TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Shpëtuam falë mrekullisë”! Video-Dëshmi, si nisi stuhia në Greqi

BalkanWeb - 12.07.2019

Mediet greke kanë publikuar pamje të reja të katastrofës natyrore, që përfshiu vendin dy ditë më parë, duke iu marrë jetën 7 turistëve e plagosur mbi 100 të tjerë.

Stuhia në Greqi vret shtatë persona, alarm se mund të përsëritet

Koha.net - 12.07.2019

Stuhia e fuqishme e ditëve të fundit ka goditur edhe Greqinë, ku në rajonin e Halkidikit mbetën të vdekur edhe dy fëmijë, në mesin e shtatë personave në total.

Dimitrov shprehu ngushëllim për të pësuarit nga moti i lig në Halkidiki

Medial - 12.07.2019

Shkup, 12 korrik 2019 (MEDIAL) – Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, shprehu ngushëllim për personat që pësuan nga moti i lig në Halkidiki, në të cilin jetën e ...

Gjashtë turistë humbin jetën nga stuhia në Greqi

SOT - 11.07.2019

​Gjashtë turistë janë vrarë dhe të paktën 30 të tjerë janë plagosur në një stuhi të dhunshme që përfshiu një rajon të Greqisë veriore. Erërat me erë të fortë dhe shi përfshinë Halkidikin, afër ...

MPJ-ja publikoi numër kujdestarie nga Konsullata e përgjithshme në Selanik

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Ministria e Punëve të Jashtme publikoi numër telefonik kujdestar në të cilin shtetasit e Maqedonisë së Veriut do të mund të paraqiten nëse eventualisht lëndohen në ...

Stuhia në Greqi, 7 turistë humbën jetën në Halkidiki

Alsat - 11.07.2019

Shtatë viktima dhe të paktën 30 të plagosur është bilanci i një shtrëngate të furishme që shpërtheu mbrëmë në Greqinë veriore. Forca shkatërrimtare e stuhisë u shpërnda në zonën turistike të ...

Stuhia që shkaktoi viktima në Greqi, aty ishte edhe një familje shqiptare/ Jemi me fat që jemi gjallë

Alsat - 11.07.2019

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë raportohet të jenë plagosur si pasojë e një stuhie tronditëse që goditi Halkidikin e Greqisë natën e kaluar.

Stuhia në Halkidiki, 7 viktima dhe dhjetëra të plagosur

ABC News - 11.07.2019

Stuhia e së mërkurës në Halkidiki shkaktoi 7 viktima mes të cilëve dhe dy fëmijë, dhjetëra të plagosur dhe dëme të shumta material. Pjesa më e madhe e viktimave ishin turistë Shtatë të vdekur, ...

Stuhia në Greqi lë të vdekur dy fëmijë në mesin e gjashtë shtetasve të huaj

Telegrafi - 11.07.2019

Dy fëmijë nga gjashtë shtetas të huaj kanë mbetur të vdekur pasi një stuhi e ashpër goditi zonën turistike të Halkidhikut rreth 80 kilometra në lindje të Selanikut.

Shqetësuese: Nënat me fëmijë në krah kërkojnë ndihmë nga moti i keq

Alsat - 11.07.2019

Moti i keq që pothuajse shkatërroi gjithçka për rreth, njerëzit dhe nënat me fëmijët e tyre në krah kanë kërkuar ndihmë duke kërkuar vend për tu fshehur.

Stuhi e fortë në Greqi, humbin jetën 6 turistë

RTSH - 11.07.2019

Gjashtë turistë kanë humbur jetën dhe të paktën 30 të tjerë janë plagosur pas një stuhie të fortë në Halkidiki të Greqisë. Një çift nga Çekia humbi jetën teksa makina me të cilën udhëtonin u përmbys, ...

S’ka kosovarë të lënduar nga stuhia në Greqi që mbyti 6 persona

Gazeta Express - 11.07.2019

Ministria e Punëve të Jashtme në Kosovë në kontaktet me autoritetet e spitalit të Halkidiki pas stuhisë në Greqi që i la të vdekur 6 persona e mbi 100 të lënduar, ka konfirmuar se në mesin e tyre nuk ...

Video e frikshme, si u shkatërrua në 10 minuta Halkidiki i Greqisë

BalkanWeb - 11.07.2019

Mediet greke kanë publikuar pamje të reja nga stuhia e tmerrshme, që përfshiu vendin mbrëmjen e kaluar, duke iu marrë jetën gjashtë turistëve e plagosur qindra të tjerë, mes të cilëve edhe shqiptarë.

7 turistë të vdekur nga stuhia ne Halkidiki (Video)

Respublica - 11.07.2019

Makina të kthyera përmbys, pemë të çrrënjosura, shtëpi e dyqane të shkatërruara, por edhe 7 të vdekur e mbi 100 të plagosur. Ky është bilanci tragjik i stuhisë vrastare që goditi plazhet e njohura të ...

MPJ-ja e RMV-së u deklarua për fatkeqësinë në Halkidiki

Portalb - 11.07.2019

Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ) e Republikës së Maqedonisë së Veriut (RMV) është deklaruar në lidhje me fatkeqësinë natyrore që ndodhi në Halkidiki të Greqisë , ku si pasojë humbën jetën 6 ...

Gjashtë turistë humbin jetën nga stuhia në Greqi

Evropaelire - 11.07.2019

Gjashtë turistë humbën jetën dhe së paku 30 njerëz të tjerë u plagosën nga një stuhi e fuqishme që përfshiu një rajon në veri të Greqisë. Erërat e rrëmbyeshme dhe shirat e furishëm përfshinë ...

Pamje të frikshme nga Greqia/Ç’mbeti në destinacionin e shqiptarëve

BalkanWeb - 11.07.2019

Një tragjedi ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Greqi, për shkak të motit të tmerrshëm, që përfshiu vendin fqinj. Gazetarja Ira Londo raportoi për “BalkanWeb” se gjashtë turistë, mes të cilëve edhe dy ...

Stuhia mbyt gjashtë turistë në Greqi (VIDEO)

Zhurnal - 11.07.2019

Gjashtë turistë kanë vdekur dhe të paktën 30 të tjerë janë lënduar pas stuhisë së fuqishme që që përfshiu pjesën veriore të Greqisë, Erërat dhe shiu kapluan më së shumti Halkidikin, afër qytetit të ...

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë së Veriut në Halkidiki (PLT)

Medial - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik 2019 (MEDIAL) – Deri në këtë moment nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë së Veriut nga moti i lig që e kaploi rajonin më të gjerë Halkidiki, konfirmuan për ...

Greqi, nga stuhia me erëra të fuqishme humbin jetën 6 persona

Medial - 11.07.2019

Një stuhi me erëra të fuqishme dhe shira të rrëmbyeshëm shkaktuan vdekjen e gjashtë personave dhe lënduan qindra të tjerë në Greqinë veriore, njoftojnë autoritetet, raporton Anadolu Ageny (AA).

FOTOT: Stuhia shkakton kaos në Greqinë veriore, vdesin 6 turistë, 30 të tjerë të plagosur

Gazeta Tema - 11.07.2019

Moti i stuhishëm në Greqi u ka marrë jetën të paktën gjashtë turistëve në gadishullin e Halkidikit afër Selanikut. 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur nga furtuna dhe shira të rrëmbyer që përshkuan ...

6 turistë të pa jetë dhe 30 në spital pas stuhisë së madhe në Greqi!

LajmiFundit - 11.07.2019

Një stuhi e furishme përfshiu rajonin të Greqisë veriore, ku 6 turistë janë vrarë dhe të paktën 30 të tjerë janë plagosur. Erërat e forta përfshinë Halkidikin, afër qytetit të Selanikut.

Greqi, 6 të vdekur dhe 120 të plagosur nga moti i keq

Top Channel - 11.07.2019

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë plagosur pas një stuhie të fuqishme që ka prekur zonën turistike të Halkidhikisë rreth 80 km në lindje të Selanikut.

Stuhi vdekjeprurëse në Halkidiki, humbin jetën 6 turistë, ndër ta 2 fëmijë (VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2019

Këto janë imazhet tronditëse të asaj që ndodhi në Halkidiki të Greqisë: katastrofë e shkaktar nga moti i keq që vrau gjashtë persona dhe plagosi njëqind të tjerë.

MPJ: Nuk ka shtetas të Maqedonisë që kanë pësuar nga moti i ligë në Halkidiki

Telegrafi - 11.07.2019

Konsullata e përgjithshme e Maqedonisë së Veriut në Selanik ka njoftuar se nuk ka shtetas të Maqedonisë që e kanë humbur jetën mbrëmë nga moti i ligë që e kaploi Halkidikun.

Tragjedi/ Stuhia e madhe godet Greqinë, vdesin 7 turistë (Foto)

BalkanWeb - 11.07.2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, për shkak të motit të keq. Një stuhi e madhe ka goditur gadishullin Halkidiki në vendin fqinj, duke iu marrë jetën shtatë turistëve dhe lënë të plagosur me ...

Dimitrov shprehu ngushëllim për të pësuarit nga moti i lig në Halkidiki

Zhurnal - 12.07.2019

Shkup, 12 korrik, zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, shprehu ngushëllim për personat që pësuan nga moti i lig në Halkidiki, në të cilin jetën e humbën ...

MPJ-ja publikoi numër kujdestarie nga Konsullata e përgjithshme në Selanik

Tetova Sot - 11.07.2019

Ministria e Punëve të Jashtme publikoi numër telefonik kujdestar në të cilin shtetasit e Maqedonisë së Veriut do të mund të paraqiten nëse eventualisht lëndohen në motin e ligë që e përfshiu mbrëmë ...

Stuhia që shkaktoi viktima në Greqi, aty ishte edhe një familje shqiptare/ Jemi me fat që jemi gjallë

Tetova Sot - 11.07.2019

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe qindra të tjerë raportohet të jenë plagosur si pasojë e një stuhie tronditëse që goditi Halkidikin e Greqisë natën e kaluar.

Stuhia në Halkidiki, 7 viktima dhe dhjetëra të plagosur

Medial - 11.07.2019

Stuhia e së mërkurës në Halkidiki shkaktoi 7 viktima mes të cilëve dhe dy fëmijë, dhjetëra të plagosur dhe dëme të shumta material. Pjesa më e madhe e viktimave ishin turistë Shtatë të vdekur, ...

Shqetësuese: Nënat me fëmijë në krah kërkojnë ndihmë nga moti i keq

Tetova Sot - 11.07.2019

Moti i keq që pothuajse shkatërroi gjithçka për rreth, njerëzit dhe nënat me fëmijët e tyre në krah kanë kërkuar ndihmë duke kërkuar vend për tu fshehur.

Janë shkulur pemë, shtëpi e dyqane dhe janë përmbysur makina/ Pamje të frikshme nga Greqia. Ç’mbeti në destinacionin e ...

SOT - 11.07.2019

Një tragjedi ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Greqi, për shkak të motit të tmerrshëm, që përfshiu vendin fqinj. Gazetarja Ira Londo raportoi për “BalkanWeb” se gjashtë turistë, mes të cilëve edhe dy ...

Stuhia mbyt gjashtë turistë në Greqi (VIDEO)

Tetova Sot - 11.07.2019

Gjashtë turistë kanë vdekur dhe të paktën 30 të tjerë janë lënduar pas stuhisë së fuqishme që që përfshiu pjesën veriore të Greqisë, Erërat dhe shiu kapluan më së shumti Halkidikin, afër qytetit të ...

MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë së Veriut në Halkidiki

Zhurnal - 11.07.2019

Shkup, 11 korrik, zhurnal.mk – Deri në këtë moment nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë së Veriut nga moti i lig që e kaploi rajonin më të gjerë Halkidiki, konfirmuan për MIA-n nga ...

Rëndohet bilanci i të vdekurve nga stuhia në Greqi (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 11.07.2019

7 viktima dhe të paktën 30 të plagosur është bilanci i një shtrëngate të furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës në Greqinë veriore . Forca shkatërrimtare e stuhisë u shpërnda në zonën turistike ...

Greqi, 6 të vdekur dhe 120 të plagosur nga moti i keq

Botasot - 11.07.2019

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë plagosur pas një stuhie të fuqishme që ka prekur zonën turistike të Halkidhikisë rreth 80 km në lindje të Selanikut.

Stuhi vdekjeprurëse në Hallkidiki, humbin jetën 4 veta ndër ta 2 fëmijë

Antpress - 11.07.2019

Këto janë imazhet tronditëse të asaj që ndodhi në Halkidiki të Greqisë: katastrofë e shkaktar nga moti i keq që vrau gjashtë persona dhe plagosi njëqind të tjerë.

MPJ: Nuk ka shtetas të Maqedonisë që kanë pësuar nga moti i ligë në Halkidiki

Botasot - 11.07.2019

Konsullata e përgjithshme e Maqedonisë së Veriut në Selanik ka njoftuar se nuk ka shtetas të Maqedonisë që e kanë humbur jetën mbrëmë nga moti i ligë që e kaploi Halkidikun.

Çka po ndodh kështu në botë, stuhia vret disa turistë në Greqi, lëndon dhjetëra të tjerë

Gazeta Express - 11.07.2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, për shkak të motit të keq. Një stuhi e madhe ka goditur gadishullin Halkidiki në vendin fqinj, duke iu marrë jetën gjashtë turistëve dhe lënë të plagosur me ...

Stuhia në Halkidiki, 7 viktima dhe dhjetëra të plagosur

Ina - 11.07.2019

Shtatë të vdekur, dhjetëra të plagosur dhe dëme të pallogaritshme materiale është bilanci i stuhisë që goditi gadishullin turistik të Halkidikisë mbrëmjen e të mërkurës.

6 të vdekur! Mes të lënduarëve edhe shqiptarë, tmerri që la pas stuhia në Greqi (FOTO LAJM)

Albeu.com - 11.07.2019

Një tragjedi ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në Greqi, për shkak të motit të tmerrshëm, që përfshiu vendin fqinj. Gjashtë turistë, mes të cilëve edhe dy fëmijë 8 e 2 vjeç, kanë humbur jetën në ...

Deri më tani nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë së Veriut në Halkidiki

Gazeta Express - 11.07.2019

Deri në këtë moment nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë së Veriut nga moti i lig që e kaploi rajonin më të gjerë Halkidiki, konfirmuan për MIA-n nga MPJ.

Stuhia vret 7 turistë në Greqi, mes tyre edhe dy fëmijë

Shqipmedia - 11.07.2019

7 viktima dhe të paktën 100 të plagosur është bilanci tragjik nga moti i keq dhe një shtrëngate të furishme që shpërtheu mbrëmjen e së mërkurës në Greqinë veriore.

6 të vdekur dhe 120 të plagosur nga moti i keq në Greqi

Koha.net - 11.07.2019

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë plagosur pas një stuhie të fuqishme që ka prekur zonën turistike të Halkidhikisë rreth 80 km në lindje të Selanikut.

Video/ Stuhia godet Greqinë, vdesin 6 turistë, mes tyre 2 fëmijë

Mapo - 11.07.2019

Një stuhi e madhe ka goditur Greqinë. Stuhia ka goditur gadishullin Halkidiki në vendin fqinj, duke iu marrë jetën gjashtë turistëve. Mediat e huaja raportojnë se mes viktimave janë edhe dy fëmijë 8 ...

Deri më tani nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë së Veriut në Halkidiki

Flaka - 11.07.2019

Deri në këtë moment nuk ka informacione për shtetas të pësuar të Maqedonisë së Veriut nga moti i lig që e kaploi rajonin më të gjerë Halkidiki, konfirmuan për MIA-n nga MPJ.

Greqi, 6 të vdekur dhe 120 të plagosur nga moti i keq

Ina - 11.07.2019

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë plagosur pas një stuhie të fuqishme që ka prekur zonën turistike të Halkidhikisë rreth 80 km në lindje të Selanikut.

Stuhia godet Greqinë/ Vdesin 6 turistë, mbi 100 persona të tjerë janë plagosur (Fotot çfarë mbeti pas)

SOT - 11.07.2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, për shkak të motit të keq. Një stuhi e madhe ka goditur gadishullin Halkidiki në vendin fqinj, duke iu marrë jetën gjashtë turistëve dhe lënë të plagosur me ...

Gjashtë të vdekur dhe 120 të plagosur nga moti i keq në Greqi

Telegrafi - 11.07.2019

Gjashtë persona kanë humbur jetën dhe dhjetëra janë plagosur pas një stuhie të fuqishme që ka prekur zonën turistike të Halkidhikisë rreth 80 kilometra në lindje të Selanikut.

Stuhi vdekjeprurëse në Halkidiki të Greqisë, kanë ndërruar jetë 6 turistë

Portalb - 11.07.2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, për shkak të motit të keq. Një stuhi e madhe ka goditur gadishullin Halkidiki në vendin fqinj, duke iu marrë jetën gjashtë turistëve dhe lënë të plagosur me ...