi dhe jo gjatë negociatave në orët e vona të mbrëmjes së ...

Ja si ndahen deputetët e LSI-së në komisionet parlamentare

Botasot - 13.09.2017

Ditën e sotme në orën 18:00 kreu i kuvendit, Gramoz Ruçi pritet të mbledhë krerët e grupeve parlamentare për të vendosur mbi drejtimin e komisioneve. Po sot Lëvizja Socialiste për Integrim caktoi ...

LSI përcakton përfaqësuesit në Komisionet Parlamentare, ja emrat e deputetëve

SOT - 13.09.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim ka caktuar deputetët e saj për Komisionet Parlamentare. Në komisionin e Ekonomisë ka caktuara të përfaqësohet nga Edmond Haxhinasto Përparim Spahiu dhe Gledion Rehovic ...

LSI cakton deputetët në komisionet parlamentare, ku do jetë kryetarja Kryemadhi (Emrat)

BalkanWeb - 13.09.2017

TIRANE- Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë nisur bashkëpunimin për deputetët që do jenë pjesë e komisioneve parlamentare. Këto dy forca, që do të bëjnë tashmë opozitë kanë ...

LSI cakton deputetët për komisionet parlamentare

Ora news - 13.09.2017

LSI cakton deputetët për komisionet parlamentare Edmond Haxhinasto dhe Përparim Spahiu, Gledion Rehovica në komisionin e Ekonomisë Nasip Naço në komisionin e Ligjeve Endrit Brahimllari pjesë e ...

Rama e injoroi duke ?mbyllur? veshët, reagon ashpër Kryemadhi

Albeu.com - 13.09.2017

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas fotos të shpërndarë online ku dukej se kryeministri Edi Rama i cili kishte vënë kufje në vesh gjatë kohës që ajo mbante fjalën e saj të parë në ...

EMRAT/ LSI cakton deputetët e saj në Komisionet Parlamentare

Java News - 13.09.2017

Pas ndarjes së komisioneve me PD, LSI ka zyrtarizuar emrat e të gjithë deputetëve që do jenë përfaqësues të kësaj force politike. Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi do të jenë anëtare e Komisionit të ...

“Mbylli veshët kur ajo fliste në Kuvend”, gjesti i Ramës bën bashkë Kryemadhin dhe Berishën

BalkanWeb - 13.09.2017

TIRANE – Gjesti i kryeministrit Edi Rama pasditen e djeshme në Kuvend, i cili mbylli veshët teksa po fliste kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka ngjallur jo pak reagime.

Gati për opozitë të fortë, PD-LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

Albeu.com - 13.09.2017

Pas votimit të qeverisë së re të Ramës, PD dhe LSI janë gati për opozitë duke arritur edhe paktin e parë mes tyre në Kuvend . Burime pranë tyre bëjnë me dije se dy partitë politike kanë rënë dakord ...

Fotoja që ndezi debatin: Kryemadhi shpërndan postimin e Berishës

Mapo - 13.09.2017

Ka bërë xhiron e rrjetit një foto e kryeministrit Edi Rama, që vendos kufjet gjatë kohës që në Kuvend po flet kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. Fotoja është komentuar edhe nga ish-kryeministri Sali ...

Dy opozitat arrijnë marrëveshje, PD i jep LSI Komisionin e Shëndetësisë

Ora news - 13.09.2017

PD i jep LSI një nga tre komisionet parlamentare. Ora News ka mësuar se pas miratimit të programit të qeverisë “Rama 2” ka pasur negociata midis PD dhe LSI në përfundim të të cilave është rënë dakord ...

I qetë e me kufje në vesh, Rama injoron keq Kryemadhin në Kuvend

Albeu.com - 13.09.2017

Ditën e djeshme në Kuvendin e Shqipërisë u mbajt seanca e dytë e Kuvendit pas zgjedhjeve të 25 qershorit. Si pozita edhe opozita e kanë nisur me vrull, duke akuzuar njëri tjetrin në sallën e Kuvendit ...

PD dhe LSI nisin bashkëpunimin, zbulohet pakti i parë mes tyre

BalkanWeb - 13.09.2017

TIRANË- Që Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim janë tashmë dy forcat që do bëjnë opozitë, këtë e dinim, por këto të dyja nuk kanë humbur kohë dhe kanë nisur bashkëpunimin.

Marrëveshja e parë e opozitës, PD dhe LSI ndajnë komisionet

Botasot - 13.09.2017

Opozita në parlament ka bërë marrëveshjen e parë: PD dhe LSI kanë ndarë drejtimin e tre komisioneve parlamentare. Nënkryetari i PD, Edmond Spaho dhe kryetarja e LSi, Monika Kryemadhi kanë rënë dakord ...

Berisha për Ramën: Ka frikë nga gratë, kur nuk u mbyll dot gojën me “dorë”, “xhentellmeni” mbyll veshët!

Botasot - 13.09.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në faqen e tij në “Facebook”, ka komentuar veprimin e kryeministrit Edi Rama dje në Kuvend. Kryeministri në momentin që kryetarja e Lëvizjes ...

Berisha merr në “mbrojtje” Kryemadhin, sulmon Ramën: Kur s’ju mbyll dot grave gojën me dorë…

BalkanWeb - 13.09.2017

TIRANE- Ish-kryeministri i vendit Sali Beirsha ka komentuar përmes një statusi në Facebook, foton e shpërndarë dje në media, ku gjatë seancës maratonë të Kuvendit, kryeministri mbylli veshët për të ...

Drejt frontit opozitar? PD i lë LSI-së drejtimin e Komisionit të Shëndetësisë, Kryemadhi propozon Vasilin

Java News - 13.09.2017

Negociatat mes PD- dhe LSI për aksion të përbashkët opozitar duket se kanë prodhuar edhe marrëveshje konkrete mes partive që po afrohen gjithmonë e më shumë.

Berisha: Rama ka kompleks nga gratë (FOTO)

Durres Lajm - 13.09.2017

Gjesti i kryeminsitrit Rama në momentin kur po fliste kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në Kuvend, është komentuar nga ish-kryeministri Berisha. Përmes një statusi në Facebook, deputeti i PD-së ...

Ja çfarë bëri Kryemadhi pasi Berisha i doli në mbrojtje…

Java News - 13.09.2017

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi pas fotos së postuar nga ish kryeministri Sali Berisha për Edi Ramën duket se mbështet plotësisht komentin që ka marrë ky i fundit.

“Kur Rama nuk u mbyll dot gojën grave…” Berisha i del në mbrojtje Kryemadhit

Java News - 13.09.2017

Ish-kryeministri Sali Beirsha ka komentuar veprimin e Ramës dje në parlament i cili vuri kufje teksa në foltore ishte kryetarja e LSI Monika Kryemadhi.

Komisionet parlamentare, LSI cakton deputetët e tij

LajmiFundit - 13.09.2017

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë nisur bashkëpunimin për deputetët që do jenë pjesë e komisioneve parlamentare. Këto dy forca, që do të bëjnë tashmë opozitë kanë rënë ...

Zbulohen negociatat e mesnatës, PD dhe LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

LajmiFundit - 13.09.2017

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë arritur paktin e parë në Kuvend. Dy forcat politike kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia ...

Fotoja që ndezi debatin/ Edhe Kryemadhi shpërndan postimin e Berishës

Durres Lajm - 13.09.2017

Një foto e kryeministrit Edi Rama, që vendos kufjet gjatë kohës që në Kuvend po flet kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka bërë xhiron e rrjetit. Fotoja është komentuar edhe nga ish-kryeministri Sali ...

Dy opozitat arrijnë marrëveshje, PD i jep LSI Komisionin e Shëndetësisë

Mapo - 13.09.2017

PD i jep LSI një nga tre komisionet parlamentare. Ora News ka mësuar se pas miratimit të programit të qeverisë “Rama 2” ka pasur negociata midis PD dhe LSI në përfundim të të cilave është rënë dakord ...

PD dhe LSI nisin bashkëpunim si opozitë

Botasot - 13.09.2017

Me fillimin e sesionit të ri parlamentar, pritet edhe intensifikimi i aksionit opozitar. Dy partitë kryesore në opozitë, PD dhe LSI duket se kanë nisur bashkëpunimin e tyre.

Berisha: Rama ka frikë nga gratë, kur s’u mbyll dot gojën me “dorë”, “xhentellmeni” mbyll veshët!

LajmiFundit - 13.09.2017

Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një statusi në faqen e tij në “Facebook”, ka komentuar veprimin e kryeministrit Edi Rama dje në Kuvend. Kryeministri në momentin që kryetarja e Lëvizjes ...

Kryemadhi, kritika Metës dhe kundër programit të Ramës

Top Channel - 12.09.2017

E ashpër ka qenë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ndaj programit të qeverisë. E veçanta në fjalën e saj ishte edhe një kritikë ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta për bashkëpunim të nxituar ...

Monika Kryemadhi: Rama, Kryeministër i mirë për oligarkët, i keq për shumicën e popullit!

LajmiFundit - 12.09.2017

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në fjalën e mbajtur sot në Kuvend akuzoi kryeministrin Edi Rama për manipulim dhe blerje të votave. Kryemadhi komentoi edhe programin e qeverisë “Rama 2”, ku tha ...

Rama vendos kufjet sapo Kryemadhi fillon fjalën në Kuvend

SOT - 12.09.2017

Kryeministri i vendit Edi Rama, sapo nisi të flasë kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka vendosur kufjet. Kryeministri ka zgjedhur të imitojë ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu, ku ai një ditë më ...

Kritikave të Kryemadhit nuk i shpëton as Meta: Firmosi dekretet pa u tharë boja e…

BalkanWeb - 12.09.2017

TIRANË- Ajo ka premtuar të bëjë opozitën që i ka munguar vendit dhe e ka nisur me kritikat për programin qeverisës. Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur ashpër ndaj qeverisë dhe ...

Kryemadhi tallet me qeverinë: Program batutash i shkruar keq e me lajthitje. Rama i ka qepur kostum të ngushtë

BalkanWeb - 12.09.2017

TIRANË- Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi e ka quajtur një fletëpalosje me gabime e lajthitje programin e qeverisë të prezantuar dje e sot nga kryeministri Edi Rama dhe ...

Paralajmërimi i Kryemadhit: Ta harrojë kryeministri i votës së blerë se…

BalkanWeb - 12.09.2017

TIRANE – Gjatë fjalës së saj në Kuvend, duke komentuar programin qeverisës të kabinetit ‘Rama 2’, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka thënë se kryeministri pasi mori timonin, tashmë nuk ka hall si ...

FOTO/ Rama “imiton” Donald Lu, mbyll veshët sapo nis të flasë Monika Kryemadhi

BalkanWeb - 12.09.2017

TIRANE- Kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur të imitojë ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu gjatë seancës së sotme, me veprimin që ka bërë sapo ka nisur të flasë kryetarja e LSI-së, Monika ...

Monika Kryemadhi flet, Rama dëgjon muzikë…

Botasot - 12.09.2017

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së, ka qenë shumë e ashpër në fjalën e saj në Kuvend kundër kryeministrit Edi Rama. Por, ky i fundit e ka injoruar totalisht atë.

Monika Kryemadhi: Programi Ramës, "program batutash"

Durres Lajm - 12.09.2017

Për kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, programi i paraqitur ditën e hënë nga kryeministri Rama, është “program batutash”. Monika Kryemadhi tha se administrata e Ramës, shtrydhi shqiptarët ...

VIDEO/ Rama injoron Kryemadhin, vendos kufjet gjatë fjalës së saj

Java News - 12.09.2017

Kryeministri Edi Rama dhe liderja e opozitës Monika Kryemadhi duket se do të kenë një vjeshtë politike të mbushur jo vetëm me batuta, kundërshti, por edhe gjeste që tregojnë se klima e “qetësisë dhe ...

Kryemadhi pyet Ramën: Çfarë duan 180 vajza në Kryeministri?

Albeu.com - 12.09.2017

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka ngritur një pyetje për kryeministrin Rama. Kryemadhi gjatë një interviste me Babaramon deklaroi se nëse ka një agjenci që duhet shkurtuar ajo është agjencia e ...

Kryemadhi “kërcënon” Ramën: Nuk ke parë gjë akoma

Gazeta Express - 12.09.2017

Në fjalën e saj gjatë seancës plenare kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u shpreh se raporti i FMN-së i para pak ditëve më parë flet për realitetin e ekonomisë shqiptare, ndryshe nga sa flet ...

PD-LSI sërish në panik për rrjedhje votash, ultimatum deputetëve të mos votojnë qeverinë e re, kush shkel urdhrin ...

SOT - 12.09.2017

Votimi i Gramoz Ruçit me 80 vota ditën e shtunë, ka sjellë panik në radhët e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ditën e djeshme, të dyja këto forca politike kanë mbledhur ...

Kryemadhi: Do të jetë mallkim për Ramën nëse fut në konflikt besimet fetare

Ina - 12.09.2017

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar për herë të parë debatin mbi mbulimin e shtatores së Skënderbeut. Kryetarja e LSI-së u shpreh se Kryeministri duhet të jetë shumë i kujdesshëm me ...

Mbulimi i monumentit të ?Skënderbeut?, reagon ashpër Kryemadhi: Mallkim për Edi Ramën

Albeu.com - 11.09.2017

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, në emisioni “5 pyetjet nga Babaramo”, në Report Tv, ka komentuar mbulimin e monumentit të Skënderbeut për festën e Kurban Bajramit.

Monika Kryemadhi zbulon prapaskenat: Ja oferta që na erdhi nga PS për të votuar Ruçin

LajmiFundit - 11.09.2017

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur për herë të parë në lidhje me zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit, duke zbuluar ofertat që i janë bërë kësaj partie për të votuar Ruçin.

Zbulohen negociatat e mesnatës, PD dhe LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend

Zeri - 13.09.2017

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë arritur paktin e parë në Kuvend. Dy forcat politike kanë rënë dakord që një prej tre komisioneve parlamentare që i kishte Partia ...

Kryemadhi kritikon hapur Presidentin e Republikës

Durres Lajm - 12.09.2017

Pasi kritikoi programin e kryeministrit Rama, Monika Kryemadhi bëri përgjegjës për situatën në vend edhe bashkëshortin e saj, Presidentin e Republikës, Ilir Metën.

“Fletëpalosje me lajthitje”, programi qeverisës sipas Kryemadhit

Java News - 12.09.2017

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, ka mabjtur fjalën e saj në Parlament ku ka kritikuar programin qeverisës të prezantuar nga kryeministri Rama. Kryemadhi e ka vlerësuar programin si “fletëpalosje me ...

Kryemadhi sulmon Ramën: S’ka hall të qeverisë, por të drejtojë opozitën

SOT - 12.09.2017

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë fjalës së saj në Kuvend ka thënë se kryeministri pasi mori timonin, tashmë nuk ka hall si të qeverisë, por si të drejtoje opozitën.

Rama nuk e duron, mbyll veshët kur nis fjalën Kryemadhi

Mapo - 12.09.2017

Foto 1 nga 1 Kryeministri i vendit Edi Rama ka zgjedhur të imitojë ambasadorin e SHBA-ve, Donald Lu gjatë seancës së sotme, me veprimin që ka bërë sapo ka nisur të flasë kryetarja e LSI-së, Monika ...

Monika Kryemadhi flet, Rama dëgjon muzikë…

Gazeta Tema - 12.09.2017

Monika Kryemadhi, kryetarja e LSI-së, ka qenë shumë e ashpër në fjalën e saj në Kuvend kundër kryeministrit Edi Rama. Por, ky i fundit e ka injoruar totalisht atë.

Kryemadhi: Programi i Ramës, tallje me shpresën e humbur të shqiptarëve

Koha.net - 12.09.2017

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim (LSI), Monika Kryemadhi e cilësoi “program batutash” programin qeverisës të paraqitur nga kryeministri Edi Rama.

Mbulimi i “Skënderbeut”, Kryemadhi: Mallkim për Edi Ramën nëse do fusë duart tek...

Botasot - 11.09.2017

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi komenton përplasjen e ndodhur pak ditë më parë me bustin e Skënderbeut. E ftuar në Report Tv, Kryemadhi tha se do të jetë një mallkim për Edi Ramën, nëse do të ...