TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Thaçi uron fermerët për nisjen e fushatës së korrje-shirjeve të grurit

Lajmi.net - 11.07.2018

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, bashkë me Zëvendësministrin e Bujqësisë dhe Kryetarin e Ferizajt, sot kanë përcjellë për së afërmi fushatën e korrje-shirjeve të grurit në Komunën e ...

Thaçi: Do të jemi gjithmonë pranë fermerëve

Telegrafi - 11.07.2018

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka uruar fermerët për nisjen e korrje-shirjeve. Thaçi përmes një postimi në Facebook ka thënë se si institucione të vendit, si president i vendit, do të jemi ...

Zv/ministri Krasniqi thotë se fermerët e grurit do të mbështeten nga MBPZHR me nga 150 Euro për hektar

Lajmi.net - 11.07.2018

Zëvendësministri i MPBZHR'së, Mevludin Krasniqi, e ka shoqëruar sot Presidentin Hashim Thaçi, për të parë nga afër mbarëvajtjen e fushatës së korrje-shirjeve të grurit tek disa fermerë.

Dëmet nga të reshurat, premtohet kompensim për fermerët

Botasot - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi së bashku me kryetarin e Ferizajt, Agim Aliu gjatë ditës së sotme nga afër kanë mbikëqyrur korrje-shirjet në fshatin Prelez të Jerlive.

Dëmet nga të reshurat, premtohet kompensim për fermerët

Telegrafi - 11.07.2018

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi së bashku me kryetarin e Ferizajt, Agim Aliu gjatë ditës së sotme nga afër kanë mbikëqyrur korrje-shirjet në fshatin Prelez të Jerlive.