TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Nga shoqëria civile, përplasjet në LDK i shohin si “rezultat i konkurencës” (Video)

Telegrafi - 17.06.2019

Prej se ka filluar procesi i brendshëm zgjedhor, nëpër degë e nëndegë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, janë shfaqur edhe pakënaqësi në mes të simpatizantëve brenda partisë.

Ahmeti tregon vijën e kuqe që ia tha Mustafës për rrëzimin e Qeverisë

Koha.net - 17.06.2019

Shpend Ahmeti, kryetar i Prishtinës dhe PSD-së, ka treguar vijën e kuqe që thotë t’ia ketë thënë liderit të LDK-së, Isa Mustafa, në takimin për t’u koordinuar për rrëzimin e Qeverisë Hardinaj.

Muhaxhiri për LDK-në: Konfliktet në strukturë janë pasqyrim i konflikteve në lidership

Zeri - 17.06.2019

Analisti politik, Artan Muhaxhiri, ka thënë se është e pakuptueshme se si faji për përplasjet fizike brenda LDK-së po provohet që të hidhet tek të tjerët.

Ishte i përfshirë në përplasjen e LDK-së, suspendohet zyrtari i Shërbimit Korrektues të Kosovës

Telegrafi - 17.06.2019

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se zyrtari korrektues me inicialet R.G. është përfshirë në rrahje gjatë kuvendit zgjedhor të LDK-së, ka marrë masa duke e suspenduar zyrtarin në fjalë ...

Në rrahjen me karrige në LDK u përfshi edhe një gardian burgu

Botasot - 17.06.2019

Në rrahjen mes disa aktivistëve të LDK-së e cila gjatë ditës së djeshme në lagjen Mati në Prishtinë, saktësisht në degën e tretë, është përfshirë edhe një zyrtar korrektues.

Suspendohet nga puna zyrtari i Shërbimit Korrektues që u përfshi në rrahjet në LDK

Zeri - 17.06.2019

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka suspenduar nga puna zyrtarin R.G, i përfshirë në përleshjet e fundit në këtë parti. Sipas njoftimit të institucionit, masa mbetet në fuqi deri në vendimin final të ...

Zyrtari i shtetit pezullohet nga puna, u përfshi në rrahje në LDK

Gazeta Express - 17.06.2019

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka pezulluar sot një zyrtar të saj nga puna. SHKK ka bërë të ditur se pas njoftimit nga Policia e Kosovës se zyrtari korrektues, me inicialet R.

Haziri: LDK-ja s’pranon inicim të rrëzimit të Qeverisë me votat e Listës Serbe

Koha.net - 17.06.2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se ky subjekt nuk pranon inicim të rrëzimit të Qeverisë me votat e Listës serbe. “Ne nuk i kemi pranuar deri sot votat e Listës Serbe për rrëzimin e ...

Haziri: Eksponentë të partive të tjera duan ta dëmtojnë LDK-në

Telegrafi - 17.06.2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se eksponentë të subjekteve të tjera politike po tentojnë që ta dëmtojnë LDK-në. Sipas tij, rrahjet që po ndodhin në LDK janë prodhim i partive të tjera.

Arben Gashi për konfliktet: Në LDK ka një sistem të të menduarit provincial

Medial - 17.06.2019

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se situata deri te përplasjet fizike gjatë procesit zgjedhor të kësaj partie ka ardhur me fajin e lidershipit të saj.

Demhasaj: LDK po përpiqet që t’i shmangë përplasjet në mbledhjen e përgjithshme (VIDEO)

Medial - 17.06.2019

Analisti politik, Arton Demhasaj, ka thënë se është prit që gjatë procesit zgjedhor të brendshëm të LDK-së, të kishte përplasje e edhe grushte siç po ngjan.

Haziri: Kërkoj falje për atë që ndodhi në vitin 2006

Zeri - 17.06.2019

Përleshjet në nëndegët e Lidhjes Demokratike të Kosovë, në kohën kur po zhvillohen zgjedhjet e brendshme të kësaj partie janë temë diskutimi gjatë gjithë fundjavës.

Abrashi flet për rrahjet në LDK: Tragjike ajo që ndodhi, të infiltruar janë njerëz nga partitë e tjera

Lajmi.net - 17.06.2019

Derisa tha se ajo çfarë ndodhi është tragjike, fajin ua hodhi partive të tjera pasi tha se aty ishin të infiltruar njerëz nga këto parti që po tentojnë ta prishin imazhin e LDK-së.

Përplasjet mes anëtarëve, përfundon mbledhja e kryesisë së LDK-së

Zeri - 17.06.2019

Para pak minutash ka përfunduar mbledhja e kryesisë së LDK-së, e cila është thirrur për të diskutuar rreth përplasjeve mes anëtarëve të këtij subjekti që ditëve të fundit kanë ndodhur nëpër degë dhe ...

Rrahjet me karrige, flet zyrtari i LDK-së

Lajmi.net - 17.06.2019

“Degën e Ibrahim Rugovës dhe tërë LDK-në nuk ka eksese, janë implikime shtyrje nga pas, sepse çdo proces demokratik ka shtyrje nga pak, për të gjitha këto ne e kemi njëfarë rendi, tash kanë mbledhje ...

Aktivisti i AAK-së për LDK-në: Do t’i rrahim, ata me na u ndi nuk guxojnë

Botasot - 17.06.2019

Ish pjesëtari i UÇK-së, Liri Loshi, ka ndarë në Facebook një ngjarje që i kishte rastisur me një aktivistë të AAK-së në vitin 2011, ku sipas Loshit, ai i kishte thënë se qeverinë do ta bëjnë me ...

AAK –ja thotë se nuk ka gisht në përplasjet fizike të LDK-së

Koha.net - 17.06.2019

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës përmes një kumtese është deklaruar për zhvillimet e fundit [gjatë zgjedhjeve të brendshme të LDK-së, transmeton Koha.net.

Mushkolaj për përplasjet në nëndegët e LDK-së: Shqetësuese se si kjo parti mjaft e madhe nuk mund t’i menaxhoj këto se ...

Telegrafi - 17.06.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke mbajtur zgjedhjet e brendshme. Këto zgjedhje herë pas here po shënohen me incidente, duke filluar nga përplasjet verbale e deri tek përleshjet fizike.

Fillon mbledhja e Kryesisë së LDK-së

Zeri - 17.06.2019

Pak më parë ka filluar mbledhja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK). Kjo mbledhje është thirrur nga kreu I kësaj partie Isa Mustafa dhe vjen pas rrahjeve të fundit në degët dhe në ...

Fillon mbledhja e kryesisë së LDK-së, mediat nuk lejohen

Gazeta Express - 17.06.2019

Ka filluar mbledhja e kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas incidenteve që ndodhën në disa degë e që eskaluan edhe me dhunë, raporton Express.

Ramdani: Në LDK mund të përsëritet rrahja e 2006-s

Zeri - 17.06.2019

Procesi i brendshëm i zgjedhjeve në Lidhjen Demokratike të Kosovës ka kohë që është duke u përcjellë me tensione dhe me përleshje fizike. Ndonëse për LDK-në problemet e tilla nuk po shihen si ...

Dajaku me karrige për karrige – konflikt gjeneratash në LDK

Lajmi.net - 17.06.2019

Tensionet në Lidhjen Demokratike të Kosovës, janë shfaqur prej kur ka nisur procesi zgjedhor. Madje, situata në këtë parti ka eskaluar dhe në shumë degë e nëndegë po ndodhin përleshje fizike.

Dalin pamje të reja të rrahjes në LDK

Gazeta Express - 17.06.2019

Dje u raportua për një tjetër rrahje në struktuar e LDK-së në Prishtinë saktësisht në Degën e III-të që njihet si Dega e Presidentit Rugova Në videot e siguruara nga Kosovapress shihen se si përveç ...

I riu që gjuajti me karrige në Kuvendin e LDK-së, është djali i kryetarit të degës së AAK-së në Matiçan

Botasot - 17.06.2019

Përplasja e djeshme në nëndegën e LDK-së në Mat të Prishtinës, kishte nisur nga familjarë të zyrtarëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Grushte, shkelma, dhe mbi të gjitha ‘fluturim’ i ...

Rrahjet në LDK, Isa Mustafa mbledh urgjentisht kryesinë

Gazeta Express - 17.06.2019

Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka vendosur që sot të mbledhë kryesinë, pas incidenteve që ndodhën në disa kuvende të kësaj partie.

Në LDK kërcet dajaku çdo ditë; Avdullah Hoti: Ka kaluar koha e rrahjeve në LDK

Botasot - 17.06.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me përleshje të shumta fizike dhe kjo ka krijuar një situatë tejet të rëndë në strukturat ...

VIDEO: Karrige dhe grushta kokës, plas sherri mes anëtarëve të LDK-së në Prishtinë

Gazeta Tema - 17.06.2019

Delegatët e Kuvendit zgjedhor të LDK-së në Mat, e cila është pjesë e degës së tretë të kësaj partie e njohur si dega e presidentit Ibrahim Rugova në Prishtinë, janë përleshur ashpër dje me njëri ...

“Shpërthen” burri i deputetes së LDK-së pas përleshjeve në këtë parti, tregon se kush po i shkakton ato

Botasot - 17.06.2019

Burri i deputetes Lirije Kajtazi, i njohur edhe si ekspert i sigurisë, Fadil Kajtazi, ka shkruar rreth përleshjeve që po ndodhin në këtë parti. Ai thotë se problemet po i shkaktojnë pjesa që në vitet ...

Rugova: Përleshjet në LDK po ia prishin imazhin partisë

Zeri - 17.06.2019

Procesi i brendshëm i zgjedhjeve në Lidhjen Demokratike të Kosovës ka kohë që është duke u përcjellë me tensione dhe me përleshje fizike. Ndonëse për LDK-në problemet e tilla nuk po shihen si ...

Ish-anëtari i LDK-së thotë se në mungesë të tij dhuna është shfaqur në parti

Gazeta Express - 17.06.2019

Ish-anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Ibrahimi ka ironizuar me ish-partinë e tij rreth ngjarjeve të fundit në kuvendet e kësaj partie, ku nuk kanë munguar rrahjet dhe gjuajtjet me ...

Kuvendet e karrigeve

Zeri - 17.06.2019

Procesi i brendshëm i zgjedhjeve në Lidhjen Demokratike të Kosovës ka kohë që është duke u përcjellë me tensione dhe me përleshje fizike. Ndonëse për LDK-në problemet e tilla nuk po shihen si ...

Përleshja në nëndegën e LDK-së, gjashtë persona të ndaluar

Medial - 17.06.2019

Si pasojë e përleshjes fizike gjatë Kuvendit zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Mat, gjashtë personave u është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh.

NISMA mohon kategorikisht përfshirjen e njerëzve të saj në një aktivitet zgjedhor të LDK-së

Botasot - 17.06.2019

Lajmin për kinse ndërhyrje në Kuvendin e nëndegës së Matit të LDK-së e ka mohuar kategorikisht NISMA Socialdemokrate. Media ka kontaktuar administratorin e degës së NISMA’s në Prishtinë, njëherë ...

Lulzim Maliqi rizgjidhet sërish kryetar i LDK-së në nëndegën e Zürich-ut

Botasot - 17.06.2019

Lulzim Maliqi është rizgjedhur në krye të LDK-së në nëndegën e Zürich-ut, të cilën do ta drejtojë edhe 4 vite të tjera. Lajmin e ka bërë të ditur vet ai, përmes një postimi në llogarinë e tij në ...

Ramiz Kelmendi flet për rrahjet në LDK

Gazeta Express - 16.06.2019

Deputeti në Kuvendin e Republikës së Kosovës nga ana e LDK’së, Ramiz Kelmendi ka reagur për rrahjet që po ndodhin në kuvendet zgjedhore të partisë. Kelmendi nëpërmes një postimi në faqen e tij ...

Përleshjet në LDK, incidente të zakonshme, bëhet luftë për poste politike

Botasot - 16.06.2019

Sot gjatë ditës në Kuvendit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) të nëndegës në Mat, e njohur edhe si Dega e Tretë presidenti Ibrahim Rugova, në shkollën “Mitrush Kuteli” vazhduan ...

Grushtat në LDK: Agim Veliu kërcënon me largim nga partia për ata që prishin procesin zgjedhor

Botasot - 16.06.2019

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, ka folur për rrahjet e vazhdueshme që po ndodhin në degët e kësaj partie, ku sot në Degën e III-të të Prishtinës që njihet edhe si Dega e Presidentit Rugova u ...

Grushtat e karriget në LDK, flet Fatmir Sejdiu

Botasot - 16.06.2019

Ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka folur për rrahjet e vazhdueshme që po ndodhin në Degët e kësaj partie, ku sot në Degën e III-të të Prishtinës që njihet edhe si Dega e Presidentit Rugova u ...

Mesazhi i Armend Ibrahimit për LDK-në, ilustruar me 42 foto

Botasot - 16.06.2019

Ish – Kryetari i Rinisë së Lidhjes Demokratike, Armend Ibrahimi ka reguar për rrahjen me karrige në nëndegën e LDK’së në Mat. Ai ka thënë se dhuna nuk ka vend në politikë e aq më pak në LDK.

Bunjaku-Rexhepi: LDK kurrë në historinë e saj nuk ka qenë më e bashkuar sesa sot

Botasot - 16.06.2019

Deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku-Rexhepi, përmes një shkrimi në llogarinë e saj ka reaguar lidhur me përleshjet në mes të delegatëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Anëtari i Këshillit të LDK-së bën thirrje të anulohen të gjitha kuvendet ku ka parregullsi

Lajmi.net - 16.06.2019

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Fadil Berjani ka kërkuar që të anulohen të gjitha kuvendet e kësaj partie ku ka parregullsi. Berjani ka thënë se është duke u bërë një fushatë e egër ...

Blerand Stavileci tallet me rrahjet në kuvendet zgjedhore të LDK’së

Gazeta Express - 16.06.2019

Këshilltari i kryeparlamentarit Kadri Veseli, si dhe asambleisti në Kuvendin Komunal të Prishtinës, Blerand Stavileci, ka reaguar pas incidentit në Kuvendin zgjedhor të nëndegës së LDK-së në Mat.

Rrahje brutale ​në Kuvendin zgjedhor të LDK-së në Mat, s’mungojnë karriget

Lajmi.net - 16.06.2019

Delegatët e këtij Kuvendi e cila njihet si dega e presidentit Ibrahim Rugova, nuk i kanë kursyer as hedhjet me karrige gjatë përleshjes fizike, raporton lajmi.net.

Stavileci ironizon me LDK-në pas rrahjes me karrige

Telegrafi - 16.06.2019

Blerand Stavileci, këshilltar i kryekvuendarit Kadri Veseli ka reaguar pas rrahjes me karrige në Degën e III-të të LDK-së në Prishtinë. Ai ka bërë një krahasim të Koventës së 9-të PDK-së ku Kadri ...

Pas dajakut me karrige, vjen edhe reagimi i parë nga LDK

Botasot - 16.06.2019

Anëtari i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Fadil Berjani ka reaguar pas rrahjeve fizike të cilat janë duke ndodhur në disa degë e nëndegë të kësaj partie në qytete të ndryshme të vendit.

Personi që paralajmëroi se sot në LDK do të kërciste grushti

Gazeta Express - 16.06.2019

Sot në nëndegën e LDK’së në Mat të Prishtinës ka ndodhur një përplasje fizike me karrige e grushte ndërmjet anëtarëve të kësaj partie. Se një përplasje e tillë do të ndodhte e kishte paralajmëruar ...

Edhe Blerand Stavilecit i vjen rendi që të merret pak me rrahjet në LDK

Botasot - 16.06.2019

Pas një rrahje në mes zyrtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës në lagjen Mati në Prishtinë, saktësisht në degën “Ibrahim Rugova”, ka nxitur edhe reagimin e partisë kundërshtare të Isa Mustafës, ...

Murati: Vështirë të ndryshojnë subjektet politike tek ne

Botasot - 16.06.2019

Pas ngjarjeve që po ndodhin në partitë politike në Kosovë, së fundmi përleshjet në nëndegën e LDK-së, në Prishtinë, Artan Murati nga Instituti Demokratik i Kosovës, përmes një postimi në Facebook ka ...

Rrahjet në LDK – Nitaj: Me pas ndodh në AAK, i madh e i vogël na kishin ba për pese pare

Telegrafi - 16.06.2019

Deputeti i AAK-së Muharrem Nitaj ka folur pas incidenteve që po ndodhin në kuvendet zgjedhore të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Përmes një shkrimi në Facebook Nitaj ka thënë se sikur të kishin ...

Nitaj ironizon me LDK-në: Me pas ndodhë e njëjta në AAK, na kishin bërë për ‘pesë pare’

Lajmi.net - 16.06.2019

Duke ironizuar, Nitaj ka thënë se “AAK e ruan njëfarë zotnillëku në diskursin publik”, përcjell lajmi.net. Postimi i plotë: Me pas plase grushtat ne Aleance sic po ndodh me LDK-ne, ishin qu i madh e ...