TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

"Devijon" Milo: S'ka rëndësi kur bëhen zgjedhjet, jemi gati të diskutojmë me të gjitha partitë

Albeu.com - 12.06.2019

Ka reaguar Paskal Milo pas takimit që patën ditën e sotme aleatët e djathtë me Presidentin Meta lidhur me vendosjen e një datë të re zgjedhjesh. Ai është shprehur se ka biseduar me shqetësim gjithë ...

30 qershori jo i paprekshëm për Paskal Milon: S’ka rëndësi kur bëhen zgjedhjet, por të jenë sipas standardeve

Top Channel - 12.06.2019

Partia Demokracia Sociale e udhëhequr nga Paskal Milo bëhet partia e parë e majtë që pranon shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale. Pas takimit që zhvilloi në Presidencë me Ilir ...

Kriza/ Aleati i Ramës në zyrën e Metës, Milo: Duhet zgjidhje

Mapo - 12.06.2019

Pas liderëve të partive të vogla opozitare, në zyrën e Presidentit të Republikës Ilir Meta ka shkuar edhe një prej aleatëve të Edi Ramës, kreu i PDS, Paskal Milo.

Partia e parë e majtë që nuk njeh 30 qershorin, Paskal Milo i PDS te Meta për datën e re

Top Channel - 12.06.2019

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Milo ka hyrë ...

Milo takon Metën: S’është e rëndësishme data, por stabiliteti

BalkanWeb - 12.06.2019

Kreu i PDS Paskal Milo ka zhvilluar një takim me presidentin e vendit Ilir Meta. Milo foli për medias menjëherë pas takimit me kreun e shtetit. “Me presidentin e republikës diskutuam rreth situatës ...

Partia e parë e majtë që nuk njeh 30 qershorin, Paskal Milo i PDS te Meta për datën e re

Botasot - 12.06.2019

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. Burime për Top Channel bëjnë me dije se Milo ka hyrë ...

Milo “del nga rreshti”: Nuk ka rëndësi 30 qershori, por një palë zgjedhje të lira dhe gjithëpërfshirëse

Gazeta Express - 12.06.2019

Partia Demokracia Sociale e udhëhequr nga Paskal Milo është dhe partia e parë e majtë dhe në koalicion me PS-në e Ramës, e cila është e gatshme të pranojë mosmbajtjen e zgjedhjeve më 30 qershor.

Ç’po ndodh në PS? Një nga partitë e majta pranon shfuqizimin e 30 qershorit, zbardhet takimi në Presidencë

SOT - 12.06.2019

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo ka hyrë në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale. PDS bëhet kështu partia e parë e majtë që pranon ...

30 qershori/ Data edhe mund të preket për Paskal Milon: Por të ruajmë standartet

Java News - 12.06.2019

Partia Demokracia Sociale e udhëhequr nga Paskal Milo bëhet partia e parë e majtë që shprehet e gatshme për të pranuar shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale.

Negociatat me Metën, Partia e parë e majtë që nuk neh 30 qershorin

LajmiFundit - 12.06.2019

Kreu i Partisë Demokracia Sociale, Paskal Milo është paraqitur në Presidencë për të zhvilluar bisedime me Ilir Metën mbi datën e re për zgjedhjet lokale.

Paskal Milo: S’ka rëndësi kur bëhen zgjedhjet, por të jenë sipas standardeve

Portalb - 12.06.2019

PDS është regjistruar gjithashtu në KQZ për të marrë pjesë në zgjedhje në datën e parë të përcaktuar nga Meta, por Milo tha të hënën në emisionin ‘Open’ se ndihet i shqetësuar se kriza e rëndë ...

Milo “del nga rreshti”: Nuk ka rëndësi 30 qershori, por një palë zgjedhje të lira dhe gjithëpërfshirëse

Botasot - 12.06.2019

Partia Demokracia Sociale e udhëhequr nga Paskal Milo është dhe partia e parë e majtë dhe në koalicion me PS-në e Ramës, e cila është e gatshme të pranojë mosmbajtjen e zgjedhjeve më 30 qershor.

Aleati i Ramës: 30 qershori mund të preket, s`ka rëndësi kur bëhen zgjedhjet, por si

LajmiFundit - 12.06.2019

Pas takimit që zhvilloi në Presidencë me presidentin Ilir Meta, Paskal Milo theksoi se “s’ka rëndësi se kur bëhen zgjedhjet, rëndësi ka që të bëhen sipas standardeve dhe të plotësojnë kriteret ...

Paskal Milo: S’ka rëndësi kur bëhen zgjedhjet, por të jenë sipas standardeve

Ina - 13.06.2019

Partia Demokracia Sociale e udhëhequr nga Paskal Milo bëhet partia e parë e majtë që shprehet e gatshme për të pranuar shfuqizimin e 30 qershorit si datë për zgjedhjet lokale.