TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fushata 20 mln euro/ DW: A do hetohet Rama pas deklaratës së Tahirit?!

Mapo - 11.09.2019

Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit gjyqësor për ish-ministrin Saimir Tahiri. Rifillimi i gjyqit të martën bëri publike përfundimin e hetimeve dhe pretencën e ...

Tahiri nxjerr e-mailin sekret që iu dërgua prokurorit për Habilajt (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.09.2019

Ka dalë në media e-maili sekret i ish-shefiy kundër krimit të organizuar në Vlorë, Gjergji Kohillas ndaj prokurorit Dritan Prençi ku i jepte informacion të detajuar për aktivitetin kriminal në ...

Tahiri hedh ‘topin’ tek qeveritë e kaluara për rritjen e numrit të ministrave

Zeri - 11.09.2019

Koordinatori Nacional i Reformës Shtetërore Besnik Tahiri në një intervistë për gazetën “Zëri”, ka folur edhe për stagnimin e implementimit të Ligjit për Paga.

Tiranë: Çështja Tahiri provë e drejtësisë së reformuar

DW - 11.09.2019

A është marrë me trafik droge dhe ka bashkëpunuar me një grup kriminal trafikantësh ish-ministri i Brendshëm Tahiri? Gjykata e Krimeve të Rënda e shtyu për në 19 shtator vijimin e procesit të nisur ...

Publikohet e-maili ‘sekret’ që Saimir Tahiri tregoi në seancën gjyqësore

Gazeta Express - 11.09.2019

A2 ka mundur të sigurojë email-et e paraqitura në Gjykatën e Krimeve të Rënda nga ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, të cilat sipas tij, vërtetojnë se policia ishte në ndjekje të grupit Habilaj.

Manjani: Tahiri shanse për pafajësi, dosje të varfër me prova dhe të pasur me lajme

Botasot - 11.09.2019

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri, për të cilin prokuroria dje kërkoi 12 vite burg.

"Duhen prova, jo llafe", Ylli Manjani sulmon ashpër Prokurorinë për çështjen e Saimir Tahirit

SOT - 11.09.2019

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar për procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri. Kujtojmë se dje prokuroria dje kërkoi 12 vite burg për Tahirin.

Ylli Manjani: Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, në gjykatë duhen prova, jo llafe

Gazeta Tema - 11.09.2019

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaron se Saimir Tahiri nuk ka shanse të dënohet, pasi në në gjykatë, sipas tij, duhen prova, jo llafe. Në një shënin në facebook, Manjani shkrunaan se “e ...

“Sjellja politike e Saimirit ka prodhuar jo pak viktima”, Manjani: Tahiri shanse për pafajësi

BalkanWeb - 11.09.2019

“Sjellja politike e vetë Saimirit ka prodhuar jo pak viktima, që sot kanë të gjithë të drejtë të kërkojnë shpagim. Por Saimiri nuk po gjykohet për produktin e punës së tij si ministër.

Manjani: Sjellja politike e Saimirit ka prodhuar jo pak viktima

Durres Lajm - 11.09.2019

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit Saimir Tahiri, për të cilin prokuroria dje kërkoi 12 vite burg.

Prokuroria fundos Tahirin, kërkon 12 vite burg për ish-ministrin, amerikanët monitorojnë procesin, ja detajet e gjyqit

SOT - 11.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda lëkundi dje pozitat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri kur kërkoi 12 vite burg për të. Ditën e djeshme tek Krimet e Rënda u mbajt një seancë maratonë për ...

“Tahiri”, luhet akti final! Prokuroria është e paqartë para gjykatës: Gjithë pikëpyetjet e organit të akuzës

Gazeta Tema - 11.09.2019

Prokuroria për Krimet e Rënda ka dhënë pretencën duke kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri dhe ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, Jaeld Çela, të cilët akuzohen për ...

Prokuroria kërkon 12 vjet burg/ Ish-prokurori tregon se çfarë do të ndodhë me Tahirin më 19 shtator nëse shpallet ...

SOT - 10.09.2019

Ish-Prokurori Shkëlqim Hajdari tregoi se çfarë do të ndodhë me Saimir Tahirin nëse Gjykata do ta shpallë fajtor në seancën e 19 shtatorit. Ai tha se pa u marrë një vendim i formës së prerë, Tahiri do ...

“Habilajt”, 8 vite burg Saimir Tahirit/ Ish-ministri, tre akuza se ndihmoi vëllezërit trafikantë në Vlorë

Top Channel - 10.09.2019

Orën nëntë të kësaj të marte , Saimir Tahiri e kishte pritur gjatë gjithë verës, ashtu sikurse edhe monitoruesit e ambasadës amerikane që nuk munguan edhe gjatë pretencës.

Tiranë: Prokuroria kërkon 12 vjet burg për Tahirin

VOA - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi sot 12 vite burg për ish-ministrin e brendshëm, Saimir Tahiri, për bashkëpunim me një grup kriminal në trafikim të lëndëve narkotike drejt Italisë në të paktën 4 ...

Nuk ndalet Dritan Zagani, publikon foton dhe parashikon vendimin përfundimtar të Gjykatës për Saimir Tahirin

SOT - 10.09.2019

Ish-oficeri i anti-drogës, Dritan Zagani parashikon se Saimir Tahiri do të dënohet me burg nga Gjykata e Krimeve të Rënda. “Filloj zbatimi i operacionit ‘Dimri i fundit’, pas këtij dënimi dhjetra do ...

"I thanë se ka drekuar me Habilajt", Klodiana Lala nxjerr detajet e forta, tregon se çfarë ndodhi në procesin ...

SOT - 10.09.2019

Gazetarja Klodiana Lala foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar nga prokurorë, që kishin me vete një dosje ...

‘Si mund t'i bëja të dyja?’, Tahiri kujton arritjen e tij të madhe kur ishte ministër

SOT - 10.09.2019

Një akuzë absurde e ka konsideruar ish-ministri Tahiri, teksa në vëmendje ka sjellë një nga arritjet e tij më të mëdha teksa drejtonte ministrinë e Brendshme: Pastrimin e Lazaratit nga droga.

Gazetarja Klodiana Lala: Ja çfarë ndodhi në procesin e sotëm gjyqësor të Tahirit

Gazeta Express - 10.09.2019

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar ...

"Të hetohet edhe Rama?!", Saimir Tahiri jep përgjigjen e prerë

SOT - 10.09.2019

Duke u ndalur tek përgjimet, ku dëgjohet se fitonte 5 milion euro në muaj dhe se ka shpenzuar 20 mln euro në fushatë, ish-ministri Tahiri tha se ky është një përgjim banal dhe nëse do ishte e ...

Gazetarja Klodiana Lala: Ja çfarë ndodhi në procesin e sotëm gjyqësor të Tahirit

BalkanWeb - 10.09.2019

Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” foli në lidhje me procesin gjyqësor ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Lala deklaroi se pretenca sot ishte e përfaqësuar ...

Saimir Tahiri flet pas seancës: Ato që thotë Prokuroria shqiptare janë gënjeshtra

Lajmi.net - 10.09.2019

Sipas Tahirit, akuzat janë të pabazuara dhe aspak të vërteta (ish-ministri u shpreh se këtë e vërteton edhe prokuroria italiane) dhe asgjë tjetër veçse një farsë e prokurorisë.

Tahiri: Keni harruar ministrin që isha, koha kur luftonim në Lazarat

Top Channel - 10.09.2019

Ndërsa kujoti gjithë sukseset në kohën kur ishte ministër i brendshëm, Saimir Tahiri u drejtua gazetarëve duke thënë se e kanë harruar kohën kur ai ishte ministër e luftonte siç tha Lazaratin.

Saimir Tahiri: Ato që thotë Prokuroria shqiptare janë gënjeshtra, Italia tha të vërtetën

Top Channel - 10.09.2019

Pas shtyrjes se gjyqit ndaj Saimir Tahirit te “Krimet e Rënda”, ish-ministri i Brendshëm ka reaguar përmes një komunikimi të pak minutave më parë me mediat, ku foli rreth akuzave që rëndojnë ...

Tahiri shpërthen në akuza: Ka politikanë që kanë vrarë njerëz, sot janë në majë

Gazeta Express - 10.09.2019

Ish-ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri la Gjykatën për Krime të Rënda rreth orës 16:30, ku kishte mbërritur prej mëngjesit (në 09:00). Aty, Tahiri u njoh me pretencën e Prokurorisë, që ...

1 mijë euro nata? Saimir Tahiri: S’kam paguar më shumë se 140 euro për hotelin

Top Channel - 10.09.2019

Gjatë komunikimit të tij me mediat, pas shtyrjes së gjyqit për në datën 19 shtator, Saimir Tahiri ceku edhe çështjen e akuzave për shpenzime luksoze, jo p[ak herë të adresuara ndaj tij.

"Dikush jashtë gjykatës"...Tahiri bën deklaratën e bujshme

Albeu.com - 10.09.2019

Gjykata ka shtyrë dhënien e vendimit për Saimir Tahirin, i akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike si pjesë e një grupi të strukturuara kriminal .

Klodiana Lala e pyeti nëse do t’i rikthehet politikës, Saimir Tahiri bën deklaratën ‘bombë’: Në krye janë njerëz të ...

SOT - 10.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka bërë një deklaratë të fortë para pak minutash, pas seancës maratonë te Krimet e Rënda. I pyetur nga gazetarja Klodiana Lala nëse beson se Saimir Tahiri do të ...

A duhet të hetohet edhe Rama? Tahiri: Nëse harxhoja 20 mln euro në fushatë, atëherë të merren të gjithë…

BalkanWeb - 10.09.2019

Gjykata e Krimeve të Rënda ka shtyrë për në datën 19 shator seancën e radhës për ish-ministrin Saimir Tahiri dhe Jaeld Çelën, ku pritet të lexohet mbrojtja për ish drejtorin e Policisë Vlorë dhe më ...

7 orë te krimet e rënda, flet Tahiri: Kam prova, Prokuroria mund t'i verifikonte lehtë!

SOT - 10.09.2019

Shtyhet seanca për ish-ministrin Saimir Tahiri. Në përfundim të kësaj seance gjyqësore, Tahiri tha se ka paraqitur prova që janë të pakundërshtueshme.

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin Saimir Tahiri

Evropaelire - 10.09.2019

Prokuroria e Shqipërisë ka paraqitur të martën përfundimin e hetimeve ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi 12 vjet burg për ish-ministrin Tahiri, për ...

Tahiri me skicë në Gjykatë, mbrohet vetë me 'letër e laps': Ja pse jam i pastër...6 shkresat sekrete për ...

SOT - 10.09.2019

Menjëherë pas pretencës së Prokurorisë, në Gjykatën për Krime të Rënda, ish-ministri Saimir Tahiri ka mbrojtur veten, duke i argumentuar dhe ilustruar me skica, data dhe dokumente.

Gjyqi shtyhet më 19 shtator, flet Tahiri: Kjo prokurori gënjen, e vërteta do dalë shpejt

Gazeta Express - 10.09.2019

Pas një seance maratonë prej disa orësh, gjyqi ndaj ish- Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë për më datën 19 shtator. Në dalje të gjykatës së krimeve të rënda, Tahiri ka folur në lidhje ...

“Të hetohet Edi Rama” Tahiri shpjegon deklaratën e bërë para gjyqtarëve

Gazeta Express - 10.09.2019

Në përfundim të seancës maratonë ku akuzohet për trafik ndërkombëtar droge, Saimir Tahiri ka shpjeguar një deklaratë të tij në gjyq, ku fliste për hetimin e të gjithëve.

Prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish-ministrin, reagon për herë të parë Dritan Zagani, nxjerr foton e Saimir Tahirit: ...

SOT - 10.09.2019

Ish-drejtuesi i policisë Dritan Zagani, i cili denoncoi i pari lidhjet e ish-ministrit të Brendshëm me Habilajt, ka reaguar lidhur me pretencën e prokurorisë, e cila kërkoi 12 vjet burg për Tahirin.

“30 mijë € për Saimirin, drekë me ‘shefin e madh’”, Tahiri nuk përmbahet, ‘sfidon’ hapur prokurorët: Ja kë takova në ...

SOT - 10.09.2019

Vijon seanca maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë.

Shtyhet seanca për Saimir Tahirin, ish-ministri: Akuzat skandaloze, policët nën varësinë time denoncuan Habilajt

BalkanWeb - 10.09.2019

Është shtyrë për më datë 19 shtator gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Tahiri akuzohet tashmë për tre vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe ...

Publikohet një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë/ Dëshmia e policit: Si më telefonoi Saimir Tahiri në mbrëmje, i ...

SOT - 10.09.2019

Të tjera detaje kanë dalë nga dosja e shumëpërfolur e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, zbardhet një tjetër pjesë nga dosja e Prokurorisë për Tahirin.

Tahiri nuk ‘kursen’ as ministrat e qeverisë Rama, i nxjerr hapur në mes të gjyqit: Jo si ajo tjetra që paguante 900 ...

SOT - 10.09.2019

Ndërsa ka bërë mbrojtjen e tij në seancën gjyqësore, ku prokuroria lexoi pretencën ndaj tij, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri nuk ka kursyer as ministrat e kabinetit qeveritar ku vetë bënte ...

1 mijë euro nata? Saimir Tahiri: S’kam paguar më shumë se 140 euro për hotelin

Gazeta Tema - 10.09.2019

Gjatë komunikimit të tij me mediat, pas shtyrjes së gjyqit për në datën 19 shtator, Saimir Tahiri ceku edhe çështjen e akuzave për shpenzime luksoze, jo p[ak herë të adresuara ndaj tij.

Gjyqi ndaj Tahirit, prokuroria kërkon 12 vjet burg për ish ministrin

ABC News - 10.09.2019

Prokuroria ka kërkuar 12 vjet për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, në seancën që po vijon që prej orës 9:00 të mëngjesit në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

“Ta hajë dreqi …30 mijë çoja Saimirit”! Zbardhen përgjimet e reja për dosjen “Tahiri”, ja policja që udhëtoi me ...

BalkanWeb - 10.09.2019

“BalkanWeb” ka siguruar dosjen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. “BalkanWeb” sjell një tjetër pjesë të rëndësishme të kësaj dosjeje, në të cilën ...

“Si ka mundësi, ja kemi futur njëri-tjetrit?!”/ Surprizon Tahiri, zbulon e-mailet konfidenciale të Kohilës dhe Jaeld ...

SOT - 10.09.2019

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka dhënë informacione të reja në mbrojtjen që po bën në Gjykatën e Krimeve të Rënda ku prokuroria kërkoi ndaj tij 12 vite burg, që nëse dënohet ulen ...

Procesi Tahiri në Tiranë - Prokuroria kërkon 12 vjet burg

DW - 10.09.2019

Në Tiranë zhvillohet procesi kundër ish-ministri të Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokuroria ka kërkuar dënim me burg 12 vjet. Në procesin kundër ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri në Tiranë, ...

Gjyqi shtyhet më 19 shtator, flet Tahiri: Kjo prokurori gënjen, e vërteta do dalë shpejt

Tetova Sot - 10.09.2019

Pas një seance maratonë prej disa orësh, gjyqi ndaj ish- Ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë për më datën 19 shtator. Në dalje të gjykatës së krimeve të rënda, Tahiri ka folur në lidhje ...

Prokuroria jep pretencën, Tahiri: Proces i montuar që nga fillimi

ABC News - 10.09.2019

12 vjet burg ka kërkuar Prokuroria e Krimeve të Rënda për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri në seancën që po vijon në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Seanca gjyqësore ndaj ish- Ministrit, Tahiri sulmon Etilda Gjonin: S’kam paguar 900 euro nata si ajo tjetra

Gazeta Express - 10.09.2019

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka kërkuar pafajësinë sot në një seancë maratonë që është zhvilluar në gjykatën për Krimet e Rënda. Ish-ministri ka mbrojtur vetë veten, ku që prej orës 11 ka ...

Zëri i Amerikës: Prokuroria kërkon 12 vjet burg për Saimir Tahirin

Mapo - 10.09.2019

Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi sot 12 vite burg për ish-ministrin e brendshëm, Saimir Tahiri, për bashkëpunim me nje grup kriminal në trafim të lëndëve narkotike drejt Italisë në të paktën 4 ...

Shtyhet seanca për Tahirin, ish-ministri: Akuzat skandaloze

Durres Lajm - 10.09.2019

Gjyqi në ngarkim të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë për më datë 19 shtator. Tahiri akuzohet tashmë për vepra të rënda penale, që kanë të bëjnë me trafik droge dhe pjesëmarrje në ...

“30 mijë € për Saimirin, drekë me ‘shefin e madh’”, Tahiri i ashpër me prokurorët: Ja kë takova në zyrë

BalkanWeb - 10.09.2019

Vijon seanca maratonë ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, në Gjykatën e Krimeve të Rënda, e cila po ndiqet dhe nga përfaqësues të ambasadës së SHBA në Tiranë.