TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mustafa krahason numrin e ish-kabinetit të tij me atë të Haradinajt

Koha.net - 12.01.2019

Kreu i LDK-së, e ish-kryeministri Isa Mustafa, ka bërë një krahasim mes kabinetit të tij sa ka qenë në krye të ekzekutivit dhe atij aktual, që drejtohet nga Ramush Haradinaj.

Isa Mustafa: Kisha vetëm 11 këshilltarë, jo si Ramushi 35

Gazeta Express - 12.01.2019

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i ...

Isa Mustafa e lëshoi "bombën"

Botasot - 12.01.2019

Nuk e di së si janë ndier sot Kryesia, Këshilli i Përgjithshëm por në veçanti anëtarësia e LDK kur i pari i kësaj partie deklaroi sot se: "Unë fare nuk jam penduar qe e kamë votuar Thaçin për ...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president

Gazeta Express - 12.01.2019

LDK thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në ...

Mustafa jep sinjale për mbështetjen e “korrigjimit të kufijve”

Koha.net - 11.01.2019

Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e Lidhjes Demokratike (LDK), subjekt ky kryesor në opozitë, për ta përfaqësuar vendin në fazën finale të dialogut me Serbinë.

Iu dha lamtumira e fundit Adem Llumnicës

Botasot - 11.01.2019

Sot, u varros kryetari i nëndegës së LDK-së në Barilevë, Adem Llumnica, që vdiq dje pas një sëmundjeje të shkurtër. Sekretari i përgjithshëm, njëherësh edhe kryetar i Degës I në Prishtinë, Ismet ...

Musliu: Po shihet qartë që imazhi i krijuar i LDK-së si parti “akademike” është veçse retorikë

Koha.net - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës.

Mustafa thotë se është koha që qeveria Haradinaj të shkojë në shtëpi

Koha.net - 11.01.2019

I preokupuar me qeverisjen e Ramush Haradinajt është shfaqur paraardhësi i tij, Isa Mustafa. Në një mbledhje me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike, kryetari i kësaj partie ka thënë se mbesin ...

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës, e quan atë dhe LDK'në frikacakë

Gazeta Express - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogu, zgjedhjeve dhe të ...

Nitaj i reagon Mustafës: Taksa ka qenë përgjigje ndaj luftës së hapur të Serbisë

Telegrafi - 11.01.2019

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist.

Tha se rrëzimi i Qeverisë do të ndikonte negativisht për vendin, LDK i reagon Skender Hysenit

Telegrafi - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë ...

Mustafa thotë se nuk është penduar për zgjedhjen e Thaçit president

Lajmi.net - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, po thotë se nuk është penduar që e ka zgjedhur president Hashim Thaçin. Në një konferencë për media gjatë ditës së sotme, Mustafa ka thënë se vendimi i Kushtetueses i ...

Mustafa nuk pendohet për Thaçin

Zeri - 11.01.2019

I pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa nuk është shprehur I penduar për votimin pro zgjedhjes së Hashimit Thaçit në postin e presidentit të Kosovës, raporton “Zëri.info”.

Nitaj ia kthen Isa Mustafës: Nëse është dikush që po e shpërfill Amerikën, ata jeni ju

Gazeta Express - 11.01.2019

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka reaguar pas deklarimeve të kryetari të LDK-së, Isa Mustafa, i cili sot në një konferencë për media e ka cilësuar vendosjen e taksës ndaj produkteve si një ...

Mustafa: Këtë Qeveri duhet t’a rrëzojmë

Botasot - 11.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, mban mbledhje me kryetar të degëve, të kë saj partie. “Ne po mbajmë takime të rregullta me degët, me kryesinë. Preokupimi ynë i madh është gjendja në vendin tonë dhe ...

Mustafa: LDK është aktualisht e para, këtë e dëshmojnë sondazhet

Telegrafi - 11.01.2019

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës.

Mustafa vendimin për taksën ndaj prodhimeve serbe e quan “popullist”: Qeveria duhet të shkojë në shtëpi

Telegrafi - 11.01.2019

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës.

Kreu i LDK-së e quan vendim popullist taksën për produktet serbe

Gazeta Express - 11.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt ...

Mustafa: Nuk jemi penduar që e bëmë Thaçin president

Botasot - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi.

Mustafa e quan veprim popullist, taksën 100 % të Qeverisë

Zeri - 11.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt ...

Isa Mustafa kritikon numrin rekord të këshilltarëve të Haradinajt

Zeri - 11.01.2019

Kreu i Lidhjes Demokratikë të Kosovës, Isa Mustafa, ka kritikuar emërimin e ksëhtillarëve të rinj të kryeministrit, Ramush Haradinaj raporton “Zeri.info”.

Mustafa: Një numër i përkrahësve të mi po më thonë, profesor mos u merr me ta!

Botasot - 12.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit të tanishëm Ramush Haradinajt. Ai ka thënë se gjatë kohës kur ishte në krye të ...

Mustafa ngushëllon familjen Llumnica

Botasot - 11.01.2019

Me rastin e vdekjes së kryetarit të nëndegës së LDK-së në Barilevë të Prishtinës Adem Rasim Llumnica, kryetari i LDK-së Isa Mustafa u ka shprehur ngushëllime familjes Llumnica: “Dje morëm një lajm të ...

Vdes veprimtari i shquar i LDK-së

Botasot - 10.01.2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se ka ndërruar jetë veprimtari i shquar i LDK-së, Adem Rasim Llumnica, i cili ishte kryetar i nëndegës së LDK-së në Barilevë të Prishtinës, përcjellë "Bota ...

LDK/Kryetari Mustafa jep sinjale për “korrigjimin e kufijve”

Java News - 12.01.2019

Institucionet e Kosovës kanë marrë të premten mbështetjen e Lidhjes Demokratike (LDK), subjekt ky kryesor në opozitë, për ta përfaqësuar vendin në fazën finale të dialogut me Serbinë.

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës - e quan atë dhe LDK-në frikacakë

Zeri - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut.”, zgjedhjeve dhe të taksës.

Nitaj i reagon Mustafës: Taksa ka qenë përgjigje ndaj luftës së hapur të Serbisë

Almakos - 11.01.2019

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist.

Tha se rrëzimi i Qeverisë do të ndikonte negativisht për vendin, LDK i reagon Skender Hysenit

Almakos - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë ...

Mustafa: Pse nuk pendohem që zgjodhëm Thaçin president

BalkanWeb - 12.01.2019

Kryetari i LDK Isa Mustafa shprehet se nuk është penduar që dha mbështetjen e tij për të zgjedhur si presidenti, Hashim Thaçin. Sipas Mustafës ishte Kushtetuta që i çoi në atë situatë, pasi LDK nuk ...

Mustafa: LDK është aktualisht e para në sondazhe

SOT - 11.01.2019

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës dhe shtoi se partia që ai drejton ...

Mustafa vendimin për taksën ndaj prodhimeve serbe e quan “popullist”: Qeveria duhet të shkojë në shtëpi

Almakos - 11.01.2019

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës.

​Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin President

Tetova Sot - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi.

Kreu i LDK-së: Taksa për produktet serbe vendim populist, po shpërfillet Trump!

Java News - 11.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt ...

Isa Mustafa thotë se kishte vetëm 11 këshilltarë – jo si Ramushi 35

Lajmi.net - 12.01.2019

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i Qeverisë. Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë.

Musliu e quan Mustafën dhe LDK-në frikacakë

Telegrafi - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës.

E quajti vendim populist, AAK i reagon Isa Mustafës për taksën

Lajmi.net - 11.01.2019

AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili vendimin për taksën e quajti vendim populist. AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili ...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president

Koha.net - 11.01.2019

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi.

Mustafa e bën krahasimin e Qeverisë Haradinaj me kohën kur ishte vetë në krye të saj

Zeri - 12.01.2019

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave. Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e ...

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës, e quan atë dhe LDK-në frikacakë

Botasot - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës.

Taksa ‘fut sherrin’ mes AAK-së e LDK-së

Zeri - 11.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa gjatë ditës së sotme në një konferencë për media e ka quajtur vendim populist vendosjen e taksës për produktet që hyjnë në Kosovë nga Serbia si ...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president

Telegrafi - 12.01.2019

LDK thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Megjithatë, Mustafa nuk ndjehet i penduar për zgjedhjen e Hashim ...

Isa Mustafa tregon sa këshilltarë kishte kur ai ishte Kryeministër

Telegrafi - 12.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është bashkangjitur debateve lidhur me numrin e madh të këshilltarëve në kabinetin e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Musliu, Isa Mustafës: Zhveshu nga lëvozhga e komunistit

Lajmi.net - 11.01.2019

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes, Kadri Veselit dhe Ekipit Negociator.

Deputeti i AAK-së i reagon Isa Mustafës: Taksa është si pasojë e luftës nga Serbia

Botasot - 11.01.2019

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist.

Isa Mustafa tregon sa këshilltarë kishte kur ai ishte Kryeministër

Almakos - 12.01.2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është bashkangjitur debateve lidhur me numrin e madh të këshilltarëve në kabinetin e kryeministrit Ramush Haradinaj.