TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Distria Krasniqi mposht rusen dhe kualifikohet në çerekfinale

Gazeta Express - 12.07.2019

Xhudistja kosovare e filloi me këmbë të mbarë rrugëtimin në kategorinë deri në 48 kilogramë, duke e fituar ndeshjen e parë, në rrethin e dytë, të Grand Prixit të Budapestit të Hungarisë.

Majlinda Kelmendi ashtu siç i ka hije, e nis me IPPON rrugëtimin në Budapest GP

Lajmi.net - 12.07.2019

‘Mbretëresha’ e xhudos në këtë kompeticion po garon në kategorinë deri në 52 kilogramë, ku shihet favorite për të artën. Raundin e parë në këtë turne Kelmendi e kaloi pa duel, kurse në raundin e dytë ...

Majlinda e Nora fitojnë përballjet e para në Grand Prixin e Budapestit

Telegrafi - 12.07.2019

Xhudistet kosovarë sot kanë nisur garat e tyre në Grand Prixin e Budapestit të Hungarisë. E para që u paraqit në tatami ishte Nora Gjakova, e cila korri fitore në luftën e parë të saj.

Kelmendi mëson kundërshtaren e çerekfinales

Lajmi.net - 12.07.2019

Në këtë kompeticion, Kelmendi po garon në kategorinë deri në 52 kilogramë, shkruan lajmi.net. Këtë garë Majlinda e nisi me një fitore me IPPON, kundër meksikanes Olvera, e cila i hapi pakëz telashe ...

Majlinda Kelmendi e nis me fitore Grand Prixin e Budapestit

Gazeta Express - 12.07.2019

Majlinda Kelmendi e dëshmoi edhe një herë pse është kampione në kategorinë deri në 52 kilogramë në xhudo, duke e filluar me fitore Grand Prix Budapestin, në Hungari.

Nora Gjakova fiton duelin e parë, gjunjëzon rusen Dzhigaros

Lajmi.net - 12.07.2019

Në ëktë turne, Gjakova merr pjesë në kategorinë deri në 57 kilogramë, në të cilën synon një medalje, shkruan lajmi.net. Raundin e parë në këtë GP, xhudistja kosovare e kaloi pa duel, kurse në raundin ...

Nora Gjakova mposht rusen në Grand Prixin e Hungarisë

Gazeta Express - 12.07.2019

Nora Gjakova e ka filluar me fitore rrugëtimin në Grand Prixin e Hungarisë, duke u kualifikuar kështu në rrethin e tretë të kategorisë deri në 57 kilogramë.

Gjakova mposht rusen Dzhigaros

Koha.net - 12.07.2019

Nora Gjakova ka arritur që ta mposhtë Diana Dzhigaros nga Rusia, në luftën e saj të parë. Xhudistët kosovarë, sot kanë garën e radhës, në Grand Prixin e Budapestit, transmeton koha.net.

Nora Gjakova mëson kundërshtaren e parë për Grand Prix Budapest

Lajmi.net - 12.07.2019

Në këtë kompeticion, Gjakova do të garojë në kategorinë deri në 57 kilogramë, shkruan lajmi.net. Në raundin e parë të këtij turneu, Nora kaloi pa kundërshtare, kurse tashmë ka mësuar kundërshtaren ...

Kjo do të jetë kundërshtarja e parë e Majlinda Kelmendit

Lajmi.net - 12.07.2019

Kelmendi, në Grand Prixin e Budapestit do të garojë në kategorinë deri në 25 kilogramë, ku shihet si favorite për triumfin, shkruan lajmi.net. Raundin e parë të këtij kompeticioni, xhudistja kosovare ...

Krenaria e Kosovës sot lufton për medalje te reja

Zeri - 12.07.2019

Xhudistet kosovare pas suksesit në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”, do të zbresin sot në tapetin e Grand Prixin në Budapest për t’i sjellë suksese të reja Kosovës.

Kelmendi, Gjakova dhe Krasniqi luftojnë sot për medalje të arta në Grand Prixin e Budapestit

Gazeta Express - 12.07.2019

Pas sukseseve në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”, pesë xhudistë kosovarë do të luftojnë për medalje të arta gjatë tri ditëve të ardhshme në Grand Prixin e Budapestit.

Kosova synon pesë medalje në Grand Prix Budapest

Lajmi.net - 12.07.2019

Hungaria do të jetë vendi që do të organizojë Grand Prixin e radhës, i cili do të mbahet në kryeqytetin Budapest. Në këtë GP, Kosova do të përfaqësohet me pesë sportistë, të cilët synojnë të sjellin ...

Xhudistët kosovarë të gatshëm për garën në Budapest

Koha.net - 11.07.2019

Xhudistët kosovarë, në fundjavë do ta kenë garën e radhës. Në Grand Prixin e Budapestit, që nis të premten (sot), Kosova do të përfaqësohet me pesë garues, katër në konkurrencën e femrave dhe një te ...

Majlinda: Xhudoja s’është sport i meshkujve, ju kam demonstruar se femrat mund të arrijnë suksese

Gazeta Express - 11.07.2019

Para garës së Grand Prixit të Budapestit, kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi jep një mesazh të fortë për barazinë gjinore në sport Majlinda Kelmendi ka folur për “Olympic Channel” për Federatën ...

Majlinda Kelmendi për televizionin zyrtar olimpik: Në Kosovë njerëzit ende mendojnë se xhudo është sport për meshkuj

Zeri - 11.07.2019

Xhudistja kosovare, Majlinda Kelmendi është intervistuar së fundmi nga televizioni zyrtar olmpik, transmeton zeri.info Ajo ka thënë se në Kosovë ende ka njerëz që mendojnë se xhudo është sport më ...

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Gazeta Express - 11.07.2019

Medalistët e Lojërave Evropiane “Minsk 2019” kërkojnë pikët e reja Olimpike në Grand Prix Budapest 2019 Kampionët kosovarë të xhudos do ta vazhdojnë rrugën drejt normës olimpike “Tokio 2020”, duke ...

Majlinda Kelmendi mëson kundërshtaren e çerekfinales

Zeri - 12.07.2019

Majlinda Kelmendi ka mësuar kundërshtaren e saj për fazën çerekfinale në Grand Prix Budapest. Në këtë kompeticion, Kelmendi po garon në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Nora Gjakova e gjunjëzon rusen Dzhigaros

Zeri - 12.07.2019

kosovare, Nora Gjakova, e ka nisur me fitore rrugëtimin e saj në Grand Prix Budapest. Në ëktë turne, Gjakova merr pjesë në kategorinë deri në 57 kilogramë, në të cilën synon një medalje.

Super-Majlinda Kelmendi, xhudistja nga Peja nuk ka të ndalur

Zeri - 12.07.2019

Majlinda Kelmendi e dëshmoi edhe një herë pse është kampione në kategorinë deri në 52 kilogramë në xhudo, duke e filluar me fitore Grand Prix Budapestin, në Hungari.

Ilir Meta takohet me Majlindën në Sarajevë: Kelmendi është krenaria e sportit shqiptar

Telegrafi - 10.07.2019

Ilir Meta është duke qëndruar në Bosnje dhe Hercegovinë në kuadër të zhvillimit të Samitit të Sarajevës. Presidenti i Shqipërisë përveç takimeve që ka zhvilluar me krerët e lartë të shteteve të ...

Presidenti Ilir Meta shkruan për Majlinda Kelmendin dhe xhudon kosovare: Jeni krenari e kombit shqiptar

Gazeta Express - 10.07.2019

Ilir Meta, president i Republikës së Shqipërisë e ka bërë një postim në Facebook, ku ka shkruar për kampionen olimpike, Majlinda Kelmendi, por edhe për xhudon kosovare në përgjithësi, e cila po ua ...

Pas Lojërave Evropiane, xhudistët kosovarë tani kërkojnë medalje në Grand Prix të Budapestit

Zeri - 11.07.2019

Pas medaljeve të fituara në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”, xhudistët kosovarë tani do të kërkojnë suksese të tjera në Grand Prix të Budapestit, transmeton zeri.info Kosova në këtë garë do të ...