TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

E tmerrshme! Fëmijët po humbin jetën për bukë në Venezuelë

LajmiFundit - 12.02.2019

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro ka nisur stërvitjen ushtarake më të madhe në historinë e vendit, për t’i treguar ‘dhëmbët’ atyre që duan ta rrëzojnë nga pushteti.

Fëmijë që po vdesin për bukë në Venezuelë: Katandisja e një vendi të pasur

Mapo - 12.02.2019

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro ka nisur stërvitjen ushtarake më të madhe në historinë e vendit, për t’i treguar ‘dhëmbët’ atyre që duan ta rrëzojnë nga pushteti.

Nicolas Maduro: “Ku Klux Klan” drejton Shtëpinë e Bardhë

Gazeta Tema - 12.02.2019

Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk është gjë tjetër veçse një bandë ekstremistësh që po përpiqen të pushtojnë Venezuelën. Deklarata vjen nga presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro.

Presidenti i Venezuelës Nikolas Maduro, për Shtëpinë e Bardhë

RTSH - 12.02.2019

Presidenti i Venezuelës Nikolas Maduro e ka quajtur qeverinë e presidentit Donald Tramp si një bandë ekstremistësh dhe ka fajësuar SHBA-të ëpr krizën që po përjeton vendi i tij.

Maduro: Trump, kreu i një bande ekstremistësh

ABC News - 12.02.2019

Në një intervistë të rrallë, presidenti Nikolas Maduro ka akuzuar homologun amerikan Donald Trump, duke e cilësuar kreun e një bande ekstremistësh, që synon pushtimin e Venezuelës.

Ambasadori i Venezuelës: Guaido është rekrutuar një dekadë më parë nga SHBA

SOT - 12.02.2019

Muajin e kaluar media amerikane raportoi se lideri i opozitës venezuelane Juan Guaido e shpalli veten president të përkohshëm pas një telefonate me zv. presidentin Mike Pence.

Venezuelë, Guaido kërkon mbështetje për çështjen e ndihmave humanitare

VOA - 12.02.2019

Juan Guaido, i njohur nga Shtetet e Bashkuara dhe rreth 50 vende të tjera si Presidenti i përkohshëm i Venezuelës, u ka bërë thirrje studentëve për mbështetje në një përpjekje për të futur në vend ...

Maduro: Londra të na kthejë rezervat e arit venezuelian

Java News - 12.02.2019

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro kërkoi që rezervat e arit venezuelian në Britaninë e Madhe, që ai i vlerëson me mbi 80 ton, t’i kthehen mbrapsht vendit të tij, bëhet e ditur në një intervistë ...

Maduro sulmon SHBA-të

Albeu.com - 12.02.2019

Presidenti zyrtar i Venezuelë s, Nicolas Maduro , ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij.

Maduro kritikon qeverinë e Trump: Bandë ekstremistësh

BalkanWeb - 12.02.2019

Presidenti i Venezuelës i cili tashmë e ka humbur legjitimitetin në Perëndim, Nicolas Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një bandë ekstremistësh duke fajësuar SHBA për krizën e vendit të ...

Maduro shpërthen ndaj administratës Trump: Qeveria amerikane është një bandë ekstremistësh

Gazeta Tema - 12.02.2019

Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë se qeveria e Donald Trumpit është një grup banditësh ekstremistë dhe i ka fajësuar Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e ...

Maduro sulmon Trump: Ekstremist i Ku Klux Klan, kërkon kontrollin e Venezuelës

Lajm - 12.02.2019

Presidenti i “dyshuar” i Venezuelës, Nicolás Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një “bandë ekstremistësh” duke fajësuar SHBA-ne për krizën ne vendit e tij.

Guterres i gatshëm të jetë ndërmjetësues në negociata për Venezuelën

Alsat - 12.02.2019

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Antonio Guterres ka përsëritur se është i gatshëm të jetë ndërmjetësues në negociata mbi zgjidhjen e krizës politike në Venezuelë, gjatë takimit me ...

Ushtria e Maduros nis stërvitjen për t'i bërë ballë një grushti të mundshëm shteti

Botasot - 11.02.2019

Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe ...

Guaido: bllokimi i ndihmave, “krim ndaj njerëzimit”

VOA - 11.02.2019

Juan Guaido, i njohur nga Shtetet e Bashkuara dhe 50 vende të tjera si Presidenti i përkohshëm i Venezuelës, paralajmëroi ushtrinë se moslejimi i hyrjes në vend të ndihmave humanitare është “një krim ...

Maduro tregon fuqinë e tij, nis “stërvitjet më të mëdha ushtarake në historinë e Venezuelës” (Video)

Telegrafi - 11.02.2019

Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro ka nisur atë që ai pretendon të jenë stërvitjet më të mëdha ushtarake në historinë e vendit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Maduro po përballet me ...

Lindje/ Perëndim – Venezuela kriza…..

Top Channel - 11.02.2019

“Venezuela ka qenë dikur një prej vendeve më të pasura të Amerikës Latine, me një forcë pune të mirë-arsimuar e me pasuri të mëdha natyrore, përfshirë sigurisht edhe rezervën më të madhe të naftës në ...

Nicolas Maduro i ashpër: “Ku Klux Klan” po drejton Shtëpinë e Bardhë

Java News - 12.02.2019

Qeveria e Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk është gjë tjetër veçse një bandë ekstremistësh që po përpiqen të pushtojnë Venezuelën. Deklarata vjen nga presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro.

Maduro: Trump, kreu i një bande ekstremistësh

Medial - 12.02.2019

Në një intervistë të rrallë, presidenti Nikolas Maduro ka akuzuar homologun amerikan Donald Trump, duke e cilësuar kreun e një bande ekstremistësh, që synon pushtimin e Venezuelës.

“Duhet të përgatitemi për mbrojtjen e sovranitetit”, Maduro nis një manovër të madhe ushtarake

Gazeta Tema - 11.02.2019

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro urdhëroi nisjen e një manovre ushtarake të cilën e vlerësoi si më të rëndësishmen në historinë e vendit, e cila aktualisht është goditur nga një krizë e thellë ...

Maduro: Londra të na kthejë rezervat e arit venezuelian

Medial - 12.02.2019

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro kërkoi që rezervat e arit venezuelian në Britaninë e Madhe, që ai i vlerëson me mbi 80 ton, t’i kthehen mbrapsht vendit të tij, bëhet e ditur në një intervistë ...

Maduro: Qeveria amerikane, një bandë ekstremistësh

SOT - 12.02.2019

Presidenti zyrtar i Venezuelës, Nicolas Maduro, ka thënë sot se qeveria e Donald Trump është një grup banditësh ekstremistë dhe i fajësuan Shtetet e Bashkuara për krizën në vendin e tij.

Ushtria e Maduros nis stërvitjen për t’i bërë ballë një grushti të mundshëm shteti

Tetova Sot - 11.02.2019

Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimet ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori”. “Ne duhet të përgatisim për të mbrojtur sovranitetin integritetin territorial dhe ...

Maduro ka nisur një manovër të madhe ushtarake në Venezuelë

Portalb - 11.02.2019

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro urdhëroi nisjen e një manovre ushtarake të cilën e vlerësoi si më të rëndësishmen në historinë e vendit, e cila aktualisht është goditur nga një krizë e thellë ...

Maduro: Londra të na kthejë rezervat e arit venezuelian

Lajmi.net - 12.02.2019

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro kërkoi që rezervat e arit venezuelian në Britaninë e Madhe, që ai i vlerëson me mbi 80 ton, t’i kthehen mbrapsht vendit të tij, bëhet e ditur në një intervistë ...

Frika nga një grusht shteti, Ushtria e Maduros nis stërvitjen

BalkanWeb - 12.02.2019

VENEZUELE Maduro ka dhënë sinjalizimet për startimin e “ushtrimeve ushtarake më të rëndësishme të Venezuelës në histori” Nicolas Maduro, e ka përshkruar trajnimin ushtarak si ‘më të rëndësishmin në ...

Maduro kërkon kthimin e arit nga Londra

Flaka - 12.02.2019

Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro kërkoi sot që rezervat e arit venezuelian në Britaninë e Madhe, që ai i vlerëson me mbi 80 tonë, t’i kthehen mbrapsht vendit të tij, bëhet e ditur në një ...