TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Paralajmërimi: Kujdes sot pasdite, do të ketë shtrëngata shiu në këto tre qarqe

Zhurnal - 09.11.2019

Reshjet e shiut nuk do të ndalen këtë fundjavë. Do të jenë intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta por lokalisht mesatare në shumicën e tyre..

Shi dhe mjegull gjatë tërë ditës së sotme

Gazeta Express - 09.11.2019

Moti sot në vend do të jetë me vranësira me mjegull në mëngjes. Pasdite dhe gjatë natës priten reshje të shumta të shiut, sidomos në pjesën perëndimore të vendit.

Mot kryesisht i vranët

Alsat - 09.11.2019

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira të kohëpaskohshme. Në mëngjes do të ketë mjegulla nëpër lugina të caktuara. Gjatë pasdites si dhe gjatë natës pritet të ketë reshje shiu, kryesisht në ...

Vranësira dhe reshje shiu, mësoni çfarë pritet të ndodhë me motin duke nisur nga pasditja e sotme

SOT - 09.11.2019

Shërbimi Meteorologjik Shqiptar parashikon se ditën e shtunë, moti në vend do të vijojë me vranësira mesatare dhe të dendura, si dhe intervale të shkurtra me diell.

Trafiku në vend po zhvillohet në rrugë të lagështa, ja parashikimi i motit

Flaka - 09.11.2019

Trafiku në rrugët shtetërore zhvillohet përgjatë rrugëve të lagështa. Intensiteti i trafikut në rrugët jashtë zonave të qyteteve është i moderuar. Në vendkalimet kufitare, nuk ka pritje të mëdha për ...

Reshje shiu në të gjithë vendin dhe temperatura të ulëta, si do jetë moti për ditën e sotme

Java News - 09.11.2019

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe intervale të shkurtra me diell. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të nisin në orët e paradites të ...

Moti i keq dhe shiu do na shoqërojë edhe në fundjavë, mos e harroni çadrën

Java News - 08.11.2019

Gjatë fundjavës në vendin tonë nuk do të mungojnë reshjet e shiut. Megjithatë paraditja e së shtunës do të paraqitet me kthjellime. Prej së hënës reshjet do të ndalen duke ja lënë vendin kthjellimeve.

Reshje dhe shtrëngata në fundjavë, zbuloni cilat qytete do të preken më shumë

SOT - 08.11.2019

Edhe kjo fundjavë sipas parashikimeve do të mbyllet me shi. Sipas IGJEUM, Sot pasdite (e premte,8 nëntor) dhe nesër (e shtunë,9 nëntor) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet por lokalisht ...

Vranësira dhe reshje të shiut gjatë ditës së sotme

Gazeta Express - 12.11.2019

Moti sot do të jetë me vranësira i shoqëruar me reshje shiu dhe me erë të fortë në drejtimin juglindor. Më shumë reshje të shiut do të ketë në mbrëmje.

Ja si do të jetë sot moti në Maqedoninë e Veriut

Ina - 08.11.2019

Edhe gjatë ditës në Maqedoninë e Veriut do të ketë mot të ndryshueshëm me reshje të kohpaskohshme të shiut. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Reshje shiu dhe furtunë, mësoni si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme dhe kur do të marrë kthesën e madhe

SOT - 08.11.2019

Prej dy ditësh vendi jonë është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut, të cilat kanë shkaktuar edhe përmbytje për nga intensiteti me të cilin u shoqëruan.

Mot kryesisht i vranët dhe me shi

Alsat - 08.11.2019

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Zeri - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Nesër mot me shi në Kosovë

Koha.net - 07.11.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e premte do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Sipas njoftimit, në orët e para të ditës në disa vende do të ...

Parashikimi i motit, e premte 8 nëntor 2019

Medial - 08.11.2019

TIRANE, 8 nëntor /MEDIAL/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh, më tepër prezente pas orëve të mesditës.

Moti për ditën e premte, 8 nëntor 2019!

Medial - 08.11.2019

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira në lindje ku do të ketë reshje shiu të pakta. Era do të jetë me intesitet me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet.

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Medial - 07.11.2019

19:54 | 7 Nëntor 2019 Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Vranësira dhe diell, parashikimi i motit për sot

Lajmi.net - 07.11.2019

Në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut por me intensitet të dobët kryesisht në lindje dhe disa pjesë të kufizuara. Fushat barike paralel me ato termike do të shënojnë ...

Sot mot i vranët dhe me reshje shiu

Medial - 08.11.2019

Dita e premte do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut, por me intensitet të dobët kryesisht në ...

Vranësira dhe diell, kështu do të jetë moti sot

Telegrafi - 08.11.2019

Dita e sotme do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut por me intensitet të dobët kryesisht në ...

Moti për ditën e sotme, premte 8 nëntor 2019

Mapo - 08.11.2019

Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira në lindje ku do të ketë reshje shiu të pakta. Era do të jetë me intesitet me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet.

Reshje shiu dhe erë, ja parashikimi i motit për çdo qark

Java News - 08.11.2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh, më tepër prezente pas orëve të mesditës.

Reshje shiu në të gjithë vendin, mësoni si priten të jenë temperaturat sot

Gazeta Express - 08.11.2019

Ditën e sotme priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë, Fier, Vlorë dhe Gjirokastër, por mesatare në qarqet e tjera. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ...

Mot kryesisht i vranët dhe me shi

Alb Portali - 08.11.2019

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Mot kryesisht i vranët dhe me shi

Tetova Sot - 08.11.2019

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Nëse keni bërë plane për fundjavën? Mësoni a do ta mbajë moti

Albeu.com - 08.11.2019

Gjatë fundjavës në vendin tonë nuk do të mungojnë reshjet e shiut . Megjithatë paraditja e së shtunë s do të paraqitet me kthjellime. Prej së hënës reshjet do të ndalen duke ja lënë vendin ...

Mot i butë në fundjavë

Lajmi.net - 08.11.2019

8.11.2019 – Fushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë mot të ndryshueshëm, me vransira dhe intervale me diell, e të shtunën gjatë natës priten edhe reshje lokale ...

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Gazeta Express - 08.11.2019

Në fundjavë, butë dhe mot i ndryshueshëm. Të shtunën në mbrëmje më vonë priten reshje lokale shiu Fushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë mot të ndryshueshëm, ...

Si do të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

Zeri - 08.11.2019

Në fundjavë, butë dhe mot i ndryshueshëm. Të shtunën në mbrëmje më vonë priten reshje lokale shiu Fushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë mot të ndryshueshëm, ...

KOSOVË/ Parashikimi i motit për pesë ditët në vijim

Albeu.com - 08.11.2019

9.11 – Butë, vransira dhe intervale me diell . Në mbrëmje vransirat do të shtohen, e më vonë gjatë natës priten reshje lokale shiu . 10.11 – Herët në mëngjes reshje lokale shiu .

Ky është parashikimi i motit për ditët e ardhshme

InfoKosova - 09.11.2019

Moti për vikend do të mbaj si në vijim. Për të gjithë ju që doni ta dini se si do të jetë moti shikojeni tani. 9.11 – Butë, vransira dhe intervale me diell.

Reshje në të gjithë vendin dhe shtrëngata në... / Ja surprizat e motit për sot

Botasot - 09.11.2019

Parashikimi i Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit për ditën e nesërme, e shtunë 9 nëntor 2019. RESHJET Sot (e shtunë, dt.09) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet por ...

Moti për pesë ditët e ardhshme në Kosovë

Medial - 09.11.2019

07:07 | 9 Nëntor 2019 Në fundjavë, butë dhe mot i ndryshueshëm. Të shtunën në mbrëmje më vonë priten reshje lokale shiu Fushat e presionit të ulët që ndodhen mbi rajon, do të kushtëzojnë në fundjavë ...

Moti sot në Kosovë

Zeri - 09.11.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të kemi mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ...

Kujdes sot pasdite, do të ketë shtrëngata shiu në këto tre qarqe

Botasot - 09.11.2019

Reshjet e shiut nuk do të ndalen këtë fundjavë. Do të jenë intensive në qarqet Shkodër, Kukës dhe Vlorë ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të d obëta por lokalisht mesatare në shumicën e tyre..