TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

16 vjet nga masakra e Lubotenit: a ishte një “Reçak” maqedonas kundrejt shqiptarëve?

Ina - 13.08.2017

Nga Mensur Krasniqi Ajo fare mirë mund të krahasohet dhe me “Reçakun”, masakrën e njohur të serbëve ndaj shqiptarëve në Kosovë, afër Shtimes, prej së cilës më pas ndërkombëtarët i detyruan të ...

Përkujtohet me dhimbje 16 vjetori i masakrës së Lubotenit

Almakos - 12.08.2017

12 August 16 vjet nga masakra e 10 civilëve shqiptarë në Luboten. Banorët edhe sot kujtojnë tmerrin që kishin përjetuar më 12 gusht të vitit 2001. Ata thonë se ky fshat dhe familjarët e të ...

Tarçullovski nuk ndjen faj për masakrën e Lubotenit

Portalb - 12.08.2017

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake.

16 vjet nga masakra e Lubotenit

Portalb - 12.08.2017

Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit e Shkupit përkujtohet si një ditë e dhembshme, sepse u përkujton masakrën e Lubotenit të 12 gushtit te vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë ...

Lëvizja BESA: Pushtetarët shkojnë në Luboten për t’u fotografuar

Almakos - 12.08.2017

Në ditën kur shënohet përvjetori i masakrës së Lubotenit, ka reaguar Lëvizja BESA-Luboten të cilët akuzojnë partitë tjera se vijnë në këtë fshat vetëm për fotografi.

Sot përkujtohet Masakra e Lubotenit

Almakos - 12.08.2017

Kanë kaluar tashmë 16 vjet nga Masakra e Lubotenit. Sot përkujtohet dit kur forcat maqedonase të sigurisë zhvilluan operacion në fshatin Luboten, ku vranë 10 civilë shqiptarë, përfshirë 6-vjeçarin ...

Sot, 16 vjet nga masakra e Lubotenit

Telegrafi - 12.08.2017

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat të Shkupit . Kjo datë, është gjithmonë një përvjetor i dhimbshëm për banorët e ...

12 gushti i vitit 2001, kujtojmë viktimat e masakrës së Lubotenit

Flaka - 12.08.2017

Tmerr, frikë, krisma, zëra të njerëzve, këto janë gjërat që u vijnë në mend lubotenasve kur përmendet 12 gushti i vitit 2001. Edhe pse kanë kaluar tashmë 16 vite, koha nuk ka arritur atyre t’ua fshij ...

Tarçullovski nuk pranon tu kërkoje falje Lubotenasve: Nuk jam bërë pishman

Flaka - 12.08.2017

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake.

16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 7 civilë shqiptar

Almakos - 12.08.2017

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë shtatë civilë shqiptare në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij ...

Lëvizja BESA: Pushtetarët shkojnë në Luboten për t’u fotografuar

Alb Portali - 12.08.2017

Në ditën kur shënohet përvjetori i masakrës së Lubotenit, ka reaguar Lëvizja BESA-Luboten të cilët akuzojnë partitë tjera se vijnë në këtë fshat vetëm për fotografi.

Sot përkujtohet Masakra e Lubotenit

Alb Portali - 12.08.2017

Kanë kaluar tashmë 16 vjet nga Masakra e Lubotenit. Sot përkujtohet dit kur forcat maqedonase të sigurisë zhvilluan operacion në fshatin Luboten, ku vranë 10 civilë shqiptarë, përfshirë 6-vjeçarin ...

Tarçullovski: Nuk ndjej faj për krimet në Luboten

Botasot - 12.08.2017

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humbën jetën 10 banorë të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake.

16 vite nga masakra e Lubotenit

Alb Portali - 12.08.2017

Loading... Dymbëdhjetë gushti çdoherë për lubotenasit e Shkupit përkujtohet si një ditë e dhembshme, sepse u përkujton masakrën e vitit 2001, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë 10 civilë ...

Tarçullovski: Nuk ndjej faj për krimet në Luboten

Lajmi.net - 12.08.2017

U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humbën jetën 10 banorë të këtij fshati. Ata u vranë gjatë konfliktit të vitit 2001 nga forcat policore dhe ushtarake.

Përkujtohet 16-vjetori i Masakrës së Lubetenit (Video)

Almakos - 12.08.2017

Banorët e Lubetenit përkujtuan sot 16-vjetorin e masakrës së Lubetenit, kur në vitin 2001 u vranë 10 civilë shqiptarë, ndër to edhe fëmijë. Në përkujtim të 12 gushtit, familjarët bënë homazhe dhe ...

Tarçullovski: Nuk ndjej faj për krimet në Luboten (VIDEO)

Alb Portali - 12.08.2017

Loading... ”Kam shkuar tre herë pasi ka filluar kampanja, dhe do të shkoj përsëri, nuk mund ti shohim ashtu punët” U mbushën plot 16 vjet nga Masakra e Lubotenit, ku humben jetën 10 banore të këtij ...

Përkujtohet 16-vjetori i Masakrës së Lubetenit (Video)

Alb Portali - 12.08.2017

Banorët e Lubetenit përkujtuan sot 16-vjetorin e masakrës së Lubetenit, kur në vitin 2001 u vranë 10 civilë shqiptarë, ndër to edhe fëmijë. Në përkujtim të 12 gushtit, familjarët bënë homazhe dhe ...

Gjashtëmbëdhjetë vjet nga masakra e Lubotenit

Shqipmedia - 12.08.2017

Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat të Shkupit. Ky përvjetor gjithmonë është i dhimbshëm për banorët e këtij ...

Gjashtëmbëdhjetë vjet nga masakra e Lubotenit

Idividi - 14.08.2017

Shkup, 12 gusht 2017 (MIA) - Sot bëhen 16 vjet nga masakra e Lubotenit, kur forcat maqedonase të sigurisë vranë dhjetë civilë shqiptarë në këtë fshat të Shkupit.