TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tre aeroplanë të vegjël dje kanë fluturuar nga Prishtina drejt Hagës

Koha.net - 11.01.2019

Beograd, 11 janar - Ndërsa mediat serbe raportuan dje dhe sot se nga Aeroporti i Prishtinës, pjesa ushtarake e tij, janë nisur drejt Hagës tre aeroplanë "me ish-pjesëtarë të UÇK-së, të ftuar nga ...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja

Almakos - 11.01.2019

Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Ja kur do të nisen për në Hagë të ftuarit e parë të Speciales

Zeri - 11.01.2019

Dy ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që të shtunën ose të dielën të nisen drejtë Hagës, kurse më 14 janar (të hënën) pritet të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të ...

Në prag të hetimeve të të dyshuarve, viktimave dhe dëshmitarëve

Kosova Live - 11.01.2019

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur fletëkërkimin për Ramzi Shala, ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), vendndodhja e të cilit nuk dihet, që nga koha kur e mori ftesën që më 17 ...

Avokati Koci: Remi dhe Sami Lushtaku janë në Kosovë, në vikend udhëtojmë për në Hagë

Botasot - 10.01.2019

Avokati i njohur kosovar, Arianit Koci, i cili në Gjykatën Speciale do të mbrojë dy komandantët e shquar të UÇK-së, Rrustem Mustafën dhe Sami Lushtakun, i ka hedhur poshtë raportimet e mediave serbe ...

Kriminelët ngulmojnë në inkriminimin e UÇK-së

Botasot - 10.01.2019

Kryetari i Gjykatës Ushtarake të UÇK-së, Sokol Dobruna, ishte i vetëdijshëm se ai u thirr si i akuzuar dhe jo si dëshmitar, nga Gjykata Speciale. Me porosi të shefave të tij, sabotatorë të luftës, ...

Pse është e vendosur në Holandë, Gjykata Speciale e Kosovës?!

Medial - 10.01.2019

Kanë kaluar 20 vjet që kur ka mbaruar konflikti i armatosur mes shqiptarëve të Kosovës dhe forcave serbe. Mirëpo duke filluar nga data 14 janar, disa ish-luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ...

Tre aeroplanë të vegjël dje kanë fluturuar nga Prishtina drejt Hagës

Botasot - 11.01.2019

Ndërsa mediat serbe raportuan dje dhe sot se nga Aeroporti i Prishtinës, pjesa ushtarake e tij, janë nisur drejt Hagës tre aeroplanë "me ish-pjesëtarë të UÇK-së, të ftuar nga Prokuroria Speciale për ...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja

Telegrafi - 11.01.2019

Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Pse Gjykata Speciale e Kosovës është e vendosur në Holandë?

Botasot - 10.01.2019

Kanë kaluar 20 vjet që kur ka mbaruar konflikti i armatosur mes shqiptarëve të Kosovës dhe forcave serbe. Mirëpo duke filluar nga data 14 janar, disa ish-luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ...

Në mesin e të ftuarve nga Specialja, edhe një femër

Zeri - 09.01.2019

Gjykata Speciale po vazhdon të dërgojë ftesa për ish-ushtarët e UÇK’së. Deri tash ftesa për tu nisur për Hagë u ka shkuar disa komandantëve e ushtarëve të UÇK’së.

Sekretari i OVL të UÇK: I them deputetes së LDK-së, Gjykata Speciale nuk e zbardh vrasjen e babait të saj (Video)

Telegrafi - 09.01.2019

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Gjykata Speciale nuk do të zbardhë vrasjet e pasluftës, e as vrasjen e babait të deputetes së LDK-së, Doruntina ...

‘Specialja është e njëanshme, nuk i gjykon krimet e Serbisë pushtuese’

Botasot - 09.01.2019

Kryesia e OVLUÇK-së rithekson se Gjykata Speciale është një e padrejtë që i ka ardhur Kosovës, pasi është e njëanshme dhe nuk i gjykon krimet e shkaktuara nga Serbia pushtuese, si dhe duke marrë për ...

Në mesin e të ftuarve nga Specialja, edhe një femër

Gazeta Express - 09.01.2019

Gjykata Speciale po vazhdon të dërgojë ftesa për ish-ushtarët e UÇK’së. Deri tash ftesa për tu nisur për Hagë u ka shkuar disa komandantëve e ushtarëve të ...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja

Botasot - 11.01.2019

Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar.

Edhe një femër në mesin e të ftuarve nga Gjykata Speciale

Alsat - 10.01.2019

Gjykata Speciale ka bërë shumë ftesa për ish-ushtarët e Ushtrisë Ҫlirimtare të Kosovës. Deri tash ftesa për tu nisur për Hagë u ka shkuar disa komandantëve e ushtarëve të UÇK’së.

Sekretari i OVL të UÇK: I them deputetes së LDK-së, Gjykata Speciale nuk e zbardh vrasjen e babit të saj (Video)

Almakos - 09.01.2019

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Gjykata Speciale nuk do të zbardhë vrasjet e pasluftës, e as vrasjen e babait të deputetes së LDK-së, Doruntina ...

OVL e UÇK-së: Gjykata Speciale është një e padrejtë që i ka ardhur Kosovës

Telegrafi - 09.01.2019

OVL e UÇK-së, në mbledhjen e kryesisë të mbajtur sot kanë diskutuar edhe rreth Gjykatës Speciale. “Kryesia e OVL UÇK-së e rithekson se Gjykata Speciale është një e padrejtë që i ka ardhur Kosovës, ...

Sekretari i OVL të UÇK: I them deputetes së LDK-së, Gjykata Speciale nuk e zbardh vrasjen e babit të saj

Botasot - 09.01.2019

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Gjykata Speciale nuk do të zbardhë vrasjet e pasluftës, e as vrasjen e babait të deputetes së LDK-së, Doruntina ...

OVL UÇK: Gjykata Speciale një e padrejtë që i ka ardhur Kosovës

Kosova Live - 09.01.2019

Në mbledhjen e mbajtur të Kryesisë së OVL UÇK-së, përveç tjerash u diskutua edhe rreth Gjykatës Speciale. Kryesia e OVL UÇK-së e rithekson se Gjykata Speciale është një e padrejtë që i ka ardhur ...

Faton Klinaku i thotë deputetes së LDK-së se Gjykata Speciale nuk e zbardh vrasjen e babait të saj

Lajmi.net - 09.01.2019

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Gjykata Speciale nuk do të zbardhë vrasjet e pasluftës, e as vrasjen e babait të deputetes së LDK-së, Doruntina ...

OVL e UÇK-së: Gjykata Speciale është e njëanshme, nuk gjykon krimet e Serbisë

Koha.net - 09.01.2019

Kryesia e OVL e UÇK-së rithekson se Gjykata Speciale është një e padrejtë që i ka ardhur Kosovës, pasi është e njëanshme dhe nuk i gjykon krimet e shkaktuara nga Serbia pushtuese, si dhe duke marrë ...

"I them deputetes së LDK-së, Gjykata Speciale nuk e zbardh vrasjen e babait të saj"

Zeri - 09.01.2019

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Gjykata Speciale nuk do të zbardhë vrasjet e pasluftës, e as vrasjen e babait të deputetes së LDK-së, Doruntina ...

OVL e UÇK-së: Gjykata Speciale është një e padrejtë që i ka ardhur Kosovës

Almakos - 09.01.2019

OVL e UÇK-së, në mbledhjen e kryesisë të mbajtur sot kanë diskutuar edhe rreth Gjykatës Speciale. “Kryesia e OVL UÇK-së e rithekson se Gjykata Speciale është një e padrejtë që i ka ardhur Kosovës, ...

Sekretari i OVL të UÇK: I them deputetes së LDK-së, Gjykata Speciale nuk e zbardh vrasjen e babit të saj

Tetova Sot - 09.01.2019

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Gjykata Speciale nuk do të zbardhë vrasjet e pasluftës, e as vrasjen e babait të deputetes së LDK-së, Doruntina ...

Veteranët paralajmërojnë 'masa' ndaj Gjykatës Speciale

Zeri - 09.01.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, sot ka mbajtur një mbledhje të kryesisë në të cilën ka diskutuar rreth Gjykatës Speciale. Kjo organizatë e konsideron si të padrejtë këtë Gjykatë, dhe ...

Faton Klinaku i thotë deputetes së LDK-së se Gjykata Speciale nuk e zbardh vrasjen e babait të saj

Lajm - 09.01.2019

Sekretari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se Gjykata Speciale nuk do të zbardhë vrasjet e pasluftës, e as vrasjen e babait të deputetes së LDK-së, Doruntina ...

OVL UÇK-së përpiqet të reagojë kundër Gjykatës Speciale por janë vonë

Albeu.com - 09.01.2019

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, sot ka mbajtur një mbledhje të kryesisë në të cilën ka diskutuar rreth Gjykatës Speciale . Kjo organizatë e konsideron si të padrejtë këtë Gjykatë, dhe ...