TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

Botasot - 16.04.2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushatku e bëri njoftimin për kandidimin e tij në një postim në Facebook.

Shoferi i Jasharit thotë të jetë kërcënuar nga Sami Lushtaku, ish-kreu i Skenderajt e mohon

Gazeta Express - 15.04.2019

Është qetë në shkollën ‘Idriz Barani’ në Klinë të Epërme të Skenderajt. Por, një natë më parë, aty kishte shumë tollovi. Anëtarët e PDK’së ishin në prag të përleshjes gjatë kuvendit zgjedhor në këtë ...

Policia jep detajet për përleshjen e PDK-së në Skenderaj

Botasot - 15.04.2019

Pas përleshjes së disa anëtarëve të PDK-së në Skenderaj gjatë ditës së djeshme, edhe Policia e Kosovës ka dhënë versionin e saj. Sipas raportit të PK-së, në kuvendin zgjedhor i cili dje u mbajt në ...

Kërkohet intervistimi i Sami Lushtakut, në përleshjen e djeshme në Skenderaj e kërcënoi një delegat

Koha.net - 15.04.2019

Në incidentin e Kuvendit të PDK-së, në Klinë të Epërme, ish-kryetari i Skënderajt, Sami Lushtaku ka qenë protagonist kryesor. KTV-ja ka mësuar nga burimet e afërta me ngjarjen se Lushtaku, që udhëheq ...

Tahiri për përplasjen e PDK’së në Skenderaj: Ishte vetëm konfrontim me fjalë

Gazeta Express - 15.04.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur për përleshjen në degën e PDK-së në Skenderaj në emisionin Frontal në T7. Sipas Tahirit ky rast ka qenë i izoluar dhe se kanë qenë vetëm konfrontime me ...

Sot në Frontal flet Ministri Abelard Tahiri

Gazeta Express - 15.04.2019

Abelard Tahiri, është mysafirë në emisionin Frontal që nisë në orën 17:00 në T7. Ministri Tahiri do të flasë për ndryshimet në Kodin Penal të Republikës së Kosovës dhe zhvillimet e fundit në Partinë ...

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

Telegrafi - 16.04.2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushatku e bëri njoftimin për kandidimin e tij në një postim në Facebook.

Kamishi deklarohet për përplasjen e PDK-së në Skenderaj

Botasot - 14.04.2019

Edhe deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu është deklaruar për përplasjen fizike mes anëtarëve të kësaj partie në Klinë të Epërme të Skenderajt.

Jashari pas përleshjes në PDK: Përkrahës të mi i konsideroj të gjithë banorët e Skenderajt

Koha.net - 14.04.2019

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas njoftimeve se në PDK-në e Skenderajt sot ka pasur përleshje fizike. Jashari ka thënë se nuk është as nuk do të jetë fajtori kujdestar për çdo ...

Lushtaku për përleshjen: Në Klinë të Epërme pati pakënaqësi, u anuluan zgjedhjet

Koha.net - 14.04.2019

Kryetari i degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka dhënë pak detaje nga ajo që ka ndodhur sot në nëndegën e Klinës së Epërme. Nuk ka treguar se aty kanë plasur grushtet, por ka thënë se atje ...

Sami Lushtaku flet pas raportimeve për tensione në PDK’në e Skenderajt

Gazeta Express - 14.04.2019

Kandidati për postin e kryetarit të degës në Skenderaj të Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje fizike sot , në një nëndegë të PDK’së, në ...

Përplasja në degën e PDK-së në Skenderaj – flet Mërgim Lushtaku

Botasot - 14.04.2019

Zgjedhjet e brendshme të PDK-së në komunën e Skenderajt, konkretisht në nëndegën e Klinës së Epërme u raportua se kanë degraduar në përleshje fizike të dielën.

A u sulmua nga përkrahësit e Bekim Jasharit? Flet Alban Berisha

Gazeta Express - 14.04.2019

Kryetari i të rinjve në degën e Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Alban Berisha, ka folur për përleshjet fizike që u raportuan të kenë ndodhur sot, në një nëndegë të kësaj partie, në ...

Kryetari i Komisionit zgjedhor tregon nëse ka pasur përleshje në PDK-në e Skenderajt

Zeri - 14.04.2019

Gjatë ditës së sotme është raportuar se ka ndodhur një përleshje në njërën prej nëndegëve të PDK-së së Skënderajt. Sipas informacioneve, për të cilat ka raportuar edhe Zeri, dyshohej se përkrahësit e ...

Zgjedhjet në PDK’në e Skenderajt, pamjet e momentit të tensioneve

Gazeta Express - 14.04.2019

Me tensione është shënuar sot procesi i brendshëm zgjedhor në nëndegën e Partisë Demokratike të Kosovës në Klinë të Epërme të Skenderajt. Kuvendi atje më pas është ndërprerë, për të vazhduar në një ...

Përkrahësit e Bekim Jasharit sulmojnë fizikisht Alban Berishën

Gazeta Express - 14.04.2019

Tensione dhe përplasje janë zhvilluar sot në nëndegën e Skenderajt të PDK-së, gjatë procesit të brendshëm të këtij procesi zgjedhor. Kuvendi është ndërprerë, raporton Gazeta Express.

Përplasje fizike mes PDK-së në Skenderaj, anulohet votimi!

Botasot - 14.04.2019

Me tensione e përplasje është zhvilluar sot gara për të zgjedhur kryetarin e fshatit të Klinës së Epërme të komunës së Skenderaj. Mirëpo, për PDK-në çdo gjë nuk ka shkuar edhe aq mirë.

Përleshje në procesin zgjedhor të PDK-së në Skenderaj

Telegrafi - 14.04.2019

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), është duke mbajtur zgjedhjet e brendshme në të gjitha komunat. Sot, në komunën e Skenderajt, gjatë procesit zgjedhor situata është tensionuar duke u përleshur dhe ...

Përleshje fizike në PDK-në e Skenderajt

Koha.net - 14.04.2019

Zgjedhjet e brendshme të PDK-së në komunën e Skenderajt, kanë degraduar në përleshje fizike të dielën, kanë treguar burime të gazetës Koha Ditore. Përplasjet janë shënuar midis grupit të Sami ...

Kryetari i të rinjve të PDK-së në Skenderaj mohon të ketë pasur përleshje fizike

Zeri - 14.04.2019

Kryetari i të rinjve të PSK-së në Skenderaj, Alban Berisha, ka thënë se nuk ka pasur përleshje fizike në kuvendin e brendshëm zgjedhor të PDK-së në Skenderaj.

“Sami Lushtaku e ka kërcënu Murat Mecinin se do ta ‘tërheq zvarrë”

Botasot - 15.04.2019

Në incidentin e Kuvendit të PDK-së, në Klinë të Epërme, ish-kryetari i Skënderajt, Sami Lushtaku ka qenë protagonist kryesor. Media ka mësuar nga burimet e afërta me ngjarjen se Lushtaku, që udhëheq ...

Tahiri: Kadri Veseli do të jetë kandidat i PDK-së për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme

Lajmi.net - 15.04.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur për përleshjen në degën e PDK-së në Skenderaj. Sipas Tahirit ky rast ka qenë i izoluar dhe kanë qenë vetëm konfrontime me fjalë.

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

Koha.net - 16.04.2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushatku e bëri njoftimin për kandidimin e tij në një postim në Facebook.

Jashari: Skenderaj do të jetë ndryshe nga së janë mësuar ta shohin e ta trajtojnë

Botasot - 14.04.2019

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka bërë të ditur se janë shpërnda 164 bursa për studentë, në komunën e Skenderajit, përcjell “Bota sot”.

Nuredin Lushtaku tregon nëse pati përleshje fizike dje në procesin zgjedhor të PDK-së

Almakos - 15.04.2019

Përkundër pamjeve që tregonin përplasjet fizike në Klinën e Epërme, ndërmjet mbështetësve të ish kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut dhe të Nuredin Lushtakut, ky i fundit mohon të ketë ndodhur ...

Lushtaku flet pas raportimeve për tensione në PDK-në e Skenderajt

Lajmi.net - 14.04.2019

Kandidati për postin e kryetarit të degës në Skenderaj të Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje fizike sot në një nëndegë të PDK-së, në ...

A u sulmua nga përkrahësit e Bekim Jasharit? Flet Alban Berisha

Botasot - 14.04.2019

Kryetari i të rinjve në degën e Partisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, Alban Berisha, ka folur për përleshjet fizike që u raportuan të kenë ndodhur sot, në një nëndegë të kësaj partie, në ...

Grushte në Kuvendin e PDK-së në Skenderaj

Zeri - 14.04.2019

Tensione dhe përplasje janë zhvilluar sot në nëndegën e Skenderajt të PDK-së, gjatë procesit të brendshëm të këtij procesi zgjedhor. Kuvendi është ndërprerë Burime të Gazetës “Zëri” bëjnë të ditur se ...

Përleshje në procesin zgjedhor të PDK-së në Skenderaj

Almakos - 14.04.2019

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), është duke mbajtur zgjedhjet e brendshme në të gjitha komunat. Sot, në komunën e Skenderajt, gjatë procesit zgjedhor situata është tensionuar duke u përleshur ...

Përleshje fizike në PDK

Ina - 14.04.2019

Zgjedhjet e brendshme të PDK-së në komunën e Skenderajt, kanë degraduar në përleshje fizike të dielën, kanë treguar burime të gazetës Koha Ditore. Përplasjet janë shënuar midis grupit të Sami ...

Tahiri flet për përleshjen në Skënderaj, e zbulon kandidatin e PDK-së për kryeministër

Zeri - 15.04.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur për përleshjen në degën e PDK-së në Skenderaj. Sipas Tahirit ky rast ka qenë i izoluar dhe kanë qenë vetëm konfrontime me fjalë.

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

Almakos - 16.04.2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushatku e bëri njoftimin për kandidimin e tij në një postim në Facebook.

Jashari: Përkrahës të mi i konsideroj të gjithë banorët e Skenderajt

Gazeta Express - 14.04.2019

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas njoftimeve se në PDK’në e Skenderajt sot ka pasur përleshje fizike. Jashari ka thënë se nuk është as nuk do të jetë fajtori kujdestar për çdo ...

Nuredin Lushtaku tregon nëse pati përleshje fizike dje në procesin zgjedhor të PDK-së

Telegrafi - 15.04.2019

Përkundër pamjeve që tregonin përplasjet fizike në Klinën e Epërme, ndërmjet mbështetësve të ish kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut dhe të Nuredin Lushtakut, ky i fundit mohon të ketë ndodhur ...

Lushtaku flet pas raportimeve për tensione në PDK’në e Skenderajt

Zeri - 14.04.2019

Kandidati për postin e kryetarit të degës në Skenderaj të Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje fizike sot, në një nëndegë të PDK’së, në ...

Detaje të reja nga përleshja fizike në PDK-në e Skenderajt

Antpress - 14.04.2019

Tensione dhe përplasje janë zhvilluar sot në nëndegën e Skenderajt të PDK-së, gjatë procesit të brendshëm të këtij procesi zgjedhor. Kuvendi është ndërprerë.

Tahiri: Veseli do të jetë kanidadat për kryeministër

Botasot - 15.04.2019

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka folur për përleshjen në degën e PDK-së në Skenderaj. Sipas Tahirit ky rast ka qenë i izoluar dhe kanë qenë vetëm konfrontime me fjalë.

Lushtaku: Zyrtarisht, paraqes kandidaturën time për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

Botasot - 16.04.2019

Lushatku e bëri njoftimin për kandidimin e tij në një postim në Facebook. Ai tha se këtë vendim e mori duke parë edhe vullnetin e anëtarësisë së PDK-së në Skenderaj.

Jashari: Përkrahës të mi i konsideroj të gjithë banorët e Skenderajt

Zeri - 14.04.2019

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas njoftimeve se në PDK’në e Skenderajt sot ka pasur përleshje fizike. Jashari ka thënë se nuk është as nuk do të jetë fajtori kujdestar për çdo ...

Nuredin Lushtaku tregon nëse pati përleshje fizike dje në procesin zgjedhor të PDK-së

Medial - 15.04.2019

ërkundër pamjeve që tregonin përplasjet fizike në Klinën e Epërme, ndërmjet mbështetësve të ish kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut dhe të Nuredin Lushtakut, ky i fundit mohon të ketë ndodhur ...

Vjen reagimi i Sami Lushtakut, pas përleshjes në PDK-në e Skenderajt

Telegrafi - 14.04.2019

Kandidati për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje në një nëndegë të PDK-së, në fshatin Klinë e Epërme.

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

Lajmi.net - 16.04.2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushatku tha se këtë vendim e mori duke parë edhe vullnetin e anëtarësisë së PDK-së në ...

Jashari: Nuk jam fajtori kujdestar për çdo problem që ndodhë në subjektet politike

Lajmi.net - 14.04.2019

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas njoftimeve se në PDK-në e Skenderajt sot ka pasur përleshje fizike. Jashari ka thënë se nuk është as nuk do të jetë fajtori kujdestar për çdo ...

Nuredin Lushtaku tregon nëse pati përleshje fizike dje në procesin zgjedhor të PDK-së

Botasot - 15.04.2019

Përkundër pamjeve që tregonin përplasjet fizike në Klinën e Epërme, ndërmjet mbështetësve të ish kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut dhe të Nuredin Lushtakut, ky i fundit mohon të ketë ndodhur ...

Vjen dhe reagimi i Sami Lushtakut, pas rrahjes në PDK-në e Skenderajt!

Botasot - 14.04.2019

Kandidati për postin e kryetarit të degës në Skenderaj të Partisë Demokratike të Kosovës, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje fizike sot, në një nëndegë të PDK’së, në ...

Lushtaku kandidon për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

Zeri - 16.04.2019

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku, ka paraqitur kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Lushtaku tha se këtë vendim e mori duke parë edhe vullnetin e anëtarësisë së PDK-së në ...

Jashari flet për përleshjen në degën e PDK-së – nuk do të jem fajtori kujdestar për çdo problem që ndodhë në subjektet ...

Telegrafi - 14.04.2019

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar pas raportimeve se në degën PDK-së në këtë komunë të dielën ka pasur përleshje e fyerje, gjatë procesit të brendshëm zgjedhor.

Edhe Nuredin Lushtaku komenton incidentin e djeshëm në PDK-në e Skenderajt

Zeri - 15.04.2019

Përkundër pamjeve që tregonin përplasjet fizike në Klinën e Epërme, ndërmjet mbështetësve të ish kryetarit të Skenderajt, Sami Lushtakut dhe të Nuredin Lushtakut, ky i fundit mohon të ketë ndodhur ...

Vjen reagimi i Sami Lushtakut, pas përleshjes në PDK-në e Skenderajt

Almakos - 14.04.2019

Kandidati për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj, Sami Lushtaku, ka folur pas raportimeve për tensione e përleshje në nëndegën e PDK-së, në fshatin Klinë e Epërme.

Lushtaku shpall zyrtarisht kandidaturën për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj

Gazeta Express - 16.04.2019

Sami Lushtaku ka treguar se edhe zyrtarisht e ka shpallur kandidaturën e tij për kryetar të degës së PDK-së në Skenderaj. Ai thotë se këtë gjë e ka bërë në pajtim me rregulloren e brendshme të ...