TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zaevi për 80 deputetët: Kërcënimet janë arsye që deri në fund nuk e shprehin qëndrimin e tyre

Portalb - 11.10.2018

Kërcënimi dhe momenti i pakëndshëm që janë duke e përjetuar, me shumë gjasë janë arsye se pse deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk janë duke u deklaruar se a do të votojnë “për” ndryshimet kushtetuese që ...

Zaev thotë se ka siguruar votat për ndryshimet kushtetuese

Evropaelire - 11.10.2018

Partitë në pushtet besojnë se kanë arritur të sigurojnë shumicën prej dy të tretave të votave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për emrin.

Zaev: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

Alsat - 11.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë.

Zaev: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

Tetova Sot - 11.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë.

Zaev: Obligimi jonë është anëtarësimi në NATO dhe BE (Video)

Telegrafi - 11.10.2018

Kryeministri i Maqedonisë sot në shënimin e festës së 11 Tetorit – Ditës së Kryengritjes Antifashtiste në Kumanovë, tha se festat nuk duhet të jenë numra, por ato duhet të përkujtojnë për sakrificën ...

Zaev: Obligim i jonë, anëtarësimi në NATO dhe BE (video)

Alsat - 11.10.2018

“Duhet të vazhdojmë me guxim dhe vendosmëri në realizimin qëllimit tonë strategjik, anëtarësimin në NATO dhe BE. Është koha kur gjenerata jonë duhet të përcaktoj të ardhëm e shtetit dhe gjeneratave ...

Zaevi për 80 deputetët: Kërcënimet janë arsye që deri në fund nuk e shprehin qëndrimin e tyre

Lajm - 11.10.2018

Kërcënimi dhe momenti i pakëndshëm që janë duke e përjetuar, me shumë gjasë janë arsye se pse deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk janë duke u deklaruar se a do të votojnë “për” ndryshimet kushtetuese që ...

Zaev thotë se ka siguruar votat për ndryshimet kushtetuese

Botasot - 11.10.2018

Partitë në pushtet besojnë se kanë arritur të sigurojnë shumicën prej dy të tretave të votave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për emrin.

Zaev: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

Flaka - 11.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë.

Zaev: Obligimi jonë është anëtarësimi në NATO dhe BE

Botasot - 11.10.2018

Kryeministri i Maqedonisë sot në shënimin e festës së 11 Tetorit – Ditës së Kryengritjes Antifashtiste në Kumanovë, tha se festat nuk duhet të jenë numra, por ato duhet të përkujtojnë për sakrificën ...

Zaev: Obligim i jonë anëtarësimi në NATO dhe BE (video)

Lajm - 11.10.2018

“Duhet të vazhdojmë me guxim dhe vendosmëri në realizimin qëllimit tonë strategjik, anëtarësimin në NATO dhe BE. Është koha kur gjenerata jonë duhet të përcaktoj të ardhëm e shtetit dhe gjeneratave ...

Zaev: Tani është koha të gjithë që janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet kushtetuese (video)

Idividi - 10.10.2018

Shkup, 10 tetor 2018 (MIA) - Tani ka ardhur koha që të gjithë të cilët janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet dhe së bashku, vetëm së bashku ta çojmë Maqedoninë para, porositi sot ...

Maqedoni: Nis procedura parlamentare për ndryshimet e Kushtetutës

DW - 10.10.2018

Komisionit për çështje kushtetuese i Kuvendit të Maqedonisë ka filluar diskutimin për nismën mbi ndryshimet kushtetuese të parashikuara në Marrëveshjen e Prespës.

Dimovski: Maqedonasit në shtetet fqinje nuk mund të trajtohen si diasporë

Zhurnal - 10.10.2018

UPDATE: 10.10.2018 13:46:00 ### 10.10.2018 13:26:00 Veljanovski: Nuk i keni 2/3 e votave për ndryshimet kushtetuese Shkup, 10 tetor - Ish Kryeparlamentari i Maqedonisë, Trajko Veljanovski ka ...

Zaev: Ndryshimet nuk rrezikojnë identitetin

Alsat - 10.10.2018

Komisioni për çështje kushtetuese në Kuvend filloi debatin për inicimin e ndryshimeve kushtetuese në përputhje me marrëveshjen e Prespës. Në komision u paraqitën të gjithë anëtarët përfshirë edhe ata ...

Mediat greke: Ja numrat dhe kombinatorikat që deri tani i ka Zaevi

Ina - 10.10.2018

Mediat greke sot kanë publikuar të dhëna se si kryeministri Zoran Zaev po bën përpjekje për të siguruar numrat prej 80 deputetëve për të votuar ndryshimet kushtetuese në bazë të Marrëveshjes së ...

Zaev: Deputetët ta përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së (Video)

Lajm - 10.10.2018

Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës.

Zaev: Ta çojmë në histori IRJM-në

Ina - 10.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev nga fotlorja e Kuvendit ka sqaruar dhe elaboruar ndryshimet e propozuara kushtetuese për ndryshimin e emrit në bazë të Marrëveshje së Prespës.

Maqedoni, nis mbledhja për ndryshimet kushtetuese

RTSH - 10.10.2018

Në Komisionin parlamentar për çështje kushtetuese ka nisur debati për ndryshimet kushtetuese, që janë të domosdoshme për zbatimin e Marrëveshjes për çështjen e emrit me Greqinë, të njohur si ...

Kuvend, filloi debati për ndryshimet kushtetuese

Alsat - 10.10.2018

Me 40 minuta vonesë fillon mbledhja e Komisionit për çështje kushtetuese. Prezent shumica e anëtarëve dhe deputetët e VMRO-së. Në sallë edhe kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i jashtëm Nikolla ...

Këta deputetë janë paraqitur për të folur për ndryshimet kushtetuese

Ina - 10.10.2018

Në komisionin parlamentar për ndryshime kushtetuese ka nisur debati për draftin e ndryshimeve kushtetuese në bazë të Marrëveshjes së Prespës. Me 40 minuta vonesë fillon mbledhja e Komisionit për ...

Ish-kryeparlamentari Veljanovski: Nuk do ta keni shumicën, ne s’marrim pjesë në votim

Ina - 10.10.2018

Ish-kryetari i Kuvendit nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanovski ka deklaruar sot se nëse qytetarët kanë dhënë vendimin e tyre, ne nuk kemi mandat as qëllim që të marrim pjesë në votimin e ...

Seanca e Komisionit për ndryshimet kushtetuese do të vazhdojë ditën e premte

Telegrafi - 10.10.2018

Deputetët do të vazhdojnë të premten debatin mbi ndryshimet kushtetuese. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, i cili kryeson Komisionin e Çështjeve Kushtetuese, ka planifikuar vazhdimin e seancës së ...

Këta janë deputetët që kërkuan fjalë për ndryshimet kushtetuese

Alsat - 10.10.2018

Me 40 minuta vonesë fillon mbledhja e Komisionit për çështje kushtetuese Prezent shumica e anërarëve dhe deputetët e VMRO-së. Në sallë edhe kryeministti Zoran Zaev dhe ministri i jashtëm Nikolla ...

Dy e treta e shumicës tani ose zgjedhje

Tetova Sot - 10.10.2018

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e ...

Trajko Veljanoski: Nuk do të ketë shumicë për ndryshimin e Kushtetutës

Telegrafi - 10.10.2018

“Nuk keni dy të tretat e shumicës për ndryshim të Kushtetutës, dhe ju vetëm vazhdoni me procesin”, tha sot deputeti i OBRM-PDUKM-së Trajko Veljanovski, në seancën e Komisionit për çështje kushtetuese ...

Zaev: Nuk kemi kohë, unitet për interesin madhor

Flaka - 10.10.2018

Dita e parë e debatit në Komisionin për çështje Kushtetuese, rreth propozimit të Qeverisë për ndryshimet kushtetuese, që dalin nga Marrëveshja e Prespës, kaloi mes përplasjeve të deputetëve të ...

Ndryshimet kushtetuese në komisionin parlamentar (video)

Flaka - 10.10.2018

Ftoj në detyrimin të ndiqet interesi i qytetarëve dhe të pranohet mundësia historike. Ftoj në bashkim rreth prioriteteve nacionale dhe shtetërore. Të japim mbështetje maksimale për progres të vendit ...

NGËRÇI POLITIK: Zaev, kthim prapa s’ka- NATO dhe BE pa alternativë

Medial - 10.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar se ka atmosferë për miratimin e katër propozim-amendamenteve për ndryshimin e Kushtetutës – në të cilën kudo që përmendet Republika e Maqedonisë duhet të shtohet ...

(VIDEO) ZAEV: Ndryshimet kushtetuese kërkojnë mbështetje nga gjithë deputetët

Medial - 10.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev në paraqitjen e tij në Komisionin parlamentar rreth ndryshineve kushtetuese ka thënë se këto ndryshime kërkojnë mbështetje nga gjithë deputetët dhe në interes të qytetarëve ...

Zaev thotë se ka siguruar votat për ndryshimet kushtetuese

SOT - 11.10.2018

Partitë në pushtet besojnë se kanë arritur të sigurojnë shumicën prej dy të tretave të votave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, të domosdoshme për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë për emrin.

ZAEV: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

Medial - 11.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë.

Zaev: Obligim i jonë, anëtarësimi në NATO dhe BE

Ina - 11.10.2018

Kryeministri i Maqedonisë sot në shënimin e festës së 11 Tetorit – Ditës së Kryengritjes Antifashtiste në Kumanovë, tha se festat nuk duhet të jenë numra, por ato duhet të përkujtojnë për sakrificën ...

Zaev: Anëtarësimi i Maqedonisë në NATO dhe BE, detyrim

Top Channel - 11.10.2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev theksoi se prioritet i qeverisë së tij është anëtarësimi në MATO dhe Bashkimin Europian. “Duhet të vazhdojmë me guxim dhe vendosmëri në realizimin qëllimit tonë ...

Zaev: Tani është koha që të gjithë që janë pro NATO-s dhe BE-së t'i mbështesin ndryshimet kushtetuese

Botasot - 10.10.2018

Tani ka ardhur koha që të gjithë të cilët janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet dhe së bashku, vetëm së bashku ta çojmë Maqedoninë përpara, porositi sot kryeministri Zoran Zaev në ...

Ja numrat dhe kombinatorikat që deri tani i ka Zaevi

Flaka - 10.10.2018

Mediat greke sot kanë publikuar të dhëna se si kryeministri Zoran Zaev po bën përpjekje për të siguruar numrat prej 80 deputetëve për të votuar ndryshimet kushtetuese në bazë të Marrëveshjes së ...

Zaev: Deputetët ta përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së (Video)

Telegrafi - 10.10.2018

Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës.

Zaev: Ta çojmë në histori IRJM-në

Tetova Sot - 10.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev nga fotlorja e Kuvendit ka sqaruar dhe elaboruar ndryshimet e propozuara kushtetuese për ndryshimin e emrit në bazë të Marrëveshje së Prespës.

Nis debati parlamentar për ndryshimet kushtetuese

Medial - 10.10.2018

Në Komisionin parlamentar për çështje kushtetuese ka filluar debati për ndryshimet kushtetuese, që janë të domosdoshme për zbatimin e Marrëveshjes për çështjen e emrit me Greqinë, të njohur si ...

Kuvend, filloi debati për ndryshimet kushtetuese

Lajm - 10.10.2018

Me 40 minuta vonesë fillon mbledhja e Komisionit për çështje kushtetuese. Prezent shumica e anëtarëve dhe deputetët e VMRO-së. Në sallë edhe kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i jashtëm Nikolla ...

Ish-kryeparlamentari Veljanovski: Nuk do ta keni shumicën, ne s’marrim pjesë në votim

Lajm - 10.10.2018

Ish-kryetari i Kuvendit nga radhët e VMRO-së, Trajko Veljanovski ka deklaruar sot se nëse qytetarët kanë dhënë vendimin e tyre, ne nuk kemi mandat as qëllim që të marrim pjesë në votimin e ...

Seanca e Komisionit për ndryshimet kushtetuese do të vazhdojë ditën e premte

Botasot - 10.10.2018

Deputetët do të vazhdojnë të premten debatin mbi ndryshimet kushtetuese. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, i cili kryeson Komisionin e Çështjeve Kushtetuese, ka planifikuar vazhdimin e seancës së ...

Maqedoni: Shumicë prej dy të tretave tani, ose zgjedhje

Lajmi.net - 10.10.2018

Vazhdojnë orvatjet për grumbullimin e dy të tretës së shumicës në Parlamentin e Maqedonisë i nevojshëm për miratimin e ndryshimeve kushtetuese në pajtim me Marrëveshjes së Prespës dhe evitimin e ...

Trajko Veljanoski: Nuk do të ketë shumicë për ndryshimin e Kushtetutës

Botasot - 10.10.2018

“Nuk keni dy të tretat e shumicës për ndryshim të Kushtetutës, dhe ju vetëm vazhdoni me procesin”, tha sot deputeti i OBRM-PDUKM-së Trajko Veljanovski, në seancën e Komisionit për çështje kushtetuese ...

Zaev: Kemi votat e nevojshme për ndryshimet kushtetuese

Lajmi.net - 11.10.2018

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev pretendon se deputetët opozitarë e kanë kuptuar nevojën për t’i mbështetur ndryshimet kushtetuese, megjithatë nuk e reflektojnë si pasojë e kërcënimeve që kanë.

Zaev: Obligim i jonë, anëtarësimi në NATO dhe BE

Tetova Sot - 11.10.2018

Kryeministri i Maqedonisë sot në shënimin e festës së 11 Tetorit – Ditës së Kryengritjes Antifashtiste në Kumanovë, tha se festat nuk duhet të jenë numra, por ato duhet të përkujtojnë për sakrificën ...

Zaev: Obligim i jonë, anëtarësimi në NATO dhe BE (video)

Antpress - 11.10.2018

11 Tetor 2018 / 11:56 “Duhet të vazhdojmë me guxim dhe vendosmëri në realizimin qëllimit tonë strategjik, anëtarësimin në NATO dhe BE. Është koha kur gjenerata jonë duhet të përcaktoj të ardhëm e ...

Zaev: Të mos e prishim miqësinë me Greqinë

Flaka - 10.10.2018

Tani ka ardhur koha që të gjithë të cilët janë pro NATO-s dhe BE-së të mbështesin ndryshimet dhe së bashku, vetëm së bashku ta çojmë Maqedoninë përpara, porositi sot kryeministri Zoran Zaev në ...

Zaev: Deputetët ta përcaktojnë të ardhmen e qytetarëve drejt NATO-s dhe BE-së

Botasot - 10.10.2018

(E plotësuar) - Në Kuvend filloi seanca e Komisionit për ndryshime kushtetuese në të cilën në rend dite është Propozimi për fillimin e ndryshimeve të Kushtetutës në pajtim me Marrëveshjen e Prespës.

Zoran Zaev: IRJM-në ta çojmë në histori

Medial - 10.10.2018

Kryeministri Zoran Zaev nga fotlorja e Kuvendit ka sqaruar dhe elaboruar ndryshimet e propozuara kushtetuese për ndryshimin e emrit në bazë të Marrëveshje së Prespës.