TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dua Lipa thuaje me plot gojën se jeni shqiptare nga Kosova!

Botasot - 12.02.2019

Në manifestimin kulturor në Los Angeles,këngëtarja e njohur shqiptare nga Kosova,Dua Lipa u nderua me dy çmime,,GRAMMY,,. Nominimi i saj u përscoll me duartokitje freetike në sallën me qilima të kuq ...

Dua Lipa tregon momentet nga festa me familjen dhe shoqërinë pas mbarimit të “Grammy Awards”

Telegrafi - 12.02.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, bëri historinë duke fituar dy çmime “Grammy”, në dy kategoritë e vetme në të cilat ishte e nominuar. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit i ka dhënë ...

Më në fund, Ledri Vula dhe Gashi do të sjellin këngën e re

Lajmi.net - 12.02.2019

Më në fund, dueti i shumëpritur po vjen. Reperët, Ledri Vula dhe Gashi do ta lansojnë projektin e paralajmëruar para disa muajve, shkruan lajmi.net. Është vetë Ledri, i cili solli një imazh me Gashin ...

Pas ceremonisë së “Grammy”, Dua festoi me familjarët e ngushtë dhe shoqërinë

Lajmi.net - 12.02.2019

Këngëtarja Dua Lipa e ka festuar suksesin e dy çmimeve ''Grammy''. Këngëtarja Dua Lipa i bëri krenarë shqiptarët pasi ishte e para prej tyre që mori çmime në ceremoninë e “Grammy Awards”, shkruan ...

Të luash në dy piano njëkohësisht, e bën Alicia Keys

Botasot - 12.02.2019

Këngëtarja e famshme Alicia Keys dhuroi një performancë të jashtëzakonshme në Grammy 2019. Ajo performoi këngë nga pesë dekada të ndryshme. Ajo që e bëri edhe më interesante performancën e saj ishte ...

Alicia Keys publikoi këngë të re pas prezantimit në “Grammys 2019”

Koha.net - 12.02.2019

Nata e së dielës ishte e zënë për Alicia Keys. Jo vetëm që këngëtarja 38-vjeçare ishte prezantuese dhe performoi në “Grammys 2019”, ajo gjithashtu e publikoi një këngë të re të titulluar "Raise a ...

E! News: Pesë gjërat që nuk i keni ditur për fituesen e dy çmimeve “Grammy”: Dua Lipa

Telegrafi - 12.02.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, theu rekord duke fituar dy çmime “Grammy”, me herën e parë që u nominua në mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve.

Përveç Duas dhe Bebes edhe këngëtari prizrenas pjesë e “Grammy Awards”

Lajmi.net - 12.02.2019

Kjo mund të ju ketë ikur por edhe këngëtari prizrenas ishte prezent në ngjarjen e madhe "Grammy Awards". Këngëtari shqiptar, Durim Morina, i cili njihet me nofkën Mirud ishte pjesë e ceremonisë së ...

Edhe pse fitoi, Dua Lipa kritikon Grammyn për vitin e kaluar

Lajm - 12.02.2019

Dua Lipa ka thënë se këtë vit “ka pasur më shumë femra për Grammy”, por e ka kritikuar këtë event për vitin e kaluar ku kishte më pak fitues…derisa ajo ka festuar dy çmimet bashkë me familjen e saj.

Këngëtari shqiptar në “Grammy”, ja si u vesh (FOTO)

Tetova Sot - 12.02.2019

Ai ka qenë në eventin e madh “Grammy”. Në këtë spektakël prestigjioz, këngëtari nga Prizreni, i njohur me nofkën Mirud u prezantua me një veshje interesante, shkruan Syri Kosova.

Përveç Duas dhe Bebes, ky është shqiptari tjetër që mori pjesë në ceremoninë e 'Grammy Awards'

Gazeta Express - 12.02.2019

Kjo mund të ju ketë ikur por edhe këngëtari prizrenas ishte prezent në ngjarjen e madhe "Grammy ...

Ambasadori amerikan e uron Dua Lipën

Lajm - 12.02.2019

Këngëtarja e suksesshme, Dua Lipa ka fituar dy çmime në ceremoninë më të rëndësishme në industrinë e muzikës ‘Grammy Awards’. Këtij suksesi të Duas i janë gëzuar të gjithë, duke filluar nga krerët ...

Ambasadori amerikan, Kosnett për suksesin e Dua Lipës: Është e mrekullueshme të shohësh talentet nga Kosova në skenat ...

Telegrafi - 12.02.2019

Dua Lipa po vazhdon të marr urime dhe përgëzime pas suksesit të arritur gjatë ditëve të kaluara. Të dielën është mbajtur ceremonia e 61-të e ndarjes së çmimeve “Grammy Awards”, ku këngëtarja ...

5 gjërat që nuk i keni ditur për fituesen e “Grammy Awards”, Dua Lipa

Lajmi.net - 12.02.2019

Dua Lipa është shpallur fituese e dy çmimeve në "Grammy Awards". Dua Lipa në “Grammy Awards” u shpall “Artistja më e mirë e re” dhe “Kënga më e mirë në zhanrin dance”, shkruan lajmi.net.

Ambasadori amerikan uron Dua Lipën për çmimet Grammy

Lajmi.net - 12.02.2019

Ambasadori amerikan, Phillip Kosnett ka uruar këngëtaren kosovare, Dua Lipën për çmimet në Grammy. Kosnett ka thënë se është e mrekullueshme të shohësh artistë nga Kosova të njohur në skenat ...

Dua Lipa: Lady Gaga më dhuroi një puthje sa që ishte e mjaftueshme për të mu ndalur truri

Telegrafi - 12.02.2019

Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme të momentit në arenën ndërkombëtare. Këtë epitet bukuroshja jonë e përforcoi edhe gjatë 48 orëve të fundit duke u shpërblye me çmime për punë e ...

Fitoret e modës nga ndarja e çmimeve “Grammy”: Këto dama të njohura dinë çfarë është definicioni i stilit! (Foto)

Telegrafi - 12.02.2019

Shikoni disa nga kombinimet e veshjeve më të bukura nga mbrëmja më prestigjioze e muzikës Në Los-Angeles është mbajtur mbrëmja më prestigjioze e muzikës e vitit – ndarja e çmimeve “Grammy”, ...

Dua Lipa thotë se i ‘iku’ truri pas këtij veprimi të Lady Gagës

Lajmi.net - 12.02.2019

Dua Lipa tregon se çfarë i bëri Lady Gaga para se të dilte në skenën e "Grammy Awards" për ta marrë trogeun e fituar. Dua Lipa përmes një statusi në Twitter ka treguar se ajo pranoi një puthje nga ...

Dua Lipa – Nga Salla e Kuqe në Prishtinë, në triumfin e dyfishtë në Grammy

Koha.net - 12.02.2019

Nga koncertet në Sallë të Kuqe, në koncertet e organizimet më të mëdha botërore ... nga video amatore duke kënduar, tani numëron miliona klikime në YouTube dhe jo ...

Dua Lipa për çmimet ‘Grammy’, një moment që nuk do ta harrojë

Ina - 12.02.2019

Mbrëmjen që kaloi, Dua Lipa, shkruajti historinë në ndarjen e çmimeve “Grammy Aëards”, duke u bërë shqiptarja e parë që ka fituar dy prej tyre. Dua arriti të rrëmbej cmime në dy kategoritë në të ...

Lady Gaga prapë e veçantë, shkon me të brendshme në afterparty

Gazeta Express - 11.02.2019

Lady Gaga është zhveshur në të brendshme të zeza për t’ju bashkuar Mark Ronsonit në klubin e tij “Heartbreak” në after-party të ...

Publikohet video nga performanca e Jennifer Lopez në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Është publikuar edhe video në të cilën Jennifer Lopez shihet duke bërë performancën e saj në ceremoninë e "Grammy Awards'. Këngëtarja Jennifer Lopez ishte e pranishme në natën e ndarjes së çmimeve ...

Kjo është përformanca bombastike e Jennifer Lopez në Grammy

Botasot - 11.02.2019

Jennifer Lopez ka insistuar “se çdo lloj i muzikës mund të inspirojë të gjithë artistët”, e cila gjë erdhi pas kritikave të ndryshme në Grammy Jennifer u kritikua pasi që ajo bëri një kujtim për ...

“Dhe në fund të mbrëmjes jemi vetëm ne”, JLo joshëse në shtrat pranë partnerit

Lajmi.net - 11.02.2019

Jennifer Lopez e ka publikuar një foto me burrin e saj dhe ajo duket tejet joshëse. Këngëtarja Jennifer Lopez ishte e pranishme në ceremoninë e ‘Grammy Awards’ dhe pas një nate të gjatë ka vendosur ...

Kjo është përformanca bombastike e Jennifer Lopez në Grammy

Gazeta Express - 11.02.2019

Jennifer Lopez ka insistuar “se çdo lloj i muzikës mund të inspirojë të gjithë artistët”, e cila gjë erdhi pas kritikave të ndryshme në ...

Dua Lipa falënderon bashkëpunëtorët: Gjatë ceremonisë s’po më punonte truri

Lajmi.net - 11.02.2019

Këngëtarja Dua Lipa është shprehur e emocionuar edhe në postimin e fundit në Instagram në të cilin flet po ashtu për 'Grammy Awards'. Dua, është shqiptarja e parë e cila ka arritur të fitoj çmime në ...

Dua Lipa rrëmbeu dy çmimet në Grammy, por karriera e saj rrezikohet nga mallkimi i çuditshëm (FOTO)

Tetova Sot - 11.02.2019

Dua Lipa na ka bërë të gjithëve mjaft krenarë, pasi rrëmbeu dy çmime Grammy, një prej të cilëve si “Best New Artist”. E ndërkohë që jemi shumë krenarë për këngëtaren shqiptare, por ajo që zbuluam nuk ...

Menjëherë pas “Grammyt’ Alicia Keys publikon këngën e re “Raise a Man”

Lajmi.net - 11.02.2019

Alicia Keys i ka befasuar fansat e saj pasi menjëherë pas ceremonisë së "Grammy" e ka publikuar këngën e saj të re. Këngëtarja Alicia Keys e ka publikuar këngën e re me titull “Raise a Man”, shkruan ...

‘Grammy Awards’ – ceremonia që vlerëson, nderon dhe mbështet të tashmen dhe të shkuarën në industrinë muzikore

Telegrafi - 11.02.2019

Ylli shqiptar me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, shkroi historinë në edicionin e 61-të të Grammy Awards duke fituar dy çmime prestigjioze në ceremoninë e zhvilluar të dielën mbrëma në Staples Center të ...

Dua Lipa flet sërish për çmimet në “Grammy”: Një moment që nuk do ta harroj kurrë

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa duket se ende nuk po mund ta besoj se ka fituar dy çmime të rëndësishme në "Grammy" andaj ka ardhur edhe me një reagim. Këngëtarja, Dua Lipa, është bërë artistja e parë shqiptare që fiton ...

Alicia Keys i befason fansat, pas Grammyt publikon këngën e re

Telegrafi - 11.02.2019

Pasi e udhëhoqi ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards, Alicia Keys e ka publikuar këngën e re të titulluar “Raise a Man”, e cila flet për meshkujt e mirë dhe se të tillë duhet të ketë më shumë.

Alicia Keys me performancë të mahnitshme, luan në dy piano njëkohësisht

Alsat - 11.02.2019

Këngëtarja e famshme Alicia Keys dhuroi një performancë të jashtëzakonshme në Grammy 2019. Krahas kësaj, ajo moderoi mbrëmjen e edicionit të 61-të të ceremonisë Grammy Awards, duke u bërë gruaja e ...

Gashi krenohet me Dua Lipën, kështu e uron për çmimet “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Krenar me Dua Lipën është ndier edhe këngëtari shqiptar Gashi. Këngëtari shqiptar Gashi, e ka uruar këngëtaren Dua Lipa për çmimet që ka marrë në “Grammy”, shkruan lajmi.net.

Në prag të festës së Pavarësisë, presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në “Grammy”

Lajmi.net - 11.02.2019

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i është gëzuar suksesit të Dua Lipës në 'Grammy Awards' në prag të 11 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës. Nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Twitter, ...

Estrada e Kosovës "xheloze", nuk e uruan Duan

Gazeta Express - 11.02.2019

Dua Lipa duket se nuk i ka punët mirë as me këngëtaret e estradës së Kosovës. Edhe pse ajo fitoj dy Grammy të dielën në mbrëmje, atë nuk e kanë uruar disa prej emrave tonë përfshirë Era Istrefi, Nora ...

Dua Lipa thuaje me plot gojën se jeni shqiptare nga Kosova!

Medial - 12.02.2019

Në manifestimin kulturor në Los Angeles,këngëtarja e njohur shqiptare nga Kosova,Dua Lipa u nderua me dy çmime,,GRAMMY,,. Nominimi i saj u përscoll me duartokitje freetike në sallën me qilima të kuq ...

I kaloi pushimet me Ritën, por ja çfarë i ka shkruar Hamilton, Dua Lipës

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa ka fituar dy çmime në ceremoninë "Grammy Awards". Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, i ka fituar dy çmime në dy kategori në ‘Grammy Awards’, atë “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja ...

Pak e kapën, momenti i sikletshëm që i ndodhi Dua Lipës kur po mbante fjalim (VIDEO)

Albeu.com - 11.02.2019

Kngëtarja shqiptare Dua Lipa rrëmbeu dy prej çmimeve më të rëndësishëm gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve "Grammy". Ajo mbajti edhe një fjalim por u vu re se Duas i ndërprenë fjalimin pasi ...

Presidenti Thaçi i gëzohet suksesit të Duas në prag të festës së Pavarësisë

Almakos - 11.02.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, shkroi historinë duke fituar dy çmime në ceremoninë e sivjetme të Grammy Awards. Ylli nga Kosova u shpall artistja e re më e mirë, si dhe e fitoi ...

Edhe pse fitoi, Dua Lipa kritikon Grammyn për vitin e kaluar

Gazeta Express - 11.02.2019

Dua Lipa ka thënë se këtë vit “ka pasur më shumë femra për Grammy”, por e ka kritikuar këtë event për vitin e kaluar ku kishte më pak fitues...derisa ajo ka festuar dy çmimet bashkë me familjen e ...

Dy çmime “Grammy”, nuk ka si të mungojë urimi i të dashurit të Duas

Lajmi.net - 11.02.2019

Dua Lipa ka fituar dy çmime në ceremoninë "Grammy Awards". Dua Lipa ka arritur të fitojë në dy kategori në “Grammy Awards”, atë për “Kënga më e mirë në zhanrin dance” dhe “Artistja më e mirë e re”, ...

Alicia Keys edhe pa grim rrëmben vëmendjen në “Grammy Awards”

Telegrafi - 11.02.2019

Alicia Keys ishte në ceremoninë e 61-të të ndarjes së çmimeve “Grammy Awards” dhe ajo duket se kishte vendosur që të bie në sy të të gjithë të pranishmëve me pamjen e saj.

Ia bëjnë me të padrejtë, Duas ia ndërprejnë fjalimin gjatë pranimit të çmimit në Grammy

Lajm - 11.02.2019

Dua Lipa është zgjedhur si artistja e re më e mirë, çmim ky që artistëve iu jepet rasti ta fitojnë vetëm një herë në jetë. Kështu, këngëtarja sigurisht se është shfaqur me shumë emocione kur ka dalë ...

Berisha: Çika e Kosovës, Dua Lipa ngjitet në zenitin e suksesit

Lajmi.net - 11.02.2019

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka uruar këngëtaren kosovare me famë botërore, Dua Lipa pas triumfit të saj në “Grammy”. Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka uruar yllin e ...

Dua Lipa tregon momentet nga festa me familjen dhe shoqërinë pas mbarimit të “Grammy Awards”

Almakos - 12.02.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, bëri historinë duke fituar dy çmime “Grammy”, në dy kategoritë e vetme në të cilat ishte e nominuar. Mbrëmja më e madhe muzikore e vitit i ka dhënë ...

Urimi i Xherdan Shaqirit për dy çmimet e Dua Lipës në “Grammy Awards”

Lajmi.net - 11.02.2019

Xherdan Shaqiri e ka uruar Dua Lipën për suksesin në "Grammy Awards". Xherdan Shaqiri e ka uruar Dua Lipën pasi mori dy çmime në ceremoninë “Grammy”, shkruan lajmi.net.

Çfarë fitojnë artistët kur shpërblehen me ‘Grammy Award’

Gazeta Express - 11.02.2019

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një ...

Çfarë marrin artistët kur fitojnë çmime në ‘Grammy Award’?

Java News - 11.02.2019

Shumë pyeten nëse artistët paguhen për të performuar në ceremoninë e Grammy ose nëse ata marrin ndonjë shumë të caktuar parash kur fitojnë një çmim. Megjithatë, artistët nuk paguhen me para për të ...

Çmimet Grammy: Dua Lipa, Artistja e Re më e Mirë

VOA - 11.02.2019

Çmimet Grammy këtë vit ishin një himn për suksesin e grave në industrinë muzikore. Artistë e figura të tjera publike në komentet e tyre rrëfyen forcën që kishin gjetur tek muzika gjatë jetës.

Dua Lipa fiton dy çmime në “Grammy Awards”, artistët i gëzohen suksesit të shqiptares

Telegrafi - 11.02.2019

Dua Lipa ka shkruar historinë me arritjen e mbrëmshme në ngjarjen kryesore botërore të muzikës. Këngëtarja shqiptare ka fituar dy çmime prestigjioze duke konfirmuar se kishte një vit të ...