TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Jo vetëm VAR, disa nga risitë e tjera në UEFA Champions League

Albeu.com - 11.02.2019

UEFA Champions League rikthehet ditën e nesërme me ndeshjet e Manchester United-PSG dhe Roma-Porto. Në këto sfida dhe në vazhdim nuk do të ketë vetëm një gjë të re që është aplikimi i sistemit VAR, ...

Champions League rikthehet me ndryshime të mëdha, 4 rastet kur do përdoret ‘VAR’

Java News - 11.02.2019

Të martën me datë 12 shkurt rikthehet Champions League pas një periudhe të gjatë pushimi me disa ndryshime rrënjësore. E para ka të bëjë me përdorimin e “VAR”, teknologjisë e cila ka sjellë ...

VIDEO / Sistemi “VAR” është me Juven, plasin polemikat në Serie A

BalkanWeb - 11.02.2019

Në Itali ndeshjet nuk përfundojnë në fushën e lojës. Është një “sport” kombëtar që tifozët të vazhdojnë të flasin për to me javë të tëra, ndërsa polemikat dhe akuzat janë gjithmonë prezente.

Champions-i rikthehet me… VAR

Top Channel - 11.02.2019

Liga e Kampioneve rikthehet këtë mesjavë për ndeshjet e 1/8 të finaleve, një fazë që do të shoqërohet me risi. Duke nisur nga ky moment, në evenimentin më të rëndësishëm evropian për klube do të ...

Drama në Bilbao: Semedo rrëzohet në zonë, VAR-i e rishikon incidentin, gjyqtari e përfundon ndeshjen

Zhurnal - 11.02.2019

Edhe pse nuk ishte një dramë e madhe gjatë barazimit pa gola mes Athletic Club dhe Barcelonës në San Mames të dielën mbrëma, aksioni i fundit në ndeshjes gati sa nuk shkaktoi dramë shekullore.

Atletico Madrid akuzon VAR-in përmes rrjeteve sociale (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.02.2019

Ditën e djeshme Reali i MAdriditit arriti të fitonte derbin ndaj Atletikos në shtëpinë e këtyre të fundit me rezultatin 1-3. Megjithatë, në këtë takim u nevojit shumë herë ndërhyrja e VAR.

Atletico rikthen polemikat, nxjerr provat se si u vodh nga VAR-i

Durres Lajm - 10.02.2019

Real Madrid fitoi 3-1 në “Wanda Metropolitana” kundër Atletico Madrid, në një ndeshje me kuptimin e plotë të fjalës dramatike, jo sa i përket rrjedhës së lojës por rasteve të dyshimta që kanë ...

VIDEO / Sistemi “VAR” është me Juven, plasin polemikat në Serie A

Medial - 11.02.2019

Në Itali ndeshjet nuk përfundojnë në fushën e lojës. Është një “sport” kombëtar që tifozët të vazhdojnë të flasin për to me javë të tëra, ndërsa polemikat dhe akuzat janë gjithmonë prezente.

Champions-i rikthehet me… VAR

Gazeta Tema - 11.02.2019

Duke nisur nga ky moment, në evenimentin më të rëndësishëm evropian për klube do të përdoret sistemi VAR dhe sfidat që mund të ta shfrytëzojnë të parat këtë sistem janë Roma-Porto dhe Manchester ...

Champions-i rikthehet me… VAR

Botasot - 11.02.2019

Liga e Kampioneve rikthehet këtë mesjavë për ndeshjet e 1/8 të finaleve, një fazë që do të shoqërohet me risi. Duke nisur nga ky moment, në evenimentin më të rëndësishëm evropian për klube do të ...

Champions-i rikthehet me… VAR

Durres Lajm - 11.02.2019

Liga e Kampioneve rikthehet këtë mesjavë për ndeshjet e 1/8 të finaleve, një fazë që do të shoqërohet me risi. Duke nisur nga ky moment, në evenimentin më të rëndësishëm evropian për klube do të ...

VAR debuton në Ligën e Kampionëve

Alsat - 12.02.2019

Liga e Kampioneve rikthehet këtë mesjavë për ndeshjet e 1/8 të finaleve, një fazë që do të shoqërohet me risi. Duke nisur nga ky moment, në evenimentin më të rëndësishëm evropian për klube do të ...