TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Medvedev: Sanksionet amerikane një deklaratë lufte ekonomike

ABC News - 10.08.2018

Kryeministri rus Dimitri Medvedev u shpreh se sanksionet reja të mundshme amerikane ndaj Rusisë janë një deklaratë lufte ekonomike. Kreu i ekzekutivit rus shtoi se kësaj deklarate Rusia do i ...

Medvedev: Sanksionet amerikane në banka dhe valutë mund të konsiderohen "luftë ekonomike"

Evropaelire - 10.08.2018

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka thënë se Moska mund të konsiderojë “luftë ekonomike” dhe do të hakmerret “ekonomikisht, politikisht apo nëse duhet edhe në mënyra tjera”, nëse Shtetet e ...

Moska:Sanksionet e reja amerikan janë një “shpallje lufte ekonomike”

Alsat - 10.08.2018

Rusia do t’i konsiderojë si një “shpallje lufte ekonomike” miratimin e mundshëm të një serie të dytë sanksionesh amerikane dhe do t’i përgjigjet me të gjitha mjetet që ka në dispozicion, paralajmëroi ...

Medvedev: Sanksionet amerikane në banka dhe valutë mund të konsiderohen "luftë ekonomike"

Botasot - 10.08.2018

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka thënë se Moska mund të konsiderojë “luftë ekonomike” dhe do të hakmerret “ekonomikisht, politikisht apo nëse duhet edhe në mënyra tjera”, nëse Shtetet e ...

Irani mund t’iu përgjigjet sanksioneve amerikane me sulme kibernetike

Lajmi.net - 08.08.2018

Ekspertë të inteligjencës dhe sigurisë kibernetike kanë thënë se Shtetet e Bashkuara janë duke u përgatitur për sulme kibernetike nga Irani, si shenjë hakmarrjeje për vendimin e presidentit amerikan, ...

Tregtia me Iranin, Kina dhe Gjermania sfidojnë Trump

ABC News - 08.08.2018

Kina dhe Gjermania janë bërë vendet e para që kanë sfiduar Shtetet e Bashkuara në lidhje me Iranin. Pas rivendosjes së sanksioneve, Pekini dhe Berlini kanë deklaruar se do të mbrojnë interesat e tyre ...

Zemërohet Irani, SHBA bëhet gati për sulme hakerësh

Botasot - 08.08.2018

SHBA po bëhet gati për sulme hakerësh ndaj të cilave Irani mund të reagojë në shenjë proteste për shkak të rivendosjes së sanksioneve amerikane. Këtë e kanë bërë të ditur ekspertët për kibernetikë.

SHBA përgatitet për sulme të mundshme kibernetike nga Irani

VOA - 08.08.2018

Ekspertë amerikanë të sigurisë kibernetike dhe zbulimit thonë se Shtetet e Bashkuara po përgatiten për të përballuar sulme kibernetike që mund të kryhen nga Irani si hakmarrje për rivendosjen e ...

Medvedev: Sanksionet amerikane në banka dhe valutë mund të konsiderohen “luftë ekonomike”

Ina - 10.08.2018

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka thënë se Moska mund të konsiderojë “luftë ekonomike” dhe do të hakmerret “ekonomikisht, politikisht apo nëse duhet edhe në mënyra tjera”, nëse Shtetet e ...

Sanksionet mbi Iranin, SHBA u frikësohet sulmeve kibernetike

Top Channel - 08.08.2018

Ekspertë të kundërzbulimit dhe sigurisë kibernetike thonë se, Shtetet e Bashkuara janë duke u përgatitur për sulme kibernetike nga Irani, si shenjë hakmarrjeje për vendimin e presidentit amerikan, ...

Zemërohet Irani, SHBA bëhet gati për sulme hakerësh

Medial - 08.08.2018

SHBA po bëhet gati për sulme hakerësh ndaj të cilave Irani mund të reagojë në shenjë proteste për shkak të rivendosjes së sanksioneve amerikane. Këtë e kanë bërë të ditur ekspertët për kibernetikë.

SHBA-ja përgatitet për sulme kibernetike nga Irani

SOT - 08.08.2018

Ekspertë amerikanë të sigurisë kibernetike dhe zbulimit thonë se Shtetet e Bashkuara po përgatiten për të përballuar sulme kibernetike që mund të kryhen nga Irani si hakmarrje për rivendosjen e ...

Medvedev: Sanksionet amerikane në banka dhe valutë mund të konsiderohen “luftë ekonomike”

Lajmi.net - 10.08.2018

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka thënë se Moska mund të konsiderojë “luftë ekonomike” dhe do të hakmerret “ekonomikisht, politikisht apo nëse duhet edhe në mënyra tjera”, nëse Shtetet e ...

Sanksionet mbi Iranin, SHBA u frikësohet sulmeve kibernetike

Medial - 08.08.2018

Ekspertë të kundërzbulimit dhe sigurisë kibernetike thonë se, Shtetet e Bashkuara janë duke u përgatitur për sulme kibernetike nga Irani, si shenjë hakmarrjeje për vendimin e presidentit amerikan, ...

Zemërohet Irani, SHBA bëhet gati për sulme hakerësh

Telegrafi - 08.08.2018

SHBA po bëhet gati për sulme hakerësh ndaj të cilave Irani mund të reagojë në shenjë proteste për shkak të rivendosjes së sanksioneve amerikane. Këtë e kanë bërë të ditur ekspertët për kibernetikë.

SHBA-ja përgatitet për sulme kibernetike nga Irani

Ina - 08.08.2018

Ekspertë amerikanë të sigurisë kibernetike dhe zbulimit thonë se Shtetet e Bashkuara po përgatiten për të përballuar sulme kibernetike që mund të kryhen nga Irani si hakmarrje për rivendosjen e ...

Medvedev: Sanksionet amerikane në banka dhe valutë mund të konsiderohen “luftë ekonomike”

Portalb - 10.08.2018

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka thënë se Moska mund të konsiderojë “luftë ekonomike” dhe do të hakmerret “ekonomikisht, politikisht apo nëse duhet edhe në mënyra tjera”, nëse Shtetet e ...

Irani mund t’iu përgjigjet sanksioneve amerikane me sulme kibernetike

PC World - 08.08.2018

Ekspertë të inteligjencës dhe sigurisë kibernetike kanë thënë se Shtetet e Bashkuara janë duke u përgatitur për sulme kibernetike nga Irani, si shenjë hakmarrjeje për vendimin e presidentit amerikan, ...

SHBA: Jemi të përgatitur për sulmet kibernetike hakmarrëse të Iranit

SOT - 09.08.2018

Shtetet e Bashkuara deklaruan dje se janë të përgatitur të neutralizojnë sulmet kibernetike të hakerave iranianë, me të cilat vendi islamik pritet të reagojë pas rivendosjes së sanksioneve të rënda ...

Medvedev: Sanksionet amerikane mund të konsiderohen "luftë ekonomike"

Koha.net - 10.08.2018

Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka thënë se Moska mund të konsiderojë “luftë ekonomike” dhe do të hakmerret “ekonomikisht, politikisht apo nëse duhet edhe në mënyra tjera”, nëse Shtetet e ...

Irani mund t’iu përgjigjet sanksioneve amerikane me sulme kibernetike

Medial - 08.08.2018

Ekspertë të inteligjencës dhe sigurisë kibernetike kanë thënë se Shtetet e Bashkuara janë duke u përgatitur për sulme kibernetike nga Irani, si shenjë hakmarrjeje për vendimin e presidentit amerikan, ...

Sanksionet mbi Iranin, SHBA u frikësohet sulmeve kibernetike

Botasot - 08.08.2018

Ekspertë të kundërzbulimit dhe sigurisë kibernetike thonë se, Shtetet e Bashkuara janë duke u përgatitur për sulme kibernetike nga Irani, si shenjë hakmarrjeje për vendimin e presidentit amerikan, ...

Sanksionet mbi Iranin, SHBA u frikësohet sulmeve kibernetike

Tetova Sot - 08.08.2018

Ekspertë të kundërzbulimit dhe sigurisë kibernetike thonë se, Shtetet e Bashkuara janë duke u përgatitur për sulme kibernetike nga Irani, si shenjë hakmarrjeje për vendimin e presidentit amerikan, ...