TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Shtohen takimet për konstituimin e institucioneve

Flaka - 12.08.2017

Shtohen takimet mes liderëve politikë për të zhbllokuar situatën politike në vend. Sot pati takime në kryeqytet, ndërsa deklarata për krijimin e institucioneve u dhanë mbrëmë në qytetin e Prizrenit ...

Matoshi – Gashit: Nëse LDK s’është e gatshme të marrë përgjegjësi, mos ta mbajë vendin të bllokuar

Lajmi.net - 12.08.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me LDK-së nëse ata e vlerësojnë se ajo është ...

Labi i këndon Ramush Haradinajt (Video)

Lajm - 12.08.2017

Këngëtari i kthyer në politikan Labinot Tahiri i ka kënduar një këngë Ramush Haradinajt, kandidat për Kryeministër i koalicionit PAN. Tahiri këtë këngë e këndoi me dëshirë dhe jo se i kërkoi dikush ...

A i këndoi Labinot Tahiri me porosi Ramush Haradinajt? (Video)

Telegrafi - 12.08.2017

Shumicën e herëve i këndon dashurisë. Por, në këngët e tij, Labinot Tahiri, nuk i lë anash as patriotët, komandantët e luftëtarët. E për një të tilli ai këndoi edhe të premten në Peje.

'Lëkundet' koalicioni LAA (VIDEO)

Zeri - 12.08.2017

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të ...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

Telegrafi - 12.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ...

PAN-i shpreson në themelim të shpejtë të institucioneve

Koha.net - 12.08.2017

Brenda dhjetë ditësh, do të formohen institucionet e reja. Kështu kanë deklaruar Ramush Haradinaj dhe Kadri Veseli, për mediat lokale në Prizren. I nominuari për kryeministër nga koalicion PAN, ...

Pacolli zbulon se dikush e telefonoi atë që të qëndrojë në LAA

Gazeta Express - 12.08.2017

Kreu i AKR’së Behgjet Pacolli ka zbuluar se dikush nga koalicioni me të cilin është aktualisht e ka telefonuar atë duke i thënë që të qëndrojë me ta dhe se në këtë mënyrë do t’ia lartësojnë edhe ...

Prapaskenat e takimit të sotëm ndërmjet PAN-it dhe Ukë Rugovës

Zeri - 12.08.2017

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, kandidati për kryeministër Ramush Haradinaj si dhe Fatmir Limaj kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin prej lokaleve të Prishtinës.

Haradinaj flet për bashkëpunimin me Pacollin

Lajmi.net - 12.08.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, premton se vonesa e formimit të Qeverisë së Kosovës, do të arsyetohet. “Tash e kemi një bazë me të gjerë të zhvillimeve nga z.

Haradinaj me Pacollin synon qeveri me bazë më të gjerë, ASK-në thotë se ka në tavolinë

Koha.net - 12.08.2017

Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se Qeveria e Kosovës do të formohet brenda 10 ditësh dhe atë me bazë më të gjerë, duke aluduar në lëvizjen e Behgjet Pacollit.

Gashi për Pacollin: Le të largohet, ne s’po e mbajmë me zor

Lajmi.net - 12.08.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata ...

Ekskluzive: Veseli, Haradinaj e Limaj takojnë Ukë Rugovën, a po i ofrojë ndonjë post?!(Foto)

Lajmi.net - 12.08.2017

Përfaqsuesit e koalicionit PAN kanë zhvilluar sot një takim me djalin e ish-presidentit Ibrahim Rugova, Ukë Rugova. Ky takim është zhvilluar në një nga kafiteritë në Prishtinë dhe nga fotografitë e ...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Ukë Rugova (Foto)

Telegrafi - 12.08.2017

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli, Haradinaj e Limaj u panë në ...

Labi i këndon Ramush Haradinajt në Pejë

Zhurnal - 12.08.2017

Labi i këndon Ramush Haradinajt në Pejë Këngëtari që në zgjedhjet e fundit u bë edhe deputet i Republikës së Kosovës, Labinot Tahiri – Labi, në një mbrëmje muzikore të premten në qytetin e Pejës i ka ...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

Lajmi.net - 12.08.2017

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas.

Deputeti i AKR-së "tradhton" Behgjet Pacollin

Albeu.com - 12.08.2017

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli duket se do të mbështese PAN-in në votimin e ardhshëm në Kuvend duke siguruar kështu një maxhorancë të qendrueshme të tyre.

Haradinaj flet për bashkëpunimin me Pacollin

Gazeta Express - 12.08.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, premton se vonesa e formimit të Qeverisë së Kosovës, do të ...

Haradinaj premton Qeverinë për 10 ditë

Ina - 12.08.2017

I nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova do të bëhet me Qeveri brenda 10 ditësh. I bindur në votën e AKR-së dhe në realizimin e Qeverisë me bazë të gjerë ...

“Ndizet” Peja, Labi i këndon Ramush Haradinajt

Ora news - 12.08.2017

Këngëtari i njohur, Labinot Tahiri që sapo është zgjedhur deputet i Kuvendit të Kosovës në zgjedhjet e 11 qershorit, ndrësa këndonte mbrëmë në një klub në Pejë ka ndezur atmosferën kur i këndoi ...

Deputeti i LDK’së për Pacollin: S’po e mbajmë më zor

Gazeta Express - 12.08.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi ka komentuar ultimatumin e liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili kishte thënë se nëse brenda 10 ditësh LDK e VV nuk merren vesh për ...

Qorrolli parashikon dy skenarë të formimit të Qeverisë

Koha.net - 12.08.2017

Vigan Qorrolli është analist politik dhe flet në linjë me ambasadoren gjermane, kur i referohet stabilitetit të Qeverisë që mund ta bënte PAN-i me komunitetet dhe me tre deputetët e AKR-së.

Krerët e PAN Veseli, Haradinaj e Limaj vazhdojnë konsultimet për Qeverinë, ja kë e takuan sot (FOTO)

Gazeta Express - 12.08.2017

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e ...

Labinot Tahiri këndon midis Pejës: Jemi ushtarët e Ramush Haradinajt (Video)

Telegrafi - 12.08.2017

Deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri po vazhdon të këndojë edhe në këtë sezon të verës. Ferizajasi mbrëmë pati një ndej në qytetin e Pejës. Labi ndezi atmosferën kur përmendi emrin e liderit të ...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

Gazeta Express - 12.08.2017

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë ...

Labinot Tahiri e ‘dridh’ Pejën për Ramush Haradinajn (Video)

Gazeta Express - 12.08.2017

Deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri po vazhdon të këndojë edhe në këtë sezon të verës. Ferizajasi mbrëmë pati një nej në qytetin e ...

A i këndoi Labinot Tahiri me porosi Ramush Haradinajt? (Video)

Almakos - 12.08.2017

Shumicën e herëve i këndon dashurisë. Por, në këngët e tij, Labinot Tahiri, nuk i lë anash as patriotët, komandantët e luftëtarët. E për një të tilli ai këndoi edhe të premtën në Pejë.

‘Lëkundet’ koalicioni LAA

Lajmi.net - 12.08.2017

Ultimatumi prej 10 ditësh, që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli u dha dy partive parlamentare, LDK-së dhe VV-së në mënyrë që të reflektojnë për mundësinë e zgjedhjes sa më të shpejtë të krijimit të ...

PAN-i e bëri AKR-në për vete, po tash si ka votat e duhura të deputetëve serbë që kanë një kusht tjetër!?

Almakos - 12.08.2017

Kryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, i cili në zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit kishte garuar në listën e njëjtë të koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ...

Në takimin mes PAN-it dhe Ukë Rugovës u diskutua ndarja e ministrive

Telegrafi - 12.08.2017

Krerët e koalicionit PDK-AAK-NISMA (PAN) – Kadri Veseli (PDK), kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj (AAK), si dhe Fatmir Limaj (NISMA) – kanë zhvilluar sot një takim me Ukë Rugovën në njërin ...

Haradinaj flet për bashkëpunimin me Pacollin (Video)

Telegrafi - 12.08.2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, premton se vonesa e formimit të Qeverisë së Kosovës, do të arsyetohet. “Tash e kemi një bazë me të gjerë të zhvillimeve nga z.

Haradinaj me Pacollin synon qeveri me bazë më të gjerë (Video)

Zeri - 12.08.2017

Ramush Haradinaj është shprehur i bindur se Qeveria e Kosovës do të formohet brenda 10 ditësh dhe atë me bazë më të gjerë, duke aluduar në lëvizjen e Behgjet Pacollit.

Deputeti i LDK-së thotë se Pacollin s’po e mbajnë me zor në koalicion

Telegrafi - 12.08.2017

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka thënë se Behgjet Pacolli me dhe partia e tij Aleanca Kosova e Re mund të largohen nga koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës nëse ata ...

Takohen Haradinaj, Veseli, Limaj e Ukë Rugova (Foto)

Almakos - 12.08.2017

Krerët e koalicionit PAN, Kadri Veseli, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj po vazhdojnë konsultimet për krijimin e Qeverisë. Në një nga restorantet në Prishtinë, Veseli, Haradinaj e Limaj u panë në ...

Nënkryetari i AKR-së nuk ia jep votën PAN-it edhe nëse këtë e bën Pacolli

Zeri - 12.08.2017

Behgjet Pacolli mund të ndërrojë kamp politik, por jo me të gjithë deputetët e AKR-së, të cilën ai e drejton. Së paku, Korab Sejdiu nuk do t’i shkojë pas.

Haradinaj premton Qeverinë për 10 ditë

Zeri - 12.08.2017

I nominuari i koalicionit PAN për kryeministër, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova do të bëhet me Qeveri brenda 10 ditësh. I bindur në votën e AKR-së dhe në realizimin e Qeverisë me bazë të gjerë ...

Labinot Tahiri e ‘dridh’ Pejën për Ramush Haradinajn (Video)

Almakos - 12.08.2017

Deputeti i AKR-së në Kuvendin e Kosovës, Labinot Tahiri po vazhdon të këndojë edhe në këtë sezon të verës. Ferizajasi mbrëmë pati një ndejë në qytetin e Pejës.

“Pacolli ka vendosur t’ia bëjë numrat PAN-it”

LajmiFundit - 11.08.2017

Analistët politik konsiderojnë se Behgjet Pacolli shumë lehtë mund t’i bashkohet PAN-it për formimin e Qeverisë. Në një prononcim për Gazeta Blic, Imer Mushkolaj ka theksuar se AKR e Behgjet Pacollit ...

Ultimatumi i Pacollit është i ngutshëm, thotë Bajrami

Koha.net - 11.08.2017

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se deri tani është konfirmuar se koalicioni LAA është i qëndrueshëm. “Nuk shohim ndonjë individ që do ta braktisë”, ka thënë ajo.

Bajrami: Ultimatumi i Pacollit është i ngutshëm

Gazeta Express - 12.08.2017

Deputetja e LDK-së në Kuvendin e Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se deri tani është konfirmuar se koalicioni LAA është i qëndrueshëm. “Nuk shohim ndonjë individ që do ta braktisë”, ka thënë ...

Morina: Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës

Telegrafi - 11.08.2017

Një tërheqje e Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt mund ta zhbllokojë situatën në të cilën ndodhet vendi. Madje ai thotë se Veseli dhe Haradinaj janë problemi i Kosovës.

Për LDK-në koalicioni me AKR-në ende i fuqishëm

Lajmi.net - 11.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes ...

Mustafa ende beson se Pacolli nuk do të prishë marrëveshjen në LAA

Koha.net - 11.08.2017

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa nuk pret që kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, ta braktisë koalicionin LAA. “Besoj që z.Pacolli i përmbahet marrëveshjes që kemi arritur”, ka thënë shkurt Mustafa pas ...

Shala: Ka gjasa që kriza të vazhdojë deri pas zgjedhjeve lokale

Zhurnal - 11.08.2017

Shala: Ka gjasa që kriza të vazhdojë deri pas zgjedhjeve lokale Njohësi i çështjeve politike, Krenar Shala tha se ndonëse AKR është afër marrëveshjes me PAN-in , nuk është ende e sigurt që kjo ...

Ramushi drejt kryeministrisë, alarmohen mediat serbe (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.08.2017

Ndërkohë që duket se ulja e Ramush Haradinajt në kolltukun e kryeministrit të Republikës së Kosovës është çështje ditësh, mediat serbe kanë nisur një sulm ndaj tij dhe familjes, shkruan Albeu.com.

Haziri thotë se koalicioni me AKR-në është ende i fuqishëm

Gazeta Express - 11.08.2017

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk po i sheh si ultimatum deklaratat e fundit të kreut të AKR’së Behgjet Pacollit, pasi ky i fundit ua ka dhënë dhjetë ditë kohë Lidhjes ...

BE, apel Kosovës: Krijoni sa më shpejt institucionet!

Top Channel - 11.08.2017

Bashkimi Europian i bën thirrje partive politike në Kosovë që të formojnë sa më shpejt insititucionet. Zyrtarë të BE-së, të cituar nga mediat kosovare, pohojnë se vendi nuk ka kohë për të humbur, ...

“Problemet LDK–VV do bëjnë që AKR-ja t’i bashkohet PAN-it”

Lajmi.net - 11.08.2017

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli të mërkurën në një emision televiziv tha se nuk do ta mbaj të bllokuar vendin. Ai sha ultimatum drejtë LDK-së dhe VV-së se nëse nuk e bëjnë të qartë se i kanë ...

Mustafa komenton deklaratën e Haradinajt për formimin e institucioneve

Lajmi.net - 11.08.2017

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh.

Mustafa, Haradinajt: Institucionet do të duhej të formoheshin më herët, jo për 10 ditë

Telegrafi - 11.08.2017

Kryeministri në detyrë, Isa Mustafa ka komentuar deklaratat e kandidatit për kryeministër nga koalicioni PAN, Ramush Haradinaj, që Qeveria do të formohet brenda 10 ditësh Mustafa në një deklaratë për ...