TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Weber zgjidhet në krye të PPE-së

Top Channel - 08.11.2018

Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë, e sigurisht duke i ...

Në krye të KE? ‘Kitaristi’ entuziazmon gjermanët dhe Lulzim Bashën

Mapo - 08.11.2018

Kur ai u ngjit në skenë, në sfond po luhej ‘One Vision’ e grupit Queen. Edhe ai vetë ka qenë pjesë e një grupi muzikor rock, si kitarist i ‘Peanuts’. Por tashmë gjermani Manfred Weber, 46 vjeç, mund ...

Manfred Weber, kandidati i PPE për President të Komisionit Europian

Botasot - 08.11.2018

Partia Popullore Europiane votoi të enjten eurodeputetin gjerman Manfred Weber si udhëheqësin kryesor të fushatës për zgjedhjet europiane, duke e bërë dhe kandidatin e saj në garë për ekzekutivin e ...

Basha uron kandidatin zyrtar për President të KE: Mbështetje e fortë për Shqipërinë

Durres Lajm - 08.11.2018

Kreu i Partise Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot Manfred Weber, kandidatin zyrtar te PPE për President të Komisionit Europian në zgjedhjet e ardhshme Europiane.

Partitë e së djathtës në BE zgjedhin kandidatin për zgjedhjet e majit

Evropaelire - 08.11.2018

Ligjvënësi gjerman në Bashkimin Evropian, Manfred Weber, ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen në muajin maj.

Weber kandidat i së djathtës europiane për postin e presidentit të KE-së

Alsat - 08.11.2018

Gjermani Manfred Weber u zgjodh sot kandidat i së djathtës europiane për zgjedhjet në Bashkimin Europian, që do të zhvillohen në maj 2019, njoftoi një burim nga ky grupim politik.

Manfred Weber zgjedhet kryetar i EPP-së

Botasot - 08.11.2018

Një delegacion i LDK-së po merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore të Evropës, ku sot kanë zgjedhur kryetarin e tyre të ri. Në një komunikatë për media të LDK-së thuhet se pas votimit nga ...

Pasi i dha votën në zgjedhjet e PE, Basha urim për kandidatin zyrtar të PPE-së

SOT - 08.11.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka uruar kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. Zgjedhja e Manfred Weber është bërë në takimin e Partive Popullore Europiane që është mbajtur në ...

Basha: Me Weber, Shqipëria do të ketë mbështetës të fortë në BE

Top Channel - 08.11.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. “Me Manfred Weber, Shqipëria do të ketë një mbështetës të fortë në BE”, shkruan ...

Basha: Weber, mbështetës i Shqipërisë për integrimin në BE

Java News - 08.11.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar sot Manfred Weber, kandidati zyrtar i PPE-së për President të Komisionit Europian në zgjedhjet e ardhshme europiane.

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

DW - 08.11.2018

Partia Popullore Europiane voton sot në Helsinki për kandidatin kryesor në zgjedhjet për Parlamentin Europian në maj 2019. Sipas të gjitha gjasave, ai do të jetë gjermani Manfred Weber.

Basha mesazh nga Helsinki: Do të çlirojmë zgjedhjet dhe politikën nga krimi

Java News - 07.11.2018

“Morëm mbështetje për misionin tonë për të çliruar zgjedhjet dhe politikën nga krimi”. Kështu deklaroi nga Helsinki kryedemokrati Lulzim Basha. Përmes një video-mesazhi në rrjetin e tij social ...

Basha mesazh nga Helsinki: Çlirim të zgjedhjeve nga krimi

Botasot - 07.11.2018

Kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Helsinki ku ka marrë pjesë në takimin e Partive Popullore Europiane. Gjatë kësaj vizite, Basha ka zhvilluar takime të shumta me liderët e Partive Popullore dhe ...

Weber u zgjodh në krye të PPE-së

Portalb - 08.11.2018

Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë, e sigurisht duke i ...

Manfred Weber, kandidati i PPE për President të Komisionit Europian

Medial - 08.11.2018

Partia Popullore Europiane votoi të enjten eurodeputetin gjerman Manfred Weber si udhëheqësin kryesor të fushatës për zgjedhjet europiane, duke e bërë dhe kandidatin e saj në garë për ekzekutivin e ...

Partitë e së djathtës në BE zgjedhin kandidatin për zgjedhjet e majit

Koha.net - 08.11.2018

Ligjvënësi gjerman në Bashkimin Evropian, Manfred Weber, ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen në muajin maj, transmeton rel.

Weber kandidat i së djathtës europiane për postin e presidentit të KE-së

Zhurnal - 08.11.2018

Weber kandidat i së djathtës europiane për postin e presidentit të KE-së Weber kandidat i së djathtës europiane për postin e presidentit të KE-së Gjermani Manfred Weber u zgjodh sot kandidat i së ...

Basha: Me Weber, Shqipëria do të ketë mbështetës të fortë në BE

Botasot - 08.11.2018

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha uroi kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. “Me Manfred Weber, Shqipëria do të ketë një mbështetës të fortë në BE”, shkruan ...

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

Botasot - 08.11.2018

Sot Partia Popullore Europiane vendos në Helsinki se cili do të jetë kandidati kryesor i saj në zgjedhjet e majit 2019. Kandidati me shanse më të mëdha është Manfred Weber,i cili konkurron me rivalin ...

Basha nga Helsinki/ Kemi fituar mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

LajmiFundit - 07.11.2018

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha shoqëruar nga deputetët të tjerë demokratë ka marrë pjesë këtë të mërkurë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE-së.

Basha: PPE, mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

Top Channel - 07.11.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE. Me anë të një statusi në llogarinë e tij të “Tëitterit”, Bashka ka shkruar se ka ...

Votimi për presidentin, Lulzim Basha tregon debatet mes kandidatëve

SOT - 07.11.2018

Kryetari i Partisë Demokratike ka marrë mbështetje nga Partia Popullore Europiane për vettingun në politikën shqiptare. Në një postim në Twitter, Basha thotë se ka marrë mbështetje dhe vlerësim nga ...

LDK merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Evropiane në Helsinki

Telegrafi - 07.11.2018

Një delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës po merr pjesë në Kongresin e Partive Popullore Evropiane (EPP) në Helsinki. Delegacionit i prin Lutfi Haziri, nënkryetar i LDK-së, ndërsa po marrin ...

Basha nga PPE, do u japim shqiptarëve një jetë më të mirë

LajmiFundit - 07.11.2018

Përmes një video-mesazhi postuar në rrjetin e tij social ‘Facebook’ Basha nga Helsinki ka thënë “morëm mbështetje për misionin tonë për të çliruar zgjedhjet dhe politikën nga krimi”.

Basha mesazh nga Helsinki: Të çlirohen zgjedhjet nga krimi (VIDEO)

Ina - 08.11.2018

Kryetari i PD Lulzim Basha ndodhet në Helsinki. Ai ka marrë pjesë në takimin e Partive Popullore Europiane. Gjatë kësaj vizite, Basha ka zhvilluar takime të shumta me liderët e Partive Popullore dhe ...

Weber zgjidhet në krye të PPE-së, sfidat që ka përballë

Java News - 08.11.2018

Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë, e sigurisht duke i ...

Partitë e së djathtës në BE zgjedhin kandidatin për zgjedhjet e majit

Lajmi.net - 08.11.2018

Ligjvënësi gjerman në Bashkimin Evropian, Manfred Weber, ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e BE-së që do të mbahen në muajin maj.

Basha: Shqipëria do të ketë mbështetës të fortë në BE

Durres Lajm - 08.11.2018

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha uroi kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. Nëpërmjet një njoftimi në Twitter kreu i Partisë Demokratike shkruan: “Me Manfred Weber, ...

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

Ina - 08.11.2018

Partia Popullore Europiane voton sot në Helsinki për kandidatin kryesor në zgjedhjet për Parlamentin Europian në maj 2019. Sipas të gjitha gjasave, ai do të jetë gjermani Manfred Weber Sot Partia ...

Basha: PPE, mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

Botasot - 07.11.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE. Me anë të një statusi në llogarinë e tij të “Twitterit”, Bashka ka shkruar se ka ...

Vetting-u politik/ Basha: PPE mbështetje për nismën tonë…

Mapo - 07.11.2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha e ka çuar kauzën e opozitës deri në PPE. Me sa duket ai ka marrë mbështetje nga Partia Popullore Europiane për vettingun në politikën shqiptare.

PPE në zgjedhje për pasuesin e Jean-Claude Juncker

Top Channel - 08.11.2018

Partitë e djathta evropiane do të zgjedhin kandidatin e tyre për zgjedhjet evropiane të vitit të ardhshëm, në Helsinki. Partia Popullore Evropiane, më e madhja në Parlamentin Evropian, do të zgjedhë ...

Basha: PPE, mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

Java News - 07.11.2018

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE. Me anë të një statusi në llogarinë e tij të “Tëitterit”, Bashka ka shkruar se ka ...

Basha: PPE mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

Durres Lajm - 07.11.2018

Me sa duket kryetari i Partisë Demokratike ka marrë mbështetje nga Partia Popullore Europiane për vettingun në politikën shqiptare. Në një postim në Twitter, Basha thotë se ka marrë mbështetje dhe ...

PPE në zgjedhje për pasuesin e Jean-Claude Juncker

Medial - 08.11.2018

Partitë e djathta evropiane do të zgjedhin kandidatin e tyre për zgjedhjet evropiane të vitit të ardhshëm, në Helsinki. Partia Popullore Evropiane, më e madhja në Parlamentin Evropian, do të zgjedhë ...

Manfred Weber synon të zëvendësojë Junckerin në krye të Komisionit të BE-së

Koha.net - 08.11.2018

Sot Partia Popullore Europiane vendos në Helsinki se cili do të jetë kandidati kryesor i saj në zgjedhjet e majit 2019. Kandidati me shanse më të mëdha është Manfred Weber,i cili konkurron me rivalin ...

Kush është Manfred Weber?

Top Channel - 08.11.2018

Ligjvënësi gjerman në BE, Manfred Weber ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e bllokut, që do të mbahen në muajin maj.

Manfred Weber synon të vihet në krye të Komisionit të BE-së

LajmiFundit - 08.11.2018

Sot Partia Popullore Europiane vendos në Helsinki se cili do të jetë kandidati kryesor i saj në zgjedhjet e majit 2019. Kandidati me shanse më të mëdha është Manfred Weber,i cili konkurron me rivalin ...

PROFIL: Kush është Manfred Weber, kreu i ri i partive të djatha europiane?

Gazeta Tema - 08.11.2018

Ligjvënësi gjerman në BE, Manfred Weber ka fituar garën për të udhëhequr partitë e qendrës së djathtë në zgjedhjet e bllokut, që do të mbahen në muajin maj.

Weber zgjidhet në krye të PPE-së

Alsat - 08.11.2018

Nëse PPE-ja ruan pozicionin e saj si grupi më i madh në Parlamentin Europian pas zgjedhjeve të majit 2019, Weber do të ishte në rolin e pretendentit për të garuar për postin e kreut të Komisionit ...

Weber zgjidhet në krye të PPE-së

Flaka - 08.11.2018

Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë, e sigurisht duke i ...

Weber zgjidhet në krye të PPE-së

Durres Lajm - 08.11.2018

Partitë europiane të djathta kanë zgjedhur këtë të enjte europarlamentarin gjerman, Manfred Weber, për t’i udhëhequr drejt fushatës së re elektorale të vitit të ardhshëm në Europë, e sigurisht duke i ...