TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Rashkaj: Duhet të punojmë që të bëjmë gjëra të mëdha

Botasot - 12.06.2019

Kosova është në qendër të vëmendjes në opinionin ndërkombëtar, sepse me rezultatet që po shënon në Grupin A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2020, shumëkënd e la pa fjalë.

HOXHA: Shpresojmë se Komisioni i përbashkët midis Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë do të gjejë zgjidhje në drejtim ...

Medial - 12.06.2019

Pas paralajmërimeve të ministres bullgare Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk përcaktohet se Goce Dellçev është bullgar, sot zëdhënësi i ...

Kush është Goce Dellçev, heroi që mund të rrënojë marrëveshjen mes Shkupit dhe Sofjes?!

Ina - 12.06.2019

Goce Dellçev që konsiderohet si një hero kombëtar në Bullgari,si dhe në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ku thuhet se ai ishte ndër themeluesit e lëvizjes kombëtare maqedonase ka vënë në pikëpyetje ...

Ministrja e jashtme bullgare i bën me dije Shkupit: Goce Dellçev është bullgar!

Ina - 12.06.2019

Bullgaria nuk do të bëj kompromis për datën për përkujtimin e heroit “Goce Dellçev” dhe nëse nuk ka marrëveshje për këtë me Shkupin, atëherë Sofja do të braktisë punën e komisionit të ekspertëve.

E pranojnë bullgarët: Kosova turpëroi një komb të tërë

Zeri - 12.06.2019

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Vasil Levski” të Sofjes kishte tifozë nga e gjithë gjeografia shqiptare, madje disa dhjetëra kishin ardhur edhe nga Anglia e nga Skocia, shkruan sot, gazeta ...

Faktet që dëshmojnë rritjen e madhe të Kosovës

Koha.net - 12.06.2019

Në 14 ndeshje ka shkuar seria e Kosovës pa humbje. E 14-ta vlerësohet bindshëm më e rëndësishmja deri më tash. Të hënën mbrëma në Sofje, përfaqësuesja e Kosovës në futboll fitoi 3:2 ndaj Bullgarisë ...

Paraqitjet fenomenale në Podgoricë dhe Sofje, UEFA vendos ta 'shpërblejë' Rashicën

Zeri - 12.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës vazhdon të jetë në njP ecuri fenomenale prej 14 ndeshjeve pa humbje në nivel ndërkombëtar. Humbjen e fundit, “Dardanët” e pësuan në vitin 2017, derisa dy ndeshjet e qershorit ...

Kapiteni i Bullgarisë pas humbjes nga Kosova: Unë po qaj...

Botasot - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, autor i golit të parë të Bullgarisë, është i mërzitur nga humbja prej Kosovës me rezultat 3:2 në kuadër të grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian ...

UEFA përgëzon ekipin e Kosovës, 14 ndeshje pa humbje

Top Channel - 11.06.2019

Mbrëmjen e së hënës, Kosova regjistroi një fitore shumë të rëndësishme për kualifikueset e Euro 2020 teksa mposhti në Sofje skuadrën bullgare me rezultatin 3-2 në një sfidë ku në një moment skuadra e ...

Heroi i Kosovës ndaj Bullgarisë e kujton në këtë mënyrë natën historike

Gazeta Express - 11.06.2019

Elbasan Rashani e ka postuar një fotografi në Instagram përmes së cilës e ka kujtuar natën magjike mbrëmë, ku u bë hero pasi e shënoi golin e fitores ndaj Bullgarisë në minutat shtesë Elbasan Rashani ...

Mundësitë e Kosovës për t’u kualifikuar në EURO 2020

Portalb - 11.06.2019

Reprezentacioni i Kosovës për herë të parë merr pjesë në kualifikimet për kampionatin evropian. Përkundër kësaj, ajo nuk po luan si fillestar. Kosova ka 14 ndeshje zyrtare radhazi pa humbje, duke ...

Tifozët bullgarë të poshtëruar, tallen me barkun e sulmuesit të Kosovës

Lajmi.net - 11.06.2019

Kosova bëri hap të rëndësishëm drejt Euro 2020, pasi triumfoi në stadiumin ‘Vasil Levski’ me rezultat 3-2, falë golit të Elbasan Rashanit në fundin e ndeshjes.

Zakharieva: Goce Dellçev është bullgar, Maqedonia e Veriut nuk duhet të edukohet me nacionalizëm të rrejshëm

Telegrafi - 11.06.2019

“Nuk do të bëjmë kompromis me të vërtetën. Nga Maqedonia e Veriut nuk duam asgjë tjetër përveç të vërtetës”, ka thënë ministrja për Punë të Jashtme e Bullgarisë, Ekaterina Zakharieva, me rastin e ...

Shënoi golin e epërsisë kundër Kosovës, futbollisti i Bullgarisë befason me deklaratën për ndeshjen

Zeri - 11.06.2019

Ndeshja eliminatore e Kampionatit Evropian “Euro 2020” mes Bullgarisë dhe Kosovës u mbyll me rezultat 2:3 në favor të “Dardanëve”. Me fitoren e parë në këtë fazë, Kosova mbetet në vendin e tretë në ...

“Edhe Anglia do ta ketë problem me Kosovën”

Gazeta Express - 11.06.2019

Ish-mbrojtësi kosovar, Alban Dragusha, beson se me këtë formë, Kombëtarja e Kosovës do të ishte problematike edhe për Anglinë, veçanërisht në Prishtinë, ku e ka mbështetjen e madhe të “Dardanëve”.

Standard Liege shkruan për paraqitjen e Vojvodës ndaj Bullgarisë

Telegrafi - 11.06.2019

Kosova arriti ta mposht mbrëmë Bullgarinë në Sofje me rezultat 2-3, për t’i mbajtur gjallë shpresat për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian (Euro 2020).

Sabri Fejzullahu takon Edon Zhegrovën, ka disa fjalë për të

Lajmi.net - 11.06.2019

Edon Zhegrova mbrëmë u paraqit në ndeshjen e përfaqësueses së Kosovës, kundër Bullgarisë, shkruan lajmi.net. Me tu kthyer në Kosovë, ai takoi këngëtarin e njohur, Sabri Fejzullahu, i cili i uroi ...

Nga Bullgaria, Zhegrova shkon në deti

Gazeta Express - 11.06.2019

Sulmuesi anësor i Kosovës, Edon Zhegrova, ka shkuar për pushime në Antali të Turqisë, menjëherë pasi e kreu detyrën e tij me Kombëtaren dardane. Pasi që Arbër Zeneli u lëndua rëndë në ndeshjen kundër ...

‘Dardanët’ i dhanë shkollë, tifozët e Bullgarisë ‘ngushëllehen’ me barkun e sulmuesit të Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Humbja e fundit e Bullgarisë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020 nga Kosova është njëra prej ngjarjeve sportive më të komentuara së fundmi.

Kosova e pamposhtur/ Festë në Prishtinë për fitoren ndaj Bullgarisë

Top Channel - 11.06.2019

Në pamundësi për ta ndjekur ndeshjen Bullgari- Kosovë direkt nga stadiumi, tifozët e kombëtares kosovare zgjedhin ambientet e hapura. E pavarësisht barazimit nga loja e fundit me Malin e Zi, ...

Shkëlqeu në Sofje kundër Bullgarisë, Edon Zhegrova bën të ditur se ka filluar pushimet verore në këtë vend

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ishte fitimtare nga ndeshja e eliminatoreve për “Euro 2020” përballë Bullgarisë. Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Vasil Levski” në Sofje, “Dardanët” regjistruan fitore me ...

Tifozët bullgarë tallen me barkun e sulmuesit të Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Gazeta bullgare e sportit, Sportal.bg, raporton se tifozët e Kombëtares së Bullgarisë kanë gjetur ngushëllim për disfatën e së enjtes kundër Kosovës, duke u tallur me sulmuesin Atdhe Nuhiu, për ...

Serbia me xhelozi të madhe raporton dhe numëron sukseset e Kosovës

Botasot - 11.06.2019

Kombëtarja e Kosovës bëri senzacion me fitoren me rezultat 3:2 në Sofje kundër Bullgarinë, në ndeshjen e vlefshme të grupit A të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2020.

Mbrojtësi i Bullgarisë tregon arsyet pse humbën kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Mbrojtësi i ekipit kombëtar të Bullgarisë, Ivan Goranov, ishte i zhgënjyer me disfatën 3:2 kundër Kosovës në stadiumin “Vasil Levski”, në kualifikimet për Kampionatin Evropian 2020.

Ish-ylli i Man Unitedit: Bullgaria humbi sepse Kosova s’e lejoi të fitojë

Gazeta Express - 11.06.2019

Golashënuesi më i mirë në historinë e Bullgarisë dhe ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Dimitar Berbatov, e lavdëroi Kosovën për paraqitjen në fitoren 3:2 kundër Bullgarisë në Sofje, duke thënë se ...

Sabri Fejzullahu për Edon Zhegrovën: Jam krenar që e takova yllin tonë

Telegrafi - 11.06.2019

Kosova gjatë mbrëmjes së kaluar ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Bullgarisë. Dardanët triumfuan si mysafirë me rezultat 3-2 në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020.

“Idiot!”/ Komentatorja s’ndalet ndaj futbollistit: Të bëhet burrë

Mapo - 11.06.2019

Përplasjet verbale midis Qendra Krelanit dhe Edon Zhegrovës duket se ende vijojnë. Komentatorja sportive u shpreh në emisionin “Xing me Ermalin” se futbollisti Zhegrova i dukej shumë mendjemadh dhe ...

Gazeta bullgare: ”Kosova tronditi Bullgarinë në Sofje”

Lajmi.net - 11.06.2019

Suksesi i parë historik në historinë e shkurtër të Kosovës erdhi në minutën e 92-të. Rashica i pari i dha një avantazh të “verdhëve” në minutën e 7-të.

Goli i historisë së Kosovës nën tingujt e këngës ‘Titanic’

Lajmi.net - 11.06.2019

‘Dardanët’ mposhtën Bullgarinë me rezultat 3-2 në udhëtim, e për më tepër fitorja erdhi në minutën e fundit, tamam si një ndeshje që do mbahet mend gjatë në kujtesat e sportdashësve.

Mbrojtësi i Bullgarisë: Disfata kundër Kosovës është një shuplakë e rëndë për të gjithë

Gazeta Express - 11.06.2019

Mbrojtësi i krahut të djathtë të Bullgarisë, Strahil Popov, e komentoi disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës. Ai ishte shumë i zhgënjyer me paraqitjen e skuadrës, që e pësoi disfatën e dytë në ...

Ranglista e FIFA-s: Si ndikon fitorja kundër Bullgarisë në renditjen e Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Përpos tri pikëve të rëndësishme në garën për t’u kualifikuar në Kampionatin Evropian 2020, Kosova i ka fituar edhe 18.9 pikë për ranglistën e FIFA-s nga fitorja kundër Bullgarisë.

Kosova 'godet' Bullgarinë midis Sofjes - mediumi bullgar 'eksplodon' pas humbjes turpëruese mbrëmë

Zeri - 11.06.2019

Kombëtarja e Bullgarisë pësoi humbje 2:3 nga Kosova në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020” në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Vasil Levski” në Sofje, raporton Zëri.info.

Kapiteni i Bullgarisë 'shpërthen' pas humbjes nga Kosova, i bën 'hor' bashkëlojtarët e tij

Zeri - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov ka reaguar ashpër ndaj bashkëlojtarëve të tij pas humbjes 2:3 nga Bullgaria. Popov i cili shënoi golin e parë për Bullgarinë mbrëmë, beson se futbollistët bullgarë ...

Politikani gjerman, Schwarz: UEFA t’i ndëshkojë tifozët bullgarë për fyrje raciste ndaj shqiptarëve

Telegrafi - 11.06.2019

Kosova arriti ta mposht mbrëmë Bullgarinë 2-3 në Sofje në kuadër të kualifikime të Kampionatin Evropian (Euro 2020). Përfaqësuesja jonë aktualisht është në vendin e tretë më pesë pikë në Grupin A, ...

Kritikat e ashpra të kapitenit të Bullgarisë pas disfatës ndaj Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Kapiteni i Bullgarisë, Ivelin Popov, i ka kritikuar ashpër bashkëlojtarët e tij më të rinj në moshë për disfatën me rezultat 3:2 kundër Kosovës, duke thënë se disa prej tyre nuk janë gati për të ...

Bastorja e famshme sportive, e mahnitur nga historia e Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Bastorja e famshme sportive, Bet365, është njëra ndër llogaritë në rrjetin social Twitter që më së shumti e ka komentuar formën e mrekullueshme të Kosovës që nga tetori i vitit 2017, kur për herë të ...

Edon Zhegrova ia 'kris' këngës pas fitores historike të Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka regjistruar fitoren e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski” në Sofje, Kosova arriti ta mposhtë Bullgarinë me ...

Emocione, shumë gola, spektakël dhe tre pikë - përmbledhje nga nata magjike e Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e ka regjistruar fitoren e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski” në Sofje, Kosova arriti ta mposhtë Bullgarinë me ...

Takimet e radhës të Kosovës: Tri ndeshje si vendas, dy si mysafir

Telegrafi - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës e mposhti mbrëmë Bullgarinë 2-3, duke u pozicionuar në vendin e tretë në Grupin A të kualifikimeve në Euro 2020. ‘Dardanët’ aktualisht janë në vendin e tretë me pesë pikë të ...

Bastorja e famshme sportive: Kurrë mos e nënvlerësoni Kosovën

Gazeta Express - 11.06.2019

Kosova shënoi fitore tejet dramatike, me rezultat 3:2, kundër Bullgarisë në ndeshjen kualifikuese për EURO 2020. Mënyra e sigurimit të kësaj fitore e la të mahnitur bastoren e famshme sportive, ...

Dimitar Berbatov i zhgënjyer me humbjen, por është e papritur kjo që ka thënë për Kosovën pas ndeshjes

Zeri - 11.06.2019

Me suksesin e Përfaqësueses së Kosovës në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020” është shprehur edhe ish-sulmuesi i Manchester Unitedit, Dimitar Berbatov.

Gazeta bullgare: E merituam humbjen kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.06.2019

Gazeta bullgare, Sportal.bg, raporton se Kombëtarja e Bullgarisë e meritoi disfatën në ndeshjen kundër Kosovës, e cila përfundoi me rezultat 3:2 për “Dardanët” që po luanin si mysafirë në Sofje.

Bastorja e famshme sportive nuk i ndahet Kosovës, e përshkruan në mënyrë të jashtëzakonshme suksesin e 'Dardanëve'

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka regjistruar sukses historikë kundër Bullgarisë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Mbrëmë në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski” në Sofje, Kosova arriti ...

Edon Zhegrova shkëlqeu kundër Bullgarisë, Valza ka diçka për të thënë për yllin e Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës është dëshmuar ‘arrë e fortë’ për Bullgarinë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Mbrëmë në ndeshjen e zhvilluar në “Vasil Levski” në Sofje, Kosova arriti ...

Notat e lojtarëve për ndeshjen Bullgari – Kosovë

Gazeta Express - 11.06.2019

Kosova dje e shënoi fitoren e parë në histori në kuadër të kualifikimeve për një turne të madh futbolli, siç është Kampionati Evropian apo ai Botëror.

Reagimet e mediave të rajonit dhe botës pas triumfit ndaj Bullgarisë: Kosova po bën mrekulli

Telegrafi - 11.06.2019

Kosova ka shënuar fitoren e parë historike në kuadër të kualifikimeve të Kampionatit Evropian të vitit 2020. Përfaqësuesja jonë ka arritur të triumfojë si mysafir i Bullgarisë me rezultat 3-2 në ...

Ilda Bejleri e papërmbajtshme, reagon në këtë mënyrë për fitoren historike të Kosovës

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur ta mposhtë Bullgarinë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Djelmoshat e Bernard Challandes kanë fituar kundër Bullgarisë mbrëmë në ndeshjen e ...

Goli i historisë i shënuar nga Elbasan Rashani nën tingujt e këngës 'Titanic'

Zeri - 11.06.2019

Përfaqësuesja e Kosovës ka arritur ta regjistrojë fitoren e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian “Euro 2020”. Djelmoshat e Bernard Challandes kanë fituar kundër Bullgarisë në ndeshjen e ...

Hoxha: Shpresojmë për zgjidhje në drejtim të fqinjësisë së mirë mes RMV dhe Bullgarisë

Zhurnal - 12.06.2019

Shkup, 12 qershor, zhurnal.mk – Pas paralajmërimeve të ministres bullgare Ekaterina Zaharieva se Bullgaria mund të tërhiqet nga puna e komisionit të përbashkët nëse nuk përcaktohet se Goce Dellçev ...

Spektakolare Kosova, dominon dhe arrin fitore në frymën e fundit përballë Bullgarisë (VIDEO)

Albeu.com - 10.06.2019

Kosova e mbylli me një fitore dramatike ndeshjen e tretë në grupin A, me shifrat 2-3, në transfertë ndaj Bullgarisë. Pjesa e parë nisi mjaft mirë për Kosovën, që mori menjëherë kontrollin e lojës, ...