TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Warriors nuk iu ndahen fitoreve (VIDEO)

Ina - 17.01.2019

Golden State Warriors kanë shënuar fitore ndaj New Orleans Pelicans, 147-140. Stephen Curry me 41 pikë dhe Kevin Durant me 30 pikë e 15 kërcime ishin më të mirët te kampionët e NBA-së.

Sezon rekordesh në NBA

ABC News - 17.01.2019

Basketbolli amerikan po kalon një sezon të vërtetë rekordesh. Stephen Curry dhe James Harden ishin sërish protagonistë në ndeshjet e fundit në Shtetet e Bashkuara.

Nuk ndalen Warriors

Zeri - 17.01.2019

Golden State Warriors ka vazhduar me fitore në NBA, duke e arritur triumfin e gjashtë radhazi, transmeton zeri.info Warriors shënuan një fitore të rëndësishme në shtëpi ndaj New Orleans Pelicans me ...

Warriors të papërballueshëm me Curry-Durant, Rockets nuk u vlejnë 58 pikët e Harden

SuperSport - 17.01.2019

Golden State Warriors duket se kanë gjetur ritmin e duhur, duke mposhtur çdo kundërshtar që u dalin përpara. Kështu radhën për t’u dorëzuar para kampionëve në fuqi e kishin New Orleans Pelicans, që ...

Warriors, Pelicans dhe Curry arritën rekorde të reja të tre pikëshave në NBA

Telegrafi - 17.01.2019

Golden State Warriors fitoi kundër New Orleans Pelicans me rezultat 147:140 në kuadër të ligës së NBA-s. Në një ndeshje ku u realizuan pothuajse 300 pikë u arritën dy rekorde botërore.

Stephen Curry fantastik në fitoren e Warriors kundër Pelicans

Telegrafi - 17.01.2019

Mbrëmë janë zhvilluar tetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Kamioni në fuqi i NBA-s, Golden State Warriors ka shënuar fitoren e radhës në këtë sezon.

Golden State arrin rekord prej 51 pikësh dhe 10 treshesh në çerekun e parë ndaj Denver Nuggets

Telegrafi - 16.01.2019

Golden State Warriors ka vënë rekord në NBA me 51 pikë të shënuara në çerekun e parë të ndeshjes së të martës kundër Denver Nuggets, të cilën e fituan me rezultat 142-111.

51 për një çerek:Rekord historik dhe lider në Perëndim

Lajm - 16.01.2019

Golden State ka fituar 142-111 ndaj Denver, në ndeshjen mes dy skuadrave kryesuese të renditjes në Konferencën e Perëndimit. Sukses që ka ngjitur ekipin kampion në vendin e parë në këtë kah të ...

Golden State “shkel” Denverin

Koha.net - 16.01.2019

Me nga 31 pikë secili, Stephen Curry dhe Klay Thompson, dhe Kevin Durant me 27 të tjera, ishin më të dalluarit në fitoren e kampionit Golden State Warriors kundër Denver Nuggets, 142:111.

“Big Three” shkatërrojnë Nuggets, 76ers dominojnë Timberwolves

SuperSport - 16.01.2019

Spektakël në “Pepsi Center” të Denverit në përballjen për kreun e Konferencës së Perëndimit në NBA. Golden State Warriors u dhanë një leksion basketbolli Denver Nuggets me rezultatin e thellë ...

Rekord i ri në NBA

Zeri - 16.01.2019

Basketbollistët e Denverit kanë pësuar humbje nga Golden State me rezultat 142:111, por kjo ndeshje ka sjellë një rekord në ligën më cilësore të basketbollit në botë, NBA, përcjell zeri.info ...

Warriors vazhdojnë me fitore

Zeri - 11.02.2019

Golden State Warriors ka shënuar fitoren e katërt radhazi, duke triumfuar në shtëpi ndaj Miami Heat me rezultatin 120:118, transmeton zeri.info Ishin mysafirët ata që e filluan më mirë takimin, duke ...

Warriors triumfon kundër Nuggets, Lakers më i mirë se Bulls

Telegrafi - 16.01.2019

Mbrëmë janë zhvilluar gjashtë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Kampioni në fuqi i NBA-s, Golden State Warriors si dhe Los Angeles Lakers kanë shënuar fitore.

Warriors të papërballueshëm me Curry-Durant, Rockets nuk u vlejnë 58 pikët e Harden

Lajm - 17.01.2019

Golden State Warriors duket se kanë gjetur ritmin e duhur, duke mposhtur çdo kundërshtar që u dalin përpara. Kështu radhën për t’u dorëzuar para kampionëve në fuqi e kishin New Orleans Pelicans, që ...

Stephen Curry fantastik në fitoren e Warriors kundër Pelicans

Almakos - 17.01.2019

Mbrëmë janë zhvilluar tetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Kamioni në fuqi i NBA-s, Golden State Warriors ka shënuar fitoren e radhës në këtë sezon.

Golden State arrin rekord prej 51 pikësh dhe 10 treshesh në çerekun e parë ndaj Denver Nuggets

Almakos - 16.01.2019

Golden State Warriors ka vënë rekord në NBA me 51 pikë të shënuara në çerekun e parë të ndeshjes së të martës kundër Denver Nuggets, të cilën e fituan me rezultat 142-111.

Warriors heshtin Nuggets në shtëpinë e tyre

Botasot - 16.01.2019

Fitore bindëse për kampionët në fuqi të NBA. Dominim në stilin e kampionit në Pepsi Center të Denverit në përballjen për kreun e Konferencës së Perëndimit në NBA.

Warriors nuk ndalen, mposhtin edhe Pelicans

Botasot - 17.01.2019

Fitorja e gjashtë radhazi për kampionët në fuqi të NBA. Golden State Warriors duket se kanë gjetur ritmin e duhur, duke mposhtur çdo kundërshtar që u dalin përpara.