TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Irani refuzon “riparimet” e Trump për marrëveshjen bërthamore

SOT - 13.01.2018

Ministria e jashtme e Iranit tha sot se të tjera sanksione nga SHBA ndaj bizneseve dhe zyrtarëve iranianë janë në shkelje të ligjit ndërkombëtar dhe “riparimet” për marrëveshjen bërthamore do të ...

Trump, ultimatum për përmirësimin e marrëveshjes bërthamore me Iranin

SOT - 13.01.2018

Presidenti amerikan Donald Trump i dha dje Iranit paralajmërimin e fundit dhe u kërkoi aleatëve evropianë të punojnë për përmirësimin e marrëveshjes ndërkombëtare bërthamore, ose të përballem me ...

Irani akuzon SHBA-në për "pandershmëri" në shkeljen e marrëveshjes bërthamore

Evropaelire - 13.01.2018

Ministri i Jashtëm Iranian, Mohammed Javad Zarid, e ka akuzuar presidentin amerikan, Donald Trump për “shkelje të pandershme” të marrëveshjes bërthamore të Iranit, pas deklaratave të Trumpit se ai do ...

Donald Trump-aleatëve: Firmosni tani për Iranin, ose kurrë më. Teherani: Shkele vijën e kuqe!

Gazeta Tema - 13.01.2018

“Ky është një shans i fundit. Ndryshe SHBA do të tërhiqet. Ky është parlajmërimi i presidentit amerikan, Donald Trump, në lidhje me marrëveshjen bërthamore me Iranin.

Trump, ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin

Zhurnal - 12.01.2018

Trump, ultimatum aleatëve perëndimorë për marrëveshjen me Iranin Presidenti Donald Trump u dha një ultimatum aleatëve evropianë të Amerikës që të ndreqin "të metat e tmerrshme", siç u shpreh ai, në ...

SHBA-të pezullojnë sanksionet për çështjen bërthamore iraniane

Flaka - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump do të konfirmojë pezullimin e sanksioneve ekonomike kundër Iranit, të hequra në kuadër të marrëveshjes mbi bërthamoren, por për herë të fundit, njoftoi sot Shtëpia e ...

Trump: Duhet të mbyllen hapësirat në marrëveshjen bërthamore me Iranin

Telegrafi - 12.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump kërkoi sot një marrëveshje me evropianët për të mbyllur hapësirat e tekstit të vitit 2015 mbi marrëveshjen bërthamore me Iranin, në të kundërt SHBA-të do të tërhiqen ...

“Pandershmëri” në shkeljen e marrëveshjes bërthamore, Irani akuza të forta SHBA-ve

Gazeta Tema - 13.01.2018

Ministri i Jashtëm Iranian, Mohammed Javad Zarid, e ka akuzuar presidentin amerikan, Donald Trump për “shkelje të pandershme” të marrëveshjes bërthamore të Iranit, pas deklaratave të Trumpit se ai do ...

Marrëveshja me Iranin, zyrtarët: Trump nuk do ta refuzojë

SOT - 12.01.2018

Zyrtarë të administratës së SHBA pranoni sot se presidenti Donald Trump mund të mos refuzojë marrëveshjen bërthamore ndërkombëtare me Iranin, në prononcimin e pritur këtë javë.

Sanksionet amerikane ndaj Iranit

Flaka - 12.01.2018

Sekretari amerikan i Thesarit Steven Mnuchin tha të enjten se pret që Shtëpia e Bardhë të vendosë sanksione të reja ndaj Iranit mbi programin e raketave balistike dhe veprimet e tij të dyshuara ...

Trump: Duhet të mbyllen hapësirat në marrëveshjen bërthamore me Iranin

BalkanWeb - 13.01.2018

Presidenti amerikan, Donald Trump kërkoi dje një marrëveshje me evropianët për të mbyllur hapësirat e tekstit të vitit 2015 mbi bërthamoren iraniane, në të kundërt SHBA-ja do të tërhiqet nga ky ...

BE: Marrëveshja e Iranit duhet të ekzistojë

Idividi - 12.01.2018

Bruksel, 11 janar 2018 (MIA) - Marrëveshja kyçe e vitit 2015, e cila ka për qëllim kufizimin e ambicjeve bërthamore të Iranit, duhet të ekzistojë, theksojnë ministrat e punëve të jashtme të ...

Gabriel: Të bëhet dallim mes marrëveshjes bërthamore dhe strategjisë së Iranit

Idividi - 12.01.2018

Bruksel, 11 janar 2018 (MIA) - Ministri gjerman i Punëve të Jashtme Zigmar Gabriel i bëri thirrje SHBA-së ta trajtojnë marrëveshjen bërthamore me Iranin nga viti 2015 si çështje të ndarë nga problemi ...

Shtetet evropiane kërkojnë nga Trampi ta respektojë Marrëveshjen iraniane

Idividi - 12.01.2018

Bruksel, 11 janar 2018 (MIA) - Bashkimi Evropian, Britania e Madhe, Franca dhe Gjermania bashkarisht apeluan deri te presidenti amerikan Donald Tramp që ta respektojë Marrëveshjen, me të cilën ...

Forcat evropiane sot do ta konfirmojnë mbështetjen për marrëveshjen bërthamore iraniane

Idividi - 12.01.2018

Bruksel, 11 janar 2018 (MIA) - Forcat evropiane sot do ta konfirmojnë mbështetjen e tyre për marrëveshjen bërthamore iraniane, marrëveshje kjo e përjashtuar nga presidenti amerikan Donald Tramp, ...

Trump do të rikthejë sanksionet ndaj Iranit

Alsat - 12.01.2018

Sekretari amerikan i Thesarit, Steve Mnuchin ka thënë se pret që Presidenti Donald Trump të imponojë sanksione të reja ndaj Iranit. Lajmi vjen pasi zoti Trump ndeshet me të premten si afat të fundit ...

Marrëveshja bërthamore me Iranin në rrezik dështimi

DW - 12.01.2018

Pak pas shtypjes së protestave në Iran Presidenti i SHBA-së, Trump, duhet të vendosë për marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe sanksionet. Donald Trumpi dhe administrata e tij e konsiderojnë ...

Raportet: Trump e ka vazhduar lehtësimin e sanksioneve ndaj Iranit

Telegrafi - 12.01.2018

Mediat kanë raportuar se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka vendosur ta vazhdoj lehtësimin e sanksioneve për Iranin, sipas marrëveshjes atomike të vitit 2015 të Iranit me fuqitë ...

Mogherini: Marrëveshja bërthamore me Iranin po funksionon

Alb Portali - 11.01.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje të gjitha palëve të vazhdojnë të respektojnë marrëveshjen bërthamore midis Iranit dhe gjashtë fuqive botërore, ...

Sanksionet amerikane ndaj Iranit

Zhurnal - 12.01.2018

Sanksionet amerikane ndaj Iranit Sekretari amerikan i Thesarit Steven Mnuchin tha të enjten se pret që Shtëpia e Bardhë të vendosë sanksione të reja ndaj Iranit mbi programin e raketave balistike dhe ...

Marrëveshja bërthamore me Iranin në rrezik dështimi

Portalb - 12.01.2018

Pak pas shtypjes së protestave në Iran Presidenti i SHBA-së, Trump, duhet të vendosë për marrëveshjen bërthamore me Iranin dhe sanksionet shkruan DW. Donald Trumpi dhe administrata e tij e ...

Raportet: Trump e ka vazhduar lehtësimin e sanksioneve ndaj Iranit

Evropaelire - 12.01.2018

Mediat kanë raportuar se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka vendosur ta vazhdoj lehtësimin e sanksioneve për Iranin, sipas marrëveshjes atomike të vitit 2015 të Iranit me fuqitë ...

Mogherini: Marrëveshja bërthamore me Iranin po funksionon

Lajm - 11.01.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje të gjitha palëve të vazhdojnë të respektojnë marrëveshjen bërthamore midis Iranit dhe gjashtë fuqive botërore, ...

Trump e ka vazhduar lehtësimin e sanksioneve ndaj Iranit

Koha.net - 12.01.2018

Mediat kanë raportuar se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka vendosur ta vazhdoj lehtësimin e sanksioneve për Iranin, sipas marrëveshjes atomike të vitit 2015 të Iranit me fuqitë ...

Mogherini: Marrëveshja bërthamore me Iranin po funksionon

Flaka - 11.01.2018

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje të gjitha palëve të vazhdojnë të respektojnë marrëveshjen bërthamore midis Iranit dhe gjashtë fuqive botërore, ...

Raportet: Trump e ka vazhduar lehtësimin e sanksioneve ndaj Iranit

Portalb - 12.01.2018

Mediat kanë raportuar se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka vendosur ta vazhdoj lehtësimin e sanksioneve për Iranin, sipas marrëveshjes atomike të vitit 2015 të Iranit me fuqitë ...

Raportet: Trump e ka vazhduar lehtësimin e sanksioneve ndaj Iranit

Alb Portali - 12.01.2018

Mediat kanë raportuar se presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka vendosur ta vazhdoj lehtësimin e sanksioneve për Iranin, sipas marrëveshjes atomike të vitit 2015 të Iranit me fuqitë ...

Raportet: Trump e ka vazhduar lehtësimin e sanksioneve ndaj Iranit

Almakos - 12.01.2018

Duke cituar njerëz të afërt me vendimin e mbrëmshëm të zotit Trump, Reuters, The New York Times dhe Bloomberg, kanë raportuar se gjatë ditës së sotme Shtëpia e Bardhë do ta shpall vendimin e Trumpit.