TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fakte dhe shifra për Samitin e Triestes/ Si ambasadori italian në Tiranë zbuloi mashtrimin e Ramës

Botasot - 17.07.2017

Ashtu siç tashmë bën pas çdo dështimi, edhe lajmin se Shqipëria doli nga Samiti i Triestes pa asnjë projekt, kryeministri Rama e përgënjeshtroi pa asnjë problem.

Asnjë arsyet t’i rrahim shpatullat njëri-tjetrit

Shqipmedia - 17.07.2017

Vërtet Ballkani do t’i jepet më shumë para nga BE, por a do t’i zgjidhin paratë problemet e thella që kanë vendet e Ballkanit mes njëri-tjetrit? Adelheid Feilcke kërkon më pak skrupuj ndaj ...

Biznes bashkësia i përshëndet projektet e dakorduara nga Samiti në Trieste

Idividi - 17.07.2017

Shkup, 14 korrik 2017 (MIA) - Shoqërimi rajonal dhe bashkëpunimi i ndërsjellë janë të rëndësishme për implementim të projekteve të dakorduara strategjike ekonomike të cilët do ta afrojnë Ballkanin ...

Aleanca Greqi, Serbi, Bullgari, jashtë kohe

BalkanWeb - 17.07.2017

Nga: Shaban Murati Të nesërmen e samitit të Triestes në 12 korrik të BE me vendet e Ballkanit Perëndimor, që ishte faza e katërt e “Procesit të Berlinit”, i iniciuar nga kancelarja Angela Merkel, ...

Ironia e Manjanit: Ky është fondi që mori Shqipëria në Trieste

Botasot - 16.07.2017

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ironizon në rrjetin social “Facebook”, shpërndarjen e fondeve nga ana e Samitit të Triestes. Manjani nënkupton se janë shpërndarë fonde të shumta për Bosnjën, ...

Hahn i ‘mbyll’ derën Shqipërisë: Serbia dhe Mali i Zi në BE, vendet e tjera të Ballkanit janë shumë larg

Lajm - 15.07.2017

Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn në një intervistë për Deutsche Welle ka folur për procesin e anëtarësimit të Ballkanit në BE. Hahn ka thënë se në bisedime është Serbia dhe Mali i Zi.

Maqedonia, duke relaksuar raportet me fqinjët, afrohet me BE-në

Zhurnal - 15.07.2017

Maqedonia, duke relaksuar raportet me fqinjët, afrohet me BE-në Shkup, 15 korrik - Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare konsiderojnë se Brukseli është i interesuar t’i ndihmojë vendet e Ballkanit ...

Bilanci i Berlinit/ Selami Xhepa: Prezenca ekonimike si kompensim për shtyrjen e integrimit

Mapo - 15.07.2017

Çfarë sjell të re për Shqipërinë dhe Ballkanin, Samiti i Triestes? Samiti i Triestes ishte një rast për të rikonfirmuar sërish faktin se portat e Europës janë të hapura për vendet ballkanike, porse ...

Kosova të punojë shumë që të njihet nga pesë shtetet e BE-së

Lajmi.net - 15.07.2017

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave.

Mogherini: Samiti i Triestës tregoi se BE-ja i ka dyert e hapura për Ballkanin

Lajmi.net - 15.07.2017

“Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Trieste, ka dërguar një mesazh të qartë se dyert e BE-së janë të hapura për vendet e Ballkanit”, të paktën kështu ka deklaruar përfaqësuesja e lartë e ...

Kokëdhima: Rama e nxori Shqipërinë me këpucë të kuqe

Botasot - 15.07.2017

Kryetari i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka reaguar sërish dje lidhur me gënjeshtrën e kryeministrit Edi Rama se Shqipëria ka përfituar fonde në Samitin e Triestes për financimin e katër ...

Flasin ekspertët: Nuk ka “drekë falas”! Samiti i Triestes e la “topin” në derën e Ballkanit

Gazeta Tema - 15.07.2017

Samiti i Triestes përfundoi me shumë premtime nga BE për Ballkanin, por duke e lënë akoma në “dhomën e pritjes” për t’u bërë anëtare me të drejta të plota.

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

Telegrafi - 15.07.2017

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar.

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

Gazeta Express - 15.07.2017

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së ...

Maqedonia, duke relaksuar raportet me fqinjët, afrohet me BE-në

Shqipmedia - 15.07.2017

Njohësit e marrëdhënieve ndërkombëtare konsiderojnë se Brukseli është i interesuar t’i ndihmojë vendet e Ballkanit Perëndimor në planin ekonomik nëpërmjet projekteve infrastrukturore.

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes (Video)

Zeri - 15.07.2017

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave.

Mogherini: Samiti i Triestës tregoi se BE-ja i ka dyert e hapura për Ballkanin

Zeri - 16.07.2017

“Takimi i liderëve të Ballkanit Perëndimor në Trieste, ka dërguar një mesazh të qartë se dyert e BE-së janë të hapura për vendet e Ballkanit”, të paktën kështu ka deklaruar përfaqësuesja e lartë e ...

Kokëdhima: Rama gënjeu për projektet e Samitit, Shqipëria dështoi edhe këtë radhë

SOT - 15.07.2017

Koço Kokëdhima përmes një njoftimi për media, ka reaguar lidhur me deklaratën që ka bërë kryeministrit Edi Rama për projektet që ka përfituar nga samiti i Triestes.

Samiti i Triestes në lupën e ekonomistëve: Çfarë përfitohet vërtetë…

Java News - 15.07.2017

Samiti i Triestes përfundoi me shumë premtime nga BE për Ballkanin, por duke e lënë akoma në “dhomën e pritjes” për t’u bërë anëtare me të drejta të plota.

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

Almakos - 15.07.2017

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar.

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes (Video)

Telegrafi - 16.07.2017

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave.

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

Antpress - 15.07.2017

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë, se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar,raporton ...

Kosova t’i shfrytëzojë mesazhet e samitit të Triestes (Video)

Almakos - 16.07.2017

Mesazhet e Samitit të Triestes janë që Kosova duhet t`i shfrytëzojë sa më shumë që të përfitojë politikisht dhe ekonomikisht, thonë analistë të këtyre fushave.

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

Ora news - 16.07.2017

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar.

Mesazhi i samitit në Trieste, Mogherini: Dyert e BE-së, të hapura për Ballkanin

Java News - 16.07.2017

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar.

‘Trieste’/ Mogherini: Dyert e BE-së, të hapura për Ballkanin

Mapo - 16.07.2017

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar.

Mogherini: Dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin

Gazeta Tema - 16.07.2017

“Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dhënë porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar”.

Mogherini: Ballkani i ka dyert e hapura pët në Bashkimin Evropian

Java News - 16.07.2017

“Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dhënë porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar”.

Mogherini: Në Trieste u dërgua porosia e qartë për Ballkanin

Flaka - 16.07.2017

Në samitin e Ballkanit Perëndimor në Trieste është dërguar porosia e qartë se dyert e Bashkimit Evropian janë të hapura për Ballkanin dhe se duhet vazhduar rrugën drejt Evropës së bashkuar.