TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Denoncimi per dekoraten e Ilir Metes: Rexhep Çelikun e ngritën nga shtrati i lëngimit për t’ja dhënë shpejt e shpejt ...

Gazeta Tema - 13.01.2018

Moza Demiri, ish-mexosoprano e Operas ka reaguar ashper per dekorimin e artistit te ndjere Rexhep Celiku, te cilit pak dite para se te ndahej nga jeta, iu dha titulli “Nderi i Kombit”.

Mesazhi i Lili Cingut: “Rexhep të kam në krah, po kërcejmë ende vallen e shqipeve”

Java News - 13.01.2018

Qytetarë të shumtë nga krahina të ndryshme të Shqipërisë, miq, artistë politikanë dhe artdashës, kanë kryer homazhe në Muzeun Historik Kombëtar në shenjë nderimi për mjeshtrin e madh të valles shqipe ...

Meta homazhe në nderim të mjeshtrit Rexhep Çeliku: Shqiponja që vallëzon dhe fluturon vetëm lart!

BalkanWeb - 13.01.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri homazhe në “Muzeun Kombëtar” në nderim dhe respekt të mjeshtrit të valles popullore shqiptare dhe koreografit, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta në mënyrë ...

Homazhe për Rexhep Çelikun

RTSH - 13.01.2018

Figura të njohura të artit dhe skenës shqiptare, përfaqësues të politikës, miq dhe dashamirës, zhvilluan sot homazhe në nderim të një prej ikonave të artit shqiptar, Mjeshtrit të madh Rexhep Çeliku.

Mesazhi i Metës pas homazheve për Rexhep Çelikun: Për të ka vetëm përjetësi

Java News - 13.01.2018

Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në homazhet në nder të valltarit të shquar Rexhep Çeliku. “Rexhep Çeliku ka ngritur peshë dhe ka frymëzuar shqiptarët.

Partnerja kryesore në valle rrëfen pengun më të madh të Rexhep Çelikut

Albeu.com - 13.01.2018

Kanë nisur sot në orën 11:00 homazhet për mjeshtrin Rexhep Çekiku, i cili gjatë orëve të para të ditës së djeshme humbi jetën për shkak të një sëmundjeje të rëndë.

I jepet lamtumira e fundit Rexhep Çelikut, rradhë të gjata për homazhet ndaj tij

LajmiFundit - 13.01.2018

Mjeshtri i valles, i cilësuar shpesh si Shqiponja Fluturuese u nda ditën e djeshme nga jeta duke lënë pas shumë dhimbje. Ditën e sotme për Mjeshtrin e Madh të skenës dhe Nderin e Kombit po zhvillohen ...

FOTOT/ Homazhe në nder të Mjeshtrit të Madh të skenës Rexhep Çeliku

Java News - 13.01.2018

Sot i jepet lamtumira e fundit artistit të madh, Rexhep Çeliku, i njohur si Valltarit Fluturues”. Për Mjeshtrin e Madh të skenës Rexhep Çeliku u zhvilluan homazhe pranë Muzeut Historik Kombëtar.

Nisin homazhet në nder të Rexhep Çelikut

SOT - 13.01.2018

Kanë nisur në Muzeun Historik Kombëtar, homazhet në nder të Mjeshtrit të Madh Rexhep Çelikut, solistit të parë të Ansamblit të Këngëve dhe valleve Popullore.

Valltarja Liljana Cingu: Ju tregoj pengun më të madh të Rexhep Çelikut, legjendës së valles shqiptare

BalkanWeb - 13.01.2018

TIRANE- Valltarja Liljana Cingu, partnerja e përhershme e Rexhep Çelikut, në performancat e tyre në skenë ka treguar pengun më të madh të mjeshtrit të madh të valles shqiptare.

Ndahet nga jeta “valltari fluturues” Rexhep Çeliku, homazhet në Muzeun Kombëtar

SOT - 13.01.2018

Rexhep Çeliku “valltari fluturues”, Nder i Kombit, një nga ikonat e Ansamblit Popullor pas një sëmundje të rëndë u nda nga jeta në moshën 63 vjeçare. Figura emblematike dhe e veçantë e tij në skenë, ...

Artistja akuzon: E ngritën nga shtrati Rexhep Çelikun për t’i dhënë medaljen!

Java News - 14.01.2018

Moza Demiri, ish-mexosoprano e Operas ka reaguar ashper per dekorimin e artistit te ndjere Rexhep Celiku, te cilit pak dite para se te ndahej nga jeta, iu dha titulli “Nderi i Kombit”.

Homazhe për Mjeshtrin e Madh Rexhep Çeliku sot në Muzeun Historik Kombëtar

Ina - 13.01.2018

Homazhet për Mjeshtrin e Madh të skenës Rexhep Çeliku do të zhvillohen sot në Muzeun Historik Kombëtar nga ora 11:00 – 13:00. Më pas, ai do të përcillet për në banesën e fundit.

Meta: Rexhep Çeliku, shqiponja që vallëzon dhe fluturon vetëm lart

LajmiFundit - 13.01.2018

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta bëri homazhe në “Muzeun Kombëtar” në nderim dhe respekt të mjeshtrit të valles popullore shqiptare dhe koreografit, Rexhep Çeliku, i cili u nda nga jeta në ...

VIDEO/ Rexhep Çeliku, figura emblematike, njeriu që vallëzoi me shqipet

Alb Portali - 13.01.2018

Rexhep Çeliku, biri i një gjirokastriti, mjeshtër në nxjerren dhe gdhendjen e gurit, e më vonë si restaurator i kishave dhe xhamive në Tiranën e paraçlirimit, vazhdoi traditën shqiptare në gdhendjen ...

“Pengu i madh i legjendës së valles shqiptare, Rexhep Çeliku”

Java News - 13.01.2018

Valltarja Liljana Cingu, partnerja e përhershme e Rexhep Çelikut, në performancat e tyre në skenë ka treguar pengun më të madh të mjeshtrit të madh të valles shqiptare.

Estrada me fjalë prekëse pas vdekjes së Rexhep Çelikut

Lajmi.net - 12.01.2018

Gjatë ditës së sotme, u bë e ditur se valltari i njohur shqiptar, Rexhep Çeliku u nda nga jeta. Vdekja e papritur e tij, ka tronditur gjithë opinionin, ndërsa telegrame ngushëllimi kanë ardhë nga të ...

45 vite karrierë, kush është Rexhep Çeliku që nesër i jepet lamtumira e fundit?! (VIDEO)

Portalb - 12.01.2018

Më 5 janar të 2018-s, artisti i këngëve dhe valleve shqiptare, Rexhep Çeliku mori dekoratë si “Nderi i kombit” derisa në mesin e nëntorit të 2017-s, kur Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popoullore ...

Ermal Mamaqi i prekur për humbjen e mjeshtrit të valles shqiptare

Zhurnal - 12.01.2018

Ermal Mamaqi i prekur për humbjen e mjeshtrit të valles shqiptare Na emocionoj dhe na bëri krenar të gjithëve me performancat e tij, mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, shkruan Kosovarja.

Nga murator në Mjeshtër i Madh, kush ishte Rexhep Çeliku (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2018

Ditën e sotme është ndarë nga jeta artisti i madh Rexhep Çeliku rreth orës 2 e 30 të mëngjesit. Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë prej disa kohësh.

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Zhurnal - 12.01.2018

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku, njofton Top Channel.

Vdekja e valltarit të njohur, Berisha: Kultura jonë në zi për legjendën

SOT - 12.01.2018

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha nëpërmjet një postimi në facebook, ka shprehur keqardhjen për vdekjen e valltarit, Rexhep Celiku. Në postimin e tij, Berisha shpeh ngushëllimin familjarëve dhe ...

Ndërron jetë Mjeshtri i Madh i vallëzimit Rexhep Çeliku

Lajm - 12.01.2018

Pas një sëmundje të rëndë ka ndërruar jetë artisti i madh i valleve, Rexhep Çeliku. Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ne repertorin e tij numëron më shumë ...

Pas vdekjes së ‘Mjeshtrit të Madh’, Bleona shpreh mërzinë e saj

Lajmi.net - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti, shkruan ...

Shuhet Rexhep Çeliku, vallëtari fluturues

Koha.net - 12.01.2018

Rexhep Çeliku “vallëtari fluturues”, Nder I Kombit, një nga ikonat e Ansamblit Popullor Shqiptar është shuar përgjithmonë në orët e para të ditës së sotme pas një sëmundjeje të rëndë.

Aurela shpreh ngushëllime për vdekjen e ‘Mjeshtrit të Madh’ Rexhep Çelikut

Lajmi.net - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Aurela Gace, shkruan ...

Një Çelik që u bë shqiponjë e artit tonë popullor

BalkanWeb - 12.01.2018

Meditime për Rexhep Çelikun një njeri dhe një burrë të madh të valles popullore shqiptare Ai iku në një kohë dhe moshë kur i çelte lule jeta. Vetëm 63 vjeç… Tri ditë më parë iu gëzova titullit tepër ...

Vdekja e mjeshtrit të valles, Meta: Humbje e madhe dhe e pazëvendësueshme

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE -Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas lajmit për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare.

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, Basha: Vallja e tij ushqim epik për shpirtin

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE- Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare.

Shuhet Rexhep Çeliku, shqiponja e valleve shqiptare

RTSH - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, ne moshen 63 vjecare “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Vdes mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku – yjet shprehin ngushëllimet e tyre

Telegrafi - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

Vdekja e Rexhep Çelikut, Meta: Humbje e pazëvendësueshme

Gazeta Express - 12.01.2018

Kreu i Shtetit, Ilir Meta shpreh mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të valltarit Rexhep ...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqipe (FOTO LAJM)

Alb Portali - 12.01.2018

Loading... Është ndarë nga jeta mjeshtri i valles shqipe, Rexhep Çeliku. Ndarja nga jeta ndodhi në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme pas një sëmundje të rëndë nga e cila vuante.

Ndahet nga jeta Rexhep Çeliku

Respublica - 12.01.2018

Rexhep Çeliku, valltari i njohur shqiptar, ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të sotshëm. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë të cilën nuk ka mundur ta kapërcejë.

Shuhet Rexhep Çeliku, ikona e valles shqiptare

Antpress - 12.01.2018

Ai ishte 63 vjeç. Ikona e valles shqiptare vuante nga një sëmundje e rëndë. Rexhep Çeliku lindi në Tiranë në vitin 1954. Qysh prej vitit 1976 ishte solist i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore ...

Gashi: Ikona e valles shqipe, Rexhep Çeliku do të mbetet i paharruar ndër ne

Kosova Live - 12.01.2018

Telegram ngushëllimi i ministrit Kujtim Gashi me rastin e ndarjes nga jeta të ikonës së valles shqipe, Rexhep Çeliku. “E nderuara familje Çeliku, Të nderuar kolegë të Ansamblit Popullor të Këngëve ...

Lamtumirë Rexhep Çeliku, njeriu që fluturoi me shqipet

Alsat - 13.01.2018

“Valltarit fluturues”, Rexhep Çeliku iu dha sot lamtumira e fundit . Në homazhet për nder të tij në Muzeun Historik Kombëtar miq, të afërm, kolegë, artistë, dashamirës të artit, personalitete ...

Partnerja e Rexhep Çelikut tregon pengun më të madh të tij

Durres Lajm - 13.01.2018

Valltarja Liljana Cingu, partnerja e përhershme e Rexhep Çelikut në performancat e tyre në skenë ka treguar pengun më të madh të mjeshtrit të madh të valles shqiptare.

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, Berisha: Kultura jonë në zi

LajmiFundit - 12.01.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar si humbje të madhe ndarjen nga jeta të kërcimtarit, valltari dhe artistit të njohur Rexhep Çeliku. Përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, ...

Bleona vjen me mesazh prekës për vdekjen e ?Mjeshtrit të Madh? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.01.2018

U nda sot nga jeta, “Mjeshtri i Madh” Rexhep Çeliku, solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore. E nga kjo vdekje është prekur shumë këngëtarja shqiptare, Bleona Qereti.

Para 4 ditësh e vlerësoi me Dekoratën “Nderi i Kombit”, ja ç’thotë Meta për humbjen e Rexhep Çelikut

LajmiFundit - 12.01.2018

Pas lajmit te trishte per ndarjen e parakohshme nga jeta te ikones se valles shqiptare, Rexhep Çelikut, reagon me nje mesazh prekes presidenti i vendit, Ilir Meta.

Humb betejën me sëmundjen, shuhet në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare

LajmiFundit - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta në mënyrë të parakohshme në moshën 63-vjeçare, mjeshtri i valles shqiptare, një nga emrat më të njohur të këtij zhanri të artit Rexhep Çeliku.

Ndarja nga jeta e ‘valltarit fluturues’, Basha: Çeliku, Zot i skenës

Java News - 12.01.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me ndarjen nga jeta të mjeshtrit të madh të valles shqiptare, Rexhep Çeliku në moshën 63-vjeçare.

Vdes mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku – yjet shprehin ngushëllimet e tyre

Almakos - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.

MKRS me telegram ngushëllimi për familjen Çeliku

Koha.net - 12.01.2018

Rexhep Çeliku, një nga ikonat e Ansamblit Popullor Shqiptar është shuar përgjithmonë në orët e para të ditës së sotme pas një sëmundjeje të rëndë. Vetëm dy ditë më parë presidenti i vendit Ilir Meta ...

Ndarja nga jeta e Rexhep Çelikut, ish-Kryeministri shpreh ngushëllime: Legjendë e valles dhe kërcimit

Alb Portali - 13.01.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të mjeshtrit të valles shqiptare Rexhep Çeliku. Loading... Në një postim në faqen në Facebook, ish-kryeministri shkruan: ...

Ndarja nga jeta e mjeshtrit të valles shqiptare, Meta mesazh prekës

SOT - 12.01.2018

Pas ndarjes nga jeta të ikones së valles shqiptare, Rexhep Çelikut, ka reaguar me me nje mesazh prekes presidenti i vendit, Ilir Meta. Me dhimbje të thellë mësova lajmin drithërues të ndarjes së ...

Vdekja e valltarit të njohur, homazhet nesër tek Muzeu Kombëtar

SOT - 12.01.2018

Valltari i njohur, Rexhep Çeliku u nda nga jeta në orën 2:30 të mëngjesit. Homazhet e mjeshtrit të madh të valles do të mbahen nesër në orën 11:00-13:00 tek Muzeu Kombëtar.

Basha pas vdekjes së valltarit të njohur: Nderi i kombit

SOT - 12.01.2018

Kryetari i PD, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në facebook, ka shprehur keqardhjen për vdekjen e valltarit, Rexhep Celiku. Në postimin e tij, kreu i PD shpeh ngushëllimin familjarëve dhe miqve, ...

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Alsat - 12.01.2018

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku. Prej kohësh Rexhep Çeliku vuante nga një sëmundje e rëndë.