TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas de Ligt, United i refuzohet edhe oferta 110 milionë euro

Mapo - 20.05.2019

Jashtë Champions League dhe me harmoni brenda grupit aspak të mirë, askush nuk do të shkojë tek Manchester United mesa duket, që dikur ka qenë skuadra e ëndrrave për shumë futbollistë.

De Ligt te Barcelona për 74 milionë euro

VeqSport - 20.05.2019

Barcelona ka arritur marrëveshje për transferimin e kapitenit të Ajaxit, Matthijs de Ligt. Katalunasit do të paguajnë plotë 74 milionë euro për shërbimet e 19 vjeçarit të talentuar.

Sky Sports: De Ligt i bashkohet Barcelonës

Gazeta Express - 20.05.2019

Matthijs de Ligt do ta braktisë Ajaxin për t’iu bashkuar Barcelonës këtë verë, pavarësisht interesimit të madh që klubet angleze janë duke e shprehur për të, sipas burimeve të Sky Sports.

Matijs De Ligt, i jep fund spekullimeve rreth të ardhmes

Alsat - 20.05.2019

Matijs de Ligt i ka dhënë fund dilemave sa i përket të ardhmes së tij, duke zgjedhur të firmosë me Barcelonën, pavarësisht se kohët e fundit Manchester United ishte duke konkurruar fort për ...

Matthijs De Ligt pranon të transferohet te Barcelona

Telegrafi - 20.05.2019

Barcelona po e transferon Matthijs de Ligtin nga Ajaxi, përkundër interesimit të madh nga klubet e Ligës Premier, raportojnë mediat në Angli. Mbrojtësi holandez ka qenë njëri ndër lojtarët kyçë në ...

Lëvizja surprizë/ De Ligt lë Ajaxin dhe transferohet te ekipi i ri

SOT - 20.05.2019

Nuk ka më asnjë dyshim. Super talenti i Ajaxit, Matthijs de Ligt do të jetë lojtari i Barcelonës në sezonin e ardhshëm. Lajmin e konfirmon Sky Sports, duke raportuar se palët kanë gjetur marrëveshjen ...

De Ligt është pothuajse lojtar i Barcës, mungon vetëm zyrtarizimi

Botasot - 20.05.2019

Barcelona është pothuajse pranë zyrtarizimit të Matthijs de Ligt nga Ajax, pavarësisht interesit të madh nga klubet e Premier Ligës raportojnë mediat angleze.

Liverpool në bisedime me De Ligtin

Koha.net - 20.05.2019

Liverpooli ka nisur bisedimet për një transferim të mundshëm të qendërmbrojtësit të Ajaxit, Matthijs de Ligt, raporton "BBC" të hënën. Sipas, BBC-së zyrtarët e Liverpoolit janë takuar me ...

De Ligt te Barça? Pengesë bëhet Mino Raiola

Gazeta Tema - 19.05.2019

Ylli i Ajaksit të Amsterdamit, Matthijs de Ligt pritet të largohet gjatë merkatos së verës nga ekipi holandez, megjithëse transferimi i propozuar për te Barcelona është lënë në “listë pritjeje” për ...

De Ligt i Barcelonës sipas Sky Sports

Albeu.com - 20.05.2019

Zërat rreth largimit të mbrojtësit holandez të Ajax nuk kanë pushuar në asnjë moment. Destinacioni ka qenë në pikëpytetje, por duket se Sky Sports e ka zbuluar tashmë.

De Ligt është lojtar i gjigantit spanjoll, mungon vetëm zyrtarizimi

Flaka - 20.05.2019

Barcelona është pothuajse pranë zyrtarizimit të Matthijs de Ligt nga Ajax, pavarësisht interesit të madh nga klubet e Premier Ligës raportojnë mediat angleze.

Barça/Mimo Raiola sërish pengesë, këtë herë për De Ligt

Java News - 19.05.2019

Ylli i Ajaksit të Amsterdamit, Matthijs de Ligt pritet të largohet gjatë merkatos së verës nga ekipi holandez, megjithëse transferimi i propozuar për te Barcelona është lënë në “listë pritjeje” për ...

Sky Sports: De Ligt i bashkohet Barcelonës

Tetova Sot - 20.05.2019

Matthijs de Ligt do ta braktisë Ajaxin për t’iu bashkuar Barcelonës këtë verë, pavarësisht interesimit të madh që klubet angleze janë duke e shprehur për të, sipas burimeve të Sky Sports.