TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPhone 11 mund të dalë në treg më herët sesa që pritej

Lajmi.net - 11.09.2019

Versioni i ri ka kamera më interesante, ekran më të mirë, teknologji të re për të bërë foto, por shumë ekspertë në internet thonë se do të dalë mode pa u hedhur mirë në treg, pasi nuk ka rrjetin 5G.

iPhone 11 mund të dalë mode pa u hedhur mirë në treg

Top Channel - 11.09.2019

Apple, shitjet e të cilëve kanë pësuar rënie në tremujorët e fundit, sapo hodhën në treg iPhone 11. Versioni i ri ka kamera më interesante, ekran më të mirë, teknologji të re për të bërë foto, por ...

Apple Arcade është një abonim me pagesë me akses në mbi 100 lojëra

Medial - 11.09.2019

Apple Arcade do të debutojë më 19 Shtator për 4.99 dollarë në muaj tha kompania ditën e Marte gjatë t të iPhone në Kaliforni. Detajet u zbuluan krahas tre modeleve të reja të iPhone 11.

Risitë e prezantuara te iPhone 11, telefonat Android i përdorin prej kohësh

Telegrafi - 11.09.2019

Përdoruesit e Android për vite me radhë janë tallur me thënien: Apple po “shpik” gjëra duke i futur në iPhone, ato që telefonat Android i kanë përdorur dy vite më parë, shkruan Mashable.

Apple Arcade është një abonim me pagesë me akses në mbi 100 lojëra

PC World - 11.09.2019

Apple Arcade do të debutojë më 19 Shtator për 4.99 dollarë në muaj tha kompania ditën e Marte gjatë aktivitetit të prezantimi t të iPhone në Kaliforni.

Apple paraqet produktet e reja, përfshirë telefonin iPhone 11

VOA - 11.09.2019

Përballë konkurrencës në rritje nga kompanitë që ofrojnë telefona inteligjentë me çmime më të ulëta, Apple paraqiti versionet e reja të iPhone-it të martën në ngjarjen e përvitshme të kompanisë për ...

Apple zbulon datën e lëshimit të iOS 13

Gazeta Express - 11.09.2019

Apple ka zyrtarizuar datat e lëshimit për të gjithë të versionit më të ri të sistemit të saj operativ mobil, iOS 13. iOS 13 për iPhone e iPod do të jetë i disponueshëm të premten, më 19 shtator, me ...

Do shkriheni së qeshuri me memet përsa i përket iPhone 11

Tetova Sot - 11.09.2019

IPhone 11 i ri ka mbërritur. Telefonat e mençur të Apple këtë vit janë tre, iPhone 11, 11 Max dhe 11 Max Pro. Por në internet po qarkullojnë meme që kanë të bëjnë me kamerat të vendosur në telefon.

Shitjet e iPhone në rënie për tremujorin e tretë radhazi

Koha.net - 11.09.2019

Vetëm disa orë para prezantimit të modeleve të reja të iPhone, Canalys e ka publikuar një raport interesant i cili sugjeronte që Apple është në një situatë të pakëndshme.

Pas lansimit të iPhone 11, Apple ndërpret shitjen e iPhoneve të lansuar një vit më parë

Koha.net - 11.09.2019

Apple dje ka lansuar iPhone, iPad e Apple Watch të ri ndërsa menjëherë ka ndërprerë disa pajisje më të vjetra nga shitja. Derisa paraporosit e iPhone 11 të ri tashmë kanë filluar, në ueb faqen e ...

Fansat zhgënjehen nga iPhone 11, në rrjet “shpërthen” ironia me kamerat – FOTO

Shqipmedia - 11.09.2019

Apple zbuloi të martën iPhone 11 Pro dhe Pro Max duke hedhur një hap të ri drejt avancimit të teknologjisë. Ajo që bie më shumë në sy në telefonin e ri të Apple është kamera në pjesën e prapme që nuk ...

Pas lansimit të iPhone 11, Apple ndalon shitjen e iPhoneve të lansuar një vit më parë

Koha.net - 11.09.2019

Apple dje ka lansuar iPhone, iPad e Apple Watch të ri ndërsa menjëherë ka hequr disa pajisje më të vjetra nga shitja. Derisa paraporosit e iPhone 11 të ri tashmë kanë filluar, në ueb faqen e Apple ...

Njihuni me iPhone 11 dhe 11 Pro: Çdo gjë që duhet të dini

Zhurnal - 11.09.2019

Mbrëmjen e së Martes Apple prezantoi një set të ri telefonësh ku përfshihen iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Këta telefonë të rinj vinë me një çip të ri, kamera të reja dhe janë të ...

“iPhone 11” i jashtëzakonshëm, krejt çka duhet të dini për modelin e ri

Botasot - 11.09.2019

Telefoni i ri i ‘Apple”, ‘iPhone 11’, del në shitje me 20 shtator me çmim prej 700 dollarësh në Amerikë. Përderisa, ‘iPhone 11’ duket vizualisht si ‘iPhone XR’, është pjesa e pasme e paisjes e cila ...

Apple iOS 13 debuton më 19 Shtator por jo ashtu siç e keni pritur

PC World - 11.09.2019

Në një deklaratë për shtyp Apple tha se iOS 13 do të jetë e disponueshme me 19 Shtator. Edhe nëse nuk keni në plan të blini një iPhone të ri, me këtë version do të merrni të paktën disa funksione të ...

Apple prezanton iPhone 11, kamera të dyfishtë dhe procesor të ri

Alsat - 11.09.2019

Gjiganti amerikan i teknologjisë, “Apple” prezantoi smartfonin e tij të ri, “iPhone 11”, i pajisur me një kamera të dyfishtë (larzh dhe ultra larzh) dhe me një procesor të ri, gjatë takimit të tij të ...

Çmimet dhe veçoritë e iPhone-ve të rinj

Top Channel - 11.09.2019

Apple organizoi takimin e përvitshëm në Kaliforni të SHBA-ve ku paraqiti modelet e reja të iPhone, iPad dhe Apple Watch. iPhone janë ato që i sjellin më shumë të radhura kompanisë, por shitjet kanë ...

Njihuni me Apple Watch 5, ora e re e mençur e kompanisë

Telegrafi - 11.09.2019

Apple Watch Series 4 e vitit të kaluar përfaqësoi një ndryshim disi të madh në formacionin Apple Watch. Pajisja erdhi me një dizajn më të modifikuar, ku ofroi një ekran më të madh.

Prezantohet iPhone 11 Pro

ABC News - 11.09.2019

Apple ka prezantuar produktin më të ri, iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Kamera e re, ekran i përmirësuar, procesorë më të shpejtë dhe bateri që zgjat më shumë.

Njihuni me iPhone 11 dhe 11 Pro: Çdo gjë që duhet të dini

PC World - 11.09.2019

Mbrëmjen e së Martes Apple prezantoi një set të ri telefonësh ku përfshihen iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Këta telefonë të rinj vinë me një çip të ri, kamera të reja dhe janë të ...

Gjenerata e 7-të e iPad ka ekran më të madh se paraardhësi dhe lapsin Apple Pencil

PC World - 11.09.2019

Ditën e prezantimit të iPhone Apple kishte përfshirë edhe një produkt të ri: një iPad. Tableti i ri i Apple ka ekran 10.2-inç dhe do të zëvendësojë modelin 9.7-inç, një lëvizje e spekuluar prej ...

iPhone-t e rinj dolën dhe çmimi është i pabesueshëm në krahasim me modelin X(VIDEO)

SOT - 11.09.2019

Mbrëmjen e sotme, kompania Apple ka prezantuar në Kaliforni iPhone-in e shumëpritur 11, i cili po çmend rrjetin. Këtë herë, modeli i ri vjen më i përmirësuar se iPhone X, duke sjellë një dizajn pak ...

Gjenerata e 5-të e Apple Watch ka ekran që rri gjithë ditën ndezur

PC World - 11.09.2019

Apple prezantoi të Marten disa modele të reja të Apple Watch. Gjenerata e 5-të e Apple Watch me ekran që rri gjithnjë ndezur. Ajo duket identike me Apple Watch Series 4.

iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone Pro Max, gjithçka që duhet të dini për tre telefonat e rinj nga Apple

Botasot - 11.09.2019

Gjiganti amerikan Apple ka prezantuar sot në Kaliforni modelet e reja të telefonit të shumëpërfolur iPhone, bëhet fjalë për modelet iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max.

Apple iOS 13 debuton më 19 Shtator por jo ashtu siç e keni pritur

Medial - 11.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Momenti i shumë pritur prezantohet iPhone i ri, me çmim që nuk do ta merrni me mend

Lajmi.net - 10.09.2019

Tom Cook, shef ekzekutiv është duke vazhduar me prezantimin e telefonit më të avancuar që kanë bërë ndonjëherë. “Sot jam tejet i emocionuar për të ndarë telefonin më të ri”.

Të reja edhe në orët e mençura nga ‘Apple’

Lajmi.net - 10.09.2019

“Orët e mençura nga ‘apple” kanë shpëtuar shumë jetë”, kjo është duke u prezantuar në një video të shkurtër në teatrin e Steve Jobs, ku po prezantohen orët e reja të mençura.

iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone Pro Max, gjithçka që duhet të dini për tre telefonat e rinj nga Apple

Telegrafi - 11.09.2019

Gjiganti amerikan Apple ka prezantuar sot në Kaliforni modelet e reja të telefonit të shumëpërfolur iPhone, bëhet fjalë për modelet iPhone 11, iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max.

iPhone XR dominoi shitjet e Apple në gjysmën e parë të 2019

Zhurnal - 10.09.2019

Këto ditë, çmimet e telefonave tanë inteligjentë po bëhen gjithnjë e më të shtrenjtë deri në pikën kur pajisjet e intervalit mesatar kanë filluar të duken si alternativa mjaft të mira.

Fillon eventi special i “Apple” në teatrin “Steve Jobs”

Lajmi.net - 10.09.2019

Tim Cook drejtor ekzekutiv i kësaj kompania ka hapur mbrëmjen e sotme në teatrin e “Steve Jobs”, ku theksoi se kjo natë do të ketë “njoftime të mëdha” “Ne jemi duke japur një mundësi shumë më të mirë ...

Raporti i momentit të fundit zbulon karakteristikat që do të mungojnë në iPhone 11

Zhurnal - 10.09.2019

Apple është vetëm disa orë larg nga njoftimi i iPhone-it tjetër, dhe një burim i besueshëm në produktet e Apple është duke zbuluar karakteristikat kryesore që do t’i mungojnë telefonit të ri.

Vjen iphone 11, Apple e prezanton sot në Kaliforni

Top Channel - 10.09.2019

Apple prezanton sot në Kaliforni, Iphone 11 dhe risi të tjerë për 2019-tën. Të pranishmit në Steve Jobs Theater do të mund të hyjnë vetëm me ftesa. Gjiganti i teknologjisë nuk e zbulon kurrë përpara ...

“iPadOs” nga “Apple” vjen me një çmim modest i bërë nga riciklimi i mbetjeve

Lajmi.net - 10.09.2019

Ky iPad ka një ekran shumë më të madh prej 10.02 inç me shumë ndriçim dy herë më i shpejt se iPad-i kaluar. Pritshmërit e këtij “iPadi”, i kalojën kufijtë.

I shumëpritur, vjen iPhone 11

Albeu.com - 10.09.2019

Mbrëmjen e sotme, Apple prezanton në Kaliforni iPhone 11 dhe të tjera risi të shumëpritura në fundin e 2019-tës. Ndonëse kompania e ka politikë të sajën të mos zbulojë çfarë do të të rejash do të ...

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

Albeu.com - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple , ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur pajisja më e re mobile e Apple , që vjen si ...

iPhone XR është bërë edhe më i pëlqyeshëm me iPhone 11

Telegrafi - 10.09.2019

Apple ka bërë disa përmirësime mjaft të mira në telefonin që kur kombinohet me çmimin e tij relativisht të përballueshëm, e bën atë një telefonin me vlerë të mirë për para.

Apple prenzatoi iPad-in e ri, këtë herë me një ndryshim të madh

Top Channel - 10.09.2019

Apple ka prezantuar sot brezin e 7 të tabletave iPad, me një ekran të madh 10.2 inç, dhe për herë të parë me një tastierë të ngjitur me tabletën. Ekrani “Retina Display” është dizenjuar që ta ...

Apple do prezantojë ‘iPhone 11’ në Kaliforni

Lajmi.net - 10.09.2019

Tre thuhet se do të jetë numri i ri i smartfonëve që do prezantohen: iPhone 11, iPhone 11 pro dhe iPhone 11 Pro Max, transmeton lajmi.net. Nëse prisnit ndonjë ndryshim rrënjësor dizajni, kjo nuk do ...

Momenti i shumë pritur prezantohet iPhone i ri, me çmim që nuk do ta merrni me mend

Zeri - 10.09.2019

Prezantimi i iPhone të ri nga kjo kompani është pritur me shumë duartrokitje. Tom Cook, shef ekzekutiv është duke vazhduar me prezantimin e telefonit më të avancuar që kanë bërë ndonjëherë.

Apple prezanton iPhone 11, karakteristikat dhe gjithçka tjetër që duhet të dini për këtë telefon të mençur

Telegrafi - 10.09.2019

Kompania amerikane Apple ka prezantuar sot nw Kaliforni modelin e ri të iPhone 11. Sipas zyrtarëve të kësaj kompanie, kamerat e këtij telefoni janë përmirësuar dukshëm si për nga cilësia e tyre ashtu ...

Këto do të jenë çmimet e iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max në shtetet kryesore të Evropës

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelet e tij më të reja dhe më të avancuara të telefonave të mençur mobil.

Ja sa do të kushtojë iPhone 11 në shtetet kryesore të Evropës

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur pajisja më e re mobile e Apple , që vjen si ...

Apple prenzatoi iPad-in e ri, këtë herë me një ndryshim të madh (FOTO)

Portalb - 10.09.2019

Çmimi i tabletës do të jetë 329 dollarë dhe do të hidhet në treg më 30 ...

Pas iPhone 11, Apple prezanton edhe iPhone 11 Pro dhe Pro Max – me tri kamera

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelet e tij më të reja dhe më të avancuara të telefonave të mençur mobil.

Pas iPhone 11, Apple prezanton edhe iPhone 11 Pro, me tri kamera

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri dhe më të avancuar të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 Pro është quajtur pajisja më e re dhe më e ...

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

Botasot - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur pajisja më e re mobile e Apple, që vjen si ...

Lansohet iPhone 11

Koha.net - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik, Apple, ka lansuar gjeneratën më të re të telefonit të njohur, iPhone. Gjenerata e 11 e këtij telefoni vjen me telefonat, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max dhe iPhone 11.

Sot eventi i Apple, prezantohen modelet e reja iPhone 11

Mapo - 10.09.2019

Për të gjithë të apasionuarit pas teknologjisë sot është dita kur Apple prezanton serinë e fundit të iPhone 11. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se prezantimi do të bëhet në Kaliforni, në “Steve Jobs ...

Apple prezanton zyrtarisht iPhone 11

Gazeta Express - 10.09.2019

Gjiganti teknologjik amerikan, Apple, ka prezantuar të martën në Kaliforni modelin e tij më të ri të telefonit të mençur mobil. iPhone 11 është quajtur pajisja më e re mobile e Apple, që vjen si ...

Shërbimi i video-lojërave Apple Arcade fillon më 19 shtator, muaji parë është falas

Telegrafi - 10.09.2019

Në organizimin e rëndësishëm që po e zhvillon Apple në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara, ku do të shfaqet iPhone i ri, është folur fillimisht për shërbimin e video-lojërave.