TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vjen reagimi i Amerikës pas kërcënimit të Turqisë

Lajmi.net - 14.02.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të gjejnë një mënyrë për të punuar në të njëjtin drejtim si aleati i saj i NATO-s, Turqia, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, teksa ...

Tillerson: Irani t’i tërheqë forcat nga Siria

Lajmi.net - 14.02.2018

Në konferencë të përbashkët për shtyp pas takimit me homologun jordanez Ayman Safadi, Tillerson u shpreh se ndihet i shqetësuar për zhvillimet e fundit midis Iranit dhe Izraelit në Siri Sekretari i ...

Kurdët, Erdogani përplaset me SHBA-të

Alsat - 14.02.2018

Presidenti turk paralajmëroi Uashingtonin se ndihma që u ka dhënë kundërshtarëve të mëdhenj të Turqisë do të ketë pasoja. “Trupat e Shteteve të Bashkuara, – tha Erdogan, – do të marrin një shuplakë ...

Tillerson: Irani t’i tërheq forcat “destabilizuese” nga Siria

Evropaelire - 14.02.2018

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, e ka përsëritur thirrjen amerikane që Irani t’i tërheq forcat nga Siria, duke thënë se prania ushtarake e tij po e destabilizon rajonin.

Vjen reagimi i Amerikës pas kërcënimit të Turqisë

Albeu.com - 14.02.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të gjejnë një mënyrë për të punuar në të njëjtin drejtim si aleati i saj i NATO-s, Turqia , deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson , teksa ...

Tillerson: Irani t’i tërheq forcat “destabilizuese” nga Siria

Lajmi.net - 14.02.2018

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, e ka përsëritur thirrjen amerikane që Irani t’i tërheq forcat nga Siria, duke thënë se prania ushtarake e tij po e destabilizon rajonin.

Tillerson: Vendosja e unitetit të Gjirit është në interes të të gjithve në rajon

Alb Portali - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson deklaroi se në interes të të gjithve në rajon është që sërish të arrihet unitet mes vendeve të Gjirit, raporton Anadolu Agency (AA). Loading...

Tillerson, ISIS mbetet kërcënim serioz në Lindjen e Mesme

VOA - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson paralajmëroi sot mbi nevojën për t’u përqendruar tek "një fitore e qëndrueshme" ndaj grupit të Shtetit Islamik, edhe pse kryesisht militantët janë larguar ...

Tillerson: Vendet që luftuan ISIS të ndihmojnë në rindërtimin e Irakut

SOT - 13.02.2018

Shtetet e Bashkuara nxitën sot venet e koalicionit kundër Shtetit Islamik të ndihmojnë në rindërtimin e Irakut, në mënyrë që të ruhen avantazhet e fituara ndaj grupit terrorist.

Tillerson: Shteti Islamik mbetet kërcënim serioz

Evropaelire - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, u bëri thirrje vendeve të koalicionit shumëkombësh që lufton grupin ekstremist Shteti Islamik në Irak dhe Siri të angazhohen për mposhtjen e plotë të ...

Tillerson: Koalicioni të jetë i përqëndruar kundër ISIS-it

Alsat - 13.02.2018

Koalicioni ndërkombëtar kundër grupit xhihadist të Shtetit Islamik nuk duhet ta ulë presionin pavarësisht suksesit ushtarak në Irak dhe në Siri, deklaroi sot shefi i diplomacisë amerikan gjatë një ...

Turqia ultimatum Washingtonit përpara vizitës së Tillersonit

Ina - 13.02.2018

Ankaraja po rrit tensionet përpara vizitës këtë javë, të sekretarit amerikan të shtetit Rex Tillerson. Ministri i jashtëm turk bëri thirrje që Washingtoni të ndërmarrë hapa konkretë për të adresuar ...

Vjen reagimi i Amerikës pas kërcënimit të Turqisë

Lajm - 14.02.2018

Shtetet e Bashkuara të Amerikës duhet të gjejnë një mënyrë për të punuar në të njëjtin drejtim si aleati i saj i NATO-s, Turqia, deklaroi sot sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, teksa ...

Tillerson: Irani t’i tërheq forcat “destabilizuese” nga Siria

Portalb - 14.02.2018

Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, e ka përsëritur thirrjen amerikane që Irani t’i tërheq forcat nga Siria, duke thënë se prania ushtarake e tij po e destabilizon rajonin.

Tillerson: ISIS mbetet kërcënim serioz në Lindjen e Mesme

Koha.net - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit Rex Tillerson paralajmëroi sot mbi nevojën për t’u përqendruar te "një fitore e qëndrueshme" ndaj grupit të Shtetit Islamik, edhe pse kryesisht militantët janë larguar ...

Tillerson: Shteti Islamik mbetet kërcënim serioz

Lajmi.net - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, u bëri thirrje vendeve të koalicionit shumëkombësh që lufton grupin ekstremist Shteti Islamik në Irak dhe Siri të angazhohen për mposhtjen e plotë të ...

Tillerson: SHBA do gjejë jë mënyrë bashkëpunimi me Turqinë në Siri

SOT - 14.02.2018

Duke reaguar ndaj deklaratës së prerë të presidentit turk Reçep Tajip Erdogan për kontradiktat në konfliktin e Sirisë, sekretari amerikan i shtetit Rex Tillerson tha sot se SHBA duhet të gjejë një ...

Tillerson: Irani t’i tërheq forcat “destabilizuese” nga Siria

Zhurnal - 14.02.2018

Tillerson: Irani t’i tërheq forcat “destabilizuese” nga Siria Sekretari amerikan i shtetit, Rex Tillerson, e ka përsëritur thirrjen amerikane që Irani t’i tërheq forcat nga Siria, duke thënë se ...

Tillerson: Shteti Islamik mbetet kërcënim serioz

Portalb - 13.02.2018

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson, u bëri thirrje vendeve të koalicionit shumëkombësh që lufton grupin ekstremist Shteti Islamik në Irak dhe Siri të angazhohen për mposhtjen e plotë të ...