TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Diplomati i lartë amerikan zbret në Shkup me një porosi: Maqedonia duhet të pres ende për ftesën e anëtarësimit në NATO

Almakos - 13.03.2018

Ndihmës sekretari për çështje evropiane i Stejt Departamentit në SHBA, Ves Miçel, sot gjatë takimit me kryeministrin, Zoran Zaev, ka njoftuar se ende nuk është caktuar data ose koha e saktë, se kur ...

Kontesti rreth emrit, Miçell: zgjidhja dypalëshe është zgjidhje afatgjate. Zaev: pres ndihmë nga miqtë në mënyrë ...

Flaka - 13.03.2018

ShBA-të janë të përfshira në zgjidhjen e kontestit rreth emrit dhe kanë gatishmërinë për të ndihmuar procesin që po zhvillohet në patronatin e OKB-së, por Shtëpia e Bardhë pret që zgjidhjen ta gjejnë ...

Miçel: SHBA-ja i mbështet Maqedoninë dhe Greqinë që të gjejnë zgjidhje për emrin

Idividi - 13.03.2018

Shkup, 13 mars 2018 (MIA) - SHBA-ja i mbështet Maqedoninë dhe Greqinë në përpjekjet që të gjejnë zgjidhje të përbashkët për çështjen për emrin. Maqedoni ndërmori hapa të mëdha në angazhimin në ...

Zaev: Bisedimet me Greqinë në fazën e fundit

Lajm - 13.03.2018

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit ...

SHBA-të, mbështetje për Maqedoninë dhe Greqinë

Alsat - 13.03.2018

SHBA-të mbështesin negociatat midis Maqedonisë dhe Greqisë për zgjidhjen e emrit, janë të gatshme të ndihmojnë palët por s’mund të imponojnë një zgjidhje.

Miçel: SHBA edhe më tej do të angazhohet për anëtarësimin e Maqedonisë në BE dhe NATO

Portalb - 13.03.2018

“Në takimin e sotëm me kryeministrin Zoran Zaev kemi biseduar për gjendjen e sigurisë së Ballkanit, problemin e emrit që e keni me Greqinë dhe integrimet euroatlantike të Maqedonisë.

Uashingtoni ia bëri me dije Zaevit: Zgjidheni vetë emrin, SHBA vetëm përkrahje

Ina - 13.03.2018

Zyrtari i lartë amerikan Ves Mitçell sot në Shkup porositi se vetë Maqedonia me Greqinë duhet të gjejnë zgjidhjen sa i përket kontestit të emrit dhe se SHBA-të mundet vetëm të mbështesin ate.

Zaev: Maqedonia ka bërë hap të madh drejt integrimit në BE

Almakos - 13.03.2018

13 March 2018 / 14:00 “Maqedonia mbetet e përkushtuar në partneritetin me SHBA-të. Informova zotin Miçel se ne vendet e Ballkanit Perëndimor kemi bërë hap për tejkalimin e problemeve dhe ...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

Zhurnal - 13.03.2018

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n Shkup, 13 mars - Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të ...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

Alb Portali - 13.03.2018

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor. Loading...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

Idividi - 13.03.2018

Shkup, 13 mars 2018 (MIA) - Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit ...

Miçel: Rusia po luan rol destruktiv në Ballkan

Idividi - 13.03.2018

Prishtinë, 12 mars 2018 (MIA) - Ndihmës sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Ues Miçel, ka thënë sot në Prishtinë se Rusia po luan një rol destruktiv në Ballkan duke shpërndarë ...

Haradinaj: Jemi të përkushtuar për miqësi të përhershme me SHBA-në

Idividi - 13.03.2018

Prishtinë, 12 mars 2018 (MIA) - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Ndihmës Sekretarin e Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Ues Miçel, i cili po qëndron ...

Emri dhe NATO-ja, top temat e bisedimeve me Miçel

Idividi - 13.03.2018

Shkup, 12 mars 2018 (MIA) - Çështja për emrin do të jetë një ndër temat kryesore të takimit me ndihmës sekretarin amerikan të shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel, i cili nesër vjen në Maqedoni, ...

Miçel: Zgjidhja e kufirit me Malin e Zi e rëndësishme

Idividi - 13.03.2018

Prishtinë, 12 mars 2018 (MIA) - Zgjidhja e kufirit me Malin e Zi e rëndësishme por vetëm Kosova mund të zgjedhë të ardhmen e saj, tha sot ndihmës-sekretari i shtetit për Çështje Evropiane dhe ...

Ndihmëssekretari i SHBA-së për çështje evropiane Ues Miçel sot në Kosovë

Idividi - 13.03.2018

Prishtinë, 12 mars 2018 (MIA) - Ndihmëssekretari i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, Ues Miçel do të jetë sot për një vizitë në Kosovë.

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale

Zhurnal - 13.03.2018

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale Shkup, 13 mars - Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha ...

Zaev: Çdo ndihmë rreth çështjes së emrit është e mirëseardhur

Alsat - 13.03.2018

“Maqedonia mbetet e përkushtuar në partneritetin me SHBA-të. Informova zotin Miçel se ne vendet e Ballkanit Perëndimor kemi bërë hap për tejkalimin e problemeve dhe stereotipave, në këtë drejtim po ...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

Alsat - 13.03.2018

Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor.

Ues Miçel nesër në Shkup, të enjten në Athinë

Zhurnal - 12.03.2018

Ues Miçel nesër në Shkup, të enjten në Athinë Shkup, 12 mars - Mbështetje nga SHBA-ja për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë, për negociatat të cilat vendi i zhvillon me Greqinë për kontestin për ...

Ndryshimet kushtetuese për çështjen e emrit të Maqedonisë, Zaev i quan si “komente të detajuara”

Portalb - 12.03.2018

Në lidhje me lajmet që qarkullojnë në mediat greke, se faktori politik dhe diplomatik i Greqisë insiston në ndryshimet kushtetuese të Maqedonisë për zgjidhjen e kontestit 25-vjeçar, kryeministri i ...

Emri, Maqedonia pret inkurajim nga SHBA-të

Alsat - 12.03.2018

Shefi i diplomacisë Dimitrov e vlerëson si teje të rëndësishme vizitën e zyrtarit të lartë amerikan Ves Miçel në këtë periudhë të intensifikimit të bisedimeve për emrin.

Ardhja e diplomatit amerikan, Ves Miçel: ja çfarë pritet t’i sjellë Maqedonisë

Portalb - 12.03.2018

Zëvendësndihmës-sekretari shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel, i cili në këtë funksion vjen pas Hojt Brajan Ji, nesër do të vijë për vizitë zyrtare në Maqedoni, njoftojnë nga Stejt ...

Diplomati amerikan, Ves Miçel nesër do të vijë në Shkup ku do të ofrojë përkrahje për çështjen e emrit

Portalb - 12.03.2018

Zëvendës ndihmës sekretari shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel, i cili në këtë funksion vjen pas Hojt Brajan Ji, nesër do të vijë për vizitë zyrtare në Maqedoni, njoftojnë nga Stejt ...

Zaev: Bisedimet për emrin në fazën finale

Lajmi.net - 13.03.2018

Bisedimet me Greqinë për zgjidhjen e kontestit rreth emrit kanë hyrë në fazën e fundit, ka njoftuar sot kryeministri Zoran Zaev, i cili tha se këtë përshtypje ja ka shprehur edhe ndihmës sekretarit ...

Miçel: SHBA-të mbështesin Maqedoninë dhe Greqinë për të gjetur një zgjidhje për emrin

Zhurnal - 13.03.2018

Miçel: SHBA-të mbështesin Maqedoninë dhe Greqinë për të gjetur një zgjidhje për emrin Shkup, 13 mars - Maqedonia ka bërë një hap të madh para drejt integrimit në BE, andaj edhe me të drejt pret që ...

Ues Miçel në Shkup në bisedime për emrin dhe për NATO-n

Almakos - 13.03.2018

13 March 2018 / 10:34 Ndihmës sekretari amerikan i shtetit për Evropë dhe Euroazi, Ues Miçel sot arrin në Shkup, si destinacioni i dytë në kuadër të turneut të tij nëpër vendet e Ballkanit Perëndimor.

Ues Miçel të martën në Shkup, të enjten në Athinë

Alsat - 12.03.2018

Ndihmës i sekretarit shtetëror amerikan për Evropën dhe Euroazinë, Ues Miçel, vjen në nesër në Shkup me mesazhe të qarta. Mbështetje të fuqishme nga SHBA-të për aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë ...

Ardhja e diplomatit amerikan, Veç Miçel: ja çfarë pritet t’i sjellë Maqedonisë

Almakos - 12.03.2018

Zëvendësndihmës-sekretari shtetëror i SHBA-së për Evropë dhe Euroazi, Ves Miçel, i cili në këtë funksion vjen pas Hojt Brajan Ji, nesër do të vijë për vizitë zyrtare në Maqedoni, njoftojnë nga Stejt ...