TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ish-mjeku i UÇK-së: Vetëm Vjosa dhe Albini janë alternativë për Kosovën

Botasot - 21.09.2019

Ish-mjeku i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Liri Loshi, ka thënë se vetëm kandidatët për kryeministër Albin Kurti dhe Vjosa Osmani, janë alternativë e sotme për Kosovën.

Shtohet interesimi i qytetarëve të Mitrovicës për ta mbështetur Vjosa Osmanin për kryeministre

Botasot - 21.09.2019

Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Mitrovicë është në vlugun më të madh për përgatitjet sa më të mira për zgjedhjet nacionale që do të mbahen më gjashtë tetor të këtij viti.

Osmani: Edhe pushteti edhe opozita bashkërisht të punojnë për fillimin e negociatave

Medial - 21.09.2019

Tetovë, 21 shtator 2019 (MEDIAL) – Meritojmë vendim për fillimin e negociatave, por megjithatë për atë do të flasin vendet anëtare të BE-së, ndërsa shteti duhet të mbetet i përqendruar veçanërisht në ...

Osmani: Pushteti dhe opozita bashkërisht punojnë në nisjen e bisedimeve

Telegrafi - 21.09.2019

Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani thotë se Maqedonia ka merituar nisjen e bisedime, megjithatë këtë do ta thonë vendet e BE-së.

Osmani propozon Fond Investiv 300 milionë euro për punësimin e të rinjve

Lajmi.net - 21.09.2019

“Bizneset private do të subvencionohen nëse marrin në punë punëtorë të rinj. Do të ofrohen lirime tatimore për investitorë të mëdhenj për punësimet masive që mund t’i bëjnë ata.

Osmani: Kurrë nuk do të ndodhë më që politikanët të kërkojnë hise nga bizneset

Botasot - 21.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, tha se programi ekonomik në qeverisjen e ardhshme do të nisë në masë të madhe me politikat ekonomike aty ku është lënë në vitin 2017, pasi sipas ...

Hoti: LDK do të krijojë barazi për sektorin privat dhe treg të lirë pa monopole

Lajmi.net - 21.09.2019

“LDK beson në konkurrencë; si mjet esencial i sigurimit të ekonomisë së tregut, zhvillimit dhe prosperitetit. Në këtë drejtim, Qeveria e LDK-së do të zhbëjë të gjitha monopolet jonatyrore në Kosovë; ...

Osmani thotë se do të sjellë investime në Kosovë, flet edhe për monopolet

Gazeta Express - 21.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka shpalosur programin për zhvillim ekonomik në Konventën për Zhvillim dhe Punësim. Osmani tha se qytetarët dhe bizneset në Kosovë janë të ...

Oshëtima e uraganit të LDK-së ua ka futur frikën partive rivale!

Botasot - 21.09.2019

Si asnjëherë më parë, nga shkuarja në amshim e liderit historik Ibrahim Rugova, nominimi i zonjës Vjosa Osmani kandidate për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, e ka prodhuar një ndjenjë ...

Abdixhiku: Vjosa Osmani është kandidate fituese

Gazeta Express - 21.09.2019

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka shpjeguar pse Vjosa Osmani është kandidate e LDK-se për Kryeministre. Sipas tij ajo është e përgatitur profesionalisht, me ...

Çfarë shkruan Lutfi Haziri pas tubimit që e organizoi në mbështetje të Vjosa Osmanit

Gazeta Express - 20.09.2019

Kandidati për deputet nga radhët e LDK’së, Lutfi Haziri, përmes një postimi në Facebook ka thënë se janë mbledhur mijëra kryengritës në qytetin e Gjilanit për të mbështetur kandidaturën për ...

Osmani në Gjilan: Edhe 16 ditë përfundon mentaliteti plaçkitës

Gazeta Express - 20.09.2019

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë të premten në një takim me rininë e Gjilanit, se edhe 16 ditë kanë mbetur nga dita e zgjedhjeve, kur me ...

Haziri: Vjosa do të jetë kryeministre që qeverisë me ligj e kushtetutë e jo me klane

Telegrafi - 20.09.2019

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë të premten gjatë një tubimi me të rinjtë e Gjilanit, se kandidatja e kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmani do të shënojë fitore historike në ...

Dialogu me Serbinë, kryefjala e fushatës zgjedhore në Kosovë

Medial - 20.09.2019

Faktori ndërkombëtar pret nga kryeministri i Kosovës që do të dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, të rifillojë dialogun e ndërprerë me Beogradin zyrtar për arritjen e një marrëveshjeje.

Osmani: Natyrisht që do të fitojmë, por të sigurohemi që fitorja me qenë e fuqishme

Medial - 20.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka mbajtur një takim me rininë e Gjilanit. Ajo fjalimin e saj e ka nisur me fjalë shumë të mira për rininë e këtij qyteti, ashtu si edhe për ...

Ish-komandanti i Koshares: Kurrë s’kam qenë në LDK, kjo parti është e kapur

Botasot - 20.09.2019

Një nga ish-komandantët e UÇK-së në Koshare, Hisen Berisha, ka deklaruar se kurrë në jetën e tij nuk ka qenë anëtar i LDK-së dhe asnjë subjekti tjetër politik, deri tash ku ka aderuar në PDK.

Haziri: Vjosa është zonjë shtëpie në LDK, më 6 tetor do të bëhet zonjë e shtetit

Gazeta Express - 20.09.2019

Nënkryetari i LDK-së dhe Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri sot së bashku me kandidaten e partisë për Kryeministre, Vjosa Osmani. kanë qëndruar në një tubim me të rinjtë në Gjilan , shkruan ...

Hasi me Vjosa Osmanin

Botasot - 20.09.2019

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për deputet Haxhi Avdyli, sot ka vizituar banorët e Hasit. Ai ka thënë se atje të gjithë janë me kandidaten e LDK-së për kryeministre Vjosa Osmanin.

Doktorantja Flutura Beka-Kamberaj kandidate për deputete shpreson se qytetarët me votën pro ndryshimit të i kthejnë ...

Botasot - 20.09.2019

Ajo në takimet që ka pasur me grupe të grave, biznese edhe struktura të LDK-së në Mitrovicë edhe rrethinë ka thënë se “ Qeverisja e Kosovës në udhëheqjen e LDK-së dhe kryeministres Vjosa Osmani do të ...

Beka-Kamberaj: Qeverisja e Kosovës me kryeministre Vjosa Osmani do të jetë properëndimore

Gazeta Express - 20.09.2019

Flutura Beka Kamberaj kandidate nga lista e LDK-së, duke shpalosur pikat e programit elektoral, ka nënvizuar që Qeverisja e Kosovës me kryeministre Vjosa Osmani do të jetë properëndimore dhe sipas ...

Bundestagu më 26 shtator do të japë dritë të gjelbër për negociata, lajmi i zv/kryeministrit Osmani

Ina - 19.09.2019

Bundestagu gjerman do të japë dritë të gjelbër për fillimin e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE, ndërsa në seancën e cila do të mbahet më 26 shtator kur në rend dite do të ...

Loshi: Në situatën në të cilën ndodhemi, fitorja e Albin Kurtit është e nevojshme

Botasot - 19.09.2019

Publicisti dhe njohëi i rrethanave politike, Liri Loshi, në një postim publik ka sqaruar arsyet se përse Lëvizja Vetëvendosje, gjegjësisht Albin Kurti duhet ta krijoj qeverinë e ardhshme.

Osmani: Më 6 tetor askush nuk mund ta ndalë fitoren e Lidhjes Demokratike të Kosovës

Gazeta Express - 19.09.2019

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë të enjten në Ferizaj se më 6 tetor nuk ka asgjë që do ta ndalë fitoren e LDK-së dhe të jeni të bindur se nuk ...

Isa Mustafa nuk duket fare i entuziazmuar në fushatë me Vjosa Osmanin

Lajmi.net - 19.09.2019

Mustafa kohëve të fundit është parë shumë rrallë në publik për shkak të gjendjes së tij të përkeqësuar shëndetësore, shkruan lajmi.net. I pari i LDK-së, u pa me shëndet të ligë edhe në Kuvendin ...

Dushi: Më lehtë ndërrohet Këshilli i Përgjithshëm i partisë se sa qëndrimi për koalicion me PDK-në

Koha.net - 19.09.2019

Kandidati i LDK-së për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit, Florian Dushi, ka thënë se brenda partisë ka pasur pritje për bashkëpunim me Vetëvendosjen. Sipas tij, LDK pas nominimit të Vjosa Osmanit për ...

LDK-ja s'kishte dilema për kandidimin e Vjosa Osmanin

Botasot - 20.09.2019

Florian Dushi folur për Vjosa Osmanin ai ka thënë se nuk kishte dilema në kandidimin e saj. “Në Kryesinë Qendrore dhe në Këshillin e Përgjithshëm, e veçmas në Kryesi, janë diskutuar disa emra që janë ...

Ja kur mbahet tubimi i madh parazgjedhor i LDK-së në Mitrovicë

Botasot - 19.09.2019

Përgatitjet për procesin zgjedhor të 6 tetorit në Degën e LDK-së janë duke shkuar mirë dhe se deri tash nuk është paraqitur asnjë problem, është konstatuar në mbledhjen e përbashkët të Kryesisë dhe ...

Bundestagu më 26 shtator do të japë dritë të gjelbër për bisedimet me BE-në

Telegrafi - 19.09.2019

Bundestagu gjerman do të japë dritë të gjelbër për nisjen e bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në në seancën që do ta mbajë më 26 shtator, ku i pranishëm do të jetë edhe zëvendëskryeministri ...

Vjosa Osmani: Përfundimisht po e çojmë në opozitë PDK-në

Medial - 19.09.2019

Kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani, bashkë me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, kanë mbajtur një takim me qytetarë në Ferizaj. Ajo nga atje tha se pjesëmarrja e madhe në këtë tubim është ...

Osmani: Dialogun do ta drejtojë në mënyrë transparente

Flaka - 19.09.2019

Kandidatja e nominuar për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës(LDK), Vjosa Osmani gjatë bashkëbisedimit drejtpërdrejt me qytetarë në platformën e KDI-së me temën “Marrëveshja përfundimtare ...

Osmani nga Berlini: Bundestagu do të japë dritë jeshile për RMV-në

Flaka - 19.09.2019

Në pritje të Samitit të tetorit të Këshillit të BE-së, zëvendëskryeministri për eurointegrime, Bujar Osmani, vazhdon turneun në vendet kryesore evropiane.

Isa Mustafa shkon për herë të parë në tubim me Vjosa Osmanin

Medial - 19.09.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është parë sot për herë të parë në përkrahje të kandidates së kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmanit në tubimet me qytetarë në këtë parafushatë zgjedhore.

Bundestagu më 26 shtator do të japë dritë të gjelbër për bisedimet me BE-në

Botasot - 19.09.2019

Bundestagu gjerman do të japë dritë të gjelbër për nisjen e bisedimeve të Maqedonisë së Veriut me BE-në në seancën që do ta mbajë më 26 shtator, ku i pranishëm do të jetë edhe zëvendëskryeministri ...

Isa Mustafa për herë të parë në fushatë, bashkë me Vjosa Osmanin kërkojnë mbështetje në Ferizaj

Gazeta Express - 19.09.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është parë sot për herë të parë në përkrahje të kandidates së kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmanit në tubimet me qytetarë në këtë parafushatë zgjedhore.

Isa Mustafa shkon për herë të parë në tubim me Vjosa Osmanin

Zeri - 19.09.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është parë sot për herë të parë në përkrahje të kandidates së kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmanit në tubimet me qytetarë në këtë parafushatë zgjedhore.

Me shkop në dorë, Isa Mustafa shkoi për herë të parë në tubim me Vjosa Osmanin

Portalb - 19.09.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa , është parë sot për herë të parë në përkrahje të kandidates së kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmanit në tubimet me qytetarë në këtë parafushatë zgjedhore.

Vjosa Osmani: Përfundimisht po e çojmë në opozitë PDK-në

Zeri - 19.09.2019

Kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani, bashkë me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, kanë mbajtur një takim me qytetarë në Ferizaj. Ajo nga atje tha se pjesëmarrja e madhe në këtë tubim është ...

Isa Mustafa për herë të parë në fushatë bashkë me Vjosa Osmanin

Botasot - 19.09.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është parë sot për herë të parë në përkrahje të kandidates së kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmanit në tubimet me qytetarë në këtë parafushatë zgjedhore.

Osmani: Përfundimisht po e çojmë në opozitë PDK’në

Gazeta Express - 19.09.2019

Kandidatja për kryeministre, Vjosa Osmani, bashkë me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, kanë mbajtur një takim me qytetarë në Ferizaj. Ajo nga atje tha se pjesëmarrja e madhe në këtë tubim është ...

Isa Mustafa për herë të parë në fushatë, bashkë me Vjosa Osmanin kërkojnë mbështetje në Ferizaj

Tetova Sot - 19.09.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, është parë sot për herë të parë në përkrahje të kandidates së kësaj partie për kryeministre Vjosa Osmanit në tubimet me qytetarë në këtë parafushatë zgjedhore.

Osmani thotë se më 6 tetor askush nuk mund ta ndalë fitoren e LDK-së

Lajmi.net - 19.09.2019

“Sot dalim para secilit prej jush ballëhapur, për fjalën që e kemi mbajtë, por edhe për punën e ndershme që gjithmonë e ka bërë LDK-ja për mbrojtje të shtetit.

Dushi: Më lehtë ndërrohet Këshilli i Përgjithshëm i partisë se sa qëndrimi për koalicion me PDK-në

Botasot - 20.09.2019

Kandidati i LDK-së për deputet në zgjedhjet e 6 tetorit, Florian Dushi, ka thënë se brenda partisë ka pasur pritje për bashkëpunim me Vetëvendosjen. Sipas tij, LDK pas nominimit të Vjosa Osmanit për ...

Osmani: Më 6 tetor askush nuk mund ta ndalë fitoren e Lidhjes Demokratike të Kosovës

Medial - 20.09.2019

01:07 | 20 Shtator 2019 Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa Osmani, ka thënë të enjten në Ferizaj se më 6 tetor nuk ka asgjë që do ta ndalë fitoren e LDK-së dhe ...

Beka-Kamberaj: Qeverisja e Kosovës me kryeministre Vjosa Osmani do të jetë properëndimore

Botasot - 20.09.2019

Flutura Beka Kamberaj kandidate nga lista e LDK-së, duke shpalosur pikat e programit elektoral, ka nënvizuar që Qeverisja e Kosovës me kryeministre Vjosa Osmani do të jetë properëndimore dhe sipas ...

Haziri: Vjosa është zonjë shtëpie në LDK, më 6 tetor do të bëhet zonjë e shtetit

Botasot - 20.09.2019

Nënkryetari i LDK-së dhe Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri sot së bashku me kandidaten e partisë për Kryeministre, Vjosa Osmani. kanë qëndruar në një tubim me të rinjtë në Gjilan.

Berisha: Kurrë s’kam qenë në LDK, kjo parti është e kapur

Lajmi.net - 20.09.2019

Por ai ka thënë se ka qenë i gatshëm të jetë në listën e kandidatëve për deputet të LDK-së, por kjo sipas tij nuk ka ndodhur për shkak të lidershipit të LDK-së.

Berisha: Kurrë s’kam qenë në LDK, kjo parti është e kapur

Zeri - 20.09.2019

Një nga ish-komandantët e UÇK-së në Koshare, Hisen Berisha, ka deklaruar se kurrë në jetën e tij nuk ka qenë anëtar i LDK-së dhe asnjë subjekti tjetër politik, deri tash ku ka aderuar në PDK.

Për Lutfi Hazirin dikur Vjosa Osmani ishte “Nusja e Preshevës”, tani “zonjë shtëpie në LDK”

Lajmi.net - 20.09.2019

Haziri ka thënë se Vjosa Osmani nuk do të jetë vetëm por do të ketë mbështetje të madhe nga të gjithë. “Vjosa nuk është vet kemi me i qëndru prapa deri në minutin e fundit”, ka thënë Haziri.

Vjosa Osmani nga Gjilani: Natyrisht që do të fitojmë, por të sigurohemi që fitorja me qenë e fuqishme

Zeri - 20.09.2019

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, ka mbajtur një takim me rininë e Gjilanit. Ajo fjalimin e saj e ka nisur me fjalë shumë të mira për rininë e këtij qyteti, ashtu si edhe për ...

Ish-komandanti i Koshares akomodohet në PDK, fillon sulmet ndaj LDK’së

Gazeta Express - 20.09.2019

“LDK është e kapur nga një ekip njerëzish që kanë një të kaluar jo të ndershme dhe po e mbajnë peng këtë parti”, deklaroi Berisha. Një nga ish-komandantët e UÇK-së në Koshare, Hisen Berisha, ka ...