TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

A e dini se ekzistojnë? Këto janë deputetët "memecë" në Kuvend (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.01.2018

Kuvendi i Shqipërisë karakterizohet nga debatet e forta, akuza të rënda e deri në bllokim seance e përjashtim deputetë sh. Në 18 seanca të ndjekura, shqiptarët janë përplasur me të gjithë llojet e ...

Arben Ristani kërkon të bashkojë popullin kundër Ramës: Do protestojmë masivisht deri në largimin e tij, ja pse e ...

Gazeta Tema - 13.01.2018

Arben Ristani është një prej figurave të Partisë Demokratike që pritet të jetë në ballë të protestave të janarit për të rrëzuar qeverinë “Rama”. Ai tregon se do të qëndrojë përpara kryeministrisë ...

Ristani: Protestat e PD do vazhdojnë deri në largimin e Ramës

Java News - 13.01.2018

Protestat do të nisin në 27 janar dhe nuk do të përfundojmë pa largimin e kryeministrit Rama nga qeverisja. Kështu shprehet Sekretari i Përgjithëm i PD-së, Arben Ristani në një intervistë për Report ...

Luçiano Boçi: Ja cili do të jetë skenari i protestës, me LSI na bashkojnë kauzat opozitare, për koalicion zyrtar do ...

SOT - 13.01.2018

Deputeti i PD, Luçiano Boçi, dje gjatë një interviste për gazetën “SOT”, foli rreth aktualitetit politik në vend dhe protestës që do të organizojë opozita.

LSI 8 vjet në qeveri, si një pikë mbi “i”

SOT - 13.01.2018

LSI është një parti, që qëndron si një pikë mbi “i”. Edhe pse 8 vjet në qeveri, s’do të dijë është rozë, blu, apo gri, me të gjitha rrymat ha e pi dhe ulurin për padrejtësi.

Rama: Kredo e LSI për 2018 integrimi europian, reformat në drejtësi e zgjedhore

Flaka - 12.01.2018

LSI do të ketë kredo të saj politike për 2018 integrimin europian të vendit, zbatimin e reformës në drejtësi dhe reformës zgjedhore. Ka qenë nënkryetari i LSI, Luan Rama që ka bërë të ditur ato çfarë ...

“Lulzim Basha çfarë nuk tha për LSI-në 6 muaj më parë, ndërsa tani na shfaqet me Monikën në krah. Po tallet me anëtarët ...

Gazeta Tema - 12.01.2018

Anëtari i kryesisë së PD-së, Genti Malko ka komentuar nisjen e protestave të PD-së bashkë me LSI-në. I ftuar në studion e “Fax News”, ndër të tjera Malko sulmoi Bashën duke thënë se protesta bëhet më ...

Ja kush janë deputetët me të angazhuar dhe ata më “memecë” në 3 muajt e parë të Kuvendit

LajmiFundit - 13.01.2018

Të dhëna domethënese për deputetët e Kuvendit janë publikuar sot lidhur me angazhimin e tyre në Kuvendin e Shqipërisë në 3 muajt e parë të këtij mandati.

Protestat e PD, deri në largimin e Ramës/ Koalicioni PD-LSI, keqkuptim, apo bashkim opozitar?

LajmiFundit - 13.01.2018

Protestat do të nisin në 27 janar dhe nuk do të përfundojmë pa largimin e kryeministrit Rama nga qeverisja. Kështu shprehet Sekretari i Përgjithëm i PD-së, Arben Ristani në një intervistë për Report ...

Deputeti i PD sqaron arsyet: Pse duhet protestuar më 27 janar

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE – Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë ...

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD kundër LSI: Alternativë është kjo (me Monika Kryemadhin)?

Gazeta Tema - 12.01.2018

Demokratet nuk jane dakord qe aksioni opozitar kunder mazhorances te behet duke pasur perkrah LSI, partine e cila ka qene kater vitet e kaluar ne perberje te qeverise se Rames.

FOTO/ Zyrtarja e PD kundër LSI: A mund të jetë alternativa kjo…?!

Java News - 12.01.2018

Një pjesë e demokratëve janë kundër aleancës me LSI e madje edhe disa aleatë të PD. Argumenti kryesor i këtyre fugurave është se aksioni opozitar kundër mazhorancës nuk mund të bëhet duke pasur ...

Protesta e 27 janarit, Luan Rama: Nuk do sjellim vetëm revoltën qytetare, por…

BalkanWeb - 12.01.2018

TIRANE- Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI do sjellin jo ...

INTERVISTA/ Skënder Minxhozi: Rama pa konkurrent. Pas tij, ende asnjë lloj drite në fund të tunelit

Gazeta Tema - 12.01.2018

Në një intervistë për tesheshi.com, një ndër zërat më racionalë të opinionbërjes politike në Shqipëri, Skënder Minxhozi, ia heq të drejtën LSI-së për të qenë ajo balli i protestave të pritshme të ...

Dashuri në protestë me urrejtje për pushtet

SOT - 12.01.2018

Dashuria mes PD dhe LSI-së nuk është aspak reale. Është një dashuri me shkuesi. Një lidhje nga halli. Një bashkëjetesë konfliktuale. Më së shumti një marrëveshje mes dy “bosave” që ka synim vetëm ...

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar

SOT - 12.01.2018

Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i aleancës mes PD ...

Pas aleatëve, edhe deputetët demokratë kundër bashkëpunimit me Kryemadhin: Nuk kemi asgjë të përbashkët me LSI, aleanca ...

SOT - 12.01.2018

Vijojnë replikat në PD sa i takon bashkëpunimit me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Pas qëndrimit të shfaqur nga ana e aleatëve disa ditë më parë, ku këta të fundit u shprehën kundër bashkëpunimit ...

Vasili i përgjigjet Ballës: LSI nuk do bojkotojë Parlamentin

Flaka - 11.01.2018

Deputeti i LSI-së Petrit Vasili në një konferencë për mediat i ka kthyer përgjigje Taulant Ballës, teksa ky i fundit bëri thirrje opozitës të marrë pjesë në sensionin parlamentar që nis më 15 janar.

EMRAT/ Deputetët ‘memecë’ të Kuvendit, 18 prej tyre kanë thanë vetëm…’betohem’!

Java News - 13.01.2018

Plot 18 deputetët kane thene vetem nje fjale ne tre muajt e pare te Kuvendit te ketij viti. “Kane thene vetem “betohem” dhe 20 deputetët më me shumë fjalime në seancat plenare shtator-dhjetor ...

Salianji: LSI i është ngjitur PD-së për çështje që i kemi ngritur me kohë

Java News - 12.01.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje ...

Protesta e 27 janarit, Luan Rama: Reforma në drejtësi, interesi kombëtar i shqiptarëve

SOT - 12.01.2018

Nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur pas mbledhjes së grupit parlamentar të LSI për protestën e organizuar nga opozita në 27 janar. Ai tha se në 27 janar, opozita dhe LSI do sjellin jo vetëm ...

Armiku më i madh i Ramës është Rama

Java News - 12.01.2018

Në një intervistë për tesheshi.com, një ndër zërat më racionalë të opinionbërjes politike në Shqipëri, Skënder Minxhozi, ia heq të drejtën LSI-së për të qenë ajo balli i protestave të pritshme të ...

Thellohen përplasjet brenda opozitës në Shqipëri

Alb Portali - 12.01.2018

Thellohen përplasjet në opozitë. PD dhe LSI vijojnë të jenë me qëndrime të ndara sa i takon rutinës parlamentare që duhet të ndjekin. Edhe pse ditët e fundit u pa dhe një konfirmim i aleancës mes PD ...

Pas aleatëve, edhe deputetët demokratë kundër bashkëpunimit me Kryemadhin: Nuk kemi asgjë të përbashkët me LSI, aleanca ...

Zhurnal - 12.01.2018

Pas aleatëve, edhe deputetët demokratë kundër bashkëpunimit me Kryemadhin: Nuk kemi asgjë të përbashkët me LSI, aleanca e pamundur Tiranë, 12 janar - Vijojnë replikat në PD sa i takon bashkëpunimit ...

EMRAT: Deputetët ‘memecë’ të Kuvendit, 18 prej tyre kanë thënë vetëm…’betohem’!

Gazeta Tema - 13.01.2018

Plot 18 deputetët kane thene vetem nje fjale ne tre muajt e pare te Kuvendit te ketij viti. “Kane thene vetem “betohem” dhe 20 deputetët më me shumë fjalime në seancat plenare shtator-dhjetor ...

Deputeti i PD: Pse duhet protestuar më 27 janar

LajmiFundit - 12.01.2018

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për protestën e opozitës më 27 janar dhe marrëdhëniet mes PD e LSI në këtë lëvizje ...

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar

Zhurnal - 12.01.2018

Thellohen përplasjet në opozitë, LSI refuzon braktisjen e Parlamentit, PD paralajmëron marrëdhënie të kushtëzuar Tiranë, 12 janar - Thellohen përplasjet në opozitë.