TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Manchester City i pamëshirshëm për Baselin

Ina - 14.02.2018

Manchester City pothuajse e ka siguruar kualifikimin në çerekfinalen e Champions League në futboll. Kampioni i Zvicrës, Baseli, nuk ishte rival i denjë karshi liderit të Premier Leagues, Manchester ...

Notat e futbollistëve: Basel – Man City

Lajmi.net - 13.02.2018

. Manchester City pothuajse ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin në ndeshjen e parë. City fitoi me rezultat të thellë, 4:0.

Manchester City shpartallon Baselin e Xhakës (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2018

Manchester City ka shpartalluar Baselin e Taulant Xhakës me shifrat 4-0 në "St. Jakob Park", ndeshje e vlefshme për 1/16 të UEFA Champions League. Mysafirët ishin dominues nga minuta e parë, duke ...

Notat e lojtarëve, Basel 0-4 Manchester City: Gundogan yll, Xhaka më i vlerësuari te vendasit

Telegrafi - 13.02.2018

Manchester City ka arritur të marrë një fitore të pritur, por të madhe përballë Baselit në Ligën e Kampionëve. Fitorja 4-0 e shpien me një këmbë Cityn në çerekfinale të kësaj garë, por për këtë duhet ...

City shkatërron Baselin, pothuajse siguron çerekfinalen

Lajmi.net - 13.02.2018

Skuadra e Pep Guardiolas e shkatërroi Baselin në ndeshjen e parë. Manchester City pothuajse ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

City ‘shkatërron’ Baselin, Tottenham ‘ngrin’ Juven

SuperSport - 13.02.2018

Skuadrat angleze hodhën një hap tejet të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinalet e Champions Leagues, me rezultatet pozitive që koleksionuan në ndeshjet e para, në transfertë.

City me një këmbë në çerekfinale, e nëpërkëmb Baselin në ndeshjen e parë (Video)

Telegrafi - 13.02.2018

Manchester City ka shënuar fitore të thellë në udhëtim te Baseli me rezulta 4-0. Ishte kjo ndeshja e parë e rrethit të parë të fazës së eleminimit direkt.

Man City shkatërron Baselin

Lajmi.net - 13.02.2018

Përsëri ka realizuar Ilkay Gundogan. Manchester City ka shënuar edhe golin e katërt. Përsëri ka realizuar Ilkay Gundogan. Rezultati është 4:0 për Cityn.

Manchester City nuk ka të ndalur, shënon edhe golin e katërt ndaj Baselit (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2018

Manchester City ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Baselit të Xhakës në "St. Jakob Park". Autori i golit është Ilkay Gundogan në minutën e 53'-të. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 55'-të.

Manchester City po shkatërron Baselin, shënon tre gola për nëntë minuta (VIDEO)

Albeu.com - 13.02.2018

Manchester City po shkatërron Baselin duke i shënuar tre gola për nëntë minuta në "St. Jakob Park". Goli i parë u shënua nga Ilkay Gundogan në minutën e 14'-të.

Basel – Man City, gol i bukur

Lajmi.net - 13.02.2018

Golin e ka shënuar Bernardo Silva. Manchester City dyfishon rezultatin ndaj Baselit. Golin e ka shënuar Bernardo Silva. Tani City po fiton 2:0 ndaj zviceranëve.

City siguron kualifikimin që në Zvicër, ‘turpërohet’ Bazeli i Xhakës (Video)

BalkanWeb - 13.02.2018

Në përditësim … Komenti i ndeshjes 90+3′ Mbyllet me rezultatin 0-4 në favor të City-t ndeshja e parë 53′ Autor i golit është Ikay Gundogan. Dopietë për gjermanin 46′ Nis pjesa e dytë 45′ Mbyllet ...

City po e turpëron Baselin, Aguero shtang portierin

Ina - 13.02.2018

Manchester City ka shënuar tre gola për 23 minuta në ndeshjen ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve. Goli i fundit u shënua nga sulmuesi argjentinas Sergio Aguero /Express/ ...

City shënon golin e parë ndaj Baselit

Ina - 13.02.2018

Manchester City ka shënuar golin e parë ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve, me golin e mesfushorit gjerman, Ilkay Gundogan. /Express/ ...

City me një këmbë në çerekfinale të “Championsit”

Koha.net - 13.02.2018

Manchester City ka mposhtur Baselin me rezultat 4 me 0 për t’iu afruar çerekfinales së “Ligës së Kampionëve” që në ndeshjen e parë. Ilkay Gundogan realizoi dy gola dhe dy të tjerë i realizuan Sergio ...

Formacionet zyrtare: Basel - Manchester City

Albeu.com - 13.02.2018

Baseli pret sonte në "St. Jakob Park" skuadrën e Manchester Cityt , ndeshje e vlefshme për 1/16 të UEFA Champions League. Baseli i Xhakas do të tentojnë që të befasojnë anglezët e Cityt sonte në ...

Formacionet zyrtare: Basel – Man City

Lajmi.net - 13.02.2018

. Baseli takohet me Manchester Cityn sonte në Ligën e Kampionëve. Skuadrat tani kanë publikuar edhe formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”. Basel: Man City: Walker, Kompany (C), Otamendi, Delph, ...

Formacionet startuese: City favorit ndaj Baselit

Telegrafi - 13.02.2018

Manchester City është mysafir i Baselit në St. Jakob-Park për të zhvilluar ndeshjen e të tetës së finales të Ligës së Kampionëve. Skuadra angleze konsiderohet favorite për t’u kualifikuar tutje, ...

City po e shkatërron Baselin në shtëpinë e vet, zvicerianët në dizavantazh 0-3

Java News - 13.02.2018

Manchester City ka shënuar sërish dhe rezultati është 0:3 ndaj Baselit, ku golashënuesit janë Gundogan, Bernando Silva në minutën e 18’ dhe Aguero në minutën e ...

Bazel-City, formacionet zyrtare, Xhaka luan nga minuta e parë

Java News - 13.02.2018

Basel dhe Manchester City kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve. Shqiptari Taulant Xhaka është mes 11 lojtarëve të formacionit të ...

Notat e lojtarëve, Basel 0-4 Manchester City: Gundogan yll, Xhaka më i vlerësuari te vendasit

Almakos - 13.02.2018

Manchester City ka arritur të marrë një fitore të pritur, por të madhe përballë Baselit në Ligën e Kampionëve. Fitorja 4-0 e shpien me një këmbë Cityn në çerekfinale të kësaj garë, por për këtë duhet ...

City “shqepi” Baselin, Tottenhami “ngrin” Juven (Video)

Lajm - 14.02.2018

Skuadrat angleze hodhën një hap tejet të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinalet e Champions Leagues, me rezultatet pozitive që koleksionuan në ndeshjet e para, në transfertë.

Guardiola përgjigjet në pyetjen nëse Man City mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 12.02.2018

. Guardiola nuk e di nëse Manchester City mund të fitojë Ligën e Kampionëve, por ka paralajmëruar kundërshtarët se skuadra është shumë më e fortë se vitin e kaluar dhe se do të luftojë shumë për ta ...

Guardiola nuk është i sigurt nëse Man City mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 12.02.2018

Pep Guardiola ka thënë se ai nuk është i sigurt nëse Manchester City është i gatshëm të fitojë Ligën e Kampionëve. Man City ka shkuar përtej fazës së parë eliminuese të Ligës së Kampionëve vetëm një ...

City mund të shpallet kampion në derbin ndaj Unitedit, Djajtë e Kuq do të detyroheshin t’ia bëjnë edhe ‘Korridorin e ...

Telegrafi - 12.02.2018

Xhiro e 27-të në Ligën Premier për klubet e Mançesterit kishte rezultate të ndryshme. Manchester City fitoi me rezultat 5-1 ndaj Leicesterit, kurse Manchester Unitedi humbi 1-0 nga Newcastle.

A mund ta fitojë Man City Championsin? Kështu përgjigjet Guardiola

Gazeta Express - 12.02.2018

Guardiola thotë se ka skuadër më të mirë se sezonin e kaluar dhe do të tentojë të arrijë deri te trofeu, që do të ishte historik për Man ...

Guardiola nuk është i sigurt nëse Man City mund ta fitojë Ligën e Kampionëve

Almakos - 13.02.2018

Pep Guardiola ka thënë se ai nuk është i sigurt nëse Manchester City është i gatshëm të fitojë Ligën e Kampionëve. Man City ka shkuar përtej fazës së parë eliminuese të Ligës së Kampionëve vetëm një ...

City mund të shpallet kampion në derbin ndaj Unitedit, Djajtë e Kuq do të detyroheshin t’ia bëjnë edhe ‘Korridorin e ...

Almakos - 12.02.2018

Xhiro e 27-të në Ligën Premier për klubet e Mançesterit kishte rezultate të ndryshme. Manchester City fitoi me rezultat 5-1 ndaj Leicesterit, kurse Manchester Unitedi humbi 1-0 nga Newcastle.

Guardiola nuk e shikon si të mjaftueshëm Cityn për të fituar Championsin

Albeu.com - 13.02.2018

Guardiola ka thënë se City nuk ka eksperiencë për të konkurruar me skuadrat më të mira në Evropë, por beson se skuadra e tij është më e mirë se sezonin e kaluar dhe ka disa gjasa.