TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Gent Cakaj takon homologun belg dhe zbulon çfarë diskutuan: Ky është një lajm i shumëpritur për shqiptarët!

SOT - 12.06.2019

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me homologun e tij belg Didier Reynders ditën e sotme. Cakaj shkruan se ministri i Jashtëm i Belgjikës i ka konfirmuar qartë mbështetjen pa ...

Belgjika ofron mbështetje të pa ekuivoke për hapjen e negociatave

Gazeta Tema - 12.06.2019

Belgjika ofron mbështetj e të pa ekuivoke për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE me Shqipërinë! Për më tepër, Belgjika është një mbështetëse e fuqishme e proceseve demokratike në Shqipëri!.

Cakaj takon homologun italian: Mbështesim hapjen e menjëherëshme të negociatave

Java News - 12.06.2019

Ministri i Jashtem ne detyre, Gent Cakaj u takua dje ne Trieste me ministrin e jashtem te Italise Moavero Milanesi. Gjate takimit ministrat konfirmuan partneritetin e pazevendesueshem strategjik dhe ...

Italia mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim në BE

Gazeta Tema - 12.06.2019

Ministri i Jashtëm Gent Calaj u takua gjatë mbledhjes të Inicativës të Evropës Qëndrore në Trieste, me Ministrin e Jashtëm të Italisë, z. Moavero Milanesi Në një postim tij zoti Cakaj thotë se Italia ...

Cakaj takon homologun italian, zbuloni 4 përgjigjet e tij për negociatat

SOT - 11.06.2019

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka takuar sot homologun e tij italian Moavero Milanesi. Cakaj shkruan se me homologun Milanesi kanë ndarë katër mesazhe të rëndësishme, mes tyre vendosmërinë e ...

Cakaj në Bruksel: Shqipëria pret vendim pozitiv për hapjen e negociatave

Medial - 11.06.2019

TIRANË, 11 qershor/MEDIAL/ – Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, të martën, ka theksuar nga Brukseli, se Shqipëria pret tani një përgjigje pozitive për çeljen e ...

Cakaj takon homologun Milanesi: Italia mbështet hapjen e menjëhershme të negociatave

Top Channel - 11.06.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me ministrin e Jashtëm të Italisë, Moavero Milanesi. Takimi është zhvilluar Trieste, në margjina të mbledhjes së Inicativës të Evropës ...

Cakaj takon homologun italian: Italia mbështet hapjen e menjëhershme të negociatave

Lajmi.net - 12.06.2019

Cakaj ka shkruar në Facebook se nga ky takim me Milanesin kanë dalë katër mesazhe të rëndësishme dhe një prej tyre është mbështetja e Italisë për hapjen e menjëhershme të negociatave të Bashkimit ...

Cakaj takon homologun italian: Italia mbështet hapjen e menjëhershme të negociatave

Botasot - 12.06.2019

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj ka zhvilluar një takim me ministrin e Jashtëm të Italisë, Moavero Milanesi. Takimi është zhvilluar Trieste, në margjina të mbledhjes së ...

Hapja e negociatave për në BE, Gent Cakaj jep lajmin e mirë nga Italia

SOT - 12.06.2019

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj u takua ditën e djeshme me ministrin e Jashtëm të Italisë, Enzo Moavero Milanesi. Takimi u realizua në kuadër të mbledhjes së Inicativës të ...

Cakaj : Italia mbështet hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE

Gazeta Express - 12.06.2019

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj u takua ditën e djeshme me ministrin e jashtëm të Italisë , EnzoMoavero Milanesi. Takimi u realizua në kuadër të mbledhjes së Inicativës të ...