TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çfarë na duhet vetingu në polici pa një veting në gjyqësi?

Zhurnal - 08.11.2019

Opinion nga Zekirija Haxhiu Kaluan muaj dhe vite që kur është paralajmëruar vetingu në policinë e vendit, por deri tani as edhe një hap konkret. Ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski sedi ...

Zaev: “Vetingu” në gjyqësor pas zgjedhjeve parlamentare

Portalb - 07.11.2019

Procesi i “vetingut” në gjyqësor do të shqyrtohet pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 12 prillit, njofton Portalb.mk . “Vetingu në gjyqësor, sipas të gjitha gjasave është procedurë që do të ...

Pritet valë dorëheqjesh në drejtësi, precedenti “Llalla” shpëton të zhyturit në afera, ja si gjyqtarët po largohen sapo ...

SOT - 07.11.2019

Bilanci pozitiv i vetingut ka rritur ankthin dhe panikun në radhët e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Deri më tani të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët që janë zhytur në afera kanë përfunduar jashtë ...

Spasovski: Zgjedhjet nuk do ta prolongojnë vetingun në MPB

Flaka - 06.11.2019

Procesi i vetingut në polici rrjedh. Është zgjedhur modeli, është formuar grup i punës i cili do të punojë në atë nëse të shkohet në ligj të ri ose ndryshim të vendimeve ligjore.

Çfarë na duhet vetingu në polici, pa një veting në gjyqësi?

Ina - 08.11.2019

Nga Zekirija Haxhiu Kaluan muaj dhe vite që kur është paralajmëruar vetingu në policinë e vendit, por deri tani as edhe një hap konkret. Ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski, disa herë ...