TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta: Marrëveshje si në 2008-n. Duan ta asgjësojnë LSI-në

Top Channel - 19.05.2017

Ilir Meta tha se LSI-ja e ka kërkuar gjithmonë arritjen e një marrëveshjeje. “LSI është sjellë në mënyrën më të përgjegjshme për të parandaluar përshkallëzimin e kësaj krize dhe ka qenë forca e parë ...

Vasili: Rrufetë e ndërsjellta dogjën paratë e shqiptarëve

Ora news - 19.05.2017

Kryetari i LSI, Petrit Vasili tha se ajo që ka ndodhur kohët e fundit ka qenë një krizë artificiale. Në një takim me të rinjtë, Vasili u shpreh se ato që u dukën si rrufe ishin fishekzjarre që dogji ...

Rama: Nuk do të bashkëqeverisim me PD, duam 71 deputetë

Mapo - 19.05.2017

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për herë të parë për marrëveshjen mes PS dhe PD, në një takim socialistët në Korçë. Rama tha se me këtë pakt, nuk ka asnjë tolerim ndaj PD-së.

Rama ironizon LSI dhe PD për zgjedhjet: Ato forcë e parë, ne 71 mandate

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Duke folur për marrëveshjen me Lulzim Bashën, kryeministri Edi Rama tha se ndryshimet në qeveri janë për 30 ditë, e më pas iu takon qytetarëve ta votojnë sërish PS-në.

Vasili: Pлrgjysmojmл papunлsinл brenda 4 viteve qeverisje

Botasot - 19.05.2017

Kreu i LSI-së Petrit Vasili është shprehur se themeli i kësaj partie është rinia e në rradhë të parë punësimi i tyre. Në ditën e Planit Europian për Rininë, LSI ka prezantuar planin e saj elektoral ...

Pas marrëveshjes Rama-Basha, Vasili: I hedhin hi syve të elektoratit…

Java News - 19.05.2017

Vijojnë thumbimet nga LSI për paktin e arritur mes Ramës dhe Bashës. Kreu i LSI Petrit Vasili tha nga një takim me të rinjtë sot në kryeqytet se kriza e prodhuar muajt e fundit nga PD ishte ...

Vasili kritikon ashpër: Shpikën furtunë në gotë por doli që ishin vetëm fishekzjarre

Gazeta Express - 19.05.2017

Kreu I LSI-së nuk është kursyer në kritikat drejtuar kryeministrit Rama dhe liderit të opozitës Basha, pas marrëveshjes së këtyre të dyve për t’i dhënë fund krizës ...

Vasili: Përgjysmojmë papunësinë brenda 4 viteve qeverisje, objektivi ynë të rinjtë

Gazeta Express - 19.05.2017

Kreu i LSI-së Petrit Vasili është shprehur se themeli i kësaj partie është rinia e në rradhë të parë punësimi i ...

Ilir Meta i jep përgjigje pyetjes nëse do të vazhdojë apo jo marrëveshja PS-LSI

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE – Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta nuk i ka shpëtuar interesit të gazetarëve sa i takon të ardhmes së koalicionit me PS. Ai theksoi se tashmë nuk i takon atij të komentojë këtë fakt, pasi në ...

Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë

Ina - 19.05.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do ...

LSI: Problem koalicionet.  Vasili: Marrëveshja, garë e barabartë

Top Channel - 19.05.2017

Kreu i LSI Petrit Vasili, e vlerësoi marrëveshjen politike mes Ramës dhe Bashës edhe pse ajo e largoi nga qeveria dhe posti që mbante. “U arrit të evitohej katastrofa dhe qorrsokaku i rrezikshëm, ...

Marrëveshja Rama-Basha, pesë pyetjet që s’morën përgjigje nga Vasili

Ora news - 19.05.2017

Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit ...

Ministrat e LSI i kalojnë PD-së, ja çfarë thotë Vasili

Albeu.com - 19.05.2017

Gjatë deklaratës për mediat, kreu i LSI Petrit Vasili ka qënë i prerë në deklarën e sotme për median mbi marrëveshjen PS-PD. Në përgjigje të interesit të mediave për qëndrimin e LSI-së për paktin e ...

Marrëveshja Rama-Basha, LSI: Ne dalim forcë e parë

Albeu.com - 19.05.2017

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë për median reagoi publikisht për marrëveshjen Rama-Basha. Vasili tha sot se marrëveshja nuk e cenon LSI-në edhe pse hyn në zgjedhje pa koalicione si dhe ...

LSI: Nuk dalim nga qeveria, do dalim forcë e parë

Mapo - 19.05.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha sot se marrëveshja Rama-Basha nuk e demonton në asnjë aspekt LSI-në dhe se kjo parti do të dalë forcë e parë nga zgjedhjet e 25 ...

Vasili: Marrrлveshja mundлson garл tл barabartл; objektivi i LSI-sл лshtл dalja forcл e parл nл zgjedhje

Botasot - 19.05.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim(LSI), Petrit Vasili deklaroi të premten se objektivi i LSI-së është dalja e saj forcë e parë politike në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit.

Skenari për bashkëqeverisje PD-PS? Ja si e komenton kreu i LSI

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANË- Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, një skenar nisi të qarkullojë në opinionin publik për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së.

Marrëveshja eliminon të vegjlit, ja sa deputetë marrin PS, PD e LSI

Mapo - 19.05.2017

Në bazë të rezultateve të 2013-s dhe me situatën aktuale ku secila parti konkurron më vete, PS arrin të marrë 71 deri në 72 deputetë, PD merr 51 deri në 53, LSI 14 deri në 15, PDIU 1 dhe PAA 1 ...

A ka më kuptim marrëveshja PS-LSI? Petrit Vasili: Vetëm një çështje ka rëndësi…

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i është përgjigjur interesit të gazetarëve se cili do të jete veprimi i forcës që ai drejton, pas marrëveshjes PS-PD dhe shkarkimit të ...

Marrëveshja PS-PD, Vasili: Ofruam gjithçka që të shmangnim katastrofën, LSI forcë e parë

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një konferencë të paralajmëruar për mediat, teksa përshëndeti marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të ...

Deri në shtator janë të gjithë (në) qeveri

Respublica - 19.05.2017

Pasi bëri ironi me PD-në, kryetari i emëruar i LSI-së, Petrit Vasili ka dalë sot me një qëndrim politik zyrtar për marrëveshjen Rama – Basha. “ Është e rëndësishme që do të kemi zgjedhje më 25 ...

A do hyjë në koalicion paszgjedhor? Vasili i prerë: LSI ka vetëm një qëllim

BalkanWeb - 19.05.2017

TIRANE – Në konferencën e sotme për shtyp, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha se LSI ka në mendje vetëm që të dalë forcë e parë politike në zgjedhjet e 25 qershorit.

Ardit Çela: Pse LSI forcë e parë nuk është një slogan

Mapo - 19.05.2017

Kandidati i LSI për Tiranën shprehet se me Ilir Metën president dhe LSI forcë të parë politike, Shqipëria është më e qetë, ka më shumë stabilitet, zhvillim dhe punësim Nga një drejtues ndër vite i ...

POST MARREVESHJA/ Parashikimi sa mandate marrin në zgjedhje PS- PD- LSI-PDIU- PSD dhe LIBRA

Java News - 19.05.2017

Gazetari Eduard Zaloshnja, bazuar në sondazhet që ka kryer muajt e fundit, si dhe në rezultatet e qarqeve në dy zgjedhjet e fundit, ka bërë një projeksion paraprak të shpërndarjes së mandateve ...

Vasili pas marrëveshjes Rama-Basha

ABC News - 19.05.2017

Nje dite pas marreveshjes Rama-Basha, kreu I LSI Petrit Vasili theskoi serish se objektivi i kesaj force politike ne keto zgjedhje mbetet “LSI force e pare”.

Marrëveshja e 18 majit e shpjeguar për fëmijë dhe si e “hëngrën” partitë e vogla…

Java News - 19.05.2017

Nga Endri Xhafo 1) PD thotë: “Nuk hyj në zgjedhje pa qeveri teknike se dua garanci mos më vidhet vota”; e ndjekin pas disa parti të vogla. 2) LSI i mban ison, gjithmonë duke qenë në qeveri me PS-në.

Petrit Vasili: Ndalimi i koalicioneve veprim antikushtetues, PS-PD të sqarojnë marrëveshjen

SOT - 19.05.2017

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ditën e djeshme gjatë një interviste televizive, deklaroi se detajet e marrëveshjes Rama-Basha i ka mësuar nga mediat, ndërsa theksoi se ...

Vasili: LSI do të jetë forcë e parë, është në të mirë të shqiptarëve

Gazeta Express - 19.05.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili doli ditën e sotme një konferencë për mediat ku foli për marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim ...

Зfarл po paralajmлron LSI? Petrit Vasili njofton konferencл pлr shtyp

Botasot - 19.05.2017

Kreu i Lsi, Petrit Vasili ka paralajmëruar ditën e sotme se do të mbajë një konferencë për mediat në orën 11.00. konferenca vjen vetëm një ditë opas opaktit Rama Basha.

MARREVESHJA/ Vasili: Tani garë reale mes LSI- PS- PD. Do dalim forcë e parë. Koalicionet pas zgjedhjeve

Java News - 19.05.2017

Kryetari i LSI Petrit Vasili deklaroi pak minuta më parë se marrëveshja tashmë qartazi ka prodhuar një garë reale mes LSI, PD dhe PS. Nisur nga kjo Vasili u shpreh se në këtë garë reale LSI ka ...

Marrëveshja PD-PS, shpërthen Vasili: Është antikushtetuese

Mapo - 18.05.2017

Marrëveshja mes Bashës dhe Ramës është cilësuar si antikushtetuese nga kreu i LSI-së, Petrit Vasili, i cili arsyeton se nuk u lejon partive që të bëjnë koalicione.

Reagimi i ashpër i Vasilit: Marrëveshja PS-PD antikushtetuese, ndalon koalicionet!

Gazeta Express - 18.05.2017

Pavarësisht se u deshën 3 muaj për të arritur një marrëveshjes mes Ramës dhe Bashës, kreu I LSI-së Petrit Vasili ka sjellë në vëmendje një aspect pak të rrahur të paktit, faktin se kjo marrëveshje ...

Çfarë përfaqëson tani LSI?

Respublica - 18.05.2017

Ilir Meta tha se marrëveshjen mes dy partive kryesore e mori vesh nga mediat, ndërsa kryetari i komanduar i LSI-së, Petrit Vasili komentoi jo pa ironi konsensusin që dha opozita për shtyrjen me 7 ...

Vasili: Marrëveshja pengon krijimin e koalicioneve, kjo është antikushtetuese

Java News - 18.05.2017

Kryetari i LSI-së, Petrit Vasili, në emisionin “Të Paekspozuarit” dekaron se detajet e marrëveshjes Rama-Basha i ka mësuar nga mediat. Vasili deklaroi gjithashtu, se marrëveshja ka privuar partitë ...

Marrëveshja Rama-Basha, LSI plas “bombën”: Të ndalosh koalicionet është antikushtetuese

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANE – Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka komentuar marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha për t’i dhënë fund ngërçit ...

Largohet nga posti i Ministrit të Drejtësisë, reagon për herë të parë kreu i LSI Petrit Vasili

Botasot - 18.05.2017

Kryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar për herë të parë në lidhje me marrëveshjen e arritur mes Ramës dhe Bashës, e cila e prek atë si personin që mban postin e Ministrit të Drejtësisë, karrige ...

Petrit Vasili: Objektivi ynë janë të rinjtë

SOT - 19.05.2017

Në ditën e Planit Europian për Rininë, LSI ka prezantuar planin e saj elektoral për gjeneratën e të rinjve. Kreu i LSI-së Petrit Vasili është shprehur se themeli i kësaj partie është rinia e në ...

Marrëveshja Rama-Basha, Vasili: I hedhin hi syve të elektoratit

Mapo - 19.05.2017

Tashmë fushata ka nisur dhe beteja politike mes kampeve politike ka nisur të bëhet më e ashpër, Ndërkohë vijojnë thumbimet nga LSI për paktin e arritur mes Ramës dhe Bashës.

Petrit Vasili: LSI bëri gjithçka që kriza të zgjidhej

SOT - 19.05.2017

Sot jemi një ditë pas arritjes së marrëveshjes politike. Një marrëveshje, që ka sjellë më shumë qetësi për vendin, por ka siguruar edhe pjesëmarrjen e opozitës në zgjedhjet e 25 qershorit.

Pas paktit Rama-Basha, Petrit Vasili: LSI do të dalë forcë e parë

SOT - 19.05.2017

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili doli në një konferencë të paralajmëruar për mediat, ku përshëndeti marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha.

A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili

Albeu.com - 19.05.2017

Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së.

Mandatet e deputetëve, qarqet ku përplasen fortë PD, PS, LSI dhe PDIU

Albeu.com - 19.05.2017

PS dhe PD pritet të dalin më të fituarat nga marrë veshja Rama-Basha, ndërkohë që LSI, PDIU, PAA si edhe partitë e tjera të vogla rikthehen në situatën e zgjedhjeve të vitit 2009 pas marrë veshjes ...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

Albeu.com - 19.05.2017

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008.

Zgjedhjet e 25 qershorit/ Eduard Zaloshnja publikon sondazhin, ja si ndahen 140 mandatet

SOT - 19.05.2017

Analisti Eduard Zaloshnja ka publikuar sondazhet e muajve të fundit, duke bërë edhe një projeksion paraprak se si do të ndahet 140 mandatet e Kuvendit të Shqipërisë në zgjedhjet e 25 qershorit.

Pas marrëveshjes, reagon Vasili: I kënaqur, tani LSI forcë e parë

Top Channel - 18.05.2017

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili reagoi pak minuta më parë, duke thënë se është i kënaqur që më në fund u arrit marrëveshja për të cilën luftoi deri në fund.

Marrëveshja largon kryetarin e LSI-së nga Qeveria

Top Channel - 18.05.2017

Marrëveshja Rama-Basha parashikon ndryshime të mëdha në Qeveri dhe janë plot gjashtë ministri që do të drejtohen nga teknicienë të propozuar nga Partia Demokratike.

U bë “kurban” i marrëveshjes Rama-Basha, ja si reagon kreu i LSI Petrit Vasili

BalkanWeb - 18.05.2017

TIRANE – Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reguar në Facebook për marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha.

Vasili: Shpresoj që PD të realizojë objektivat brenda 7 ditëve

Ora news - 18.05.2017

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili duke shprehur kënaqësinë për arritjen e marrëveshjes, thotë se shpreson që Partia Demokratike të arrijë objektivat e saj e saj për standarde të zgjedhjeve duke i shtyrë ...

Ministrat dhe drejtorët që ikin! LSI-së i shkarkojnë kryetarin ministër

Mapo - 18.05.2017

Marëveshja mes Ramës dhe Bashës që u mbyll pa përfillur partitë e tjera të vogla ka goditur jo pak edhe LSI-në. Kryetari i saj i sapozgjedhur Petrit Vasili duhet të braktisë postin e ministrit të ...

LSI ironizon marrëveshjen, Blushi dhe PDIU: Bashkëqeverisje PS-PD

Respublica - 18.05.2017

Marrëveshja Rama-Basha duket se ka lënë të pakënaqur partitë e vogla. LSI ka reaguar pas prononcimit të Ilir Metës në dalje të takimit në zyrën e Sali Berishës, ndërsa aleatët e të dy krahëve e nuk e ...