TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Burnley 1:4 Man City, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 03.12.2019

Djelmoshat e Pep Guardiolas e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shënojnë që në minutën e 24-të, me Gabriel Jesus. Sulmuesi brazilian shënoi edhe në minutën e 50’, për 0-2. Rodri në minutën e 68’ dhe Riyad Mahrez shënuan dy gola tjerë, për të ...

Man City bën detyrën, mposht lehtësisht Burnleyn

Lajmi.net - 03.12.2019

Kampionët e Premierligës kanë mposhtur 1:4 skuadrën e Burnleyt në stadiumin ‘Turf Moor’. Gabriel Jesus shënoi dy golat e parë për skuadrën e Pep Guardiolas, kur shënoi në minutat 24’ dhe 50’.

City rikthehet të fitoret, e deklason Burnleyn

Gazeta Express - 03.12.2019

Manchester City ka fituar me rezultat 1-4 në Turf Moor, duke u rikthyer kështu të fitoret pas barazimit të papritur në fund të javës së kaluar kundër Neëcastle. Në këtë ndeshje shkëlqeu Gabriel Jesus që shënoi dygolësh, kurse dy golat e tjerë për ...

Notat e lojtarëve, Burnely 1-4 Manchester City: Rodri yll i ndeshjes

Telegrafi - 03.12.2019

Manchester City ka arritur të shënojë fitore me rezultat të thellë 4-1 ndaj Burleyt si mysafir në kuadër të Ligës Premier. Manchester City me këtë fitore ka 32 pikë, tetë më pak se Liverpooli që ka një ndeshje më pak.

Manchester City rikthehet tek fitorja, shfryhet tek Burnley

Botasot - 03.12.2019

Pas barazimeve ndaj Shakhtarit dhe Newcastle, Manchester City është rikthyer tek fitorja. Skuadra e Pep Guardiolas ka fituar me rezutlatin e thellë 1-4 ndaj Burnley. Pjesa e parë e takimit u mbyll me rezultatin 0-1, pas golit të Gabriel Jesus, ...

Manchester City makineri golash, fitore bindëse ndaj Burnley

ABC News - 03.12.2019

Manchester City ka mposhtur Burnley me rezultat të thellë 1-4, duke u rikthyer te fitorja pas atij barazimi zhgënjyes 2-2 kundër Newcastle. Edhe pse në një transfertë të vështirë, djemtë e Guardiolës ia dolën të merrnin tri pikët e plota.

Manchester City tregon dhëmbët, mposht bindshëm Burleyn

Telegrafi - 03.12.2019

Manchester City ka arritur të shënojë fitore me rezultat të thellë 4-1 ndaj Burleyt si mysafir në kuadër të Ligës Premier. Djelmoshat e Pep Guardiolas e nisën shumë mirë takimin, duke arritur të shëojnë që në minutën e 24-të.

Man.City rikthehet te fitorja, dygolësh i Gabriel Jesus ndaj Burnley-t

SuperSport - 03.12.2019

Manchester City u rikthye menjëherë te fitorja në Premier League dhe e bëri këtë në transfertën e Turf Moor ndaj Burnley-t. Një sukses bindës i Citiziens me shifrat 1-4 pavarsisht disa mungesave në formacionin.

City rikthehet te fitorja

Zeri - 03.12.2019

Manchester City është rikthyer të fitorja pas atij barazimi 2:2 në fundjavë ndaj Newcastle Unitedit, shkruan zeri.info Ekipi i Pep Guardiolas triumfoi në udhëtim te Burnley me shifrat 4:1 në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 15-të të ligës angleze.

City me fitore të lehtë ndaj Burnleyt

Koha.net - 03.12.2019

Manchester City ka shënuar fitore të lehtë në udhëtim te Burnley. Kampioni i Anglisë shënoi fitore prej 4 me 1, në një ndeshje ku shkëlqeu sulmuesi brazilian Gabriel Jesus, transmeton Koha.net.

Burnley – Manchester City, shënohet një gol i jashtëzakonshëm

Zeri - 03.12.2019

Manchester City është duke fituar 3:0 në udhëtim te Burnley, transmeton zeri.info Rodri ka shënuar një gol të bukur në minutën e ...

Burnley – Manchester City, shënohet edhe goli i dytë

Zeri - 03.12.2019

Manchester City ka dyfishuar epërsinë në udhëtim ndaj Burnleyt në ndeshjen e vlefshme për Premierligë, transmeton zeri.info Gabriel Jesus (50') ka shënuar sërish për Cityn për t’i çuar shifrat në 2:0.

Super Gabriel Jesus, tjetër gol fantastik për Manchester City

Gazeta Express - 03.12.2019

Manchester City e ka dyfishuar epërsinë kundër Burnley, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Turf Moor. Gabriel Jesus shënoi sërish për 2:0 për Man Cityn në minutën e 50-të, raporton Gazeta ...

Gol fantastik në ndeshjen Burnley – Manchester City

Gazeta Express - 03.12.2019

Manchester City ka kaluar në epërsi kundër Burnley, në një ndeshje të Premierligës që po zhvillohet momentalisht në Turf Moor. Gabriel Jesus shënoi një gol fantastik në minutën e 24-të, duke i dhënë epërsinë 1:0 Cityt, raporton Gazeta ...

Burnley – Manchester City, ndeshja zhbllokohet me një super gol

Zeri - 03.12.2019

Manchester City ka kaluar në epërsi 1:0 në udhëtim te Burnley, transmeton zeri.info Gabriel Jesus ka shënuar për mysafirët në minutën e ...

Formacionet zyrtare: Burnley – Man City

Lajmi.net - 03.12.2019

Kampionët aktual do të jenë mysafir të Burnley në ndeshjen e javës së 15-të, që fillon nga ora 21:15. Të dy skuadrat kanë konfirmuar formacionet startuese. Burnley: Pope, Bardsley, Tarkowski, Mee, Pieters, Cork, Hendrick, Drinkwater, Lennon, McNeil, ...

Man City e viziton Burnley me synim për ta ruajtur hapin për titull, formacionet zyrtare

Gazeta Express - 03.12.2019

Manchester City e viziton Turf Moor për t’u ndeshur me Burnley, në përpjekje për t’u kthyer në binar për ta vazhduar luftën për mbrojtjen e titullit në Premierligë, pas hapit mbrapa që e bëri në fundjavë duke barazuar 2:2 me Newcastle United.

Formacionet zyrtare, Burnley- Manchester City: Guardiola e nis me më të mirët

Telegrafi - 03.12.2019

Manchester City do të kërkojë fitore në udhëtim te Burnley, për të ruajtur gjasat e fundit për titull këtë sezon në Ligën Premier. Liverpooli ka krijuar diferencë prej 11 pikëve deri më tani.

Formacioni: Guardiola “dënon” tre lojtarë, rikthen të preferuarin e tij si titullar!

Botasot - 03.12.2019

Manchester City do të luajë në transfertë ndaj Burnleyt në orën 21:15, ndeshje e vlefshme për javën e 15-të të Premier League. Guardiola ka zgjedhur edhe formacionin titullar, ku bie në sy që nga ndeshja e fundit ndaj Newcastle, trajneri spanjoll ka ...

Burnley - Manchester City, formacionet zyrtare

Zeri - 03.12.2019

Manchester City do të luajë sonte në udhëtim te Burnley në kuadër të xhiros së 15-të të ligës angleze, transmeton zeri.info Ekipi i Pep Guardiolas do të kërkojë këndelljen pas atij barazimi 2:2 në fundjavë ndaj Newcastle Unitedit.

Guardiola: Asnjë panik, në janar nuk marrim lojtarë për titullin

ABC News - 03.12.2019

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, foli sot në konferencë për shtyp para sfidës së nesërme kundër Burnley. Strategu spanjoll foli për situatën që po kalon ekipi i tij, sfidën kundër Burnley dhe rolin e Fernandinhos, që po kritikohet së ...

City rikthehet të fitoret, e deklason Burnleyn (VIDEO)

Tetova Sot - 04.12.2019

Manchester City ka fituar me rezultat 1-4 në Turf Moor, duke u rikthyer kështu të fitoret pas barazimit të papritur në fund të javës së kaluar kundër Neëcastle. Në këtë ndeshje shkëlqeu Gabriel Jesus që shënoi dygolësh, kurse dy golat e tjerë për ...

Man City e shpartalloi Burnleyn, ruan hapin për titull [Video]

Insajderi - 04.12.2019

Manchester City ka fituar me rezultat 1-4 në Turf Moor, duke u rikthyer kështu të fitoret pas barazimit të papritur në fund të javës së kaluar kundër Newcastle. Në këtë ndeshje shkëlqeu Gabriel Jesus që shënoi dygolësh, kurse dy golat e tjerë për ...