TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga “Dardanët”

Gazeta Express - 11.09.2019

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin në stadiumin u mahnitën nga tifozët e Kosovës në tribuna.

Keane kritikon Anglinë: Skuadra u soll në mënyrë sipërfaqësore ndaj Kosovës

RTSH - 11.09.2019

Angli dëfryese pasi shënoi 5 gola ndaj Kosovës? Roy Keane nuk e mendon kështu, madje ish mesfushori irlandez kritikon “Tre Luanët” për brishtësinë e treguar në mbrojtje gjatë ndeshjes së luajtur në ...

BBC: Shkëlqeu Berisha, dëshpëroi Vojvoda

Alsat - 11.09.2019

Me të vërtetë përfaqësuesja e Kosovës pësoi mbrëmjen e djeshme disfatën e parë pas 15 ndeshjeve, megjithatë përballë ishte rivali më i fortë i grupit Anglia.

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen ndaj Anglisë

Koha.net - 11.09.2019

Kosova mbrëmë ka pësuar humbje 5:3 në ndeshjen ndaj Anglisë. Ndërsa sot nuk ka munguar as urimi i ambasadës amerikane të Kosovës rreth kësaj ndeshje. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social ...

Futbollisti anglez që gaboi rëndë kundër Kosovës 'shpërthen' në kritika pas ndeshjes

Zeri - 11.09.2019

Mesfushori i Anglisë Declan Rice ka thënë se për shkak të problemeve në mbrojtje u shua shkëlqimi i “Tre Luanëve” në ndeshjen eliminatoreve për “Euro 2020” kundër Kosovës.

Mediet Britanike: Kosova nxori në pah pikat e dobët ta Anglisë

Portalb - 11.09.2019

Ndonëse Anglia fitoi me rezultatin 5-3 ndaj Kosovës, nuk kanë munguar kritikat. Daily Mail shkruan se Kosova ka treguar anët e dobëta të Anglisë dhe se kjo skuadër që fillimisht dukej se do të ishte ...

Anglia – Kosova, notat e futbollistëve nga “The Guardian”

Lajmi.net - 11.09.2019

“The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës. E përditshmja prestigjioze britanike ka vlerësuar paraqitjet e të dyja skuadrave në ballafaqimin e fituar nga ...

Ambasada Amerikane përgëzon Kosovën për paraqitjen ndaj Anglisë: Po e tregon veten e gatshme, jo vetëm në sport

Telegrafi - 11.09.2019

Ambasada Ameriken në Kosovës ka reaguar pas ndeshjes së zhvilluar ndaj Kombëtares së Anglisë. Kosova u mposht 5-3 nga Anglia në St Mary’s të Southamptonit në një ndeshje të zjarrtë kualifikuese për ...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

Lajmi.net - 11.09.2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin e Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3 në ndeshjen e ...

Reagimi i Ambasadës Amerikane në Kosovë për humbjen e 'Dardanëve' në Southampton

Zeri - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës pësoi humbje dinjitoze nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “St Mary’s Stadium”, Kosova pësoi humbje me ...

Reagimi emocional i Amir Rrahmanit pas humbjes nga Anglia në 'St Mary's Stadium'

Zeri - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës pësoi humbje dinjitoze nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “St Mary’s Stadium”, Kosova pësoi humbje me ...

Mediet Britanike: Kosova nxori në pah pikat e dobët ta Anglisë

Top Channel - 11.09.2019

Ndonëse Anglia fitoi me rezultatin 5-3 ndaj Kosovës, nuk kanë munguar kritikat. Daily Mail shkruan se Kosova ka treguar anët e dobëta të Anglisë dhe se kjo skuadër që fillimisht dukej se do të ishte ...

Deklarata e Roy Keane pas ndeshjes me Kosovën do t’i turpërojë futbollistët e Anglisë

Lajmi.net - 11.09.2019

Roy Keane ka kritikuar yjet e Anglisë për paraqitjen e tyre ndaj Kosovës. Anglia fitoi me rezultat 5:3 por lejoi Kosovën të rikthehej në lojë pas disavantazhit 5:1 në përfundim të pjesës së parë.

Legjenda e Manchester United kritikon Anglinë: Kosova i tregoi se ka mangësi të mëdha

Albeu.com - 11.09.2019

Ish-mesfushori i Manchester United, Roy Keane e ka kritikuar Anglinë për ndeshjen e e zhvilluar mbrëmë ndaj Kosovës . Në rolin e analistit, Keane ka thënë se Kosova ia ka vënë në pah disa mangësi që ...

Kurioziteti: Kosova barazon rekordin kroat që mbahej prej 12 vitesh ndaj Anglisë!

Gazeta Tema - 11.09.2019

Humbja e Kosovës ndaj Anglisë me rezultatin 5-3 sigurisht që ndërpret ecurinë fantastike të Dardanëve, me 15 ndeshje pa humbje (zyrtare dhe miqësore).

Deklarata e Roy Keane pas ndeshjes me Kosovën do t’i turpërojë futbollistët e Anglisë

Botasot - 11.09.2019

Roy Keane ka bërë kritika të ashpra ndaj skuadrës së Anglisë pas ndeshjes me Kosovën. Roy Keane ka kritikuar yjet e Anglisë për paraqitjen e tyre ndaj Kosovës.

Mediumi i madh anglez shkruan për tifozët e Kosovës

Gazeta Express - 11.09.2019

Mediumi i madh anglez, Telegraph, e publikoi një artikull për tifozët e Kosovës në Southampton, pak momente para fillimit të ndeshjes kualifikuese për EURO 2020 – mes Anglisë dhe Kosovës.

Henderson vlerëson lart vijën e sulmit të kombëtarës së Kosovës

Botasot - 11.09.2019

Jordan Henderson, mesfushor i Liverpool, njëherësh edhe pjesë e përfaqësueses së Anglsië, ka ngritur lart vijën e sulmit të kombëtarës së Kosovës, duke thënë se kjo e fundit ka lojëtar potencial që ...

Henderson vlerëson lart vijën e sulmit të kombëtarës së Kosovës

Lajmi.net - 10.09.2019

Kampioni aktual në kompeticionin evropian këto komente i bëri gjatë një deklarate të dhënë pas ndeshjes së ‘Tre Luanëve’ me ‘Dardanët’, njofton lajmi.net.

Angli – Kosovë, këto ishin notat e “Tre Luanëve”

Gazeta Express - 11.09.2019

Anglia e mposhti Kosovën sonte me rezultat 5:3 në një ndeshje mjaft emocionuese, e cila përfundoi 5:3. Gjiganti mediatik britanik BBC i ka publikuar notat e futbollistëve anglezë pas fitores ndaj ...

Kosova mposhtet nga Anglia në kualifikimet për EURO 2020

Evropaelire - 10.09.2019

Ekipi Kombëtar i Kosovës në futboll është mposhtur nga Kombëtarja e Anglisë më rezultat 5-3 të martën, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Ndeshja u zhvillua në Southampton të Londrës tri ditë ...

Angli – Kosovë, këto ishin notat e futbollistëve “Dardanë”

Gazeta Express - 11.09.2019

Kosova pësoi humbje nga Anglia me rezultat 3:5, por bëri lojë të madhe në stadiumin e Southamptonit. Gjiganti mediatik britanik BBC i ka publikuar notat e futbollistëve Verdhekaltër, të cilët dolën ...

Henderson: E dinim që Kosova ishte e rrezikshme

Gazeta Express - 10.09.2019

Jordan Henderson e ka pranuar se Anglia bëri disa gabime nga të cilat pranoi gola në fitoren 5:3 kundër Kosovës, për të cilën thotë se ai dhe bashkëlojtarët e tij ishin të vetëdijshëm se ishte e ...

Henderson: Kosova ka lojtarë të mirë që mund të shënojnë shumë gola

Telegrafi - 10.09.2019

Jordan Henderson është deklaruar pas fitores së Anglisë 5-3 ndaj Kosovës në kualifikimet për Euro 2020. Mesfushori anglezë ka thënë se ata zhvilluan një lojë të mirë, por pranuan shumë gola, derisa ...

Legjenda angleze 'shpërthen' në akuza në drejtim të Anglisë pas ndeshjes me Kosovën

Zeri - 10.09.2019

Roy Keane ka kritikuar lojën e Anglisë në pjesën e dytë në ndeshjen kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020" dhe ka pohuar se futbollistët e "Tre Luanëve" nuk e ...

Situata në grupin e Kosovës, Anglia duhet ta mposhtë Republikën Çeke për t’u kualifikuar

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova ka pësuar humbjen e parë në Grupin A kualifikues për ‘Euro 2020’ duke pësuar nga Anglia me rezultat 5-3. Njëherësh, kjo ishte humbja e parë pas 15 ndeshjesh për Përfaqësuesen tonë duke e ...

Valon Berisha reagon pas humbjes nga Anglia, tregon se me çfarë motivi e nisën pjesën e dytë

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020" nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje spektakolare, pasi që në pjesën e parë Kosova u paraqit dobët, ndërsa në ...

Kush i ka pritur këto fjalë për Kosovën nga ylli i Anglisë dhe Liverpoolit, Jordan Henderson?

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka përjetuar humbjen e parë pas dy viteve. ‘Dardanët’ kanë pësuar disfatë me rezultat 5-3 ndaj Anglisë, por duke treguar një ndeshje të madhe – duke u bërë skuadra e parë që i shënon ...

Alban Dragusha e kritikon ashpër këtë lojtar të Kosovës

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020" nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje spektakolare, pasi që në pjesën e parë Kosova u paraqit dobët, ndërsa në ...

Dragusha: Kjo nuk duhej të ndodhte në ndeshjen Angli - Kosovë

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë, ...

Kosova në mesin e superfuqive që i realizuan tri gola në një ndeshje Anglisë

Koha.net - 10.09.2019

Pak superfuqi botërore kanë arritur të shënojnë tre gola në një ndeshje të vetme ndaj Anglisë. “Tre Luanët” që renditen në vendin e katërt të ranglistës botërore, sot fituan 5 me 3 ndaj Kosovës në ...

Kosova ia 'humbi' topin mediumit britanik BBC

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020" nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje spektakolare, pasi që në pjesën e parë Kosova u paraqit dobët, ndërsa në ...

Isufi: Këta futbollistë të Kosovës nuk e kryen punën siç duhet

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë, ...

Kështu duket grupi i Kosovës pas ndeshjeve të sontme

Gazeta Express - 10.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje nga Anglia me rezultat 5:3, në një ndeshje të çmendur, të zhvilluar në Southampton. Kjo humbje e zbret ekipin Verdhekaltër në pozitën e tretë, pasi Republika ...

Angli 5, Kosovë 3: Sterling më i miri në fushë, por kush ishte më i dobëti?

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në këto eliminatore nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje me dy fytyra, pasi që në pjesën e parë u paraqitëm dobët, ndërsa në të dytë skuadra ishte më mirë, ...

Kështu duket grupi i Kosovës pas ndeshjeve të sontme

Botasot - 10.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje nga Anglia me rezultat 5:3, në një ndeshje të çmendur, të zhvilluar në Southampton. Kjo humbje e zbret ekipin Verdhekaltër në pozitën e tretë, pasi Republika ...

Humbja nga Anglia, kështu ndryshon renditja tabelare në grupin e Kosovës

Zeri - 10.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar humbje dinjitoze nga Anglia në ndeshjen e zhvilluar sonte në stadiumin "St Mary's Stadium", në Southampton. Në kuadër të grupit A në eliminatoret e Kampionatit ...

Pse Anglia nuk po e pret Kosovën në Wembley

Albeu.com - 10.09.2019

Arsyeja pse Anglia luan ndaj Kosovës në stadiumin e Southamptonit dhe jo në Wembley Federata e Futbollit të Anglisë ka vendosur që në këto kualifikime kombëtarja e tyre t’i zhvillojë përballjet në të ...

Nis e çmendur ndeshja! Ka sërish GOL në Angli-Kosovë (VIDEO)

Albeu.com - 10.09.2019

Barazohet shumë shpejt rezultati në ndeshjet Angli-Kosovë. Reagim i shpejtë i nikoqirëve, të cilët shënojnë përmes Raheem Sterling. Më parë, Berisha kishte kaluar Kosovën në avantazh që në minutën e ...

Spektal në Angli, Kosova nuk dorëzohet, shënon shpejt 2 gola (VIDEO)

Mapo - 10.09.2019

Një sfidë spektakolare po zhvillohet në këto momente në Southampton të Anglisë, ku pjesa e parë u mbyll me rezultatin e thellë 5-1 në favor të “tre luanëve”. Mirëpo pjesa e dytë ka filluar ndryshe.

Angli-Kosovë, fomacionet zyrtare: Muslija në vend të Zhegrovës (FOTO LAJM)

Albeu.com - 10.09.2019

Kosova do të kërkojë ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje, por për ta bërë këtë i duhet ta tejkalojë pengesën më të madhe në histori të saj, lideren e Grupit A kualifikues për Euro 2020, Anglinë ...

Ky do të jetë formacioni i djelmoshave që të luajnë përballë Anglisë (LISTA)

Ina - 10.09.2019

Kosova tashmë ka gati formacionin që do të zbarkojë në stadiumin St Mary’s në Southampton në përballjen me Anglinë për kualifikueset Euro 2020. Kosova synon ta ruajë ecurinë prej 15 ndeshjeve pa ...

Ndeshja Angli-Kosovë, ja çfarë po ndodhë në Prishtinë

Zeri - 10.09.2019

Teksa po zhvillohet ndeshja Kosovë – Angli, rrugët dhe sheshet e Prishtinës janë të zbrazura. Fotografi të dërguara nga lexues të lajmi.net tregojnë se në qytet nuk shihet asnjë njeri e aty-këtu ...

Akordohet penallti në ndeshjen Angli - Kosovë, shënohet goli i tetë

Zeri - 10.09.2019

Kanë kaluar rreth 55 minuta lojë në ndeshjen Angli - Kosovë. Kosova e ka ngushtuar disavantazhin në 5:3 ndaj Anglisë në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

'Shpërthen' ndeshja në Southampton, Valon Berisha shënon gol të bukur

Zeri - 10.09.2019

Ka nisur pjesa e dytë në ndeshjen Angli - Kosovë. Kosova e ka ngushtuar disavantazhin në 5:2 ndaj Anglisë në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

Renditja tabelare në grupin e Kosovës pas përfundimit të pjesëve të para

Zeri - 10.09.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Angli - Kosovë. Anglia është në epërsi 5:1 përballë Kosovës në "St Mary's Stadium" në Southampton, shkruan Zëri.info.

Tifozët me mbështetje maksimale për Kosovën, zbulohet numri i 'Dardanëve' në stadium

Zeri - 10.09.2019

Kanë kaluar rreth minuta lojë në ndeshjen Angli - Kosovë. Rezultati momental është 1:1 në "St Mary's Stadium", raporton Zëri.info. "Dardanët" janë duke pasur një mbështetje të madhe në tribuna, pasi ...

Morina: Kjo është loja më e madhe ndonjëherë për ne

Zeri - 10.09.2019

Anglia e Kosova do të përballën sonte nga ora 20:45 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2020. Për Kosovën kjo është ndeshja më e madhe në histori të saj kështu që interesimi dhe ...

Anglia – Kosova drejtpërdrejt

Gazeta Express - 10.09.2019

– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje – Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit – Kjo është përballja e parë mes ...

Arsyeja përse Anglia po luan ndaj Kosovës në stadiumin e Southamptonit dhe jo në Wembley

Telegrafi - 10.09.2019

Anglia do të përballet sonte me Kosovën në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020, mirëpo ‘Tre Luanët’ nuk kanë luajtur në ndeshjet e fundit në stadiumin ‘Wembley’.