TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Broja: Fanella kuqezi më emocionon, synoj skuadrën e parë të Chelseat

SuperSport - 12.06.2019

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në ...

Kombëtarja e Shpresave jep sinjale pozitive

ABC News - 12.06.2019

Kombëtarja e shpresave dha sinjale pozitive në sfidën ndaj Turqisë dhe dy takimet përballë Uellsit. Armand Broja është futbollisti që ka spikatur në skuadrën e drejtuar nga trajneri Alban Bushi.

Bale kishte një paraqitje për tu harruar me Uellsin ndaj Hungarisë, humbi një rast që vështirë se mund të mendohet

Telegrafi - 12.06.2019

Evropiani i fundit ishin konsideruar si një ekipet më sensacionale të kampionatit, por vështirë se do të mund t’i shohim në vitin 2020. E gjithë kjo shkaku që kombëtarja e Uellsit ka pësuar humbje dy ...

Kombëtarja U21, fiton sfidat miqësore me Uellsin

Top Channel - 12.06.2019

Pas sfidës me Turqinë të mbyllur me barazimin 2-2, kombëtarja shqiptare e U21 zhvilloi dy ndeshje miqësore me Uellsin duke i fituar që të dyja. Nëse në ndeshjen e parë, kuqezinjtë e Alban Bushit ...

Skandal në ndeshjen Hungari - Uells, tifozët shpalosin flamurin: Kosova është Serbi

Zeri - 12.06.2019

Tifozët e Uellsit e treguan edhe njëherë afërsinë e tyre me Serbinë. Uellsianët treguan dashurinë e tyre për Serbinë në Budapest, në ndeshjen kundër Hungarisë në eliminatoret e “Euro 2020” në kuadër ...

Kambëtarja e shpresave fantastike përballë Uellsit

Albeu.com - 11.06.2019

Shqipëria U-21 ka fituar dhe ndeshjen e dytë miqësore ndaj Uellsit me rezultatin 3-1. Sfidë kjo e luajtur në stadiumin "Niko Dovana", të Durrësit. Djemtë e Bushit fituan më me lehtësi se sfidën e ...

Shpresat mposhtin sërish Uellsin, Broja goleadori i ri i kuqezinjve

SuperSport - 11.06.2019

Kombëtarja Shqiptare U21 ka fituar edhe miqësoren e dytë përballë Uellsit, e zhvilluar pasditen e sotme në stadiumin “Niko Dovana” të qytetit të Durrësit.

Shqipëria U-21 e mposht përsëri Uellsin

Zeri - 11.06.2019

Shqipëria U-21 e drejtuar nga trajneri Alban Bushi ka fituar me rezultatin 3-1 ndaj Uellsit në miqësoren e dytë përballë kombëtares së Uellsit, zhvilluar në stadiumin “Niko Dovana” ora 15:00.

Shqipëria U-21 shkëlqen ndaj Uellsit, talenti i Çelsit s’ndalet!

BalkanWeb - 11.06.2019

Kombëtarja e moshave e drejtuar nga Alban Bushi ka fituar edhe përballjen e dytë në sfidën e luajtur kundër Uellsit në “Niko Dovana” të Durrësit. 21-vjeçarët kuqezinj kanë tronditur bashkëmoshatarët ...

U 21, Shqipëria mposht sërish Uellsin!

Gazeta Tema - 11.06.2019

Vetëm 2 ditë më parë, Shqipëria U21 arriti të merrte një fitore në ndeshjen miqësore që luajti ndaj Uellsit duke fituar me rezultatin 2-1. Sot kuqezinjtë e vegjël zhvilluan një tjetër ndeshje ...

Broja: Fanella kuqezi më emocionon, synoj skuadrën e parë të Chelseat

Gazeta Tema - 12.06.2019

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në ...

Shqipëria U-21 shfryn ndaj Uellsit!

Botasot - 11.06.2019

Shqipëria U-21 ka fituar dhe ndeshjen e dytë miqësore ndaj Uellsit me rezultatin 3:1. Sfidë kjo e luajtur në stadiumin "Niko Dovana", të Durrësit. Ishullorët u shfaqën dukshëm më të dobët se ...

Talenti kuqezi: Synoj skuadrën e parë të Chelseat

Gazeta Express - 12.06.2019

Ndonëse pa mbushur ende 18 vjeç, Armando Broja shënoi tre gola me skuadrën shqiptare U19, në miqësoret ndaj Kosovës, të cilët bashkë me faktin që është pjesë e skuadrës së moshave të Chelseat në ...

Talenti i Shqipërisë: Synoj skuadrën e parë të Chelseat

Lajmi.net - 13.06.2019

Edhe këtu djaloshi nuk zhgënjeu, pasi zgjidhi i vetëm miqësoren e parë ndaj Uellsit, me dy gola në fitoren 2-1 dhe shënoi një tjetër gol në miqësoren e dytë ndaj uellsianëve, ndonëse të dy takimet i ...