TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rrëzohet dekreti i Presidentit Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave”

RTSH - 11.09.2019

Rrëzohet dekreti i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, për rishikimin e ligjit të “Akademisë së Shkencave” në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik, me 12 vota kundër ...

Thirrja e Artan Fugës: Ky parlament duhet shpërndarë sa më parë

Gazeta Express - 11.09.2019

Nga Artan Fuga Papërgjegjshmëri parlamentare ! Për dijeni: Kryetarit të Kuvendit zotit Gramoz Ruçi! Deputetë që shpërfillën platformën e qeverisë për reformën e shkencës, ligjin për arësimin e lartë, ...

“Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!”, nuk përmbahet Artan Fuga: Ky është turp! I thonë sovranit ...

SOT - 11.09.2019

“Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!”, kështu shprehet akademiku Artan Fuga, përmes një shënimi postuar në faqen e tij në rrjetin social Facebook, pas rrëzimit që shumica në Komisionin e ...

Maxhoranca ‘rrëzon” Metën në Kuvend, refuzohen pretendimet e Presidentit për Akademinë e Shkencave

BalkanWeb - 11.09.2019

Maxhoranca socialiste ka rrëzuar edhe dekretin e fundit të Presidentit të Republikës. Në komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik me votat e shumicës janë refuzuar pretendimet e kreut ...

Rrëzohet dekreti i Presidentit për kthimin e ligjit për Akademinë e Shkencave

ABC News - 11.09.2019

Rrëzohet një tjetër dekret i Presidentit të Republikës. Komisioni i Medias ka rrëzuar sot me shumicë votash të mazhorancës kthimin e ligjit për Akademinë e Shkencave.

Dekreti për Akademinë, Presidenti gjen mbështeje mes deputetëve

Top Channel - 11.09.2019

I fundit dekret presidencial ai për Akademinë e Shkencave u rrëzua në Komisionin e Medias jo vetëm me votat e shumicës parlamentare, por edhe të opozitarëve të rinj.

“Kuvendi të shpërndahet një minutë e më parë”! Artan Fuga: Deputetët, veprime të rrezikshme!

BalkanWeb - 11.09.2019

“Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!” Kështu shkruan akademiku Artan Fuga në një mesazh në “Facebook”, teksa shprehet i revoltuar se veprimet e deputetëve shqiptarë e turpërojnë si ...

Fuga: Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë!

Mapo - 11.09.2019

“Ky Kuvend duhet shpërndarë një minutë e më parë! Këta tallen me paratë tona!”. Kështu shkruan akademiku Artan Fuga, përmes një statusi postuar në faqen e tij në ‘Facebook’, pas rrëzimit që shumica ...

Komisioni i Medias ‘trondit’ Metën, Presidenti merr goditjen e radhës

SOT - 11.09.2019

Komisioni i Medias ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta, për Akademinë e Shkencave. Meta ktheu për shqyrtimin ligjin për Akademinë e Shkencave.

Komisioni i Medias rrëzon dekretin e Metës për Akademinë e Shkencave

Durres Lajm - 11.09.2019

Komisioni i Medias ka rrëzuar me shumicë votash dekretin e Presidentit Meta mbi rishikimin e ligjit mbi Akademinë e Shkencave. Vendimi u mor nga anëtarët e Komisionit mesditën e sotme (11 shtator).

Grupi i PS i vendosur për të goditur presidentin, ja si do rrëzohen në bllok të enjten 8 dekrete dhe kandidati për në ...

SOT - 10.09.2019

Socialistët duket se do i shkojnë deri në fund betejës së tyre me presidentin Ilir Meta. Ky i fundit ka kthyer 19 ligje për rishqyrtim në Parlament, por për mazhorancën nuk do ketë asnjë tërheqje.

Dekreti për Akademinë, Presidenti gjen mbështeje mes deputetëve

Flaka - 11.09.2019

I fundit dekret presidencial ai për Akademinë e Shkencave u rrëzua në Komisionin e Medias jo vetëm me votat e shumicës parlamentare, por edhe të opozitarëve të rinj.

Dekreti për Akademinë, Presidenti gjen mbështeje mes deputetëve

Botasot - 11.09.2019

I fundit dekret presidencial ai për Akademinë e Shkencave u rrëzua në Komisionin e Medias jo vetëm me votat e shumicës parlamentare, por edhe të opozitarëve të rinj.