TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ish-minatorët interpelancë me kryeministrin

RTSH - 16.04.2018

Statusi i minatorit kërkohet të miratohet sa më shpejt. Kjo është vetëm një nga kërkesat që ish-minatorët, themelues të sindikatës së minatorëve “Janar 1991”, parashtruan në një interpelancë me ...

Gjiknuri: Paga më të larta për minatorët. Po punohet mbi draftin për statusin

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANE- Në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë ka një draft të paraqitur nga grupet e sindikatave për statusin e minatorit mbi të cilin ende po punohet.

Pa zgjidhje! Ahmetaj-minatorëve: Merruni vesh me njëri-tjetrin

Mapo - 16.04.2018

Minatorët duket se janë të pakënaqur me politikat që ndjek qeveria. Gjatë një videokonference në zyrën e bashkëqeverisjes, kryeministri Rama është përballur me kërkesa sa i takon taksave dhe pagave.

Rama: Do t’u imponojmë kompanive sigurimin e jetës së çdo minatori

ABC News - 16.04.2018

Qeveria do të detyrojë me ligj kompanitë minerare të sigurojë jetën e çdo minatori që punon në to. Kryeministri e njoftoi këtë gjatë një interpelancë online me një përfaqësi të minatoreve, ku u ...

“Prite pak timonin majtas se po ecën shumë djathtas…”, minatori zë ngushtë Ramën

LajmiFundit - 16.04.2018

Përfaqësues të sindikatës së minatorëve janë në lidhje online me kryeministrin Edi Rama e dy ministrat Arben Ahmetaj e Damian Gjiknuri. Një prej tyre iu ankua kryeministrit për politikën e taksave ...

Rama video-konferencë me minatorët, deputeti i LSI i kujton premtimet e vitit 2011

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANE- Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu e cilësoi të shëmtuar video-konferencën e realizuar sot nga kryeministri i vendit Edi Rama me minatorët. Sipas tij, kryeminsitri e di shumë mirë për çfarë ...

“Mezi po marrim ilaçet”, minatori i ankohet Ramës për rritjen e taksave

SOT - 16.04.2018

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një interpelancë me Sindikatën e Minatorëve. Kërkesa për këtë interpelancë është bërë nga themeluesit e Sindikatës së Minatorëve “Janar 1991”, të cilët kanë kërkuar ...

“Prite pak timonin majtas se po ecën shumë djathtas”, si i përgjigjet Rama ish-minatorit

BalkanWeb - 16.04.2018

TIRANE- Kryeministri Edi Rama mori pjesë ditën e sotme në një interpelancë online me ish-minatorët. Të pranishëm ishin dhe ministrat Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetaj.

Ish-minatori acaron Ramën: Po ecën djathtas, prite timonin më majtas

Mapo - 16.04.2018

Ndonëse një takim i nisur me falënderime për mundësinë virtuale, për të shprehur pas shumë protestash shqetësimet e tyre përballë kryeministrit, minatorët nuk kursyen edhe ironitë ndaj Edi Ramës dhe ...

Interpelancë me ish-minatorët, Rama: Për shtresat në nevojë kemi bërë më shumë se çdo qeveri

Java News - 16.04.2018

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një interpelancë me një grup ish-minatorësh lidhur me Statusin e Minatorit. Në bashkëbisedimin me ta, kryeministri Edi Rama ka deklaruar se qeveria aktuale, ka ...

Gjiknuri: Paga më të larta për minatorët. Po punohet mbi draftin për statusin

Mapo - 16.04.2018

TIRANE- Në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë ka një draft të paraqitur nga grupet e sindikatave për statusin e minatorit mbi të cilin ende po punohet.

Përparim Spahiu: Statusi i Minatorit mbetet “hallexhi” i dënuar me vdekje

Mapo - 16.04.2018

Ndërkohë që kryeministri Rama zhvillonte interpelancën me minatorët, ka reaguar deputeti i LSI Përparim Spahiu, i cili me anë të një deklarate thotë se kanë kaluar rreth 3 muaj, kjo qeveri, ky ...

“Prije pak timonin majtas se po ecën shumë djathtas”, minatori sugjerim kryeministrit

Java News - 16.04.2018

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat Damian Gjiknuri e Arben Ahmetaj zhvilluan sot një interpelancë me një grup ish-minatorësh të cilët kërkuan informacion lidhur me Statusin e Minatorit.

Interpelanca me minatorët, Gjiknuri: Duhet gjetur një e mesme e artë

SOT - 16.04.2018

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një interpelancë me minatorët. Në këtë takim kanë marrë pjesë edhe minitrat e kabinetit qeveritar, Ministri i Energjisë dhe Intraftukturës, Damian Gjiknuri dhe ...

Deputeti ka një mesazh për minatorët: Çohuni dhe protestoni

LajmiFundit - 15.04.2018

Deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, përmes një postimi në rrjetet sociale i ka drejtuar një thirrje minatorëve për t’u çuar në protesta deri në miratimin e statusit të tyre.

I shpërthen mina, humb jetën minatori në Bulqizë

Lajmi.net - 14.04.2018

Ka humbur jeten një minator në Bulqizë. Angjelosh Shahini 52 vjeçar humbi jetën si pasojë e shpërthimit të minave. Aksidenti me vdekje ka ndodhur në zonën D të galerive, ndërkohë që ai po vendoste ...

I shpërthen mina, humb jetën minatori në Bulqizë

SOT - 14.04.2018

Një minator në Bulqizë ka humbur jetën jetën si pasojë e shpërthimit të minave Bëhet fjalë për shtetasin Angjelosh Shahini. Aksidenti me vdekje ka ndodhur në zonën D të galerive, ndërkohë që ai po ...

Humb jetën një tjetër minator, i shpërthen mina gjatë punës në minierë (EMRI)

BalkanWeb - 14.04.2018

KLOS – Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në minierë, ku një 52 vjeçar ka humbur jetën. BalkanWeb mëson se ai është Angjelosh Shahini, i cili ka gjetur vdekjen pasi i ka shpërthyer mina.

Vdes një tjetër minator 37-vjeçar, i shpërthejnë minat nga pakujdesia

Durres Lajm - 14.04.2018

I shpërthen mina menjëherë, vdes 55-vjeçari Një tjetër minator me detyrën e zjarrmëtarit, si rezultat i pakujdesisë në procesin e shpimit dhe në një zonë ku duhet të avanconte, ka gjetur vdekjen ...

Bulqizë/ Një minator gjen vdekjen nga shpërthimi i pakujdesshëm i minave

Java News - 14.04.2018

Një aksident ka ndodhur sot në Bulqizë, ku një minator me detyrën e zjarrmëtarit, si rezultat i pakujdesisë në procesin e shpimit dhe në një zonë ku duhet të avanconte, ka gjetur vdekjen menjëhershme ...

Rama video konferencë me minatorët, deputeti i LSI i kujton premtimet

SOT - 16.04.2018

Pas interpelancës së kryeministrit Edi Rama me minatorët, ka reaguar edhe LSI, duke e konsideruar të shëmtuar video-konferencën e realizuar nga kreu i qeverisë.

I shpërthen mina, humb jetën minatori në Bulqizë

Telegrafi - 14.04.2018

Ka humbur jeten një minator në Bulqizë. Angjelosh Shahini 52 vjeçar humbi jetën si pasojë e shpërthimit të minave. Aksidenti me vdekje ka ndodhur në zonën D të galerive, ndërkohë që ai po vendoste ...

Humb jetën një tjetër minator, i shpërthen mina gjatë punës në minierë

Mapo - 14.04.2018

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në një minierë të vendit, ku një 52-vjeçar ka humbur jetën. Momenti tragjik ndodhi teksa ishte duke vendosur lëndën plasëse.

I shpërthen mina, humb jeten minatori në Bulqizë, emri

Tetova Sot - 14.04.2018

Ka humbur jeten një minator në Bulqizë. Angjelosh Shahini 52 vjeç humbi jeten si pasojë e shpërthimit të minave. Aksidenti me vdekje ka ndohur në zonën D të galerive, ndërkohë që ai po vendoste ...

Spahiu: Kjo qeveri rrëzoi Statusin e Minatorit, sot Rama bën show me video-konferenca

Java News - 16.04.2018

Në një dalje për mediat pas videokonferencës së kryeministrit Rama me minatorët, deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu ka akuzuar shefin e qeverisë për rrëzimin e Sttusit të Minatorit.

I shpërthen mina, humb jetën minatori në Bulqizë

Almakos - 14.04.2018

Ka humbur jeten një minator në Bulqizë. Angjelosh Shahini 52 vjeçar humbi jetën si pasojë e shpërthimit të minave. Aksidenti me vdekje ka ndodhur në zonën D të galerive, ndërkohë që ai po vendoste ...