TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E kritikuan për anglishten e çalë, Jonida Maliqi tallet keq me shqiptarët (VIDEO)

Albeu.com - 16.05.2019

Gjatë ditës së sotme në rrjetet sociale kanë qarkulluar video të shumta, në të cilat Jonida Maliqi kritikohej se nuk fliste mirë gjuhën angleze gjatë intervistave të dhëna për “Eurovision”.

U ‘kryqëzua’ për anglishten e çalë në Eurovision, Jonida: Big deal!

Mapo - 16.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi ka vendosur të reagojë pas kritikave mediatike të marra për anglishten e saj të çalë në intervistën e dhënë së fundmi për Eurovision 2019.

Kush është Jonida Maliqi? Njihuni me artisten që e përfaqëson Shqipërinë në “Eurovision 2019”

Telegrafi - 16.05.2019

Shqipëria shpreson të fitojë “Eurovision 2019”, në krye me këngëtaren Jonida Maliqi, e cila filloi karrierën e saj në moshën 13 vjeçare. Shqipëria sonte do të bëjë paraqitjen e 16-të në Eurovision, ...

Jonida synon sonte të dërgojë Shqipërinë në finalen e ‘Eurovizion 2019’

Gazeta Express - 16.05.2019

Të enjten mbrëma zhvillohet nata e dytë gjysmëfinale e Festivalit Evropian të Këngës, “Eurovizion”. Në mesin e shteteve pjesëmarrëse, këtë mbrëmje do ta ketë paraqitjen edhe shteti shqiptar, i cili ...

Jonida Maliqi duhet t’u këndojë shqiptarëve “Ktheju mendjes”, jo Tokës

Gazeta Tema - 16.05.2019

Nga Neda Balluku Jonida Maliqin nuk e kemi ndjekur dhe vlerësuar kurrë as për njohjet e saj gjuhësore dhe as për librat që ka lexuar. E kemi ndjekur dhe vlerësuar për shkak se është përfaqësuese e ...

Sonte voto Albania, voto Jonida Maliqi!

Botasot - 16.05.2019

Sonte këngëtarja Jonida Maliqi do të jetë emri më i lakuar por edhe të gjithë sy e veshë për të parë e dëgjuar performancën e saj në Festivalin e madh evropian Eurosong 2019 që po mbahet në Tel Aviv.

Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision

Alsat - 16.05.2019

Këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, Jonida Maliqi do performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt i cili po mbahet në Tel Aviv, Izrael.

Eurovizion 2019, Jonida Maliqi shkëlqen në provat e jurisë

RTSH - 16.05.2019

Në provat e votimit të jurisë vokali premtues i këngëtares Jonida Maliqi dhe performanca skenike janë arsye e fortë për të prekur finalen e këtij edicioni.

Jonida Maliqi performon sot në edicionin e 64 të Eurovizionit

BalkanWeb - 16.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do të këndojë sot në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovisionit, në Tel Aviv, Izrael. Këngëtarja do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë event dhe do këndojë shqip ...

Sonte Jonida Maliqi me “Ktheju Tokës” në Eurovision

Koha.net - 16.05.2019

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi tashmë gjendet në Tel Aviv dhe sonte do të performojë në edicionin e 64 të Eurovisionit. Jonida Maliqi do të këndojë “Ktheju Tokës”, në natën e dytë gjysmëfinale ...

Jonida Maliqi sonte performon në Eurovizion

Botasot - 16.05.2019

Shqipëria sonte do të paraqitet për herë të 16 në Festivalin e Këngës Evropiane i njohur si Eurovizion pasi iu bashkua këtij eventi në vitin 2004. Këtë vit, Shqipëria përfaqësohet nga këngëtarja ...

Hakerat ndërprenë mbrëmë "Eurovisionin", jepnin alarme për shpërthime

Botasot - 16.05.2019

Një video online që transmetonte direkt gjysmëfinalen e Eurovizionit u hakua dhe bënte njoftime false sikur do kishte shpërthime në Tel Aviv. Shikuesit panë një paralajmërim për një sulm fiktiv në ...

Jonida Maliqi pushton rrjetin, e bën lëmsh anglishten

BalkanWeb - 15.05.2019

IZRAEL Këngëtarja e njohur shqiptare Jonida Maliqi përfaqëson Shqipërinë në festivalin e këngës europiane “Eurovizion”, që po zhvillohet në Izrael. “Ktheju tokës” me muzikë dhe tekst të Eriona ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’

Telegrafi - 15.05.2019

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të ...

Ardi Asllani: Si është të stilosh veshjen e Jonida Maliqit për Eurovizion dhe prapaskenat e konkurrimit

Botasot - 15.05.2019

Me frymë klasike dhe respektues i linjave femërore, për stilistin e njohur Ardi Asllani një veshje shik duhet t’i lërë vend imagjinatës. Dizenjuesi i modës së lartë është përzgjedhur për të krijuar ...

Jonida Maliqi ?bëhet gazi i botës?, lë nam me anglishten e saj në ?Eurovision? (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë Shqipërinë në ‘ Eurovision ’, që do të mbahet në Izrael. Maliqi u përzgjodh fituese e Festivalit të 57 në RTSH me këngën "Ktheju tokës" me muzikë dhe ...

Plasin shakatë me anglishten e saj në Internet, Jonida Maliqi u përgjigjet komentuesve

Antpress - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi këtë vit përfaqëson shqiptarët në festivalin e madh europian të këngës. Ajo ndodhet prej ditësh në Izreal duke promovuar këngën e saj, ndërsa ka dhënë edhe intervista për ...

Para performancës në Eurovision, Jonida Maliqi: Jam shumë rehat në skenë

Telegrafi - 15.05.2019

Fundjavën e kaluar, këngëtarja nga Shqipëria, Jonida Maliqi, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Exctra , teksa ka folur për fustanin e saj dhe mesazhin që dëshiron ta transmetojë te publiku.

Gafa e saj po thyen rrjetin, reagon për herë të parë Jonida Maliqi

SOT - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi pritet ditën e nesërme që të përfaqësojë Shqipërinë në skenën e madhe të Eurovision-it, në Tel Aviv të Izraelit. Mirëpo, në rrjetet sociale po qarkullon një video, ku ...

Rozana Radi mbështet Jonida Maliqin para performancës në Eurovision

Botasot - 15.05.2019

Pos mbështetjes së shqiptarëve për pjesëmarrjen në Eurovision, Jonida Maliqi po merr përkrahjen edhe të këngëtarëve. Shqipëria do të paraqitet në natën e dytë gjysmëfinale, e cila mbahet nesër (16 ...

Jonida në Eurovision me flamurin e tyre, ndryshon mendim ndaj LGBT?

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi u prezantua dy ditë më parë në ceremoninë e tapetit portokalli të kompeticionit më të rëndësishëm të muzikës evropiane, Eurovision, me një fustan ngjyrë blu që mbante një ...

Këngët favorite që mund të fitojnë Eurovisionin këtë vit

Gazeta Express - 15.05.2019

Kanë filluar mbrëmë netët gjysmëfinale të Eurovision 2019. Mbrëmë kanë performuar gjysma e shteteve pjesëmarrëse, ndërsa të enjten do të mbahet nata e dytë, ku këndon edhe Shqipëria.

Hakerët Sul.muan faqen e servisit publik të Izraelit gjatë Eurovizionit

Medial - 15.05.2019

Faqja e internetit e transmetuesit publik të Izraelit, KAN, mbrëmë ka qenë objektiv i një sulmi hakerësh gjatë mbrëmjes gjysmëfinale të garës muzikore të transmetuesve publikë evropianë, e njohur si ...

Eurovizioni, nesër mësohen finalistët e fundit

Alsat - 15.05.2019

Nesër zhvillohet gjysmëfinalja e dytë e Festivalit Evropian të këngës ” Evrovision” ku merr pjesë edhe Shqipëria e përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”.

Jonida Maliqi kritikohet për anglishten gjatë intervistës në Eurovizion

Alsat - 15.05.2019

Gjatë një interviste që realizohet në Eurovizion me të gjithë pjesëmarrësit, përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi e ka gjetur pak të vështirë. Këngëtarja përfaqësuese e Shqipërisë me një ...

Rrjetet sociale shpërthejnë ndaj anglishtes së çalë të Jonidës

Mapo - 15.05.2019

Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë mbrëmjen e nesërme Shqipërinë në “Eurovision 2019” me këngën “Ktheju Tokës”, ka provokuar me intervistën e saj të fundit në të shpërthimin e rrjeteve sociale.

Kritikohet për anglishten e çalë, reagon Jonida Maliqi (Video)

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë nesër Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës”, është hasur me një sërë kritikash mediatike për anglishten e saj të çalë të treguar në ...

Jonida Maliqi bën gafën e madhe në Eurovizion, këngëtarja befason me atë që thotë më pas (VIDEO)

SOT - 15.05.2019

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi siç dihet ditën e nesërme do të këndojë këngën "Ktheju Tokës" në gjysmë finalen e dytë të Eurovizion. Këngëtarja gjatë gjithë kësaj kohe ka marrë pjesë në një sërë ...

Eurovision 2019/ Jonida Maliqi lë nam me anglishten e saj (Video)

Mapo - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi, e cila do të përfaqësojë nesër Shqipërinë në Eurovision 2019 me këngën “Ktheju Tokës” , duket se nuk ka aspak marrëdhënie të mira me gjuhën angleze.

Jonida Maliqi lë nam me anglishten në "Eurovision" (VIDEO)

Albeu.com - 15.05.2019

Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm "Eurovision 2019" i cili këtë vit do të mbahet në Izrael. Ajo u shpall fituese e festavilit të 57 në RTSH me këngën ...

Gjysmëfinalet e “Eurovision”, kualifikohen 10 të parët. Shqipëria konkurron të enjten

Top Channel - 15.05.2019

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, u kualifikuan për natën finale të Festivalit europian të Këngës, “Eurovision”. Në gjysmëfinalen e parë të festivalit morën pjesë 17 shtete, por më tej ...

Ja 10 shtetet që u kualifikuan në gjysmëfinalen e parë të Eurovision

Mapo - 15.05.2019

Mbrëmjen e djeshme u mbajt nata e parë e festivalit më të rëndësishëm të muzikës evropiane, Eurovision. E teksa 17 shtete morën pjesë në gjysmëfinalen e parë të zhvilluar në Tel Aviv, vetëm 10 prej ...

Pas gafës së Eneda Tarifës, Tashmë videot e Jonida Maliqit nga Eurovision po ‘thyejnë rrjetin’

Gazeta Express - 15.05.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi është përfaqësuesja e Shqipërisë në Eurovizion me këngën ‘Ktheju tokës’. Jonida do të këndojë në natën e dytë gjysmëfinale dhe renditet e 14.

Eurovision 2019/ Jonida Maliqi ngjitet sot në skenë

Mapo - 15.05.2019

Shqipëria do të përfaqësohet sot në festivalin më të rëndësishëm të muzikës evropiane me këngëtaren Jonida Maliqi, e cila do të performojë në natën e dytë të edicionit të 64-t të Eurovisionit me ...

Jonida Maliqi, nesër në skenën e Eurovision me “Ktheju tokës”

SOT - 15.05.2019

“Eurovision Song Contest 2019” zhvilloi mbrëmë natën e parë në Tel Aviv, Izrael. Në konkurrimin e natës së parë ishin 17 shtete Qipro, Mali i Zi, Finlanda, Polonia, Sllovenia, Republika Çeke, ...

“Eurovision” mbërrin në Tel Aviv

Zeri - 15.05.2019

Reklamat e “Eurovision”-it kanë pushtuar plazhet në Tel Aviv, si dhe qendrat tregtare. Kështu raporton prestigjiozja “New York Times” për mbajtjen e festivalit të këngës evropiane sivjet në tokën e ...

Serbia dhe Sllovenia në mesin e vendeve finaliste të Eurovizionit

Evropaelire - 15.05.2019

Dhjetë vende, përfshirë Serbinë dhe Slloveninë, janë kualifikuar për natën finale të Festivalit Evropian të Këngës "Eurovizion". Në gjysëm-finalen e parë të festivalit morën pjesë 17 vende mirëpo për ...

Përfundon nata e parë e Eurovizionit, ja këngët finaliste

BalkanWeb - 15.05.2019

Është mbyllur nata e parë gjysmëfinaliste e Eurovizionin në Tel Aviv dhe në fund të janë janë zbuluar dhe 10 shtetet e para finaliste. Greqia, Bjellorusia, Serbia, Qipro, Estonia, Republika Çeke, ...

VIDEO: Jonida Maliqi lë “nam” para konkurrimit në Eurovision, në rrjet nuk përmbahen

Gazeta Tema - 15.05.2019

Shqipëria këtë vit përfaqësohet nga Jonida Maliqi në Eurovision. Ajo ka dhënë një intervistë para konkurrimit. Por, anglishtja e saj nuk është edhe aq e mirë.

Sonte radha e Jonida Maliqit në Eurovision

Tetova Sot - 16.05.2019

Këngëtarja që përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion, Jonida Maliqi do performojë sonte në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64-rt i cili po mbahet në Tel Aviv, Izrael.

“Eurovision”, Izraeli “pushtohet” nga turistët. Shqipëria përfaqësohet nga Jonida Maliqi

Top Channel - 14.05.2019

Tel Avivi i Izraelit po përgatitet për “Eurovision”-in e 2019-s. Edicioni i sivjetshëm i Festivalit europian të Këngës është zhvendosur në Izrael, pas fitores së edicionit të shkuar nga Neta me ...

Përfundon nata e parë e Festivalit Europian të Këngës. Ja finalistët

RTSH - 14.05.2019

Spektakël, muzikë dhe shumë argëtim ka përcjellë nata e parë e Eurovision Song Contest që po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Fituesja e vitit të kaluar këngëtarja vendase Netta, hapi shfaqen me ...

Sonte nis 'Eurovisioni', ja shtetet favorite dhe çfarë pritet nga Shqipëria

Zeri - 14.05.2019

Ngjarja më e madhe muzikore “Eurovision Song Contest” nis sonte në Tel Aviv. Në edicionin e 64-të të Eurovisionit, marrin pjesë 41 shtete, ndërsa në mesin e tyre është edhe Shqipëria e cila ...

Nis Eurovisioni, Shqipëria në skenë natën e dytë

Koha.net - 14.05.2019

Ka nisur edicioni i 64-të i Eurovisionit, i cili këtë vit po mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këtë vit, Shqipëria do të përfaqësohet nga Jonida Maliqi me këngën “Ktheju Tokës”, e cila do të performojë ...

Dhjetë shtetet që u kualifikuan për natën finale të ‘Eurovision 2019’

Telegrafi - 15.05.2019

Ka përfunduar nata e parë gjysmëfinale e festivalit të madh evropian, ‘Eurovision 2019’. Një natë me plot emocione dhe spektakël nga Izraeli, solli gjithsej 17 performanca nga 17 shtete të ndryshme.

Shtetet që do të konkurrojnë në natën e parë gjysmëfinale të “Eurovision 2019”

Telegrafi - 14.05.2019

Sonte (e martë) mbahet nata e parë gjysmëfinale e “Eurovision 2019”. Plot 17 është numri i shteteve që garojnë, ndërsa Shqipëria pritet të performojë nesër e përfaqësuar nga Jonida Maliqi me këngën ...

Eurpvision Song Contest 2019, sonte në emisionin ‘Përballë’ në RTSH

RTSH - 14.05.2019

Dëshirojmë ti’u kujtojmë se, sonte në orën 21:00, nis edicioni i 64-t i Eurovision Song Contest 2019, në Tel Aviv. Jonida Maliqi do të konkurrojë me këngën e saj “Ktheju tokës”, në natën e dytë ...

Eurovizioni, sonte nata e parë – Jonida Maliqi performon nesër

Botasot - 14.05.2019

Sonte është nata e parë e edicionit të 64-të të Eurovizionit, i cili këtë vit do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit. Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi e cila përfaqëson Shqipërinë do të performojë ...

Shtetet që performojnë në gjysmëfinalen e dytë të ‘Eurovision 2019’

Zeri - 15.05.2019

Sonte (e mërkurë) në Tel Aviv të Izraelit mbahet nata e dytë gjysmëfinale e festivalit ‘Eurovision 2019’. Janë gjithsej 18 shtete që do të garojnë sonte, ndërsa vetëm 10 prej tyre do të arrijnë të ...

Ardi Asllani: Si është të stilosh veshjen e Jonida Maliqit për Eurovizion dhe prapaskenat e konkurrimit

Tetova Sot - 15.05.2019

Me frymë klasike dhe respektues i linjave femërore, për stilistin e njohur Ardi Asllani një veshje shik duhet t’i lërë vend imagjinatës. Dizenjuesi i modës së lartë është përzgjedhur për të krijuar ...