TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kukan: Negociatat për Shqipërinë duhet të ishin hapur më parë

Alsat - 13.02.2018

Në ditën e dytë të takimit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, që po mbahet në Tiranë, eurodeputeti Eduard Kukan ka vlerësuar vullnetin e përbashkët të aktorëve politikë ...

Çelja e negoicatave mes BE dhe Shqipërisë, Kukan tregon optimizëm të matur

RTSH - 13.02.2018

Eurodeputeti Eduard Kukan ka deklaruar optimizëm të matur lidhur me procesin e integrimit të Shqipërisë. Duke folur në ditën e dytë të punimeve të Komitetit Ndërparlamentar të Stabilizim-Asocimit ...

Çelja e negociatave për Shqipërinë, Kukan: Duhet të bindni Këshillin

LajmiFundit - 13.02.2018

Eurodeputeti Eduard Kukan u shpreh i bindur se Komisioni Europian do të rekomandojë hapjen e negociatave të anëtarësimit për vendin tonë. Por, vendimi përfundimtar merret nga Këshilli i Europës dhe ...

Negociatat me BE, komisioneri Kukan mesazh Shqipërisë: E meritoni, por ju duhen njerëz të kualifikuar

BalkanWeb - 13.02.2018

TIRANE – Ditën e sotme u zhvillua takimi i 12 i Këshillit të Stabilizim Asociimit ku u diskutuan rekomandimet e OSBE-ODIHR për çështje të ndryshme që prekin vendin.

Kukan: Negociatat i meritoni, duhet të keni marrëdhënie të mira bilaterale me miqtë

Gazeta Express - 13.02.2018

Eurodeputeti Eduard Kukan u bëb thirrje partive politike në Shqipëri që të lënë pas ndasitë dhe të bëhen bashkë për hapjen e ...

Kukan: Negociatat me Shqipërinë duhet të kishin filluar, ndonjëherë janë burokratike

Java News - 13.02.2018

Eurodeputeti Eduart Kukan ka deklaruar gjatë takimit të 12 të Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, se negociatat duhet të kishin filluar.

Kukan: Negociatat për Shqipërinë duhet të ishin hapur më parë

Zhurnal - 13.02.2018

Kukan: Negociatat për Shqipërinë duhet të ishin hapur më parë Në ditën e dytë të takimit të Komitetit Parlamentar të Stabilizim-Asociimit, BE-Shqipëri, që po mbahet në Tiranë, eurodeputeti Eduard ...