TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta thellon 'luftën'/ Presidenti s’e dekretoi në krye të Shkencave, reagon Skënder Gjinushi

SOT - 12.07.2019

Pas mos dekretit si kreu i Akademisë së Shkencave nga Presidenti Ilir Meta ka folur edhe Skëndet Gjinushi. “Meta vazhdon të nxjerrë dekrete nul”, kështu është shprehur Gjinushi për Report Tv.

Gjinushi: Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin

Albeu.com - 12.07.2019

Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi ka reaguar menjëherë pas refuzimit nga ana e presidentit Meta për postin e tij në krye të këtij institucioni.

Reagon Skënder Gjinushi: Meta vijon të nxjerrë dekrete nul

Mapo - 12.07.2019

Skënder Gjinushi ka reaguar pas refuzimit të Presidentit Ilir Meta, për ta dekretuar në krye të Akademisë së Shkencave. Gjinushi thotë se Meta vijon të nxjerrë dekrete nul.

Meta refuzon Skënder Gjinushin për kryetar të Akademisë së Shkencave

Koha.net - 12.07.2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka refuzuar me një dekret të posaçëm emërimin e akademikut, Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Arsyeja e refuzimit sipas Metës është se “ditën e ...

Meta rrëzon Skënder Gjinushin, nuk dekreton emrimin në krye të ASH

LajmiFundit - 12.07.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka rrëzuar zgjedhjen e Skender Gjinushit në postin e kreut të Akademisë së Shkencave. Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të Gjinushit gjatë ditës së sotme Kundër ...

Meta rrëzon emërimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave: Është pjesë e politikës!

RTSH - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar me një dekret të posaçëm emërimin e akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Arsyeja e refuzimit sipas zotit Meta është se “ditën e realizimit ...

Skënder Gjinushi i përgjigjet Metës: Me dekretet nul vazhdon të anulojë zgjedhje

Gazeta Tema - 12.07.2019

Skënder Gjinushi e ka mësuar lajmin se presienti Ilir Meta ka kthyer pas emërimin e tij në krye të Akademisë së Shkencave përmes mediave. Në një prononcim për Shqiptarja.com ai ka dhënë komentin e ...

Presidenti i Republikës refuzon dekretimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

Respublica - 12.07.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar sot dekretimin e Skënder Gjinushin në detyrën e kryetarit të Akademisë së Shkencave. Në faqen e Presidencës është publikuar dekreti i refuzimi bashkë me ...

VENDIMI: Lufta me maxhorancën, Ilir Meta refuzon të dekretojë Skënder Gjinushin

Gazeta Tema - 12.07.2019

Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave, si pjesë e luftës që i ka shpallur tashmë mazhorancës. Njoftimi i Presidencës D E K R E T “PËR REFUZIMIN E ...

Kreu i AK, Presidenti refuzon emërimin e Skënder Gjinushit

ABC News - 12.07.2019

D E K R E T “PËR REFUZIMIN E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE” Në mbështetje të neneve 57 pika 7, 92/g, 93, të Kushtetutës, neneve 3, 6 paragrafi 6, 6/1 ...

“Dështim i paparë”, Artan Fuga për pr/ligjin e ASH: Më bën të vjell

BalkanWeb - 11.07.2019

Akademiku Artan Fuga ka shpërthyer në akuza për projektligjin e Akademisë së Shkencave që e cilëson një dështim të paparë. Në një status në “Facebook”, Fuga shkruan se ka pafund shkelje ligjore, ...

Gjinushi: Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin

Gazeta Express - 12.07.2019

Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushim nuk e ka pritur mirë refuzimin e Presidentit për ta emëruar në krye të këtij institucioni.

Meta rrëzon emërimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

Botasot - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar me një dekret të posaçëm emërimin e akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Arsyeja e refuzimit sipas Metës është se “ditën e realizimit të ...

Universitetet rrëzojnë planin e Anastas Angjelit për të kapur Akademinë e Shkencave, dalin kundër ligjit të ri, debate ...

SOT - 11.07.2019

Universitetet kanë rrëzuar dje ligjin e ri për Akademinë e Shkencave. Bëhet fjalë për një ligj që është propozuar nga një grup deputetësh socialist, mes të cilëve edhe Anastas Angjeli.

Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë: Kam 10 vjet që censurohem

Gazeta Express - 11.07.2019

“Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. E nisi kështu fjalën e tij akademiku dhe pedagogu Artan Fuga në seancën dëgjimore të ...

Meta refuzon Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave

Albeu.com - 12.07.2019

Presidenti i vendit Ilir Meta ka vendosur të dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave . Në dekret shkruhet: “Pasi shqyrtova kërkesën dhe ...

Meta refuzon emërimin e Skënder Gjinushit në krye të ASH

Botasot - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. “Në mbështetje të neneve 57 pika 7, 92/g, 93, të Kushtetutës, neneve 3, 6 ...

Fuga diskuton për reformën në ASH, Valteri: Fol me nipin, ai e bind Ramën

Zhurnal - 10.07.2019

Tiranë, 10 korrik – Gjatë mbledhjes së komisionit të medias ditën e sotme akademiku Artan Fuga ka paraqitur draftin e tij për Reformimin e Akademisë së Shkencave.

Deputeti i ri kapet me Artan Fugën dhe zbulon personin që i dikton gjithçka kryeministrit: Profesor fol me nipin tënd, ...

SOT - 10.07.2019

Gjatë seancës që është zhvilluar sot në Komisionin e Medias dhe Edukimit, akademiku Artan Fuga ka hasur në një “pengesë” nga deputeti Halit Valteri. Deputeti i tha akademikut, që nëse kërkon që Rama ...

"Mendimet e mia u censuruan", Artan Fuga nuk ‘kursehet’ në komision: Do jap prova, situatë shumë e rëndë!

SOT - 10.07.2019

Po zhvillohet në ambientet e Kryesisë së Kuvendit mbledhja e Komisionit të Medias dhe Edukimit, ku po diskutohet projektligji për Akademinë e Shkencave.

Fuga analizon nenet e pr.ligjit për Akademinë: Të vësh duart në kokë

Mapo - 10.07.2019

Akademiku Artan Fuga, në komisionin për Arsimin dhe Mjetet e Informimit Publik po paraqet platformën e tij për projektligjin për Akademinë e Shkencave, ndërsa ka analizuar edhe nenet e projektligjit, ...

Fuga “hedh poshtë” projektligjin për Akademinë e Shkencave: I dështuar!

Botasot - 10.07.2019

Akademiku Artan Fuga e ka cilësuar si të dështuar projektligjin për reformimin e Akademisë së Shkencave. Në diskutimet në Komisionin e Medias dhe Edukimit, akademiku tha se nuk është lenë hapësirë ...

Akademia e Shkencave/ Fuga: Jam këtu pas një censure 10-vjeçare

Mapo - 10.07.2019

Ditën e sotme në orën 12:00, profesori i komunikimit, akademiku Artan Fuga, është thirrur në Komisionin e Mediave dhe edukimit të Kuvendit të Shqipërisë, për të shprehur përpara deputetëve pikëpamjet ...

Vasili: Sharlatanët e Edi Ramës kanë shkruar një ligj për Akademinë e Shkencave

Botasot - 10.07.2019

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka komentuar projektligjin për Akademinë e Shkencave, që sipas tij është bërë nga “sharlatanët” e kryeministri Edi Rama.

Projektligji për Akademinë e Shkencave, Fuga: Është një dështim i paparë, nuk ka asnjë ndryshim nga ai ekzistuesi

SOT - 12.07.2019

Akademiku Artan Fuga ka shpërthyer në akuza për projektligjin e Akademisë së Shkencave, duke e cilësuar si një dështim të paparë. Në një status në rrjetin social Facebook, Fuga u shpreh se ka pafund ...

Meta rrëzon emërimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

Telegrafi - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar me një dekret të posaçëm emërimin e akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Arsyeja e refuzimit sipas Metës është se “ditën e realizimit të ...

Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë

Mapo - 11.07.2019

“Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. Kështu e nisi fjalën e tij akademiku dhe pedagogu Artan Fuga në seancën dëgjimore të ...

Meta refuzon Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave

Mapo - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave. Meta ka publikuar dekretin ditën e sotme, bashkë me argumentet, ku sqaron se Skënder Gjinushi nuk ...

Meta refuzon emërimin e Skënder Gjinushit në krye të ASH-së

Durres Lajm - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. “Në mbështetje të neneve 57 pika 7, 92/g, 93, të Kushtetutës, neneve 3, 6 ...

Fuga prezanton draftin me 6 pika për Akademinë: Kam 10 vjet që censurohem

Albeu.com - 11.07.2019

“Jam këtu pas një censurimi 10-vjeçar, nga një institucion që duhet të kishte respekt për mendimin ndryshe”. E nisi kështu fjalën e tij akademiku dhe pedagogu Artan Fuga në seancën dëgjimore të ...

Meta refuzon Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave

BalkanWeb - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. Meta publikoi sot dekretin për refuzimin e figurës së tij në këtë institucion.

Meta thellon përplasjen me mazhorancën, refuzon dekretimin e Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

SOT - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave. D E K R E T “PËR REFUZIMIN E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE” ...

Presidenti Meta refuzon dekretimin e Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave

Ina - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar Skënder Gjinushin si kryetar të Akademisë së Shkencave. D E K R E T “PËR REFUZIMIN E EMËRIMIT TË AKADEMIKUT SKËNDER GJINUSHI SI KRYETAR I AKADEMISË SË SHKENCAVE” ...

Meta tjetër goditje mazhorancës, refuzon dekretimin e Gjinushit në Akademinë e Shkencave

LajmiFundit - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta i jep nje tjeter goditje mazhorances se majte. Ai ka publikuar sot dekretin me te cilin refuzon emerimin e Skender Gjinushit si kryetar i Akademise se Shkencave.

Kreu i ASH, Presidenti refuzon emërimin e Skënder Gjinushit

ABC News - 12.07.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka refuzuar emërimin e akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Meta është shprehur sot me një dekret të posaçëm, ku ka shprehur qëndrimin e ...

Presidenti Meta refuzon të dekretojë Gjinushin në krye të ASH, liston arsyet

Gazeta Express - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta dekreton refuzimin e emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave. Gjinushi u zgjodh vetëm disa javë më parë në krye të ASH por disa akademikë, ...

Presidenti refuzon emërimin e Gjinushi si kryetar i Akademisë së Shkencave

Top Channel - 12.07.2019

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar refuzimin e emërimit të Skënder Gjinushit në krye të Akademisë së Shkencave. Refuzimi është bërë pasi Presidenti ka shqyrtuar praktikën e procesit zgjedhor, të ...