TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

FIFA me rregull të ri: Zero tolerancë për racizmin

Lajmi.net - 11.07.2019

Sezoni i kaluar ishte mjaft problematik në këtë aspekt, me Premierligën dhe Serie A që u përballen më së shumti me problemin e racizmit. Problemet kryesore erdhën nga tribunat, por shtëpia më e madhe ...

Abuzimet raciste në futboll, FIFA merr një vendim të rëndësishëm

Zeri - 11.07.2019

FIFA ka vendosur që t’i ashpërsojë dënimet ndaj abuzimeve raciste në futboll duke e dyfishuar suspendimin minimal për lojtarët apo zyrtarët që shpallen fajtorë, transmeton zeri.info Dënimi minimal ...

FIFA me rregull të ri: Zero tolerancë për racizmin

Botasot - 11.07.2019

FIFA ka marrë një tjetër vendim të rëndësishëm për të zbehur racizmin në botën e futbollit. Sezoni i kaluar ishte mjaft problematik në këtë aspekt, me Premierligën dhe Serie A që u përballen më së ...