TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dialogu Kosovë-Serbi/ Hahn: Ja kur do të arrihet marrëveshja përfundimtare mes dy vendeve

SOT - 14.09.2018

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn, në një intervistë ka folur për zgjidhjen përfundimtare të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit dhe për kohëzgjatjen e tij.

Hahn: Marrëveshja finale Kosovë-Serbi në mesin e vitit 2019

Koha.net - 14.09.2018

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn, ka folur rreth zgjidhjes përfundimtare të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, duke mos përjashtuar kështu edhe ndryshimin e ...

Hahn: Korrigjimi kufitar i mundshëm si “pjesë përfundimtare e puzzle-it”

Lajmi.net - 14.09.2018

Hahn beson se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të arrihet deri në mesin e vitit 2019. Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, tha se në ...

Hahn për Maqedoninë dhe Greqinë

RTSH - 14.09.2018

Nëse marrëveshja e arritur me Greqinë nuk mbështetet në referendumin e 30 shtatorit, atëherë dyert e bashkimit europian do të jenë të mbylluar për dekada të tëra për Maqedoninë.

Hahn: Pa zgjidhjen e emrit, dera e Maqedonisë për në BE do të mbyllet për dekada

Gazeta Tema - 14.09.2018

Pak para vizitës së tij në Maqedoni, të hënën e ardhshme, komisioneri europian për Zgjerimin, Johannes Hahn deklaroi gjatë një interviste se nëse lihej mundësia për pranimin e Marrëveshjes me Greqinë ...

Hahn: Nëse nuk shfrytëzohet kjo mundësi, dera e BE-së mund të mbyllet me dekada

Telegrafi - 14.09.2018

Para vizitës së tij në Maqedoni të hënën, eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, në një intervistë për AIM thotë se nëse dështon mundësia për zbatimin e marrëveshjes së Prespës ...

Hahn: Marrëveshja përfundimtare mes Kosovës dhe Serbisë në vitin 2019

Botasot - 14.09.2018

Komisioneri për Zgjerim në Bashkimin Evropian, Johanes Hahn, në një intervistë ka folur për zgjidhjen përfundimtare të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit dhe për kohëzgjatjen e tij.

Hahn: Korrigjimi kufitar i mundshëm si 'pjesë përfundimtare e puzzle-it'

Zeri - 14.09.2018

Hahn beson se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë do të arrihet deri në mesin e vitit 2019. Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, tha se në ...

Hahn kërcënon hapur Maqedoninë: Pa zgjidhjen e emrit, dera për në BE do të mbyllet për dekada!

Java News - 14.09.2018

Pak para vizitës së tij në Maqedoni, të hënën e ardhshme, komisioneri europian për Zgjerimin, Johannes Hahn deklaroi gjatë një interviste se nëse lihej mundësia për pranimin e Marrëveshjes me Greqinë ...

Hahn: Nëse nuk shfrytëzohet kjo mundësi, dera e BE-së mund të mbyllet me dekada

Botasot - 14.09.2018

Para vizitës së tij në Maqedoni të hënën, eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, në një intervistë për AIM thotë se nëse dështon mundësia për zbatimin e marrëveshjes së Prespës ...

Hahn: Nëse nuk shfrytëzohet kjo mundësi, dera e BE-së mund të mbyllet me dekada

Lajm - 14.09.2018

Para vizitës së tij në Maqedoni të hënën, eurokomesari për zgjerim dhe fqinjësi të mirë Johannes Hahn, në një intervistë për AIM thotë se nëse dështon mundësia për zbatimin e marrëveshjes së Prespës ...