TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryemadhi-Ramës: Mos guxo të fyesh Zotin që mbron shqiptarët

Medial - 15.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në takimin e kësaj të premtje me stukturat e partisë në Kamës i është përgjigjur kryeministrit Rama për batutat e përdorura prej tij në takimin e sotëm në Berat, i ...

Një opozitë që po proteston kundër vetes!

Gazeta Tema - 15.03.2019

Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti” që po tregon ...

Rama këshillon kryeministrin: “Drejtohu Prokurorisë”

SOT - 15.03.2019

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama është shprehur në lidhje me akuzat e kryeministrit Edi Rama për kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi. Ai ka deklaruar se gjuha e përdorur nga kryeministri i takon një ...

Rama e talli, Kryemadhi i përgjigjet ashpër: Do t’i lutem Zotit dyfish që…

LajmiFundit - 15.03.2019

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi nga Kamza i është kudërpërgjigjur Kryeministrit Rama për deklaratat e tij “A e mban dot shpiragu klithmën e Monikës “O Zot shpëtoji ...

Kryemadhi mesazh Ramës: Ti ke një problem me mua, por unë lutem që të laj …

SOT - 15.03.2019

Kryetarja e LSI i është drejtuar kryeministrit Rama duke thënë se ai ka problem pse ajo beson në Zot. Ajo tha se beson më shumë seç duhet të bësoj një besimtarë,dhe këtë e bën për të larë mëkatet që ...

Kryemadhi bën deklaratën e fortë për tubimin e nesërm, rebelohet edhe me ‘brekushet’ e Ramës

SOT - 15.03.2019

Monika Kryemadhi ka replikuar në distancë me kryeministrin Edi Rama lidhur me thirrjet që ajo ka bërë ndaj Zotit për të ruajtur shqiptarët nga fenomeni i blerjes së votës.

Kryemadhi-Ramës:Mos ironizo Zotin, mallkimi ka për të rënë mbi kokë

Mapo - 15.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i ka kthyer përgjigje kryeministrit Rama për batutat e përdorura prej tij në takimin e sotëm në Berat. Gjatë fjalës së saj në takimin me strukturat e LSI në Kamëz, ...

‘Të ikë bashkë me brekushet’, Kryemadhi ‘rebelohet’ ndaj Ramës

BalkanWeb - 15.03.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka replikuar në distancë me kryeministrin Edi Rama, ku ky i fundit ka ironizuar me thirrjet që Kryemadhi ka bërë ndaj zotit për të ruajtur shqiptarët nga fenomeni ...

Kryemadhi: Nesër tregojmë se jemi të fortë, Edi Rama në ikje

BalkanWeb - 15.03.2019

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi foli nga Kamza, ku mbajti takim me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ajo tha se vendi ka në krye një qeveri të lidhur me grupe kriminale, ndërsa shtoi se ...

Kryemadhi: Rama do të mallkohet, i lutem Zotit që njerëzit të besojnë tek opozita

Java News - 15.03.2019

A do ta mbante dot mali i Shpiragut lutjen e Monikës në Zot kur flet për vjedhje votash? Kjo batutë e Edi Ramës sot në Berat ka marrë edhe përgjigjen e kreut të LSI-së.

Kryemadhi: Qeveria po na pin gjakun, fëmijëve tanë po iu vritet shpresa

Java News - 15.03.2019

Monika Kryemadhi tha sot se ka dështuar qeveria e ‘Rilindjes’, por jo socialistët. Deklaratat e Kryemadhit erdhën nga Kamza pasditen e së premtes, ku u shpreh se qeveria po u merr paratë qytetarëve.

Kryemadhi: Më 16 mars të gjithë kundër qeverisë që grabit qytetarët e saj

Top Channel - 15.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi zhvilloi një takim në selinë e LSI-së me strukturat drejtuese të LSI-së Tiranë. Kryemadhi foli në këtë takim për protestën e 16 Marsit, për të cilën tha se ...

Demokratët derë më derë për të bindur qytetarët të dalin në protestë, Kryemadhi presion ndaj Bashës për të shkuar te ...

SOT - 15.03.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim ndajnë qëndrime të ndryshme sa i takon aksionit opozitar. Prej dy muajsh këto dy parti kanë dalë në protesta, përmes së cilave kërkojnë rrëzimin ...

Dy ditë para protestës së opozitës, Monika Kryemadhi zbulon se çfarë do të ndodhë me popullin të shtunën

SOT - 14.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi shprehet se të gjithë qytetarët do të dalin në protestën e 16 marsit. Sipas Kryemadhit, protesta e të shtunës është për premtimet e pambajtura, për më shumë vende ...

Kryemadhi: Unë dhe Petriti duhet të paguajmë për gabimet e LSI-së

Alsat - 14.03.2019

Themeluesit e LSI-së duhet të paguajnë për gabimet që janë bërë me listat ndër vite. Kryetarja, Monika Kryemadhi u shpreh se me djegien e mandateve do të rikthejnë LSI-në e ndryshimit të 2014, ndërsa ...

"Unë dhe Petriti kemi kusuret tona, do t’i lajmë deri në fund”, Kryemadhi para protestës: Nuk na frikëson as ...

SOT - 14.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është marrë personalisht me organizimin e shtabeve përkatëse për protestën e njoftuar më 16 Mars.Numri dy i opozitës nënvizon se ditën e shtunë do të rrëzohet ...

Deputetët e rinj të LSI i dolën kundër, Monika Kryemadhit nuk i del inati

SOT - 14.03.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka komentuar djegien e mandateve. Gjatë takimit me strukturat e partisë që drejton në kuadër të protestës së 16 marsit, Kryemadhi u shpreh se ndihet mjaft krenare ...

Kryemadhi: Jam krenare për ata që nuk pranuan të jenë në Kuvend

BalkanWeb - 14.03.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë takimit me strukturat e partisë që drejton në kuadër të protestës së 16 marsit, ka komentuar edhe djegien e mandateve.

Kryemadhi kërcënon Ramën: S’na frikëson as vdekja jo më një shëmtirë e shëmtuar e vdekjes fiktive

Gazeta Tema - 14.03.2019

E pranishme në takim me shtabet e LSI-së në Tiranë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi theksoi dhe një herë se vendimi i djegies së mandateve ishte vendimi i duhur i opozitës.

Një opozitë që po proteston kundër vetes!

Java News - 15.03.2019

Nga Alfred Peza Nëse ka një bilanc për atë që ka ndodhur brenda këtij një muaji që ka kaluar nga momenti i djegies së mandateve, ajo që bie më së shumti në sy, është “respekti” që po tregon ...

Fatin e Lefter Kokës/ LSI përjashton nga partia këshilltarët e saj në Bashkinë Durrës

Java News - 14.03.2019

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Brahimllari deklaroi sot se pas Lefter Kokës, që doli kundër vendimit të grupit duke pranuar mandatin e deputetit dhe u përjashtua, të njëjtin fat kanë pësuar edhe ...

Kryemadhi thirrje shqiptarëve: Politika nuk ekziston më, ka dalë nga shinat e saj

SOT - 14.03.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka qenë sot në qytetin e Elbasanit ku po festohet 'Dita e Verës'. Kryemadhi uroi shqiptarët dhe u shpreh se sot politika nuk ekzison.

Kryemadhi: Politika ka dalë nga shinat, nuk ekziston

Botasot - 14.03.2019

Në Ditën e Verës, Monika Kryemadhi nuk shmangu komentet për situatën politike në vend. Në një deklaratë për mediat kryetarja e LSI tha se politika shqiptare nuk ekziston.

Kryemadhi në Elbasan: Politika ka dalë nga shinat, nuk ekziston

BalkanWeb - 14.03.2019

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ishte në Elbasan me rastin e ditës së Verës, ndërsa ka folur edhe për krizën politike në vend. Kryemadhi u shpreh se sot politika në vend ka dalë nga shinat dhe nuk ...

Monika Kryemadhi- Ramës: Ti ke një problem me mua pse besoj fort tek Zoti, por unë lutem që të laj mëkatet e prindërve ...

Gazeta Tema - 15.03.2019

Monika Kryemadhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, gjatë një takimi që ka mbajtur me militantët e LSI-së në Kamëz. Kryemadhi thotë se Rama e ka problem faktin, që ajo beson në Zot.

“Tri LSI-të duhet të shkrihen, në krye të rikthehet...”, Manjani dhe gazetari i njohur bëjnë propozimin e fortë

SOT - 14.03.2019

Në momentin kur ditë pas dite ka firo në radhët e LSI-së, jo vetëm të kandidatëve të listave të deputetëve, në rrethin e analistëve po shtrohen disa teza të reja, një prej të cilave është dhe ...

‘Të ikë bashkë me brekushet’, Kryemadhi ‘rebelohet’ ndaj Ramës

Durres Lajm - 15.03.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka replikuar në distancë me kryeministrin Edi Rama, ku ky i fundit ka ironizuar me thirrjet që Kryemadhi ka bërë ndaj Zotit për të ruajtur shqiptarët nga fenomeni ...

Kryemadhi: Fëmijët tanë nuk janë të lumtur sepse politika ka dalë nga shinat

Java News - 14.03.2019

Pas Kryeministrit Edi Rama, edhe Monika Kryemadhi ka përshëndetur Ditën e Verës nga Elbasani. Duke marrë pjesë në panair, ajo u shpreh se politika sot ka dalë nga shinat e saj.

"Një i marrë", Kryemadhi i përmend Ramës prindërit para protestës

Albeu.com - 15.03.2019

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ditën e sotme ka folur nga Kamza edhe njëherë për protestën e nesërme, Kryemadhi theksoi se se vendi ka në krye një qeveri të lidhur me grupe kriminale e cila nesër ...

Alarmohet partia e presidentit, i kërkon KQZ të bllokojë dhënien e mandateve dhe sulmon Lefter Kokën, një tjetër ...

SOT - 14.03.2019

Djegia e mandateve ka vënë në alarm Lëvizjen Socialiste për Integrim. Fillimisht u pa si një proces tepër i lehtë, por vetëm tani Monika Kryemadhi po e kupton se partia që ajo drejton mund të shkojë ...

FOTOT/ “Mikesha” e Monikës, që u bë deputete: Kjo zonjë është për t’u admiruar dhe marrë shembull

Gazeta Tema - 14.03.2019

Elda Hoti është një nga deputetet që mori mandatin një ditë më parë. Kandidatja e LSI-së bëri betimin në Parlament dhe tashmë përfaqëson këtë parti, për Qarkun e Lezhës.

Kryemadhi: Më 16 mars të gjithë kundër qeverisë që grabit qytetarët e saj

Botasot - 15.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi zhvilloi një takim në selinë e LSI-së me strukturat drejtuese të LSI-së Tiranë. Kryemadhi foli në këtë takim për protestën e 16 Marsit, për të cilën tha se ...

Dy ditë para protestës së opozitës, Kryemadhi zbulon se çfarë do të ndodhë me popullin të shtunën

Ina - 15.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi shprehet se të gjithë qytetarët do të dalin në protestën e 16 marsit. Sipas Kryemadhit, protesta e të shtunës është për premtimet e pambajtura, për më shumë vende ...

Monika Kryemadhi ofendon keq Ramën: Nuk na frikëson ai shëmtirë!

LajmiFundit - 14.03.2019

Kryetarja e LSI, Kryemadhi është takuar gjatë pasdites së sotme me shtabet e kësaj force politike në Tiranë. “Politika ka kusuret e saj, qoftë unë, qoftë Petriti, por nuk ka kusure Floida, Keidi, por ...

Kryemadhi organizon shtabet e LSI-së për protestën e radhës: U lodhëm dhe u neveritëm nga kjo qeveri

Gazeta Tema - 14.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është marrë personalisht me organizimin e shtabeve përkatëse për protestën e njoftuar më 16 Mars. Numri dy i opozitës nënvizon se ditën e shtunë do të rrëzohet ...

Pas përjashtimit të Lefter Kokës, LSI merr një tjetër vendim drastik

SOT - 14.03.2019

Pas Lefter Kokës, që doli kundër vendimit të grupit duke pranuar mandatin dhe u përjashtua, ish-deputeti Brahimllari thotë se fatin e tij e kanë pësuar edhe këshilltarët në bashkinë e Durrësit që ...

Monika Kryemadhi nxjerr përfundimet: Politika shqiptare ka dalë nga shinat, ka menduar veç për një grup njerëzish dhe ...

Gazeta Tema - 14.03.2019

Monika Kryemadhi thotë se politika ka menduar veç për një grup njerëzish dhe jo për popullin. Në një deklaratë për mediat kryetarja e LSI tha se politika shqiptare nuk ekziston.

Reagon ashpër Kryemadhi: Nesër do ti tregojmë Edi Ramës kush jemi

SOT - 15.03.2019

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi foli nga Kamza në takim me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ajo tha se vendi ka në krye një qeveri të lidhur me grupe kriminale, ndërsa shtoi se ...

FOTO / Kush është admiruesja e Kryemadhit, që sot cilësohet si ‘tradhtare’

Java News - 14.03.2019

Elda Hoti është një nga deputetet që mori mandatin një ditë më parë. Kandidatja e LSI-së bëri betimin në Parlament dhe tashmë përfaqëson këtë parti, për Qarkun e Lezhës.

Kryemadhi: Më 16 mars të gjithë kundër qeverisë që grabit qytetarët e saj

Lajmi.net - 15.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi zhvilloi një takim në selinë e LSI-së me strukturat drejtuese të LSI-së Tiranë. Kryemadhi foli në këtë takim për protestën e 16 Marsit, për të cilën tha se ...

Paralajmëron Kryemadhi: Shumë shpejt shkojmë në zgjedhje të parakohshme!

LajmiFundit - 14.03.2019

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi i ka bërë thirrje strukturave të partisë në Tiranë që të vijnë në protestën e 16 marsit, pasi e shtuna do të sjellë edhe më afër fundin e qeverisë dhe hyrjen e ...

Kryemadhi në Ditën e Verës: Të ringjallet politika, ajo sot mendon për një grusht njerëzish

Medial - 14.03.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ishte në Elbasan me rastin e Ditën së Verës ku uroj shqiptarët me rastin e kësaj feste. “Dita e verës që simbolizon ringjalljen e jetës, të ringjallë akoma më ...

Kryemadhi: Politika ka dalë nga shinat, nuk ekziston

Durres Lajm - 14.03.2019

Në Ditën e Verës, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka folur nga Elbasani edhe për krizën politike në vend Në një deklaratë për mediat Kryemadhi tha se politika shqiptare nuk ekziston.

Kryemadhi: Krenare për ata që nuk pranuan mandatet

Albeu.com - 14.03.2019

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi teksa ka zhviulluar një takim me strukturat e partisë, është shprehur se ndihet mjaft krenare për të gjitha ata që hoqën dorë nga Kuvendi dhe se pavarësisht ...